Gerhard Heinz przed swoim e-up!
1
Gerhard Heinz przed swoim e-up!
1
Gerhard Heinz przed swoim e-up!
1
Gerhard Heinz przed swoim e-up!
1

Całkowicie elektrycznie!

Całkowicie elektrycznie!

Gerhard Heinz w Wiedniu.

Mobilność elektryczna jest praktyczna i ekologiczna. I naprawdę sprawia wiele przyjemności. Tego zdania jest również Gerhard Heinz. Ten sławny kompozytor, mimo dość zaawansowanego wieku, jest niezwykle otwarty na nowinki techniczne, na przykład smartfony czy komputery. Odwiedziliśmy go w Wiedniu i byliśmy zachwyceni energią i ciekawością świata, jaką tryskał ten 89-latek.

Kontur mapy Austrii z zaznaczonym Wiedniem
WIEDEŃ

GERHARD HEINZ, światowej sławy kompozytor muzyki filmowej, mimo 89 lat jest nadal fanem techniki. Dla niego tylko jeden samochód wchodził w rachubę: e-up!.

Gerhard Heinz
"Moja ciekawość nowości technologicznych jest ogromna. Zawsze muszę mieć najnowszego smartfona, tablet czy komputer". Gerhard Heinz

Podróżuje po całej Europie. Ale jego domem jest Wiedeń.

Na ulicach Wiednia Gerhard Heinz czuje się jak w domu. Ten światowej sławy kompozytor muzyki filmowej porusza się po mieście swoim e-up! i pokazuje, że elektryczne Volkswageny doskonale sprawdzają się w takich warunkach. Postoje w korkach, hamowanie na każdych światłach czy parkowanie na ciasnych ulicach - jego elektryczne auto jest wprost stworzone do takich sytuacji. Chcieliśmy dowiedzieć się od tego 89-letniego wiedeńczyka, jakie to uczucie jeździć elektrycznym samochodem. Naturalnie byliśmy też ciekawi, dlaczego wybrał akurat e-up! Jego odpowiedź była absolutnie przekonująca.

Na kawie w  kawiarni muzycznej Dommayer.

Wychodzi ze słynnej Café Dommayer. Wsiada do Volkswagena e-up! Elektrycznie i cicho jedzie Maxingstraße w 13-tej dzielnicy Wiednia. Przejeżdża wzdłuż ogrodu pałacu Schönbrunn. Jego celem jest Pertchtoldsdorf. W tej malowniczej okolicy przy południowej granicy Wiednia Gerhard Heinz chętnie spędza popołudnia, sam lub z żoną. Szczególnie lubi tutaj cukiernię Heiner, która w przeszłości dostarczała słodycze na cesarski stół.

"Niech się toczy" - to motto Gerharda Heinza. Ten prawie dziewięćdziesięcioletni mężczyzna prowadzi samochód tak sprawnie, jakby był o wiele lat młodszy. Ochrona środowiska, czyli ekologiczny aspekt elektrycznego samochodu, jest dla niego niezwykle ważna. Jednak głównym motywem wyboru tego rodzaju napędu, była ciekawość.

 

Gerhard w kawiarni Dommayer
"Gdy latem otworzę okna i rozsuwany dach, czuję się jak na łodzi na Adriatyku!"
Gerhard Heinz przed swoim e-up!
"Technologia baterii zrobiła wprawdzie ostatnio duże postępy, jednak długoterminowo najwyższy potencjał widzę w ogniwie paliwowym i napędzie wodorowym".

Niesamowite, jak można w tym wieku być jeszcze tak otwartym na ciągle zmieniające się technologie. Być może wyjaśni to kariera zawodowa Gerharda Heinza: po studiach na wiedeńskim Uniwersytecie Technicznym nie został inżynierem, lecz prawdziwą światową gwiazdą. Nazwisko "Gerhard Heinz" jest znane miłośnikom muzyki i filmów na całym świecie, jest bowiem najsłynniejszym europejskim kompozytorem muzyki filmowej. Ponad 130 filmów, ścieżki dźwiękowe i piosenki w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych. Komedie, dramaty, horrory. O Gerhardzie Heinzu mówi się do dzisiaj. Także po  wycofaniu się z publicznego życia jego popularność nie maleje. Wynika to między innymi z faktu, że młodsze generacje odkryły jego stare, klasyczne utwory. W końcu w latach 50-tych był jedynym, który miał organy Hammonda i wykorzystywał je w swoich kompozycjach, dzięki czemu był często angażowany przez telewizję i reklamę. Miłość Heinza do e-up! rozpoczęła się w 2014 roku na targach samochodowych w Wiedniu. Już przedtem przez wiele lat szukał elektrycznego samochodu, który spełniłby jego wymagania. Bez skutku. Gdy jednak zobaczył kompaktowego, a jednocześnie przestronnego e-up!, wiedział, że znalazł to, czego szukał. Jako najnowszy gadżet kompozytor kazał sobie ostatnio zainstalować kamerę cofania w e-up! Zimą siedząc przy śniadaniu włącza ogrzewanie postojowe korzystając z aplikacji. Także stacji ładowania jest w okolicy wystarczająco dużo, nawet w spokojnej 13. dzielnicy. W najbliższym czasie Gerhard Heinz ma zamiar wyposażyć stację ładowania przed swoim domem w ogniwa słoneczne. Śledzi także ofertę aplikacji. Tylko w kwestiach muzyki nie zawsze wie, co wybrać: "Gdy jadąc samochodem włączę Ö1 z muzyką klasyczną, jest wprawdzie wspaniale, lecz zanim wczuję się w nastrój, najczęściej przełączam na program nadający wiadomości." Potem muzyk wciska pedał przyspieszenia i cicho, lecz zdecydowanie sunie przed wiedeńskimi kierowcami samochodów sportowych. 

Zapisz się do newslettera już dziś

Bądź na bieżąco z tematami związanymi z ID.3, rodziną modeli ID. oraz przyszłością mobilności.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
e-up!: zużycie energii elektrycznej, kWh/100 km: 11,7 (cykl mieszany); emisja CO₂ cykl mieszany, g/km: 0; klasa efektywności: A+
 • Od 1 września 2018 r. cykl WLTP w pełni zastąpił nowy europejski cykl jazdy (NEDC), który stanowił dotychczasową procedurę badania zużycia paliwa/energii i emisji CO2. Wszystkie prezentowane pojazdy marki Volkswagen uzyskały homologację zgodnie z procedurą WLTP.
  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii oraz emisji CO2 i może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.
  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Podane ceny obejmują podatek VAT.

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561  § 2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu.

  Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania.

  W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

 • Chrome od wersji 68 
 • Safari od wersji 11 
 • Firefox od wersji 61 
 • Edge od wersji 42 
 • Opera od wersji 55
 • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen