2.15.90.1, 2019-05-09 00:05:56

Rodzina modeli I.D.

Przyszłość potrzebuje nowej siły napędowej.

Rozrastanie się miast, wyczerpywanie się paliw kopalnych i zmiany klimatyczne niosą ze sobą nowe wyzwania. Odpowiedzią na nie jest mobilność elektryczna.

image

Zaczęło się wielkie odliczanie. Nadchodzi przyszłość.

Pierwszy samochód elektryczny klasy kompaktowej - I.D. - pojawi się na rynku w 2020 roku.

I.D. będzie pierwszym kompaktowym Volkswagenem zbudowanym na nowej platformie modułowej dla samochodów elektrycznych – MEB. W pełni naładowana bateria wystarczy mu na przejechanie nawet 600 km (NEDC**). W I.D. nawet w czasie podróży można być blisko domu, gdyż Home-Net Volkswagena umożliwi połączenie samochodu i mieszkania/domu w jedną sieć. Od 2025 roku I.D. będzie też w stanie jeździć autonomicznie. Jeżeli kierowca przytrzyma przez trzy sekundy logo VW na kierownicy, I.D. przejdzie w tryb „I.D. Pilot” i przejmie na siebie kierowanie pojazdem. 

W tym modelu kluczyk samochodowy będzie zupełnie niepotrzebny. Dzięki Digital Key w smartfonie I.D. rozpozna, kto będzie prowadził, i jeszcze przed rozpoczęciem jazdy ustawi fotel kierowcy, włączy odpowiednią muzykę oraz przygotuje dane kontaktowe rodziny, znajomych i partnerów biznesowych. Intencja jest taka, aby w przyszłości każda osoba jeżdżąca Volkswagenem utworzyła swój osobisty profil, tzw. Volkswagen ID. W ten sposób I.D. będzie wiedział, czy za kierownicą siedzi w danym momencie tata, czy córka.

ID Crozz

Pierwszy elektrycznie napędzany CUV.

I.D. Crozz łączy typowy charakter SUV-a z dynamiką coupé.

I.D. to skrót od „Identity” i „Iconic Design”, Crozz oznacza Crossover Utility Vehicle (CUV).  Jego masywny wygląd pokazuje, że nie boi się bezdroży. Ten sportowy, interaktywny, zeroemisyjny, wszechstronny samochód przejedzie na w pełni naładowanej baterii 500 kilometrów (NEDC**) - z prędkością maksymalną 180 km/h i mocą 225 kW. Przy użyciu systemu szybkiego ładowania o mocy 150 KW (DC), naładowanie baterii do 80 procent potrwa tylko 30 minut. 

Koncepcja wnętrza modeli I.D. – porównywalna z nowym Tiguanem Allspace (Europa) – została opracowana całkowicie od nowa. Powstało przestronne, wygodne i przemyślane wnętrze, które nie tylko obiecuje dużą swobodę ruchów, lecz także zapewnia niesamowite doznania podczas jazdy.

Po aktywacji w pełni automatycznego trybu „I.D.Pilot” wielofunkcyjna kierownica I.D. Crozz cofa się w kierunku tablicy rozdzielczej i łączy się w jedną całość z Active Info Display. 

Dzięki CleanAir-Technology, technologii opierającej się na aktywnym systemie filtrów, jakość powietrza we wnętrzu I.D. Crozz utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie.

ID Buzz

Ogórek przyszłości będzie jeździł sam.

I.D. Buzz to pierwszy na świecie wielozadaniowy, elektryczny bus z autonomicznym trybem jazdy.

Ten przestronny bus posiada aż osiem siedzeń i dwa bagażniki. Zamiast reflektorów został wyposażony w diodowe „oczy”, które otwiera zaraz po uruchomieniu silnika. Jeżeli chce skręcić, diodowe reflektory „spoglądają” w kierunku toru jazdy. Jeżeli zauważy pieszych na krawędzi jezdni, kieruje na nich "wzrok". Jego zasięg wynosi 600 km (NEDC**). Może być ładowany indukcyjnie lub na stacji ładowania. Przy mocy ładowania 150 kW (DC) jego bateria jest w 80% pełna już po 30 minutach.

Dzięki napędowi elektrycznemu I.D.Buzz jest mistrzem przestronności, o czym świadczy osiem miejsc siedzących i dwa bagażniki  – jeden z przodu i jeden z tyłu.
Kierownica tego modelu została zaprojektowana całkowicie od nowa. Jej część wewnętrzna nie posiada ramion i przycisków, lecz stanowi rodzaj panelu dotykowego z reagującymi na dotyk polami.

I.D. Buzz Pilot będzie sterowany przy użyciu AR Head-up Display. Informacje, takie jak wskazówki z systemu nawigacji, będą wyświetlane wirtualnie 7 do 15 metrów przed samochodem.

To może Cię zainteresować.