Ujęcie boczne niebieskiego VW ID., dwie osoby rozmawiają ze sobą, na pierwszym planie tył VW ID.3
1,4

Mobilne bezpieczeństwo w zasięgu ręki

2.
ID.4 Pro Performance: Zużycie prądu w kWh/100 km: w cyklu mieszanym 16,0–14,8; Emisja CO₂ w g/km: w cyklu mieszanym 0; Klasa wydajności energetycznej: A+++. ID.4 Pro Performance 4MOTION: Zużycie prądu w kWh/100 km: w cyklu mieszanym 17,2–15,7; Emisja CO₂ w g/km: w cyklu mieszanym 0; Klasa wydajności energetycznej: A+++.
3.
ID.3 Pro Performance: Zużycie prądu w kWh/100 km: w cyklu mieszanym 13,5–12,9; Emisja CO₂ w g/km: w cyklu mieszanym 0; Klasa wydajności energetycznej: A+++. ID.3 Pro S (4- i 5-drzwiowy): Zużycie prądu w kWh/100 km: w cyklu mieszanym 13,7–13,1; Emisja CO₂ w g/km: w cyklu mieszanym 0; Klasa wydajności energetycznej: A+++.

Mobilne bezpieczeństwo w zasięgu ręki

Przebiła Ci się opona w czasie podróży? Aktywując pomoc drogową5 w Twoim ID. odpowiednie służby są już w drodze. Nawet gdy Twój samochód elektryczny zarejestruje wypadek, zapewnimy Ci pełną opiekę. Taką wygodę zapewnia mobilne bezpieczeństwo6

Połączenie z numerem alarmowym w Twoim ID. 

Gdy Twój ID. zarejestruje poważniejszy wypadek, automatycznie wezwie pomoc za pośrednictwem obowiązkowego w Unii Europejskiej systemu połączenia alarmowego eCall, a wszystkie najważniejsze dane zostaną przekazane do najbliższego centrum powiadamiania ratunkowego.Ponadto możesz użyć przycisku SOS w pojeździe, aby ręcznie zainicjować połączenie alarmowe. Następnie zostaniesz osobiście zaopiekuje się Tobą pracownik centrum obsługi telefonicznej5. Z tej usługi można korzystać nawet w przypadku nieaktywowania We Connect. Dzięki temu w nagłym wypadku będziesz w dobrych rękach.

Widok z dołu na kokpit VW ID.4 z panoramicznym szklanym dachem, mężczyzna na fotelu kierowcy korzysta z elementów obsługowych w konsoli w dachu
Widok przez szybę boczną VW ID.3 na kobietę obsługującą smartfona

Zgłaszanie awarii6 w Twoim ID. 

W razie awarii w każdej chwili możesz aktywować w swoim ID. pomoc drogową5. W wielu krajach Europy. Za naciśnięciem przycisku nastąpi automatyczne połączenie z centrum obsługi telefonicznej, które pomoże Ci, przekazując zalecane działanie lub wysyłając do Ciebie samochód serwisowy Volkswagen. W przypadku zawarcia umowy We Connect dane pojazdu są przekazywane automatycznie.

„Travel Assist” z danymi wielu pojazdów w Twoim ID. 

Opcjonalna usługa „Travel Assist” z danymi wielu pojazdów7 może stale prowadzić Twojego ID. środkiem pasa ruchu lub wzdłuż wybranej linii, jednocześnie automatycznie utrzymując ustawioną prędkość maksymalną i odległość od poprzedzających pojazdów8. Ponadto usługa „Travel Assist” monitoruje ruch pojazdów dookoła, aby na życzenie pomóc Ci zmienić pas ruchu na autostradzie. W połączeniu z We Connect i odpowiednią umową dodatkową do danych wielu pojazdów korzystanie jest również możliwe na drogach lokalnych z tylko jednym pasem ruchu.9

Schematyczny widok asystenta jazdy „Travel Assist” w VW ID.5

To również może Cię zainteresować

To również może Cię zainteresować

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
Aby korzystać z usług We Connect i We Connect Plus dla rodziny ID., należy posiadać konto Użytkownika w serwisie Volkswagen i zalogować się w We Connect / We Connect Plus za pomocą nazwy Użytkownika i hasła. Ponadto należy zawrzeć online osobną umowę We Connect / We Connect Plus z Volkswagen AG. Czas trwania umowy We Connect dla rodziny ID. nie jest ograniczony do trzech lat. Początkowo czas trwania usług We Connect Plus jest ograniczony do trzech lat i umożliwia odpłatne przedłużenie po upływie tego okresu. Po przekazaniu pojazdu masz 90 dni na jego zarejestrowanie za pośrednictwem strony internetowej myvolkswagen.net lub aplikacji We Connect ID. (dostępnej w App Store i Google Play Store) oraz do korzystania z usług We Connect Plus przez cały uzgodniony bezpłatny czas trwania. W razie późniejszej rejestracji czas trwania bezpłatnego korzystania ulega skróceniu. Niektóre mobilne usługi online We Connect / We Connect Plus można obsługiwać tylko za pośrednictwem aplikacji We Connect ID. Do korzystania z bezpłatnej aplikacji jest potrzebny smartfon z odpowiednim systemem operacyjnym iOS lub Android oraz karta SIM z opcją transmisji danych z istniejącą lub odrębną umową zawartą z operatorem sieci komórkowej między Użytkownikiem a operatorem sieci komórkowej. Wymiana danych za pośrednictwem Internetu w ramach pakietów danych w zależności od taryfy sieci komórkowej, a w szczególności w przypadku korzystania z usługi za granicą, może wiązać się z naliczaniem dodatkowych opłat (np. opłat roamingowych).Mobilne usługi online są dostępne przez uzgodniony czas trwania umowy, w czasie którego ich zakres może ulegać zmianie. Usługi, które wchodzą w skład pakietów We Connect i We Connect Plus, mogą się różnić w zależności od kraju. Dostępność zależy również od modelu pojazdu, wyposażenia i zainstalowanej wersji Software. Dotyczy to również usług świadczonych przez dostawców zewnętrznych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.connect.volkswagen-we.com i u Partnera Volkswagen. Ponadto należy przestrzegać aktualnych Ogólnych Warunków Sprzedaży usług cyfrowych dla rodziny ID.
4.
Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa/energii i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC.  Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Zużycie paliwa/energii, emisja CO2 i ewentualnie zasięg zostały określone zgodnie z procedurą WLTP. Wartości mogą się różnić w zależności od wariantu oraz wersji wyposażenia. O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki Volkswagen lub sprawdź na stronie www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.
5.
Tylko do modeli ID., które dostarczono co najmniej z wersją Software 3.0.
6.
Mobilne usługi online wykorzystują sieci komórkowe We Connect 2G/3G/LTE. Operatorzy sieci od roku 2020 będą sukcesywnie wyłączać sieci komórkowe 2G/3G. Od tego czasu mogą występować ograniczenia mobilnych usług online.
7.
Opcjonalne wyposażenie specjalne do modeli ID., które dostarczono co najmniej z wersją Software 3.0. 
8.
W granicach możliwości systemu.
9.
Z funkcji asystującej kierowcy „Travel Assist z danymi wielu pojazdów” można korzystać tylko w granicach możliwości systemu i do prędkości maksymalnej pojazdu. Osoba kierująca pojazdem ponosi wyłączną odpowiedzialność za przezorne prowadzenie pojazdu i zawsze musi być gotowa do wyłączenia systemu asystującego kierowcę. Gdy osoba prowadząca pojazd dokona ingerencji, zawsze odzyskuje pełną kontrolę. Funkcję asystującą kierowcy można w każdej chwili włączyć i wyłączyć, naciskając przycisk na kierownicy wielofunkcyjnej. Aby aktywować usługę „Travel Assist z danymi wielu pojazdów” po raz pierwszy, potrzebujesz konta Użytkownika w serwisie Volkswagen oraz ważnej umowy We Connect (szczegóły patrz tutaj: https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect/instrukcja-aktywacji.html). Ponadto dla danych wielu pojazdów jest wymagana odrębna umowa, na tzw. część online usługi. Po dostarczeniu pojazdu masz 90 dni na aktywowanie funkcji online „Travel Assist z danymi wielu pojazdów”. Po upływie tego okresu początkowy okres korzystania z części online usługi rozpoczyna się automatycznie. Po upływie początkowego okresu korzystania masz możliwość odpłatnego przedłużenia jego czasu trwania.Część online usługi Travel Assist jest dostępna w następujących krajach: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy. Z części online usługi „Travel Assist z danymi wielu pojazdów” można korzystać tylko w ramach zasięgu sieci komórkowej i przy odpowiednich ustawieniach prywatności. Usługę można w każdej chwili dezaktywować w aplikacji We Connect ID. oraz w serwisie myVolkswagen. Działanie funkcji online, tj. danych wielu pojazdów, jest możliwe dzięki połączeniu internetowemu zintegrowanemu w pojeździe. Naliczane w związku z tym koszty transmisji danych w Europie będzie ponosić firma Volkswagen AG w ramach zasięgu sieci. Wymiana danych za pośrednictwem Internetu w ramach pakietów danych w zależności od taryfy sieci komórkowej, a w szczególności w przypadku korzystania z usługi za granicą, może wiązać się z naliczaniem dodatkowych opłat (np. opłat roamingowych). Usługi są dostępne przez określony czas trwania umowy, a w czasie trwania umowy ich treść może podlegać zmianom lub usługi te mogą zostać wyłączone. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.connect.volkswagen-we.com i u Partnera Volkswagen. Informacje dotyczące warunków taryfy za usługi komórkowe są dostępne u operatorów sieci komórkowych.
  • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%). Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów. Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu. Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.