Aktualności Hero
Aktualności Hero
Aktualności Hero
Aktualności Hero

Aktualności

Aktualności

Sprawdź aktualne informacje o Małych Ratownikach!

Sprawdź aktualne informacje o Małych Ratownikach!

Mali Ratownicy 2019

Każdy ma moc pomagania! Tego lata ruszamy z nową odsłoną akcji Mali Ratownicy, dzięki której dzieciaki nauczą się podstaw udzielana pierwszej pomocy. Gorąco zapraszamy z całą rodziną.

Od 5 lipca w każdy weekend Strefa Małych Ratowników będzie otwarta na nadmorskich plażach, w godz. 9-17.
Mali superbohaterowie będą szkolić się pod okiem profesjonalnych ratowników medycznych.

Celebryci będą przekazywać maluchom swoje supermoce. W tym roku poznacie: Paulinę Krupińską, Kubę Wesołowskiego, Dorotę Gardias, Iwonę Cichosz oraz psychologa – Małgorzatę Ohme. Dołączą też znani blogerzy: m.in. Marlena Wróblewska (blog Makóweczki) czy Marta Lech-Maciejewska, autorka bloga Super Styler.
Ty też pomożesz! Za każde przeszkolone dziecko Volkswagen przekaże 3 zł na rehabilitację podopiecznych fundacji ECHO – dzieci z wadami słuchu.
Na uczestników czeka też GIGA GRA MALI RATOWNICY, certyfikaty Małego Ratownika, super Moc Pomagania i wakacyjne gadżety: bidony, mini gry planszowe, mini apteczki czy latawce.

Mali Ratownicy 2019
Mali Ratownicy 2019 - mapa

Dołącz do nas! Nauczymy Twoje dziecko udzielania pierwszej pomocy.

W 2019 roku możesz do nas dołączyć:
5.-7. Lipca w Świnoujściu 
12.-14. Lipca w Kołobrzegu
19.-21. Lipca w Dziwnowie
26.-28. Lipca w Darłowie
2.-4. Sierpnia w Ustce
9.-11. Sierpnia w Gdańsku
16.-18. Sierpnia w Łebie
23-25 Sierpnia we Władysławowie

Zobacz mapę

Wspierają nas influencerzy!

W tym roku w strefach Małych Ratowników na plażach w Darłówku Zachodnim i w Łebie będzie można także spotkać przebojowych blogerów: rodzinę Super Styler i Marlenę Wróblewską – autorkę bloga Makóweczki.

 

Wspierają nas influencerzy
Lato superbohaterów 2018 – podsumowanie

Lato superbohaterów 2018 – podsumowanie

Ekipa Małych Ratowników powiększyła się tego roku o kolejnych superbohaterów! A to wszystko dzięki zrealizowanej z powodzeniem wakacyjnej akcji. Strefa, w której maluchy uczyły się pierwszej pomocy, gościła przez całe lato na nadbałtyckich plażach. Pojawiło się w niej aż 215 tys. osób, a blisko 9 tys. dzieci przeszło szkolenie i stało się prawdziwymi superbohaterami czyli Małymi Ratownikami. W Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustce, Darłówku, Dziwnowie, Łebie i Władysławowie dzieci zdobywały supermoce oraz stawały się samodzielne i pewne siebie.

Każdą misję Mali Ratownicy wykonywali pod okiem honorowego patrona – Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka. Małych Ratowników wspierali także Filip Chajzer, Kuba Wesołowski, Paulina Krupińska, Małgorzata Ohme oraz blogerki parentingowe – Ewa Wojtan (Moje Dzieci Kreatywnie) i Ilona Kostecka (Mum and the city).

W ramach programu „Mali Ratownicy” od 2017 przeszkolono aż 19 tys. dzieci!

Jak zostać superbohaterem? Dołącz do drużyny Małych Ratowników!

Wakacje ruszają pełną parą, a wraz z nimi strefa Małych Ratowników na Projekcie Plaża realizowanym przez telewizję TVN. Będziecie mogli aktywnie i kreatywnie spędzić tam czas z rodziną i Małymi Ratownikami. Już od 29 czerwca do 1 lipca 2018 roku  widzimy się na plaży w Świnoujściu.

Zachęć dziecko, by dołączyło do grona superbohaterów i zdobyło supermoc – umiejętność udzielania pierwszej pomocy, która zostanie z nim przez całe życie.

Strefa Małych Ratowników czynna będzie od piątku do niedzieli od 9:00 do 17:00. Dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy moc atrakcji: zdobywanie super umiejętności i ciekawe wyzwania z doświadczonymi ratownikami medycznymi, zabawy, konkursy oraz wspaniałe nagrody. Nad przebiegiem powodzenia każdej misji czuwać będą angażujący animatorzy. Przeżyj prawdziwą przygodę jak na superbohatera przystało!

A przed nami jeszcze spotkania w kolejnych nadmorskich miejscowościach, takich jak: Kołobrzeg (7-15.07 2018), Ustka (20-22.07 2018), Darłowo (27-29.07 2018), Dziwnów (3-5.08 2018), Łeba (10-12.08 2018) i Władysławowo (17-19.08 2018).

Dołącz do nas i zdobądź supermoce!

Jak zostać superbohaterem? Dołącz do drużyny Małych Ratowników!
Volkswagen Wiązowna Trail 2018

Volkswagen Wiązowna Trail 2018

Sportowe emocje po tegorocznym biegu Volkswagen Wiązowna Trail wciąż są odczuwalne, a Mali Ratownicy przeszkoleni podczas eventu na całe życie pozostaną prawdziwymi superbohaterami! To właśnie dzieciaki w trakcie biegu zainicjowanego przez aktora Kubę Wesołowskiego udowadniały, że drzemie w nich wielka moc. Nie tylko dzielnie kibicowały swoim biegającym rodzicom, ale także w strefie Małych Ratowników Volkswagena zdobywały cenną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

Mali Ratownicy zagrali razem z WOŚP

13-14 stycznia 2018 r.

Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na Placu Defilad, ponad 1000 dzieci dołączyło do ekipy Małych Ratowników. W strefie Volkswagena roiło się od superbohaterów wyposażonych w maski, peleryny, ale przede wszystkim w supermoc – umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Szkolili ich instruktorzy Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować, który WOŚP realizuje od 2006 roku, a pomagali: Ula Chincz, Filip Chajzer i Kuba Wesołowski. Volkswagen grał z Orkiestrą już po raz drugi.

Mali Ratownicy zagrali razem z WOŚP
Wymarzone Mikołajki z Małymi Ratownikami

Wymarzone Mikołajki z Małymi Ratownikami

3 grudnia 2017 r.

3 grudnia br. dzieci z domów dziecka uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem Instruktorów Programu Edukacyjnego RUR i w towarzystwie gwiazd, znanych z ekranów telewizorów oraz pierwszych stron gazet. Mikołajkowym prezentem może być bowiem nie tylko coś materialnego, ale i praktyczna umiejętność, która może przydać się w wielu sytuacjach. Taką umiejętnością jest udzielanie pierwszej pomocy. Dzieci, które to potrafią, stają się pewniejsze siebie oraz bardziej empatyczne. Stają się superbohaterami.

Volkswagen został sponsorem czwartej edycji wydarzenia „Wymarzone Mikołajki”, które organizuje aktor Kuba Wesołowski, w należącym do niego podwarszawskim hotelu Hotelu Brant.

Mali Ratownicy nad morzem.

1 lipca - 20 sierpnia 2017 r.

Kołobrzeg, Świnoujście, Darłowo… Mali Ratownicy nie zwalniają tempa i udowadniają, że pierwszej pomocy można się uczyć wszędzie – także na plaży! Dzięki nauce w formie zabawy już blisko 3 500 dzieci dowiedziało się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trudniej sytuacji, jak wezwać pomoc, na jaki numer telefonu zadzwonić czy jakie czynności ratownicze podjąć.

Strefę Małych Ratowników z kamerą odwiedził Olivier Janiak wraz z ekipą TVN.

Mali Ratownicy nad morzem.
7 tys. dzieci przeszkolonych na wakacjach 2017!

7 tys. dzieci przeszkolonych na wakacjach 2017!

Projekt Mali Ratownicy mimo iż funkcjonuje zaledwie od 2017 roku, już zdążył przynieść wiele pozytywnych efektów.

Przy współpracy osób zrzeszonych w Programie Ratujemy i Uczymy Ratować już ponad 7000 dzieci zostało przeszkolonych w zakresie pierwszej pomocy.
Taki wynik jest bardzo satysfakcjonujący, ponieważ kształtowanie dobrych postaw społecznych w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia to coś nie do przecenienia.

Dowiedz się więcej o akcji Mali Ratownicy!

Mali Ratownicy i ich supermoc!

2017 r.

Dzięki Volkswagenowi każdy może zostać superbohaterem. Czy Twoje dziecko z fascynacją śledzi przygody superbohaterów? Chce zostać jednym z nich? A może marzy o supermocach, dzięki którym mogłoby pomagać innym ludziom? Dobrze rozumiemy takie marzenia…

Supermocą, której można się łatwo nauczyć, jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Aby ją zdobyć i opanować, trzeba przejść odpowiednie szkolenie. To wspaniała przygoda dla młodych kandydatów na bohaterów. Przystępując do takiego szkolenia, Twoje dziecko może dołączyć do wyjątkowej grupy – Małych Ratowników. To najmłodsi superbohaterowie, którzy są wrażliwi i empatyczni. Mają przy tym odpowiednią wiedzę i nie boją się pomagać innym.

Przyłącz się do społeczności superbohaterów!

Czytaj więcej

Mali Ratownicy i ich supermoc!
Targi Śniadaniowe w Warszawie.

Targi Śniadaniowe w Warszawie.

17-18 czerwca 2017 r.

A może by tak przy śniadaniu… opanować zasady pierwszej pomocy? Mali uczestnicy ostatniego Targu Śniadaniowego w Warszawie mieli taką okazję! Dzięki Volkswagenowi, pod okiem instruktorów uczyli się, jak być bezpiecznym w każdej sytuacji – także codziennej. Taka nauka przez zabawę zupełnie inaczej smakuje! Szukajcie strefy Małych Ratowników, kiedy będziecie głodni umiejętności!

Gra miejska.

3 czerwca 2017 r.

Mali Ratownicy uczestniczyli 3 czerwca w grze miejskiej, która stanowiła finał VI Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Szkoła Podstawowa Kołodziejewo, która zwyciężyła w rywalizacji otrzymała w nagrodę Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena. 
Każde dziecko chciałoby mieć supermoc i być bohaterem. Supermoc, dzięki której można pomagać innym ludziom oraz zapewnić im bezpieczeństwo. Taką supermocą jest właśnie umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez najmłodszych.

Zasad udzielania pierwszej pomocy powinniśmy uczyć najmłodszych po to, by już od małego wyrabiać w nich dobre nawyki, kształtować poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, uczyć opanowywania emocji w trudnych sytuacjach oraz by budować ich pewność siebie i zaufanie do własnych kompetencji w zakresie udzielania pomocy drugiej osobie – mówi Katarzyna Grzelak - koordynator prowadzonego przez Fundację WOŚP Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Gra miejska.
Dzień Dziecka w stacjach dealerskich.

Dzień Dziecka w stacjach dealerskich.

1 czerwca 2017 r.

Wiedzieliście, że stacja dealerska to jest świetne miejsce dla dzieci! Także na naukę! Każdy, kto chciał zostać bohaterem swojego podwórka i opanować supermoc, czyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy, mógł odwiedzić np. stację Autoweber. W Dniu Dziecka, w strefie Małego Ratownika można było zdobyć wiedzę i atrybuty superbohatera! Widoku tylu dumnych rodziców i tyle radosnych buzi życzymy każdemu! Szukajcie informacji o strefie Małych Ratowników w stacji dealerskiej Volkswagena w waszym mieście!

25. finał WOŚP.

15 stycznia 2017 r.

To nie jedyna forma współpracy Volkswagena z WOŚP. Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy instruktorzy RUR przeszkolili ponad 500 dzieci, które odwiedziły strefę Volkswagena. Natomiast już od lipca Mali Ratownicy pojawią się w najpopularniejszych, nadmorskich miejscowościach m.in.: Kołobrzegu, Świnoujściu czy Darłowie. To właśnie tam, wszystkie dzieci będą mogły zdobyć super moc i stać się bohaterami, którzy umieją udzielać pierwszej pomocy. 

W zeszłym roku Volkswagen użyczył swoje najnowsze samochody na potrzeby programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" oraz do obsługi wolontariatu WOŚP "Pokojowego Patrolu".

25. finał WOŚP.
85 tys. osób wykonało na raz prawidłową resuscytację krążeniowo-oddechową

85 tys. osób wykonało na raz prawidłową resuscytację krążeniowo-oddechową.

Lata doświadczenia nauczyły nas, że bezpieczeństwo naprawdę się liczy. Dlatego poprzez program „Mali Ratownicy”, współdziałamy w kształtowaniu postaw społecznych w Polsce. Chcemy pokazać najmłodszym jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. W ramach naszego programu podejmujemy działania przybliżające dzieciom zasady pierwszej pomocy.

Bardzo istotnym elementem całej akcji jest współpraca z WOŚP, która została zainaugurowana 17 października 2016 r., podczas bicia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Rekord udało się pobić – w wydarzeniu wzięło udział ponad 85 tys. osób. Jesteśmy pod wrażeniem!

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen