Elektryczny Volkswagen Bus dla dzieci
1
Elektryczny Volkswagen Bus dla dzieci
1
Elektryczny Volkswagen Bus dla dzieci
1
Elektryczny Volkswagen Bus dla dzieci
1
Lifestyle

Elektryczne samochody dla dzieci – jak wybrać najlepszy?

Lifestyle

Elektryczne samochody dla dzieci – jak wybrać najlepszy?

9 kwietnia 2019
9 kwietnia 2019

Elektryczne samochody sprawiają przyjemność nie tylko dorosłym. Na rynku pojawia się coraz więcej elektrycznych modeli dla dzieci. Zanim jednak najmłodsi kierowcy będą mogli „pędzić” po domu lub ogrodzie z prędkością do sześciu kilometrów na godzinę, trzeba znaleźć dla nich najlepszy pojazd. Należy przy tym uwzględnić przede wszystkim trzy kryteria.

Dowiedz się:

 • co jest szczególnie ważne dla bezpieczeństwa małych kierowców,
 • jakie wyposażenie dodatkowe warto kupić,
 • co zrobić, by pierwsza przejażdżka była udana,
 • na co zwracać uwagę przy zakupie.

1. Czy samochód elektryczny ma pas bezpieczeństwa?

Samochody elektryczne dla dzieci rozwijają średnią prędkość między trzy a sześć kilometrów na godzinę. Nie jest to szczególnie duża prędkość, ale wystarczająca, by jednak zwrócić uwagę na model z pasem bezpieczeństwa. Pas nie tylko chroni dziecko, gdy przez nieuwagę zderzy się z przeszkodą, lecz również zapobiega wypadnięciu najmłodszych kierowców z auta podczas jazdy. 

Elektryczny, dwuosobowy samochód dla dzieci z pasem bezpieczeństwa
2

2. Czy autem elektrycznym można sterować zdalnie?

Zdalne sterowanie samochodem dla dzieci
1

Pilot pozwala kontrolować jazdę dziecięcego samochodu elektrycznego. W przypadku modeli dla najmłodszych (czyli od drugiego roku życia) pilot najczęściej jest dostarczany razem z samochodem. Inaczej wygląda to w przypadku modeli dla dzieci od trzeciego lub od piątego roku życia, co nie zmienia faktu, że i w tym przypadku pilot zdalnego sterowania może być wskazany. Przed zakupem zastanów się, czy Twoje dziecko ma wystarczająco wykształconą koordynację oko-ręka, i czy wszystkim nie będzie sprawiać większej przyjemności, gdy mama lub tata od czasu do czasu przejmą stery. W niektórych samochodach można przejąć kontrolę pilotem również wtedy, gdy dziecko samo prowadzi auto.

3. Czy auto ma automatyczny hamulec?

Automatyczny hamulec w samochodzie dla dzieci powoduje, że zwalnia on, gdy tylko dziecko zdejmie nogę z pedału przyspieszenia. Z jednej strony jest to najprostszy sposób hamowania i nie stanowi problemu nawet dla bardzo małych dzieci, z drugiej automatyczny hamulec zapobiega zderzeniom, gdy dziecko odwróci uwagę od prowadzenia auta i zapomni zahamować. 

O bezpieczeństwo silnika nie musisz się martwić. W małych samochodach elektrycznych jest on zamontowany wewnątrz auta tak, by był niedostępny dla dziecięcych rąk, a przy okazji jest wodoszczelny. Jednak aby chronić akumulator, lepiej będzie parkować w suchym miejscu. 

--:--
1

Wyposażenie dodatkowe w dziecięcych samochodach elektrycznych

Oprócz bezpieczeństwa, kluczową rolę odgrywa również wyposażenie. Często wersje mini samochodów elektrycznych są bardzo zbliżone do swoich pierwowzorów. I tak, jak w dużych samochodach, także dla nich dostępne jest wyposażenie dodatkowe:

 • Tak brzmi przyjemność z jazdy: większość elektrycznych samochodów dla dzieci posiada klakson, który sprawia radość przede wszystkim najmłodszym kierowcom. Ponadto niektóre samochody elektryczne dla dzieci wydają dźwięk pracy silnika. Aby dziecko wiedziało, że silnik pracuje i nie przestraszyło się, gdy wciśnie pedał gazu, wskazane jest, by samochód wydawał odgłos pracy silnika. Tym bardziej, że ta opcja wyposażenia prawie nie ma wpływu na cenę.
 • Konie mechaniczne dla uszu: podobnie jak samochody jeżdżące po drogach, także samochody elektryczne dla dzieci mają „mini” system nagłaśniający. Mogą one odtwarzać muzykę z karty SD, złącza USB lub złącza AUX. Sam możesz zdecydować, czy systemy te będą używane rzeczywiście podczas jazdy, czy raczej gdy auto będzie stało.
 • Jasna sprawa: reflektory LED należą do seryjnego wyposażenia wielu samochodów dla dzieci. Podobnie jak dźwięk pracy silnika, wzmacniają one wrażenie rzeczywistej jazdy. Jeżeli komuś nie wystarczają światła diodowe, może wybrać wariant luksusowy – światła ksenonowe. Nie są one jednak konieczne, gdyż dzieci nie powinny poruszać się po zmroku po drogach publicznych – niebezpieczeństwo, że kierowcy lub rowerzyści nie zauważą małego samochodu, jest zbyt duże.
 • Na okrągło: kółka plastikowe czy opony? Jeżeli budżet na to pozwala, opony z gumy są lepszą opcją, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i przyjemności jazdy. Tańsze koła z twardego plastiku są o wiele głośniejsze, szybciej niszczą podłogę i mają mniejszą przyczepność do mokrego lub gładkiego podłoża.
Dziecko w dziecięcym samochodzie elektrycznym

Samochód dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Większość modeli nie jest dostarczana w stanie gotowym do jazdy. Oznacza to, że zanim dziecko ruszy swoim nowym elektrycznym samochodem, będziesz musiał trochę popracować, na przykład przy oponach lub lusterkach. Mała wskazówka dotycząca bezpieczeństwa: najlepiej, aby pierwsze godziny jazdy "przyszli kierowcy rajdowi" zaliczyli w domu, gdyż szczególnie dla najmłodszych dzieci samochód elektryczny może stanowić początkowo wyzwanie dla ich koordynacji oko-ręka. 

Do dzisiaj (kwiecień 2019) nie są jeszcze dostępne wyniki testów niezależnych instytucji dla dziecięcych samochodów elektrycznych. Jednak przed zakupem, oprócz podanych wyżej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, koniecznie zwróć uwagę na następujące aspekty: 

 1. Czy bateria jest wymienna? Żaden akumulator nie jest wieczny.
 2. Czy ładowarka jest załączona do samochodu, czy też trzeba ją zamówić oddzielnie?
 3. Ile miejsc siedzących ma samochód? W przypadku rodzeństwa dobrze kupić auto dwuosobowe, by dzieci się nie kłóciły.
 4. Czy można regulować wysokość siedzenia? Jeśli tak – auto może rosnąć razem z dzieckiem.
 5. Ile waży samochód? Modele ważące więcej niż 30 kg trudno przenosić i wnieść po schodach.

A teraz: droga wolna!

ID.3 1ST, widok z przodu
3
ID.3 1ST, widok z przodu
3
ID.3 1ST, widok z przodu
3

W dalszym ciągu masz szansę

Ze względu na duże zainteresowanie obecnie wszystkie ID.3 1ST są zarezerwowane. Zachowaj szansę bycia jednym z pierwszych kierowców ID.3 1ST i zapisz się na listę rezerwową. Poinformujemy Cię, jeśli rezerwacja będzie ponownie możliwa. 

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

 • Chrome od wersji 68 
 • Safari od wersji 11 
 • Firefox od wersji 61 
 • Edge od wersji 42 
 • Opera od wersji 55
 • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen