2.7.59.1, 2018-07-04 14:32:35
Aktualności Volkswagen 2018

Aktualności.

Volkswagen I.D. R Pikes Peak zamierza ustanowić kolejny rekord – tym razem w Goodwood

Volkswagen I.D. R Pikes Peak zamierza ustanowić kolejny rekord – tym razem w Goodwood

Poznań – Wspaniałe zwycięstwo w Pikes Peak International Hill Climb, dzięki któremu 24. czerwca bieżącego roku Volkswagen zapisał się w historii motorsportu, wciąż jest żywe we wspomnieniach. Tego dnia Romain Dumas w modelu I.D. R Pikes Peak ustanowił nowy rekord podczas najsłynniejszego wyścigu górskiego na świecie – jego czas to 7:57,148 minut. Od 12 do 15 lipca francuski kierowca będzie bić kolejny rekord, tym razem podczas Goodwood Festival of Speed 2018. Ta legendarna impreza sportowa nie ma sobie równych na świecie, a w tym roku obchodzi swój 25. jubileusz. Z tej okazji na południu Anglii pojawi się ponad 200.000 widzów z całego świata.

Volkswagen zamyka pierwsze półrocze 2018 roku znakomitym wynikiem

Volkswagen zamyka pierwsze półrocze 2018 roku znakomitym wynikiem

Poznań – Marka Volkswagen utrzymała w pierwszej połowie roku pozytywny trend, dostarczając klientom na świecie 3,12 miliona samochodów. Oznacza to, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy oddano do użytku klientom o 6,3 procenta więcej samochodów niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Jürgen Stackmann, Prezes Zarządu Volkswagena ds. Sprzedaży, stwierdził: „Mamy za sobą udane półrocze. Szczególnie warto podkreślić 20-procentowy wzrost sprzedaży aut marki Volkswagen na rynku brazylijskim. W Europie od chwili wprowadzenia modelu T-Roc złożono już na niego ponad 100.000 zamówień. W Niemczech w maju w pierwszej piątce najpopularniejszych nowo rejestrowanych modeli znalazły się same Volkswageny. W drugim półroczu czekają nas znacznie większe wyzwania. Wprowadzenie pomiarów zużycia paliwa według normy WLTP spowoduje zapewne w Europie przesunięcia w dostawach niektórych samochodów”.

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Crafterem i Californią po zwycięstwo

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Crafterem i Californią po zwycięstwo

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team to profesjonalna drużyna kolarstwa górskiego zarejestrowana w UCI, z tytułem drużynowego Mistrza Polski w przełajach i w kolarstwie górskim, która składa się z 8 wyczynowych zawodników. Wśród nich znajduje się trzech Mistrzów Polski i dwóch olimpijczyków. Trenerem zespołu jest Bogdan Czarnota, odpowiadający także za przygotowanie kadry narodowej. Głównym sponsorem całej drużyny jest marka Volkswagen Samochody Użytkowe, która przekazała zawodnikom w użytkowanie dwa samochody: Volkswagena Craftera i Volkswagena Californię.

Nowy Volkswagen T-Cross – „more than one thing“

Nowy Volkswagen T-Cross – „more than one thing“

Poznań – Już wkrótce zadebiutuje nowy SUV, najmniejszy w gamie marki Volkswagen – T-Cross. Studyjny model zaprezentowany w 2016 roku na Salonie Samochodowym w Genewie i wzbudzający tam ogromne zainteresowanie, niebawem w seryjnej wersji wejdzie do produkcji. Rodzina Sport Utility Vehicles marki Volkswagen powiększy się więc o nieduży nowy model. „I am more than one thing” – to hasło towarzyszy wprowadzeniu na rynek T-Crossa. Słowo „more” należy przy tym rozumieć całkiem dosłownie – nowe auto zaoferuje swojemu właścicielowi więcej niż inne samochody tej klasy, przy czym nie będzie więcej kosztować. Światową premierę T-Crossa zaplanowano na jesień, już teraz Volkswagen przedstawia pierwsze informacje na temat tego małego SUVa.

Znakomity wynik sprzedaży Volkswagena w pierwszym półroczu 2018 roku w Polsce

Znakomity wynik sprzedaży Volkswagena w pierwszym półroczu 2018 roku w Polsce

Poznań – w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2018 roku zarejestrowano w Polsce o 3.976 egzemplarzy nowych Volkswagenów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrost liczby rejestracji o 16,24 procenta był największy wśród pierwszych 8 marek w zestawieniu. Pod względem liczby rejestracji nowych aut w czerwcu, z wynikiem 5.091 egzemplarzy, Volkswagen zajął drugie miejsce. Do najczęściej rejestrowanych modeli należą Golf (7.202 samochody), Passat (4.353 egzemplarze) i Tiguan (3.610 aut). Szybko na polskich drogach przybywa również Polo (2.278 sztuk) i T-Roców (1.682 egzemplarze).

Samochody użytkowe Volkswagena z licznymi nagrodami flotowymi

Samochody użytkowe Volkswagena z licznymi nagrodami flotowymi

Poznań, 5 lipca 2018 r. – Aż trzy modele marki Volkswagen Samochody Użytkowe – Caddy, Multivan i Amarok – zostały wyróżnione przez polskich menadżerów flotowych jako najlepsze samochody dla firm w Plebiscycie Fleet Awards Polska 2018 organizowanym przez magazyn „Flota” oraz w Teście Fleet Cars&Vans, którego organizatorem jest miesięcznik „Fleet”. Plebiscyt Fleet Awards Polska już od ponad 10 lat wyłania najlepsze samochody, produkty i usługi flotowe dostępne na polskim rynku. Caddy, Transporter, Crafter i Amarok są teraz oferowane w bardzo atrakcyjnych cenach oraz w promocyjnym leasingu 102,9%.

„Mali Ratownicy” na polskich plażach

„Mali Ratownicy” na polskich plażach

Poznań – Marka Volkswagen także w tym roku rozwija program „Mali Ratownicy”, którego celem jest propagowanie odpowiedzialnych postaw społecznych. Przez całe wakacje, na nadbałtyckich plażach, w specjalnie przygotowanych strefach na najmłodszych będzie czekać mnóstwo atrakcji, zabaw i wyzwań, a także nauka udzielania pierwszej pomocy. To właśnie „supermoc”, w którą Volkswagen wyposaża dzieci. Dzięki akcji „Mali Ratownicy” dzieci uczą się ratowania życia, stają się samodzielne i pewne siebie. Do tej pory – w ramach programu „Mali Ratownicy” – przeszkolono ponad 10 tysięcy dzieci.

Rekord wszech czasów: Volkswagen I.D. R Pikes Peak tworzy historię

Rekord wszech czasów: Volkswagen I.D. R Pikes Peak tworzy historię

Poznań – Wyścigowy model I.D. R Pikes Peak Volkswagena zapisał się w historii Pikes Peak International Hill Climb. Romain Dumas (F) za kierownicą elektrycznego I.D. R Pikes Peak wyposażonego w zespół napędowy o mocy 500 kW (680 KM) pokonał konkurentów startujących w samochodach z silnikami spalinowymi i nie tylko poprawił dotychczasowy rekord w kategorii samochodów elektrycznych, lecz także rekord wszech czasów ustanowiony w 2013 roku przez Sébastiena Loeba – i to o całe 16 sekund. Dumas z wynikiem 7 minut i 57,148 sekundy znalazł się teraz na szczycie listy zwycięzców górskiego wyścigu Pikes Peak, zostawiając za sobą takie znakomitości, jak Sébastien Loeb, Walter Röhrl (D), Michèle Mouton (F), Stig Blomqvist (S), Nobuhiro Tajima (J) oraz Rod Millen i jego syn Rhys (obaj NZ).

Volkswagen I.D. R Pikes Peak z najlepszym czasem w kwalifikacjach

Volkswagen I.D. R Pikes Peak z najlepszym czasem w kwalifikacjach

Poznań – Romain Dumas i Volkswagen I.D. R Pikes Peak uzyskali znakomity czas w kwalifikacjach do wyścigu Pikes Peak International Hill Climb 2018 odbywającego się w amerykańskim stanie Kolorado. Francuski kierowca zasiadający za kierownicą elektrycznej wyścigówki pokonał testowy odcinek w ciągu 3 minut i 16,083 sekundy uzyskując najlepszy czas spośród wszystkich uczestników. Trzykrotny zwycięzca wyścigu na szczyt Pikes Peak okazał się o 11,049 sekundy szybszy niż Simone Faggioli w modelu Norma M20 SF PKP z silnikiem spalinowym, który uzyskał drugi czas. „To był dla nas dobry dzień” – powiedział Dumas. „I.D. R Peak Pikes jest po prostu niesamowity, nigdy dotąd nie doświadczyłem w wyścigowym aucie takiego przyspieszenia i mocy. Z każdym kolejnym kilometrem coraz bardziej wrastam w ten samochód, stając się prawie jego częścią” – podsumował francuski kierowca.

Wyrafinowany i efektywny – napęd modelu I.D. R Pikes Peak

Wyrafinowany i efektywny – napęd modelu I.D. R Pikes Peak

Poznań – wyścigowy I.D. R Pikes Peak, którym 24. czerwca 2018 roku Romain Dumas wystartuje w „Pikes Peak International Hill Climb”, ma najbardziej złożony układ napędowy jaki kiedykolwiek powstał w Volkswagen Motorsport. „I.D. R Pikes Peak to dla nas zupełnie nowe doświadczenie – po raz pierwszy w historii Volkswagen przygotował do wyścigu samochód, który ma wyłącznie elektryczny napęd. Oprócz skomplikowanych rozwiązań z zakresu aerodynamiki oraz sportowego zawieszenia, największym wyzwaniem było skonstruowanie układu napędowego zasilanego energią elektryczną” – wyjaśnia François-Xavier Demaison, dyrektor techniczny Volkswagen Motorsport.

Nowa technologia – system szybkiego ładowania akumulatorów wyścigowego I.D. R Pikes Peak

Nowa technologia

Poznań – przepis w regulaminie „Pikes Peak International Hill Climb” jest jednoznaczny: jeśli uczestnik najsłynniejszego wyścigu górskiego na świecie będzie zmuszony przerwać jazdę ze względów bezpieczeństwa – np. gdy nagle spadnie grad albo trzeba będzie usunąć z drogi inny pojazd –ma równo 20 minut na przygotowanie się do ponownej próby i zajęcie pozycji na starcie. „Ten limit czasowy był decydujący podczas przygotowywania akumulatorów do I.D. R Pikes Peak” – mówi Francois-Xavier Demaison, dyrektor techniczny Volkswagen Motorsport. „Poza tym niezwykle ważne są sam proces ładowania oraz niezależny, przenośny system zaopatrzenia w energię elektryczną”.

AutomotiveINNOVATIONS Award 2018: Volkswagen najbardziej innowacyjną marką masową

AutomotiveINNOVATIONS Award 2018

Poznań – Volkswagen po raz trzeci z rzędu został uhonorowany tytułem „Najbardziej innowacyjnej marki masowej”. Otrzymał także nagrody w kategoriach „Alternatywne układy napędowe”, „Jazda autonomiczna i bezpieczeństwo” oraz „Konwencjonalne układy napędowe”. Odznaczenia przyznaje corocznie niezależny instytut naukowy Center of Automotive Management we współpracy z firmą doradczą PricewaterhouseCoopers. Nagrody przyznaje się w oparciu o badanie AutomotiveINNOVATIONS, w ramach którego od siedmiu lat na podstawie nowych rozwiązań technicznych określa się profil innowacyjności marek samochodowych.

I.D. R Pikes Peak wystartuje z numerem 94

image

Poznań – Trwa odliczanie przed startem do 96. edycji „Pikes Peak International Hill Climb” w USA. Dwa tygodnie przed rozpoczęciem najsłynniejszego na świecie wyścigu górskiego, podczas oficjalnego testu można było zobaczyć I.D. R Pikes Peak w ostatecznej wersji kolorystycznej i z jego numerem startowym. Gdy 24 czerwca pierwszy wyścigowy samochód Volkswagena z napędem elektrycznym stanie na linii startowej będzie miał nadwozie w kolorze szarym, typowym dla aut z rodziny I.D.

Wzrost sprzedaży Volkswagena w maju

image

Poznań – Liczba dostaw nowych samochodów marki Volkswagen nadal rośnie: w maju wyniosła 539.700 egzemplarzy i była o 5,1 procenta większa niż w maju ubiegłego roku. Łącznie od stycznia do maja Volkswagen dostarczył klientom 2.584.700 samochodów. Jürgen Stackmann, Członek Zarządu Marki Volkswagen ds. Sprzedaży, skomentował: „Miniony miesiąc okazał się dla naszej marki najlepszym majem w historii. Wzrostowy trend utrzymuje się i po pięciu miesiącach wyniki są znacznie lepsze niż przed rokiem. Ofensywa nowych modeli takich jak Polo, Tiguan Allspace, Virtus czy T-Roc przynosi owoce. Bardzo mnie to cieszy!”

„International Engine of the Year 2018”: innowacyjny silnik 1.0 TSI nowego up! GTI najlepszy w swojej klasie

image

Poznań – silnik 1.0 TSI nowego up! GTI został uhonorowany tytułem „International Engine of the Year 2018”. Przyjazna środowisku, a przy tym dynamiczna trzycylindrowa jednostka napędowa z turbosprężarką zyskała tym samym najważniejsze tego rodzaju odznaczenie na świecie. Przyznaje je międzynarodowe jury składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych. W tym roku eksperci oceniali silniki należące do 12 kategorii – 1.0 TSI okazał się najlepszy w klasie pojemności do 1,0 litra i musiał zmierzyć się z bardzo silną konkurencją.

500.000 egzemplarzy T6 z fabryki w Hanowerze

image

Poznań, 6 czerwca 2018 r. – Wspaniały rekord w głównej fabryce Volkswagen Samochody Użytkowe w Hanowerze: w ciągu zaledwie trzech lat jej pracownicy wyprodukowali 500.000 egzemplarzy współczesnego modelu T szóstej generacji. Z taśmy zjechał właśnie półmilionowy Multivan z dwubarwnym nadwoziem w kolorach Candy-Weiss/Kurkumagelb. Od rozpoczęcia produkcji 8. marca 1956 roku w fabryce w Hanowerze wyprodukowano łącznie 8,8 miliona Transporterów.

Romain Dumas zakończył pierwszy test I.D. R Pikes Peak w USA

image

Poznań – I.D. R Pikes Peak zakończył z sukcesem pierwsze jazdy testowe przygotowujące do „Pikes Peak International Hill Climb”. Testy odbyły się na trasie wyścigu w amerykańskim stanie Kolorado, a kierowca pierwszej w pełni elektrycznej wyścigówki Volkswagena był zachwycony samochodem. Ponieważ droga wiodąca na szczyt Pikes Peak (4.302 m n.p.m.) jest drogą publiczną, zespołowi testującemu udostępniono ją jedynie na trzy godziny. Volkswagen Motorsport zorganizował w Colorado Springs stały obóz ułatwiający przygotowanie kolejnych jazd testowych przed wyścigiem, który odbędzie się 24 czerwca.

Ofensywa w dziedzinie aut elektrycznych: Volkswagen nominuje najlepszych specjalistów do pracy przy produkcji modeli z rodziny I.D.

image

Poznań – Marka Volkswagen kontynuuje przygotowania do wielkiej ofensywy w dziedzinie modeli z napędem elektrycznym i wprowadza w czerwcu szeroki program szkoleń z zakresu elektromobilności. W ramach „Future Electronic Engineer Program” (FEEP) na całym świecie zostanie przeszkolonych stu młodych inżynierów i pracowników wykwalifikowanych tak, by stali się ekspertami w tej dziedzinie. Jako specjaliści w sprawach uruchomienia produkcji zajmą w przyszłości stanowiska w działach planowania, organizacji hali pilotażowej, w dziale e-Mobility, centrum produkcji przedseryjnej oraz w dziale rozwoju urządzeń elektronicznych. Pierwsi absolwenci trzyletniego szkolenia będą wspomagali w fabryce w Zwickau wprowadzanie do produkcji modeli z rodziny I.D., czyli pojazdów nowej generacji z napędem elektrycznym produkowanych z wykorzystaniem modułowej platformy MEB.

„Trailer Assist” Łatwe, szybkie i bezpieczne manewrowanie samochodem z przyczepą

image

Poznań – Nawet dla doświadczonych kierowców jazda samochodem z przyczepą jest szczególnym wyzwaniem. Skomplikowane i absorbujące jest zwłaszcza manewrowanie na wstecznym biegu. Właśnie podczas cofania z pomocą przychodzi opracowany przez Volkswagena system „Trailer Assist”, znacznie ułatwiając ten manewr. Gdy np. podczas zawodów konnych przyjdzie podstawić przyczepę pod właściwy boks, by wyprowadzić do niego konia, albo gdy na kempingu trzeba ustawić przyczepę w wyznaczonym miejscu – to „Trailer Assist” wykonuje ruchy kierownicą, a kierowca operuje jedynie pedałami przyspieszenia i hamulca. Właściwy kierunek jazdy wyznacza się korzystając z dżojstika sterowania lusterkami zewnętrznymi – łatwo, szybko i bezpiecznie.

Dzięki systemowi z czujnikami Blind Spot łatwiej wyjechać tyłem z miejsca parkingowego

image

Poznań – Wyjazd tyłem z miejsca parkingowego to jedna z typowych sytuacji w ruchu drogowym. Podczas tego manewru nie zawsze widać dokładnie, co dzieje się z tyłu i z boku auta. Z pomocą w takich wypadkach przychodzi kolejny system asystujący Volkswagena – ułatwiający wyjazd tyłem z miejsca usytuowanego prostopadle do jezdni. Z tyłu pojazdu zamontowane są radarowe czujniki monitorujące obszar za pojazdem i obok niego; stanowią one uzupełnienie czujników ultradźwiękowych, które są elementem asystenta parkowania. System ułatwiający wyjazd tyłem „zauważa” to, czego ze swojego miejsca nie może widzieć kierowca. Jeśli system dostrzeże samochód zbliżający się z boku za autem, z wyprzedzeniem ostrzeże o tym kierowcę. Jeśli ten nie zareaguje, auto może zostać automatycznie przyhamowane. Dzięki temu można uniknąć wypadku lub co najmniej zmniejszyć jego skutki.

Liczy się każdy gram – wyścigowy I.D. R Pikes Peak tak lekki jak to tylko możliwe

image

Poznań – Na początku była komputerowa symulacja. „Zanim zbudowaliśmy prawdziwego I.D. R Pikes Peak, przeanalizowaliśmy w komputerze ogromną liczbę możliwych konfiguracji” – tak początek prac nad wyścigowym autem przeznaczonym do startu w „Pikes Peak International Hill Climb” wspomina Willy Rampf, doradca techniczny projektu mający bogate doświadczenie w Formule 1. „Było jasne, że nie będziemy mieli czasu na zbudowanie kilku prototypów. Już pierwsze podejście musiało być udane”.

Widzieć wszystko i sprawnie manewrować dzięki systemom „Area View” i „Rear View”

image

Poznań – Żeby prawidłowo zaparkować trzeba dobrze widzieć otoczenie samochodu. Często jest z tym kłopot, bo nie z każdej strony da się dostrzec różne przeszkody. Urządzeniem, które może pomóc w tej sytuacji jest system „Area View”. Cztery kamery – jedna zamontowana z tyłu auta, po jednej w lusterkach zewnętrznych i jedna z przodu w osłonie chłodnicy – rejestrują obraz otoczenia samochodu i wyświetlają go na ekranie znajdującym się na tablicy rozdzielczej. Urządzenie może też pokazywać inny obraz – zależnie od potrzeb i sytuacji. Dzięki „Area View” łatwo i w porę można dostrzec ewentualne przeszkody utrudniające parkowanie.

Wygodniej i bezpieczniej: Volkswagen ułatwia parkowanie

image

Poznań – Codzienne poszukiwanie miejsca do parkowania kosztuje czas i nerwy. Gdy już miejsce się znajdzie, taki manewr mogą ułatwić czujniki parkowania - system asystujący oferowany przez Volkswagena już od 20 lat. Przez ten czas był on stale udoskonalany. Do akustycznych sygnałów ostrzegawczych dołączyły graficzne, a 12 lat temu Volkswagen jako pierwszy producent samochodów na świecie zaoferował system asystujący, w którym kierownica obraca się automatycznie. Najnowsza wersja tego systemu pozwala wjechać autem w wąskie miejsca parkingowe usytuowane równolegle lub prostopadle do jezdni, a jeśli trzeba potrafi też automatycznie przyhamować auto podczas tego manewru. Współczesny, dostępny w opcji Park Assist jest jednak tylko jednym z wielu systemów oferowanych do współczesnych modeli Volkswagena, które pomagają kierowcom w parkowaniu.

Volkswagen I.D. R Pikes Peak otwiera nowy rozdział w dziedzinie aerodynamiki

image

Poznań – Wygląd modelu I.D. R Pikes Peak już na pierwszy rzut oka zdradza, że to samochód stworzony do jazdy w ekstremalnych warunkach. Pierwsza wyścigówka Volkswagena wyposażona w napęd wyłącznie elektryczny także pod względem aerodynamiki została opracowana specjalnie pod kątem udziału w najsłynniejszym wyścigu górskim świata. „Linia startowa znajduje się na wysokości niemal 2.900 metrów, meta natomiast na 4.300 m n.p.m. Z powodu niskiego ciśnienia powietrza na trasie panują inne warunki aerodynamiczne niż podczas wyścigów na płaskim terenie” – tłumaczy Francois-Xavier Demaison, dyrektor techniczny Volkswagen Motorsport, jako szef projektu odpowiedzialny także za konstrukcję I.D. R Pikes Peak. Regulamin wyścigu dopuszczający sporą dowolność w zakresie techniki pozwolił inżynierom na znacznie większą swobodę w kształtowaniu nadwozia i tylnego spojlera modelu I.D. R Pikes Peak niż jest to w wypadku innych serii wyścigowych.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe partnerem ulubionego przewodnika Polaków – „Polska na weekend”

image

Poznań, 16 maja 2018 r. – Od 30 lat Volkswagen California podbija serca, tych którzy uwielbiają podróże i odkrywanie nowych, ciekawych miejsc. Marka Volkswagen Samochody Użytkowe wraz z wydawnictwem Pascal udowadnia, że takich miejsc także w Polsce jest naprawdę mnóstwo. Przewodnik „Polska na weekend” to propozycja starannie ułożonych 52 tras na każdy weekend w roku. Jubileuszowe wydanie przewodnika, który od dwudziestu lat cieszy się ogromną popularnością, oprócz polecanych tras zawiera także specjalny, stworzony przy współpracy z marką, dodatek dedykowany podróżom kamperem, w którym znajdują się praktyczne porady dla początkujących. Kilkudziesięciu autorów i kilkuset konsultantów przemierzyło Polskę wzdłuż i wszerz by stworzyć publikację, dzięki której bardzo szybko można zaplanować małe i duże podróże samochodem i nie tylko. 

Volkswagen T-Roc będzie trzymał wartość przez lata

image

Poznań – Najmniejszy SUV Volkswagena, który na polskim rynku zadebiutował kilka miesięcy temu, może pochwalić się bardzo dobrymi prognozami, jeśli chodzi o wartość rezydualną. Z danych firmy Eurotax wynika, że bazowy T-Roc z silnikiem 1.0 TSI o mocy 115 KM po czterech latach eksploatacji i z przebiegiem 60 tys. km wciąż będzie wart 62,2% wyjściowej ceny.

Volkswagen ogłasza akcję przywoławczą Polo obecnej generacji z powodu problemów z zatrzaskiem klamry tylnego pasa bezpieczeństwa

image

Poznań – Volkswagen potwierdził problem techniczny w nowym Polo (z roku modelowego 2018). Istnieje prawdopodobieństwo, że w rzadkich sytuacjach (np. podczas nagłej zmiany pasa ruchu z pięcioma pasażerami na pokładzie), kiedy z tyłu jednocześnie są zajęte miejsca środkowe i lewe, może nastąpić przypadkowe zwolnienie zatrzasku klamry lewego pasa bezpieczeństwa. Dla Volkswagena bezpieczeństwo pozostaje najwyższym priorytetem i już zaproponowano rozwiązanie techniczne: zatrzask klamry pasa bezpieczeństwa został przeprojektowany, co zapobiega jego przypadkowemu zwolnieniu.

W kwietniu Volkswagen odnotował na świecie dwucyfrowy wzrost dostaw nowych samochodów

image

Poznań – Volkswagen po raz kolejny zwiększył tempo wzrostu. W kwietniu dostarczył około 520.000 samochodów i zanotował wzrost o 11 procent w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku. W sumie, od stycznia do kwietnia, dostarczono już 2.044.900 aut. Jürgen Stackmann, członek zarządu Volkswagena ds. Sprzedaży, powiedział – „Volkswagen nadal zwiększa tempo. Już po czterech miesiącach osiągnęliśmy poziom ponad 2 milionów dostarczonych samochodów i wzbudziliśmy entuzjazm do Volkswagena u większej liczby klientów niż kiedykolwiek wcześniej. Utrzymanie wzrostowego trendu na rynku w Niemczech oraz w USA i w Ameryce Południowej jest szczególnie satysfakcjonujące. Warto wspomnieć, że nowe Polo dostarczyliśmy już do 140.000 klientów, a nowego T-Roca – do 41.000 nabywców.”

Światowa premiera na zlocie fanów GTI: nowy Golf GTI TCR Concept zaprezentowany podczas spotkania miłośników GTI nad Wörthersee

image

Poznań – wczoraj rozpoczął się nowy rozdział w historii Golfa GTI: światową premierę miał koncepcyjny Golf GTI TCR z silnikiem o mocy 213 kW/290 KM. Jürgen Stackmann, Członek Zarządu Volkswagena ds. Sprzedaży, drogową wersję samochodu wyścigowego z międzynarodowej serii TCR o tej samej nazwie zaprezentował podczas legendarnego spotkania miłośników GTI w Reifnitz nad Wörthersee w Austrii. Jürgen Stackmann powiedział: „W tej chwili Golf GTI TCR Concept – sportowy model, który wywodzi się z wyścigów – jest samochodem studyjnym, ale chcemy, aby ta wizja GTI stała się faktem już pod koniec roku”.

15 lat Tourana - jednego z najpopularniejszych niemieckich kompaktowych vanów w Europie

image

Poznań – ponad 15 lat temu, w marcu 2003 roku, Volkswagen rozpoczął sprzedaż pierwszego Tourana. Od tego czasu trzy generacje kompaktowego vana zyskały tak wielką popularność, że Touran stał się w Europie liderem swojego segmentu. Na zakup vana dostępnego w wersjach pięcio- i siedmiomiejscowej w ciągu 15 lat zdecydowało się 2,3 miliona klientów. Współczesny model ma wiele inteligentnych rozwiązań pozwalających dostosować go do różnych potrzeb transportowych, jest wyposażony w liczne innowacyjne urządzenia – zwłaszcza wspierające kierowcę podczas jazdy oraz multimedialne. Zbiór cech nowego Tourana składa się na wybitnie rodzinny charakter.

Dwie premiery podczas zlotu fanów GTI – stażyści z Wolfsburga i Zwickau prezentują opracowane przez nich studyjne wersje Golfa

image

Poznań – dzisiaj jest dzień, na który dwie grupy praktykantów czekały od dawna. Ich prototypowe Golfy zadebiutowały podczas 37. zlotu miłośników GTI. Każdego roku dziesiątki tysięcy fanów samochodów przyjeżdża nad Wörthersee, aby wziąć udział w legendarnej imprezie. Początkujący specjaliści Volkswagena prezentują swoje modele koncepcyjne szerokiej publiczności – Golfa GTI Next Level (zespół z Wolfsburga) i Golfa Varianta TGI GMOTION (praktykanci z Zwickau).

Odliczanie rozpoczęte: premiera nowej, topowej wersji Golfa GTI będzie najważniejszym wydarzeniem tegorocznego spotkania fanów GTI nad Wörthersee

image

Poznań – już za 2 dni rozpocznie się największe spotkanie miłośników GTI na świecie. Miejsce – tradycyjnie Reifnitz nad Jeziorem Wörth w Austrii. W ubiegłym roku 7.300 samochodów i około 125.000 gości zmieniło austriackie miasto w mekkę fanów GTI. Podobnej liczby aut oraz miłośników GTI organizatorzy spodziewają się również w tym roku. Wyjątkową atrakcją tegorocznego spotkania, którą przygotował Volkswagen będzie prezentacja Golfa GTI TCR – auta niemal gotowego do produkcji. 290-konna odmiana Golfa GTI, specjalnie dla uhonorowania fanów tego modelu, będzie miała światową premierę podczas tegorocznego zlotu nad Jeziorem Wörth. Najmocniejszy model w rodzinie Golfa GTI – samochodu, którego sprzedaż na świecie wynosi już ponad 2,2 miliona egzemplarzy – wejdzie do sprzedaży pod koniec roku.

Debiutancki start w Hiszpanii – Volkswagen Polo GTI R5 na szutrze i asfalcie

image

Poznań – Doskonały rajd na debiut – w Rajdzie Hiszpanii (25-28 października 2018 r.) Volkswagen po raz pierwszy wystawi do startu Polo GTI R5 – model wyposażony w silnik o mocy 200 kW (272 KM). Samochód oferowany prywatnym zespołom do udziału w różnych seriach rajdowych na całym świecie – np. w klasie WRC2, Rajdowych Mistrzostwach Europy czy w mistrzostwach krajowych – przejdzie próbę ognia w najbardziej zróżnicowanej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. W Katalonii jeździ się po asfalcie i po szutrze, a żeby zmienić zestrojenie zawieszenia zespoły mają zaledwie 75 minut. Dla Volkswagena Rajd Hiszpanii jest doskonałym miejscem także z innego powodu – to tutaj podczas wszystkich czterech startów Polo R WRC w najwyższej kategorii Rajdowych Mistrzostw Świata marka z Wolfsburga okazała się niepokonana i w 2013 roku świętowała swój pierwszy mistrzowski tytuł w klasyfikacji producentów.

Volkswagen zelektryfikuje swoje samochody

image

Poznań – Volkswagen planuje wprowadzić elektryczne układy napędowe do najpopularniejszej klasy aut – kompaktów. Wyposażając Golfa ósmej generacji w oszczędne i innowacyjne hybrydowe zespoły napędowe marka z Wolfsburga wkracza w epokę zupełnie nowych układów napędowych. W kolejnych etapach krok po kroku zostanie zelektryfikowana niemal cała paleta modeli. Pierwszy raz tego rodzaju przyszłościowe rozwiązanie Volkswagen prezentuje podczas odbywającego się w Wiedniu sympozjum na temat silników – jednego z najważniejszych na świecie kongresów poświęconych współczesnej i przyszłej technice samochodowej.

Nocne jazdy testowe dla klientów Volkswagen Home

image

Poznań – Volkswagen Home, który mieści się na warszawskiej Woli przy ul. Karolkowiej 30, znany jest jako wyjątkowe miejsce prezentowania i sprzedaży nowych Volkswagenów. Niedawno Volkswagen Home zasłynął również z organizowania nietypowych jazd testowych, w których klienci mogą brać udział wieczorem lub nawet w późnych godzinach nocnych. Sporo osób dopiero wtedy dysponuje wolnym czasem. Chętnych nie brakuje, a wyjątkowa jazda testowa zaczyna się zazwyczaj… pod domem klienta i prowadzi przez centrum stolicy. Na przejażdżkę można zabrać męża, żonę, dziecko czy psa. Na życzenie klientów samochody mogą być wyposażone w foteliki dla dzieci czy w matę zabezpieczającą do przewozu psów.

Pekin Auto Show 2018: Nowe modele Volkswagena przygotowane z myślą o największym rynku

image

Poznań – Volkswagen kontynuuje ofensywę nowych modeli i technologii na swoim najważniejszym rynku zbytu. W samym tylko 2018 roku marka zaprezentuje w Chinach dziewięć nowych modeli. Na targach „Auto China 2018” w Pekinie swoją premierę mają Lavida nowej generacji – najpopularniejsza kompaktowa limuzyna na tamtejszym rynku – oraz nowy Volkswagen CC, czyli produkowana w Chinach wersja Arteona. Ponadto, prezentując na targach nowego Touarega i T-Roca Volkswagen podkreśla jak wielką wagę przywiązuje do SUV-ów. Z kolei studyjny I.D. VIZZION – napędzana energią elektryczną i poruszająca się autonomicznie limuzyna wyższej klasy – daje wyobrażenie o samochodach przyszłości.

Pikes Peak International Hill Climb Volkswagen I.D. R Pikes Peak – ekstremalny wyścigowy samochód elektryczny

image

Poznań – Wczoraj dla Volkswagena rozpoczęła się nowa epoka w sporcie samochodowym: marka zaprezentowała supersportowy model I.D. R Pikes Peak zasilany wyłącznie energią elektryczną. Łączna moc jego dwóch silników elektrycznych wynosi 500 kW (680 KM), moment obrotowy 650 Nm, auto razem z kierowcą waży mniej niż 1100 kg. Ekstremalny wyścigowy samochód 24 czerwca 2018 roku weźmie udział w legendarnym wyścigu górskim Pikes Peak w Colorado Springs w USA z zamiarem pobicia aktualnego rekordu trasy dla aut elektrycznych, który wynosi 8 minut i 57,118 s. Dzięki swoim osiągom samochód dosłownie wystrzela ku przyszłości: 2,25 sekundy od zera do 100 km/h to wartość lepsza niż w wypadku bolidów Formuły 1 i Formuły E. I.D. R Pikes Peak zaprezentowano we francuskiej miejscowości Alés.

Elektryczny Volkswagen I.D. R Pikes Peak gotowy na światową premierę

image

Poznań – Dla Volkswagena zaczyna się nowa era w sporcie samochodowym i jedno jest pewne – Volkswagen I.D. R Pikes Peak ma wszystko, aby zelektryzować publiczność. Dosłownie i w przenośni. Sportowe auto należące do nowej rodziny modeli I.D. zostanie zaprezentowane publicznie już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia. I.D. R Pikes Peak to pierwszy w pełni elektryczny samochód wyścigowy Volkswagena. Podstawę tego ekscytującego pojazdu stanowią lekka konstrukcja, dopracowane pod kątem aerodynamicznym nadwozie i mocny silnik elektryczny. I.D. R Pikes Peak zadebiutuje przed przedstawicielami międzynarodowych mediów na torze wyścigowym w Alés we Francji, na którym światowej klasy francuski kierowca – Romain Dumas – czuje się jak w domu. To on poprowadzi pierwszego elektrycznego sportowego Volkswagena podczas wyścigu Pikes Peak Hill Climb. Dzień po prezentacji rozpocznie się oficjalny program testów. Data – 24 czerwca 2018 r. Cel – pobicie rekordu w kategorii elektrycznych samochodów wyścigowych.

Koniec z szukaniem wolnego miejsca! Koncern Volkswagen testuje
autonomiczne parkowanie na lotnisku w Hamburgu

image

Poznań, 18 kwietnia 2018 r. – Średnio każdy Niemiec poświęca rocznie 41 godzin na znalezienie miejsca do parkowania, Anglik 44 godziny, a mieszkańcy Nowego Jorku przeznaczają na to nawet 107 godzin rocznie*. Koncern Volkswagen chce odzyskać ten czas dla swoich klientów i ma konkretny plan jak to zrobić: w przyszłości zostawimy po prostu swoje auto przy wjeździe na parking, a poszukiwaniem wolnego miejsca i parkowaniem zajmie się sam samochód – bez stresu, bez ryzyka otarcia o inne auto i przede wszystkim bez straty czasu. Jak to będzie działać pokazuje pilotażowy projekt koncernu. Na parkingu znajdującym się w pobliżu terminala portu lotniczego w Hamburgu specjaliści testują właśnie autonomiczne parkowanie w wykonaniu pojazdów marek Volkswagen, Audi i Porsche. Projekt jest prowadzony z miastem Hamburg w ramach partnerstwa w zakresie mobilności. Jego celem jest uczynienie Hamburga modelowym miastem w zakresie komunikacji. Na początku następnego dziesięciolecia pierwsi klienci będą mogli wypróbować nową usługę autonomicznego parkowania. A to oznacza pożegnanie z uciążliwym poszukiwaniem miejsca – po prostu przyjeżdżasz na lotnisko i wsiadasz do samolotu.

Specjalna oferta na samochody z rocznika 2018 – gigantyczne korzyści w salonach Volkswagena

image

Poznań – już w najbliższy weekend w salonach Volkswagena będzie można zapoznać się z niezwykle atrakcyjną ofertą, którą przygotowała marka dla polskich klientów. Nowe samochody z rocznika 2018 będę oferowane z rabatem do nawet 22.000 zł. O aż tyle taniej będzie można kupić nowego Passata, czyli o ponad 25 procent mniej w stosunku do ceny modelu z podstawowym wyposażeniem i silnikiem. Rabatem w różnej wysokości objętych jest większość modeli.

Poznań jak Genewa, Frankfurt czy Paryż: konferencja marki Volkswagen podczas Motor Show w Poznaniu przyciągnęła setki osób

image

Poznań – podczas debiutu nowego Touarega przed polskimi dziennikarzami Jürgen Stackmann powiedział: „Dzięki wyrazistej stylistyce, intuicyjnej obsłudze, szeroko zastosowanej cyfryzacji, innowacyjnym systemom z dziedziny bezpieczeństwa i – przede wszystkim – maksymalnemu komfortowi jazdy, nowy Touareg staje się wzorcem do naśladowania. Samochód pokazuje możliwości Volkswagena pod względem designu, technologii i innowacji”. Obok Touarega i modelu I.D. BUZZ, czyli studyjnego elektrycznego vana nowej generacji na stoisku Volkswagena można oglądać elektryczną hulajnogę Cityskater, nowe Polo – najlepszy samochód miejski na świecie według World Car of the Year, SUV-y z różnych segmentów, awangardowe Gran Turismo Volkswagena, czyli Arteona oraz sportowe modele spod znaku GTI i R.

Volkswagen wprowadza nową ofertę dla usługi Apple Music dostępną w pojazdach z interfejsem CarPlay

image

Poznań – Volkswagen poinformował, że klienci marki w Europie, którzy w maju i kolejnych miesiącach 2018 roku kupią nowego Volkswagena wyposażonego w interfejs CarPlay będą mogli, aż do sześciu miesięcy2 korzystać z bezpłatnego dostępu to platformy streamingowej Apple Music. Nowi użytkownicy tej usługi otrzymają sześciomiesięczny, bezpłatny abonament. Użytkownicy już zarejestrowani w Apple Music będą mogli bezpłatnie korzystać z platformy streamingowej przez trzy miesiące.

image

Mobilność dla wszystkich, za naciśnięciem przycisku: koncern Volkswagen AG przedstawia najnowszą wersję modelu SEDRIC

Poznań, 8 marca 2018 r. Rok po światowej premierze modelu SEDRIC podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, koncern Volkswagen podczas „Volkswagen Group Night Geneva 2018 - Shaping the Future. Urban Mobility” zaprezentował najnowszą wersję koncepcyjnego, w pełni autonomicznego pojazdu – SEDRIC School Bus. Wygląd zewnętrzny oraz wnętrze pojazdu utrzymane są w stylistyce szkolnego autobusu. Koncern wyraźnie wskazuje na znaczenie jakie przywiązuje do SEDRICA (SElf DRIving Car) jako wielomarkowego, bezpiecznego, wygodnego, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju i dostępnego na zawołanie, pojazdu dla każdego.

Nowy Volkswagen Polo cechuje się bardzo niskimi kosztami utrzymania

image

Poznań – Nowa generacja Volkswagena Polo, która pojawiła się w polskich salonach, wyróżnia się najwyższym poziomem bezpieczeństwa (tytuł Best in Class 2017 przyznany przez Euro NCAP), bardzo obszernym wnętrzem oraz najbardziej zawansowanym pakietem systemów asystujących, jakie są dostępne w tej klasie aut. Istotne są także niskie, w porównaniu z rynkowymi konkurentami, całkowite koszty posiadania, co wynika z danych firmy Eurotax. 

„Wyznacza drogę” – nowy Volkswagen Touareg

image

Poznań – Nowy Touareg - model trzeciej generacji jest kolejnym ważnym elementem wielkiej ofensywy Volkswagena. Samochód zajmujący miejsce na samym szczycie oferty marki, swoją wyrazistą stylistyką, innowacyjnymi technologiami i dynamicznymi właściwościami jezdnymi pokazuje siłę i możliwości Volkswagena. Jego światowa premiera odbędzie się w Chinach - na najszybciej rosnącym rynku modeli typu SUV na świecie, a dla Volkswagena największym pojedynczym rynku sprzedaży.

Personalizacja – indywidualne ustawienia na zawołanie: Arteon, T-Roc, Golf i inne modele „rozpoznają” swojego kierowcę

image

Poznań – Ludzie są różni: jedni wysocy, inni niscy, jedni lubią rocka, inni muzykę klasyczną, jedni marzną nawet latem, innym również w zimie jest za gorąco. Jeśli różne osoby korzystają z tego samego samochodu, przy każdej zmianie kierowcy muszą na nowo ustawiać i regulować rozmaite urządzenia na pokładzie. Volkswagen postanowił ich od tego uwolnić. Nowe rozwiązanie najlepiej opisać słowem „personalizacja” – ustawienia preferowane przez konkretnego kierowcę zostają zakodowane pod jego imieniem i uruchamiają się automatycznie po użyciu samochodowego kluczyka. Funkcja ta jest dostępna w nowym T-Rocu, a także we wszystkich wersjach Golfa, Tourana, Tiguana, Passata i Arteona.

Udana ofensywa nowych produktów w 2017 roku: Volkswagen wyznacza kierunki na przyszłość

image

Poznań – W 2017 roku Volkswagen zainicjował jedną z największych w swojej historii ofensywę w dziedzinie nowych produktów. Wśród debiutujących aut znalazły się kompaktowy SUV T-Roc, Polo szóstej generacji, awangardowy Arteon czy potężny SUV Atlas (USA)/Teramont (Chiny). Ponadto, Golf – jeden z najważniejszych samochodów na światowym rynku – w wyniku przeprowadzonego face liftingu osiągnął nowy poziom techniczny; dotyczy to wszystkich wersji tego modelu. Z kolei w Brazylii w sprzedaży znalazł się zupełnie nowy kompaktowy samochód – Virtus. Pojawienie się tak wielu nowych aut na różnych kontynentach przyczyniło się do ogólnego wzrostu sprzedaży – w ciągu jedenastu miesięcy 2017 roku Volkswagen Samochody Osobowe zwiększył sprzedaż o 4,0 procent do 5.417.900 aut. Ponadto, w 2017 roku Volkswagen podał konkretny termin, w którym na rynku pojawią się modele z nowej rodziny I.D., wyposażone wyłącznie w napęd elektryczny.