Zrównoważone ładowanie w trasie i w domu

Elektromobilność przyszłości doskonale sprawdza się w codziennej eksploatacji, jest komfortowa i przede wszystkim zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju. Obojętnie, czy jesteś akurat w trasie czy odpoczywasz w domu.

Ilustracja ID.3 jest ładowany zieloną energią

Elektryzująca:
koncepcja ładowania Volkswagena

Zachowanie zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju musi być łatwe. Dlatego oferujemy wszystko w jednym ekosystemie: od samochodu elektrycznego po prąd ze źródeł odnawialnych. 

 • Volkswagen Naturstrom®
 • Wallbox1
 • Serwis instalacji Wallbox 
 • We Charge
Ilustracja ID.3 i koncepcja ładowania

Ładowanie w domu 

Czy wiesz, że można założyć, iż kierowca ID.3 z własnym miejscem postojowym będzie ładował 80% prądu do samochodu elektrycznego w domu? Dlatego nasza spółka-córka Elli oferuje własną taryfę energii elektrycznej. Prąd pochodzi ze źródeł odnawialnych, będziesz więc mógł jeździć ekologicznie i neutralnie pod względem CO2. A dzięki Wallboxowi i serwisowi instalacji samochód będzie ładowany szybko i wygodnie. 

Ilustracja Elli Volkswagen Naturstrom®

Volkswagen zielona energia2

Abyś od początku mógł ładować swojego ID.3 prądem wytworzonym bez emisji, dostępny jest prąd ze źródeł odnawialnych, który możesz wykorzystywać nie tylko do swojego samochodu elektrycznego, lecz również w całym domu. Czyli prąd w 100% ze źródeł odnawialnych dla samochodów w 100% nie generujących emisji. Lub po prostu Elli – nasza odpowiedź na wyzwania przyszłości. Ty także możesz być częścią przełomu energetycznego.

ID. Wallbox Volkswagena1

Nasz Wallbox to Twoja domowa stacja ładowania. Rano możesz wsiąść do w pełni naładowanego ID.3, czyli – inaczej mówiąc – ładujesz energię podczas snu. Nasz Wallbox jest dostępny w trzech wersjach (z transmisją danych i zdalnym dostępem lub bez) i z różnymi mocami ładowania – w zależności od parametrów przyłącza do 11 kW. Oznacza to, że w ok. 5 godzin naładujesz prąd na około 300 km. ID. Wallbox w zależności od wersji dysponuje także funkcjami Connectivity, jak sterowanie z użyciem aplikacji, czy zdalna diagnoza (opcjonalnie przez LTE). Dodatkowo Wallbox może posiadać wbudowany licznik energii elektrycznej, byś mógł kontrolować koszty ładowania. W najbliższym czasie będzie można zamówić Wallbox wygodnie w Internecie lub bezpośrednio u dealera Volkswagena. 

Ilustracja ID.3 ładowany z Wallbox
Ilustracja ID.3 i serwis instalacji

ID. Wallbox – serwis instalacji

Aby zagwarantować, że w domu będziesz miał idealne warunki dla Wallboxa, w przyszłości będziemy oferować bezpłatną usługę wstępnego sprawdzenia instalacji online. Wystarczy kilka kliknięć, by sprawdzić, czy u Ciebie w domu możliwe jest podłączenie Wallboxa. Jeżeli zamówisz nasz standardowy pakiet instalacji, w ramach Home Check sprawdzimy osobiście jeszcze raz wszystko na miejscu. Dowiesz się także, z jaką maksymalną mocą będziesz mógł ładować swojego ID.3 w domu. Jeżeli będzie to konieczne, przedstawimy dodatkową ofertę dostosowaną do lokalnych warunków. A potem już nic nie stoi na przeszkodzie zainstalowaniu Wallboxa. Krótko mówiąc: zajmiemy się wszystkim. 

Ładowanie w trasie

Aby zrealizować cel, który sobie wyznaczyliśmy, czyli „ID.3 neutralny pod względem CO2”, oferujemy możliwość wygodnego ładowania zieloną energią2 także w trasie. Kluczem jest „We Charge”. 

Ilustracja ładowanie z użyciem smartfona i We Charge

Ładowanie z We Charge

We Charge to cyfrowe połączenie z ponad 150 tysiącami stacji ładowania w Europie, ułatwiające ładowanie Twojego ID.3. Możesz także wygodnie zaplanować trasy z uwzględnieniem publicznych stacji ładowania i zlecić nawigacji doprowadzenie Cię do stacji, które są akurat wolne. Na przykład do stacji IONITY, na których – w zależności od wariantu umowy – możesz skorzystać z różnego zakresu usług. Stacje szybkiego ładowania IONITY nie tylko ładują z dużą mocą, lecz również w niektórych krajach zasilane są energią pochodzącą nawet w 100% ze źródeł odnawialnych. 

Płatności z We Charge

Także płacenie z We Charge jest łatwe i pozwala kontrolować koszty dzięki umowie na prąd do ładowania. Otrzymasz fakturę, obojętnie gdzie w Europie będziesz ładował. A to wszystko wygodnie używając smartfona i aplikacji Volkswagena We Connect. Identyfikacja na stacji ładowania następuje poprzez kartę RFID, aplikację (kod QR) lub w przyszłości przez Plug & Charge, tzn. że stacja ładowania automatycznie rozpozna samochód i Ciebie. A podczas procesu ładowania możesz sprawdzić w aplikacji status procesu lub otrzymać wiadomość, gdy ładowanie skończy się. I to wszystko w pełni automatycznie. Po prostu We Charge.

Płatność przy użyciu smartfona i We Charge

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
WAllbox można zamówić opcjonalnie do modeli Volkswagen ID. i nie należy on do standardowego zakresu dostawy.
2.
Dostępne tylko na wybranych rynkach
 • Od 1 września 2018 r. cykl WLTP w pełni zastąpił nowy europejski cykl jazdy (NEDC), który stanowił dotychczasową procedurę badania zużycia paliwa/energii i emisji CO2. Wszystkie prezentowane pojazdy marki Volkswagen uzyskały homologację zgodnie z procedurą WLTP.
  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii oraz emisji CO2 i może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.
  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Podane ceny obejmują podatek VAT.

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561  § 2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu.

  Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania.

  W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

 • Chrome od wersji 68 
 • Safari od wersji 11 
 • Firefox od wersji 61 
 • Edge od wersji 42 
 • Opera od wersji 55
 • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen