Elektryczny Volkswagen Bus dla dzieci
Elektryczny Volkswagen Bus dla dzieci
Elektryczny Volkswagen Bus dla dzieci
Elektryczny Volkswagen Bus dla dzieci
Lifestyle

Elektryczne samochody dla dzieci – jak wybrać najlepszy?

Lifestyle

Elektryczne samochody dla dzieci – jak wybrać najlepszy?

09.04.2019
09.04.2019

Elektryczne samochody sprawiają przyjemność nie tylko dorosłym. Na rynku pojawia się coraz więcej elektrycznych modeli dla dzieci. Zanim jednak najmłodsi kierowcy będą mogli „pędzić” po domu lub ogrodzie z prędkością do sześciu kilometrów na godzinę, trzeba znaleźć dla nich najlepszy pojazd. Należy przy tym uwzględnić przede wszystkim trzy kryteria.

Dowiedz się:

 • co jest szczególnie ważne dla bezpieczeństwa małych kierowców,
 • jakie wyposażenie dodatkowe warto kupić,
 • co zrobić, by pierwsza przejażdżka była udana,
 • na co zwracać uwagę przy zakupie.

1. Czy samochód elektryczny ma pas bezpieczeństwa?

Samochody elektryczne dla dzieci rozwijają średnią prędkość między trzy a sześć kilometrów na godzinę. Nie jest to szczególnie duża prędkość, ale wystarczająca, by jednak zwrócić uwagę na model z pasem bezpieczeństwa. Pas nie tylko chroni dziecko, gdy przez nieuwagę zderzy się z przeszkodą, lecz również zapobiega wypadnięciu najmłodszych kierowców z auta podczas jazdy. 

Elektryczny, dwuosobowy samochód dla dzieci z pasem bezpieczeństwa

2. Czy autem elektrycznym można sterować zdalnie?

Zdalne sterowanie samochodem dla dzieci

Pilot pozwala kontrolować jazdę dziecięcego samochodu elektrycznego. W przypadku modeli dla najmłodszych (czyli od drugiego roku życia) pilot najczęściej jest dostarczany razem z samochodem. Inaczej wygląda to w przypadku modeli dla dzieci od trzeciego lub od piątego roku życia, co nie zmienia faktu, że i w tym przypadku pilot zdalnego sterowania może być wskazany. Przed zakupem zastanów się, czy Twoje dziecko ma wystarczająco wykształconą koordynację oko-ręka, i czy wszystkim nie będzie sprawiać większej przyjemności, gdy mama lub tata od czasu do czasu przejmą stery. W niektórych samochodach można przejąć kontrolę pilotem również wtedy, gdy dziecko samo prowadzi auto.

3. Czy auto ma automatyczny hamulec?

Automatyczny hamulec w samochodzie dla dzieci powoduje, że zwalnia on, gdy tylko dziecko zdejmie nogę z pedału przyspieszenia. Z jednej strony jest to najprostszy sposób hamowania i nie stanowi problemu nawet dla bardzo małych dzieci, z drugiej automatyczny hamulec zapobiega zderzeniom, gdy dziecko odwróci uwagę od prowadzenia auta i zapomni zahamować. 

O bezpieczeństwo silnika nie musisz się martwić. W małych samochodach elektrycznych jest on zamontowany wewnątrz auta tak, by był niedostępny dla dziecięcych rąk, a przy okazji jest wodoszczelny. Jednak aby chronić akumulator, lepiej będzie parkować w suchym miejscu. 

Wyposażenie dodatkowe w dziecięcych samochodach elektrycznych

Oprócz bezpieczeństwa, kluczową rolę odgrywa również wyposażenie. Często wersje mini samochodów elektrycznych są bardzo zbliżone do swoich pierwowzorów. I tak, jak w dużych samochodach, także dla nich dostępne jest wyposażenie dodatkowe:

 • Tak brzmi przyjemność z jazdy: większość elektrycznych samochodów dla dzieci posiada klakson, który sprawia radość przede wszystkim najmłodszym kierowcom. Ponadto niektóre samochody elektryczne dla dzieci wydają dźwięk pracy silnika. Aby dziecko wiedziało, że silnik pracuje i nie przestraszyło się, gdy wciśnie pedał gazu, wskazane jest, by samochód wydawał odgłos pracy silnika. Tym bardziej, że ta opcja wyposażenia prawie nie ma wpływu na cenę.
 • Konie mechaniczne dla uszu: podobnie jak samochody jeżdżące po drogach, także samochody elektryczne dla dzieci mają „mini” system nagłaśniający. Mogą one odtwarzać muzykę z karty SD, złącza USB lub złącza AUX. Sam możesz zdecydować, czy systemy te będą używane rzeczywiście podczas jazdy, czy raczej gdy auto będzie stało.
 • Jasna sprawa: reflektory LED należą do seryjnego wyposażenia wielu samochodów dla dzieci. Podobnie jak dźwięk pracy silnika, wzmacniają one wrażenie rzeczywistej jazdy. Jeżeli komuś nie wystarczają światła diodowe, może wybrać wariant luksusowy – światła ksenonowe. Nie są one jednak konieczne, gdyż dzieci nie powinny poruszać się po zmroku po drogach publicznych – niebezpieczeństwo, że kierowcy lub rowerzyści nie zauważą małego samochodu, jest zbyt duże.
 • Na okrągło: kółka plastikowe czy opony? Jeżeli budżet na to pozwala, opony z gumy są lepszą opcją, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i przyjemności jazdy. Tańsze koła z twardego plastiku są o wiele głośniejsze, szybciej niszczą podłogę i mają mniejszą przyczepność do mokrego lub gładkiego podłoża.
Dziecko w dziecięcym samochodzie elektrycznym

Samochód dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Większość modeli nie jest dostarczana w stanie gotowym do jazdy. Oznacza to, że zanim dziecko ruszy swoim nowym elektrycznym samochodem, będziesz musiał trochę popracować, na przykład przy oponach lub lusterkach. Mała wskazówka dotycząca bezpieczeństwa: najlepiej, aby pierwsze godziny jazdy "przyszli kierowcy rajdowi" zaliczyli w domu, gdyż szczególnie dla najmłodszych dzieci samochód elektryczny może stanowić początkowo wyzwanie dla ich koordynacji oko-ręka. 

Do dzisiaj (kwiecień 2019) nie są jeszcze dostępne wyniki testów niezależnych instytucji dla dziecięcych samochodów elektrycznych. Jednak przed zakupem, oprócz podanych wyżej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, koniecznie zwróć uwagę na następujące aspekty: 

 1. Czy bateria jest wymienna? Żaden akumulator nie jest wieczny.
 2. Czy ładowarka jest załączona do samochodu, czy też trzeba ją zamówić oddzielnie?
 3. Ile miejsc siedzących ma samochód? W przypadku rodzeństwa dobrze kupić auto dwuosobowe, by dzieci się nie kłóciły.
 4. Czy można regulować wysokość siedzenia? Jeśli tak – auto może rosnąć razem z dzieckiem.
 5. Ile waży samochód? Modele ważące więcej niż 30 kg trudno przenosić i wnieść po schodach.

A teraz: droga wolna!

ID.3 1ST, widok z przodu
ID.3 1ST, widok z przodu
ID.3 1ST, widok z przodu

W dalszym ciągu masz szansę

Ze względu na duże zainteresowanie obecnie wszystkie ID.3 1ST są zarezerwowane. Zachowaj szansę bycia jednym z pierwszych kierowców ID.3 1ST i zapisz się na listę rezerwową. Poinformujemy Cię, jeśli rezerwacja będzie ponownie możliwa. 
Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
Od 1 września 2018 r. cykl WLTP w pełni zastąpił nowy europejski cykl jazdy (NEDC), który stanowił dotychczasową procedurę badania zużycia paliwa i emisji CO2. Wszystkie prezentowane pojazdy marki Volkswagen uzyskały homologację zgodnie z procedurą WLTP.
Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa oraz emisji CO2 i może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.
Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

Podane ceny obejmują podatek VAT.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.
Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania.

W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki
Volkswagen Osobowe.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

 • Chrome od wersji 68 
 • Safari od wersji 11 
 • Firefox od wersji 61 
 • Edge od wersji 42 
 • Opera od wersji 55
 • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen