2.17.94.1, 2019-07-05 00:05:51
Aktualności Volkswagen 2018

Aktualności.

Najważniejsze wydarzenia dla Volkswagena w 2018 roku: pojazdy elektryczne i nowe SUV-y wyznaczają trendy

Najważniejsze wydarzenia dla Volkswagena w 2018 roku: pojazdy elektryczne i nowe SUV-y wyznaczają trendy

Poznań – w 2018 roku Volkswagen wyznaczył ważny kurs dla przyszłości marki: kompaktowe ID., jako pierwsze auto przyszłej rodziny modeli o zerowej emisji, osiągnęło końcową fazę przygotowania przed uruchomieniem produkcji seryjnej. Dodatkowo, za pomocą awangardowo stylizowanej limuzyny – ID. VIZZION – i wyczynowego ID. R Pikes Peak Volkswagen zaprezentował dwie kolejne fascynujące możliwości pojazdów elektrycznych. Popyt na SUV-y rośnie na całym świecie i w minionym roku Volkswagen pokazał, że podąża za tym trendem znacznie powiększając ofertę modeli z segmentu Sport Utility Vehicles. Tylko w 2018 roku debiutowało na świecie aż dziewięć nowych SUV-ów – od miejskiego T-Crossa do nowego flagowego modelu Volkswagena – Touarega trzeciej generacji. Pojawiło się też sporo innych modeli w wielu segmentach, takich jak – na przykład – nowy Virtus w Ameryce Południowej, usportowiony up! GTI w Europie czy Jetta w Ameryce Północnej. Wszystkie te modele są dowodem na to, że Volkswagen – obecny na wszystkich ważnych rynkach na świecie – świetnie rozumie specyfikę poszczególnych regionów. Dzięki temu po raz kolejny marka osiągnęła wielki sukces – od stycznia do listopada dostawy wzrosły o około 280.000 w porównaniu z dostawami w analogicznym okresie 2017 roku, a sprzedaż Volkswagena na świecie wzrosła do 5,7 miliona pojazdów.

Volkswagen przejmuje należącą do Volvo firmę WirelessCar specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu telematyki

Volkswagen przejmuje należącą do Volvo firmę WirelessCar specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu telematyki

Poznań, 20 grudnia 2018 r. – Koncern Volkswagen objął większościowe udziały w szwedzkiej firmie telematycznej „WirelessCar” należącej do Volvo. Ma się to przyczynić do rozwoju technologii komunikacyjnych stosowanych w samochodach koncernu. Volkswagen objął 75,1 procenta udziałów. Realizacja transakcji jest spodziewana w pierwszym półroczu 2019 roku i wymaga jeszcze uzyskania zezwolenia ze strony Urzędu Antymonopolowego.

Najczęściej na świecie kupowane auto klasy średniej: od 45 lat Passat świadczy o postępie w motoryzacji

Najczęściej na świecie kupowane auto klasy średniej: od 45 lat Passat świadczy o postępie w motoryzacji

Poznań – Passat cieszy się niesłabnącym powodzeniem już od 45 lat. Model zaprezentowany w 1973 roku jest dzisiaj sprzedawany na wszystkich kontynentach. Volkswagen wyprodukował dotąd ponad 29 milionów Passatów ośmiu generacji. W 2019 roku zadebiutuje kolejny model tego najpopularniejszego na świecie samochodu klasy średniej– i jako pierwsze auto w swoim segmencie Passat przekroczy liczbę 30 milionów wyprodukowanych egzemplarzy.

Budowa infrastruktury do zasilania firmowych aut elektrycznych

Budowa infrastruktury do zasilania firmowych aut elektrycznych

Poznań, 19 grudnia 2018 r. – Koncern Volkswagen we współpracy z THE MOBILITY HOUSE przygotował kompendium wiedzy obejmujące najważniejsze zagadnienia związane z tworzeniem infrastruktury do zasilania energią samochodów elektrycznych wykorzystywanych w ramach przedsiębiorstwa.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe utrzymuje dostawy do klientów na świecie na rekordowym poziomie z minionego roku

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe utrzymuje dostawy do klientów na świecie na rekordowym poziomie z minionego roku

Poznań, 13 grudnia 2018 r. – od stycznia do listopada Volkswagen Samochody Użytkowe dostarczył klientom na świecie 455.800 egzemplarzy modeli Caddy, Transporter, Crafter i Amarok. Marka przekroczyła więc rekordowy wynik uzyskany w analogicznym okresie poprzedniego roku o 0,1 procent.

Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska

Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska

Poznań, 11 grudnia 2018 r. – Zestawienie rejestracji nowych samochodów w listopadzie pokazuje, że zmniejszenie dostaw aut – związane wyłącznie z wejściem w życie nowej procedury homologacji według testów WLTP – marki należące do Volkswagen Group Polska mają już za sobą. Miesiąc ten przyniósł spółce wzrost udziału w rynku do 30,4 procent. W porównaniu do wyników w 2017 roku Grupa odnotowała wzrost zarówno w listopadzie, jak i w całym okresie od początku roku. Z rejestracjami wynoszącymi w minionym miesiącu 13.158 samochodów Volkswagen Group Polska pozostaje niekwestionowanym liderem rynku.

Rozpoczęła się przedsprzedaż Volkswagena T-Crossa

Rozpoczęła się przedsprzedaż Volkswagena T-Crossa

Poznań – Po premierach w Amsterdamie, Szanghaju i w Sao Paulo przyszedł czas na rozpoczęcie sprzedaży nowego Volkswagena T-Crossa. Klienci mogą już składać zamówienia na najnowszego SUV-a Volkswagena; model podstawowy kosztuje od 69.790 zł.

Rentowność Volkswagena będzie rosnąć szybciej

Rentowność Volkswagena będzie rosnąć szybciej

Poznań/Wolfsburg – Marka Volkswagen znacznie poprawi wyniki finansowe w nadchodzących latach, aby inwestycje w przyszłe technologie sfinansować z własnych środków. W tym celu zmieni się oferta modeli i zmniejszy liczba ich wersji. Jednocześnie zwiększy się wydajność zakładów produkcyjnych i rozszerzy zastosowanie modułowych platform konstrukcyjnych do produkcji większej liczby modeli różnych marek koncernu Volkswagen. Do osiągnięcia docelowej stopy zwrotu w znacznym stopniu przyczyni się optymalizacja kosztów zakupu materiałów, ale bez uszczerbku dla jakości samochodów. Procesy administracyjne zostaną jeszcze bardziej ograniczone. „Musimy wymusić większe tempo naszej transformacji i stać się przedsiębiorstwem bardziej wydajnym i dynamicznym. Nie tylko nie możemy pozwolić sobie na przyhamowanie zmian, ale musimy zwiększyć wysiłki i realizować dalsze znaczące usprawnienia. To, co osiągnęliśmy do tej pory, wciąż jest nie wystarczające” – powiedział Ralf Brandstätter, Członek Zarządu ds. Zaopatrzenia.

Mali Ratownicy wsparli „Wymarzone Mikołajki”

Mali Ratownicy wsparli „Wymarzone Mikołajki”

„Wymarzone Mikołajki” to wydarzenie, które już po raz szósty zorganizował aktor Kuba Wesołowski, Volkswagen po raz kolejny został partnerem imprezy. Jedną z atrakcji przygotowanych dla jej honorowych gości, czyli dzieci z domu dziecka, była Strefa Małych Ratowników. Pod czujnym okiem profesjonalnych ratowników medycznych oraz przy wsparciu celebrytów dzieci nabywały supermoce, czyli umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Volkswagen i dostawcy rozpoczęli odliczanie do premiery modelu ID.

Volkswagen i dostawcy rozpoczęli odliczanie do premiery modelu ID.

Poznań – Rok przed rozpoczęciem produkcji elektrycznego modelu ID. Volkswagen udostępnia kolejne szczegóły dotyczące prowadzonej przez niego ofensywy w zakresie samochodów zasilanych energią elektryczną.
W pierwszym etapie na platformie MEB służącej do konstrukcji aut elektrycznych koncern zamierza wyprodukować do 15 milionów pojazdów – dotychczasowy plan przewidywał 10 milionów egzemplarzy. Do 2023 roku w rozwój aut elektrycznych, cyfryzację, pojazdy autonomiczne i w nowe usługi z zakresu mobilności marka zainwestuje ponad 11 miliardów euro, w tym ponad 9 miliardów wyda na modele z rodziny ID. Ofensywa w dziedzinie elektrycznych samochodów była również tematem „MEB Supplier Event” – w miniony czwartek ponad 30 dyrektorów najważniejszych firm dostawczych przemysłu motoryzacyjnego spotkało się w Wolfsburgu, by wraz z dr Herbertem Diessem, Prezesem Zarządu Koncernu Volkswagen oraz z członkami zarządu marki Volkswagen dyskutować o najgorętszej fazie przygotowań do uruchomienia produkcji modelu ID.

W ciągu 11 miesięcy 2018 roku zarejestrowano w Polsce o 16,6 procent więcej nowych Volkswagenów

W ciągu 11 miesięcy 2018 roku zarejestrowano w Polsce o 16,6 procent więcej nowych Volkswagenów

Poznań – drugie miejsce w rankingu rejestracji nowych samochodów w Polsce zarówno w listopadzie, jak również od początku roku zaowocowało zwiększeniem udziału Volkswagena w rynku. W ubiegłym miesiącu wyniósł on 11,42 procent (+1,34 procent), a liczony od początku roku wynosi 10,53 procent (+0,51 procent). W listopadzie na drogi wyjechało blisko pięć tysięcy nowych osobowych Volkswagenów, a od początku roku 51.240. Zdecydowanym liderem rejestracji wśród modeli Volkswagena jest Golf (13.074 egzemplarzy w 2018 roku), na drugim miejscu plasuje się Passat (8.440 sztuk). Na podium znalazł się także Tiguan – 6.084 egzemplarzy. Z roku na rok najbardziej wzrósł popyt na Arteona (+214 procent, do 1.881 sztuk) oraz na Touarega (+170 procent, do 297 egzemplarzy). Pod względem liczby zarejestrowanych samochodów, jednego i drugiego wyprzedził nowy miejski crossover – T-Roc, którego w tym roku zarejestrowało już 2.554 klientów.

Volkswagen zmierza do pozytywnego zamknięcia roku pod względem sprzedaży samochodów

Volkswagen zmierza do pozytywnego zamknięcia roku pod względem sprzedaży samochodów

Poznań – W listopadzie Volkswagen dostarczył na świecie 564.500 samochodów, czyli o pięć procent mniej niż w listopadzie 2017 r. Mimo trudnej sytuacji gospodarczej w niektórych regionach, od stycznia do listopada 2018 roku dostawy Volkswagena wzrosły o 1,2 procent w porównaniu z dostawami w analogicznym okresie ubiegłego roku. Volkswagen dostarczył klientom w tym czasie na świecie w sumie 5,7 miliona samochodów osobowych. Członek zarządu Volkswagena ds. sprzedaży – Jürgen Stackmann – powiedział: „Volkswagen był bardzo dobrze przygotowany na trudne warunki do sprzedaży nowych aut, które na przestrzeni roku obserwowaliśmy w różnych regionach świata. Kolejny rekord dostaw zależy jedynie od wyniku w grudniu. Aby poprawić zeszłoroczny rekord, musimy dostarczyć klientom jeszcze 530.000 samochodów. Moim zdaniem możemy odnieść sukces, a może nawet odnotować nieznaczny wzrost dostaw”.

15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów: przekładnia DSG zapoczątkowała w Europie popularność automatycznych skrzyń biegów

15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów: przekładnia DSG zapoczątkowała w Europie popularność automatycznych skrzyń biegów

Poznań – Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów (DSG) – automatyczną przekładnię nowej ery. Działając w bardziej sportowy sposób i pozwalając zmniejszyć zużycie paliwa znacznie bardziej niż klasyczne automatyczne skrzynie biegów, DSG zrewolucjonizowała układy przeniesienia napędu zwłaszcza w samochodach kompaktowych, a przez to wpłynęła na doznania z jazdy tego rodzaju samochodami. Do 2003 roku w autach klasy kompakt królowały mechaniczne skrzynie biegów obsługiwane ręcznie, natomiast przekładnie DSG zmieniały przełożenia znacznie szybciej niż byłby to w stanie zrobić kierowca. Do dzisiaj na zakup Volkswagena lub innego auta marki należącej do koncernu i wyposażonego w przekładnię DSG zdecydowało się ponad 26 milionów kierowców.

Nowe umowy pomiędzy Volkswagen Group Polska i dealerami wprowadzają sieć w cyfrową erę sprzedaży

Nowe umowy pomiędzy Volkswagen Group Polska i dealerami wprowadzają sieć w cyfrową erę sprzedaży

Poznań, 3 grudnia 2018 r. – Dr Wolf-Stefan Specht, Prezes Zarządu Volkswagen Group Polska oraz Krystian Lellek, Przewodniczący Rady Dealerów podpisali porozumienie w sprawie nowych umów dealerskich i serwisowych. Obejmują one dealerów marek Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Użytkowe, Audi, Skoda oraz Seat. Dotyczą 353 stacji dealerskich oraz serwisowych. Nowe umowy są odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania klientów. Mają dla wszystkich stron ważne znaczenie strategiczne i definiują na nowo wspólny model biznesu, charakteryzujący się głównie postępującą cyfryzacją. Umowy są ponadto niezbędne do rozpoczęcia sprzedaży elektrycznych i skomunikowanych z otoczeniem samochodów koncernu Volkswagen. Wejdą w życie w 2020 roku.

Nowe paliwo R33 BlueDiesel z komponentem ze źródeł odnawialnych pozwala obniżyć emisję dwutlenku węgla przez samochody flotowe

Nowe paliwo R33 BlueDiesel z komponentem ze źródeł odnawialnych pozwala obniżyć emisję dwutlenku węgla przez samochody flotowe

Poznań – Korzystając z fabrycznej stacji w Wolfsburgu Volkswagen od stycznia 2018 roku testował nowe paliwo R33 BlueDiesel – testy zakończyły się sukcesem. Innowacyjne paliwo umożliwia zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o co najmniej 20 procent w porównaniu z konwencjonalnym olejem napędowym, jest to możliwe dzięki domieszce substancji pochodzenia organicznego. Klientom flotowym nowy rodzaj paliwa może pomóc w uzyskaniu celów w zakresie ochrony klimatu.

Premiery w USA: ID. BUZZ CARGO oraz CARGO e-BIKE pokazują jak będą wyglądały przyszłe pojazdy użytkowe

Premiery w USA: ID. BUZZ CARGO oraz CARGO e-BIKE pokazują jak będą wyglądały przyszłe pojazdy użytkowe

Poznań, 3 grudnia 2018 r. – Podczas Auto Show odbywającego się w Los Angeles marka Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje po raz pierwszy w USA model ID. BUZZ CARGO – transportera nowych czasów wyposażonego w elektryczny napęd i tryb jazdy automatycznej. Auto nawiązuje wyglądem do legendarnego Bulli, znanego na niektórych rynkach jako Microbus. ID. BUZZ CARGO ma duży zasięg i bardzo obszerne wnętrze, dysponuje też cyfrowym systemem zarządzania przewożonym towarem – informacja na ten temat jest przekazywana automatycznie przez internet do magazynu, by można było uzupełnić towar. ID. BUZZ CARGO wejdzie do produkcji seryjnej prawdopodobnie w 2022 roku. Już w 2019 roku na rynku pojawi się z kolei CARGO e-BIKE – elektryczny rower przeznaczony do rozwożenia towaru w mieście, także pokazywany w Californii po raz pierwszy.

Premiera limitowanej wersji Beetle Final Edition podczas Los Angeles Auto Show 2018

Premiera limitowanej wersji Beetle Final Edition podczas Los Angeles Auto Show 2018

Poznań – Beetle oraz New Beetle są prawdziwymi ikonami w historii motoryzacji. Volkswagen of America uczcił ostatni rok produkcji Beetle i Beetle Cabrio specjalną edycją „Final Edition”. Dwa szczególnie stylowo wykończone modele mają swoją premierę podczas Los Angeles Auto Show 2018, które odbywa się w dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2018 r.

Volkswagen zamierza znacznie zwiększyć efektywność działań marketingowych

Volkswagen zamierza znacznie zwiększyć efektywność działań marketingowych

Poznań – Marka Volkswagen zamierza przy mniej więcej takim samym budżecie mediowym wynoszącym 1,5 miliarda euro zwiększyć do 2020 roku swoją efektywność marketingową o około 30 procent. Udział mediów cyfrowych w ogólnym zestawieniu mediów do 2020 roku zwiększy się do niemal 50 procent; w 2015 roku wynosił 25 procent. Ponieważ sposoby dotarcia do klientów stają się coraz bardziej zindywidualizowane liczba elementów kampanii (np. filmów czy reklam) wzrośnie około pięciokrotnie. Globalną sieć 40 agencji marka Volkswagen zmniejszy w przyszłości do trzech wiodących. Omnicom Group będzie odpowiedzialna za aktywność w Europie i Ameryce Południowej, a WPP w Ameryce Północnej. W Chinach dla marki Volkswagen nadal będzie pracowała agencja Cheil.

Nagroda „Fleet Leader” dla marki Volkswagen za budowanie świadomości znaczenia TCO

Nagroda „Fleet Leader” dla marki Volkswagen za budowanie świadomości znaczenia TCO

Volkswagen podczas targów Fleet Market 2018

Poznań – podczas tegorocznych Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych Fleet Market tradycyjnie wręczono statuetki „Fleet Leader” – wyróżnienia przyznawane przez magazyn „Fleet” osobom oraz firmom za wyjątkowe osiągnięcia.

Volkswagen e-Crafter: Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje auto dostawcze z napędem elektrycznym

Volkswagen e-Crafter: Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje auto dostawcze z napędem elektrycznym

Volkswagen Samochody Użytkowe podczas Fleet Market 2018

Poznań, 21 listopada 2018 r. – podczas tegorocznych targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód z napędem elektrycznym, przeznaczony do przewozu ładunków o masie do 1,72 tony. VW e-Crafter wyposażony w silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM) jest pierwszym elektrycznym samochodem użytkowym marki, który wzbogaca rodzinę Craftera. Debiut Craftera z napędem elektrycznym oznacza początek ofensywy w dziedzinie bezemisyjnych samochodów dostawczych. Volkswagen Samochody Użytkowe będzie uzupełniał ofertę o kolejne modele częściowo lub całkowicie elektryczne.

Volkswagen T-Cross: polska premiera nowego miejskiego crossovera

Volkswagen T-Cross: polska premiera nowego miejskiego crossovera

Poznań – zaledwie miesiąc po światowej premierze T-Crossa w Amsterdamie Volkswagen prezentuje nowego miejskiego crossovera w Polsce, podczas 10. jubileuszowej edycji targów Fleet Market. T-Cross będzie piątym SUVem Volkswagena w Polsce obok T-Roca, Tiguana, Tiguana Allspace i Touarega. T-Cross pod wieloma względami wyznacza standardy wśród modeli swojej klasy. Już podstawowa wersja, która dostępna będzie za 69.790 zł zł (T-Cross 1.0 TSI 95 KM) nie pozostawia nic do życzenia pod względem funkcjonalności, bezpieczeństwa czy wyposażenia z dziedziny multimediów i łączności. Miejskiemu T-Crossowi można nadać indywidualny wygląd, a jego wnętrze konfigurować w sposób dogodny dla użytkownika.

Od stycznia do października Grupa Volkswagen zwiększyła dostawy do klientów o 2,6 procenta w porównaniu z dostawami w 2017 roku

Od stycznia do października Grupa Volkswagen zwiększyła dostawy do klientów o 2,6 procenta w porównaniu z dostawami w 2017 roku

Poznań, 20 listopada 2018 r. – W wyniku przejścia na nową procedurę homologacyjną według normy WLTP w październiku Grupa Volkswagen dostarczyła mniej pojazdów niż w analogicznym miesiącu poprzedniego roku. Na całym świecie przekazano klientom w sumie 846.300 samochodów, co stanowi spadek o 10 procent. W ostatnim miesiącu spadek dostaw w Europie o 15,6 procenta, w porównaniu z październikiem ubiegłego roku, był znacznie mniejszy niż we wrześniu. Dwucyfrowy wzrost odnotowano w Ameryce Południowej. Od stycznia do października Grupa odnotowała na świecie wzrost liczby dostaw o 2,6 procent do 8,98 miliona samochodów, mimo że branża motoryzacyjna przeżywa w tym roku stagnację. Dr. Christian Dahlheim, szef działu sprzedaży Grupy powiedział: „Jeśli chodzi o przejście na homologację wg normy WLTP, w Europie najgorsze mamy już za sobą. W listopadzie i w grudniu powinniśmy odnotować wzrost liczby dostaw. Oczekujemy, że w całym 2018 roku nieznacznie przekroczą one wynik dostaw w ubiegłym roku”.

Volkswagen inwestuje w przyszłość

Volkswagen inwestuje w przyszłość

Poznań, 20 listopada 2018 r. – Grupa Volkswagen zwiększa inwestycje w przyszłość. W ciągu najbliższych pięciu lat, do końca 2023 roku, koncern chce wydać blisko 44 miliardy euro na e-mobilność, autonomiczną jazdę, nowe usługi mobilności oraz cyfryzację w samochodach i zakładach produkcyjnych. To około jedna trzecia wszystkich wydatków zaplanowanych na lata 2019-2023. Prace nad planem inwestycyjnym Grupy Volkswagen w tym okresie zostały zakończone. Został on omówiony i zatwierdzony przez Radę Nadzorczą Volkswagen AG na posiedzeniu, które odbyło się w piątek.

Koncern Volkswagen na nowo definiuje przynależność fabryk do poszczególnych marek i skłania się ku fabrykom wielomarkowym

Koncern Volkswagen na nowo definiuje przynależność fabryk do poszczególnych marek i skłania się ku fabrykom wielomarkowym

Poznań, 19 listopada 2018 r. – Na piątkowym posiedzeniu Rada Nadzorcza Volkswagen AG zatwierdziła nowe plany wykorzystania fabryk. Strategia dotycząca zakładów produkcyjnych odzwierciedla wyzwania, które czekają koncern w ciągu najbliższych pięciu lat i określa podstawy ich funkcjonowania. Zakłady w Emden i w Hanowerze zostaną przekształcone i przystosowane do produkcji samochodów elektrycznych: modele z rodziny ID. zaczną w nich zjeżdżać z linii montażowych od 2022 roku. Aby zaspokoić wzrost popytu w Europie, koncern planuje zwiększyć zdolność produkcyjną poprzez budowę dodatkowej fabryki w Europie Wschodniej.

Fabryka samochodów elektrycznych Volkswagena w Zwickau będzie najnowocześniejszą w Europie

Fabryka samochodów elektrycznych Volkswagena w Zwickau będzie najnowocześniejszą w Europie

Poznań – Marka Volkswagen kontynuuje elektryczną ofensywę i stopniowo przygotowuje zdolność produkcyjną potrzebną do uzyskania wydajności na poziomie ponad milion samochodów elektrycznych rocznie na całym świecie począwszy od 2025 roku. W Zwickau powstaje obecnie największy i najbardziej wydajny zakład produkcji samochodów elektrycznych w Grupie Volkswagen – w przyszłości z taśm produkcyjnych tutejszej fabryki będzie zjeżdżać do 330.000 aut elektrycznych rocznie, czyli więcej niż w innych zakładach należących do Grupy Volkswagen. Jako pierwszy producent samochodów elektrycznych na świecie na skalę masową, Volkswagen całkowicie przekształca fabrykę, która dotychczas produkowała samochody z silnikami spalinowymi w fabrykę ze świata e-mobilności. Obecnie w Zwickau są produkowane Golf i Golf kombi. Pod koniec 2019 roku, czyli za nieco ponad rok, rozpocznie się tu produkcja modelu ID.1, pierwszego elektrycznego Volkswagena skonstruowanego w oparciu o modułową platformę dla aut elektrycznych (MEB). Gdy w 2021 r. fabryka w Zwickau osiągnie pełnię zdolności produkcyjnej, będzie w niej powstawać sześć modeli elektrycznych trzech marek należących do koncernu.

Volkswagen konsekwentnie realizuje strategię w zakresie samochodów elektrycznych

Volkswagen konsekwentnie realizuje strategię w zakresie samochodów elektrycznych

Poznań, 15 listopada 2018 r. – Po fabryce w Zwickau Volkswagen zamierza uruchomić produkcję samochodów elektrycznych również w zakładach w Emden i w Hanowerze. W Dolnej Saksonii powstanie więc drugie w Niemczech, oprócz Zwickau, centrum elektrycznej mobilności Volkswagena. Prezes Zarządu dr Herbert Diess stwierdził – „Volkswagen konsekwentnie wdraża swoją ofensywę w dziedzinie samochodów elektrycznych. Przygotowujemy koncern do epoki pojazdów bezemisyjnych. Ta decyzja zapewni także bezpieczną przyszłość obydwu fabrykom”. Podczas środowego zebrania w Emden Członek Zarządu ds. Personalnych – Gunnar Kilian – przedstawił załodze główne założenia projektu. W Hanowerze z planami koncernu zaznajomił pracowników Prezes Zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe – dr Thomas Sedran. Podjęcie produkcji innowacyjnych aut elektrycznych jest elementem strategii mającej na celu pełne wykorzystanie możliwości zakładów; szczegółowe decyzje Rada Nadzorcza podejmie w piątek w Wolfsburgu.

Volkswagen notuje rekordową liczbę dostaw samochodów do klientów na świecie w okresie od stycznia do października

Volkswagen notuje rekordową liczbę dostaw samochodów do klientów na świecie w okresie od stycznia do października

Poznań – W październiku Volkswagen dostarczył klientom na swiecie 516.900 samochodów, o 6,2 procenta mniej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. Przyczyną jest przede wszystkim powstrzymywanie się klientów chińskich od zakupów spowodowane konfliktem handlowym ze Stanami Zjednoczonymi. W Europie z kolei, zgodnie z oczekiwaniami, nadal były odczuwalne skutki wprowadzania nowej normy WLTP, okazały się one jednak znacznie mniejsze niż we wrześniu. Pozytywną sytuację odnotowano w Brazylii (+61,8 procenta) oraz w Rosji (+23,9%). Także w Polsce liczba rejestracji w październiku wzrosła (+3,7%).

Volkswagen notuje kolejny wzrost sprzedaży

Volkswagen notuje kolejny wzrost sprzedaży

Poznań – po pierwszych 10 miesiącach 2018 roku Volkswagen zwiększył udział w rynku nowych samochodów z 10,02 procenta do 10,44 procenta. Wzrost liczby rejestracji nowych osobowych aut Volkswagena w tym roku (+16,7 procenta) jest wyraźnie wyższy niż wzrost całego rynku. Na tak dobry wynik zapracowały nie tylko tradycyjne „konie pociągowe” sprzedaży Volkswagena w Polsce, czyli Golf (+7,07 procenta) i Passat (+4,89 procenta), ale również Arteon (+304,95 procenta) i Touareg (+116,35 procenta) oraz nowy miejski crossover – T-Roc, którego od stycznia do października zarejestrowano aż 2.418 egzemplarzy.

Koncepcyjny pick-up: światowa premiera modelu Tarok Concept w Sao Paulo

Koncepcyjny pick-up: światowa premiera modelu Tarok Concept w Sao Paulo

Poznań – Podczas Sao Paulo International Motor Show (6-18 listopada) swoją światową premierę ma Volkswagen Tarok Concept. Ten nowoczesny pięciometrowy SUV nowej generacji, wyposażony w napęd na cztery koła, wyróżnia się wszechstronnością i ma na pokładzie nowoczesny system łączności internetowej. Nowym rozwiązaniem jest skrzynia ładunkowa, której długość można zwiększać zależnie od potrzeb – wystarczy złożyć tylną ściankę przestronnej czterodrzwiowej kabiny. Rozwiązania techniczne Taroka Concept oraz stylistykę zaprojektowano od podstaw na potrzeby tego modelu.

Trzy nowości na targach taksówkarskich w Kolonii: Crafter Kombi, Caddy i Caravelle jako bezemisyjne vany z napędem elektrycznym

Trzy nowości na targach taksówkarskich w Kolonii: Crafter Kombi, Caddy i Caravelle jako bezemisyjne vany z napędem elektrycznym

Poznań, 5 listopada 2018 r. – Podczas Europejskich Targów Taksówkarskich w Kolonii (2-3 listopada 2018 r.) Volkswagen Samochody Użytkowe przedstawił trzy innowacyjne modele przeznaczone do komercyjnego przewozu osób. Przestronny Crafter Kombi ze sprawdzonym silnikiem Diesla zapewnia miejsce dziewięciu osobom i wyróżnia się bardzo wysokim komfortem. Wyposażone w wyłącznie elektryczny napęd ABT e-Caddy Maxi oraz ABT e-Caravelle to pojazdy łączące wszechstronność z nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie napędu.

Światowa premiera w Brazylii: Volkswagen zaprezentuje w Sao Paolo studyjnego pick-upa

Światowa premiera w Brazylii: Volkswagen zaprezentuje w Sao Paolo studyjnego pick-upa

Poznań – Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Sao Paulo, który rozpocznie się 6 listopada, Volkswagen będzie świętował światową premierę niezwykłego samochodu studyjnego, łączącego cechy nowoczesnego i zaawansowanego cyfrowo SUV-a z wszechstronnością przemyślanego pick-upa. W ten sposób powstał nowy pojazd przeznaczony przede wszystkim o miejskiej jeździe. Jedną z najistotniejszych innowacji tego modelu jest modułowa przestrzeń ładunkowa, którą w zaledwie kilku prostych krokach można znacznie wydłużyć dzięki rozkładanym panelom z tyłu podwójnej kabiny.

Volkswagen, Mobileye i Champion Motors zainwestują w Izraelu i uruchomią pierwszą usługę typu „zamów i jedź” w oparciu o elektryczne auta autonomiczne

Volkswagen, Mobileye i Champion Motors zainwestują w Izraelu i uruchomią pierwszą usługę typu „zamów i jedź” w oparciu o elektryczne auta autonomiczne

Poznań, 31 października 2018 r. – Grupa Volkswagen, firma Mobileye, która należy do Intela i Champion Motors ogłosiły plany uruchomienia w Izraelu pierwszej w tym kraju usługi mobilności na życzenie w oparciu o flotę elektrycznych samochodów autonomicznych. W tym celu trzy partnerskie firmy planują utworzyć spółkę Joint Venture. Ich współpraca wymaga jeszcze zatwierdzenia przez odpowiednie władze i organy. Wspólna propozycja firm, zaprezentowana pod hasłem „Nowa mobilność w Izraelu”, została formalnie zaakceptowana przez izraelski rząd podczas prywatnej ceremonii na Smart Mobility Summit 2018, który odbył się kilka dni temu w Tel Awiwie.

Rajd Hiszpanii: znakomity debiut nowego Volkswagena Polo GTI R5

Rajd Hiszpanii: znakomity debiut nowego Volkswagena Polo GTI R5

Poznań – Volkswagen ma za sobą bardzo udany debiut rajdowego Polo GTI R5 podczas Rajdu Hiszpanii. W pierwszym starcie nowy samochód uzyskał kilka najlepszych czasów zarówno na szutrowych, jak i asfaltowych odcinkach specjalnych i udowodnił, że jest konkurencyjny i gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC). Załoga Petter Solberg i Veronica Engan (N/N) świętowała miejsce na podium w klasyfikacji WRC2, a duet Eric Camilli i Benjamin Veillas (F/F) prowadził w tej klasyfikacji przez sporą część rajdu. Podczas Rajdu Hiszpanii Volkswagen osiągnął cel, którym było zaprezentowanie możliwości auta przygotowanego dla klientów prywatnych. Teraz, po debiucie w warunkach bojowych, rozpocznie się kolejny etap dla Polo GTI R5 o mocy 200 kW (272 KM). W najbliższych tygodniach pierwsze samochody zostaną dostarczone klientom w Ameryce Południowej i w Europie.

Volkswagen przewiduje, że do 2025 roku połowę sprzedaży będą stanowić SUV-y

Volkswagen przewiduje, że do 2025 roku połowę sprzedaży będą stanowić SUV-y

Poznań – Volkswagen prowadzi największą w swojej historii ofensywę w dziedzinie aut typu SUV. W 2025 roku co drugi osobowy model tej marki sprzedawany na świecie będzie prawdopodobnie właśnie tego rodzaju samochodem; dzisiaj jest to co piąte auto. Szczególnie dużego wzrostu sprzedaży swoich SUV-ów Volkswagen spodziewa się w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Chinach. Do 2025 roku marka będzie miała w globalnej ofercie ponad 30 modeli tego segmentu. Prezentując T-Crossa, model bazujący na miejskim Polo, Volkswagen uzupełnia paletę o najmniejszego SUV-a. T-Crossa zaprezentowano wczoraj jako światową premierę jednocześnie w Europie, Chinach i w Ameryce Południowej.

Światowa premiera T-Crossa: Volkswagen wzbogaca rodzinę SUV-ów

Światowa premiera T-Crossa: Volkswagen wzbogaca rodzinę SUV-ów

Poznań – Światowa premiera w Amsterdamie, Szanghaju i Sao Paulo; Volkswagen przedstawia nowego T-Crossa, pierwszego małego SUV-a marki. Nowy model łączy wszechstronność przydatną w codziennym użytkowaniu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami z dziedziny multimediów i łączności, jest przy tym oszczędny i wyróżnia się stylistyką – dzięki tym cechom ma zdobyć uznanie klientów na trzech kontynentach i wyznaczyć nowe standardy w gronie aut tej klasy. Miejski crossover jest doskonałym autem na co dzień i nie tylko.

Volkswagen Group China buduje pierwszą fabrykę z myślą o produkcji wyłącznie samochodów elektrycznych na platformie MEB

Volkswagen Group China buduje pierwszą fabrykę z myślą o produkcji wyłącznie samochodów elektrycznych na platformie MEB

Poznań, 24 października 2018 r. – Strategia elektryfikacji Volkswagen Group China szybko zyskuje nowy wymiar na największym na świecie rynku e-mobilności. Pierwsza fabryka Grupy Volkswagen, zaprojektowana wyłącznie na potrzeby produkcji aut na platformie MEB, zaczyna powstawać w Anting. Modelem, który jako pierwszy w 2020 roku zostanie wyprodukowany w fabryce SAIC VOLKSWAGEN będzie elektryczny SUV Volkswagena. Wraz z fabryką FAW-Volkswagen w Foshan, którą uruchomiono latem tego roku, fabryka SAIC VOLKSWAGEN zacznie produkować e-samochody na platformie MEB jako druga na świecie, po zakładach w Zwickau w Niemczech.

Światowa premiera Volkswagena T-Crossa

Światowa premiera Volkswagena T-Crossa

Poznań – Relacja ze światowej premiery nowego Volkswagena T-Crossa rozpocznie się w czwartek, 25 października 2018 roku o godzinie 19:00, potrwa do godziny 19:45 czasu CEST i będzie transmitowana na żywo.

100.000 aut wyprodukowanych w fabryce we Wrześni

100.000 aut wyprodukowanych w fabryce we Wrześni

Poznań, 23 października 2018 r. – W należącej do Volkswagen Poznań fabryce we Wrześni z taśmy produkcyjnej zjechał w minionym tygodniu 100-tysięczny samochód. Crafter furgon w kolorze czerwonym, wyposażony w silnik 2.0 TDI o mocy 103 kW/140 KM jest przeznaczony dla klienta ze Szwajcarii.

W przyszłości interaktywne reflektory oraz tylne światła pomogą zwiększyć bezpieczeństwo

W przyszłości interaktywne reflektory oraz tylne światła pomogą zwiększyć bezpieczeństwo

Poznań – Innowacyjna technologia systemów oświetlenia w przyszłych modelach Volkswagena jednocześnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa i otwiera drzwi do coraz bardziej spersonalizowanego wyglądu pojazdów. Podczas międzynarodowych warsztatów Volkswagen zaprezentował w jaki sposób systemy oświetlenia będą w przyszłości potrafiły przekazywać informacje i zwiększać bezpieczeństwo.

Volkswagen cyfryzuje sprzedaż – nowa era zakupu samochodów już od 2020 roku

Volkswagen cyfryzuje sprzedaż – nowa era zakupu samochodów już od 2020 roku

Poznań – Volkswagen rozwija sieć sprzedaży i dopasowuje ją do wizji przyszłości. Marka wraz ze swoimi dealerami zamierza całkowicie zmodyfikować model dystrybucji. Na terenie Europy projekt zostanie uruchomiony w kwietniu 2020 roku. W Berlinie Volkswagen oraz Europejska Rada Dealerów przedstawili wizję przyszłości, która dotyczy 5.400 dealerów Volkswagena, partnerów serwisowych oraz 54 tysięcy pracowników w Europie. Jej celem jest całodobowe wsparcie dla klientów daleko wykraczające poza sprzedaż aut. Wszystko to będzie możliwe dzięki unikalnemu identyfikatorowi klienta – Volkswagen ID. Każdego roku Volkswagen wprowadzi około 5 milionów klientów w świat nowej mobilności i zaoferuje im indywidualne usługi w oparciu o ich własne konto ID. Zmieni się również doświadczenie związane z zakupem auta. Sprzedaż online zostanie rozbudowana, a sprzedaż bezpośrednia tą drogą stanie się w końcu możliwa. Sieć będzie powiększona o pięć nowych elementów sprzedaży i obsługi, w tym salony wystawowe lub salony pop-up. Jednocześnie sprzedaż stanie się bardziej elastyczna i efektywna.

Nowatorskie oświetlenie samochodów przyszłości Volkswagena

Nowatorskie oświetlenie samochodów przyszłości Volkswagena

Poznań – halogen, ksenon, LED, laser i OLED: w ciągu zaledwie dwóch dekad technologia oświetlenia w samochodach oraz design – świateł i oświetlenia przeszły rewolucyjną zmianę. Oprócz roli funkcjonalnej, takiej jak poprawa widoczności podczas jazdy nocą, reflektory mogą obecnie pełnić także funkcję emocjonalną. Oświetlenie może nadać autu indywidualny wygląd, ze wszystkimi jego aspektami – ekspresją i charakterem, jak mimika ludzkiej twarzy. Rozwój technologii oświetlenia i jego zastosowanie będą miały w nadchodzących latach znaczący wpływ na pracę designerów Volkswagena.

Zespół PSRX Volkswagen Szwecja wygrywa Mistrzostwa Świata FIA w Rallycrossie

Zespół PSRX Volkswagen Szwecja wygrywa Mistrzostwa Świata FIA w Rallycrossie*

Poznań – zespół PSRX Volkswagen Szwecja po raz kolejny zdobywa tytuł dla najlepszej drużyny w Mistrzostwach Świata FIA w Rallycrossie (WRX). Zespół, którego barw bronią właściciel i kierowca w jednej osobie – Petter Solberg (N) oraz aktualny mistrz świata w rallycrossie – Johan Kristoffersson (S), zapewnił sobie tytuł w klasyfikacji zespołowej po raz drugi z rzędu już podczas przedostatniej rundy w tym sezonie, która odbyła się w Estering w Niemczech.

Od stycznia do września Volkswagen dostarczył na świecie o 2,9 procenta więcej samochodów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku

Od stycznia do września Volkswagen dostarczył na świecie o 2,9 procenta więcej samochodów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku

Poznań – we wrześniu Volkswagen dostarczył na świecie mniej samochodów niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku: łącznie przekazano klientom 485.000 aut, co stanowi spadek o 18,3 procent w porównaniu z wrześniem 2017 r. Zmniejszenie dostaw jest spowodowane przejściem na normę WLTP w Europie, co szczególnie odbiło się na dostawach w Niemczech. Dostawy na Starym Kontynencie i u naszych zachodnich sąsiadów spadły o – odpowiednio – 42,6 i 47,1 procenta w porównaniu z dostawami w analogicznym miesiącu poprzedniego roku. Znakomity wynik od początku roku złagodził spadek rynku we wrześniu. Od stycznia do września klientom na świecie przekazano 4.624.900 samochodów, czyli o 2,9 procenta więcej niż w porównywalnym okresie 2017 roku. Członek zarządu marki Volkswagen ds. sprzedaży – Jürgen Stackmann – powiedział: „Od początku roku Volkswagen osiągnął historyczny sukces. We wrześniu sprzedaż mocno zwolniła, ale spodziewaliśmy się tego po rekordowej sprzedaży w lecie. Przejście na normę WLTP wpłynie również na dostawy w październiku. Uzyskaliśmy już homologację WLTP dla najczęściej wybieranych odmian wszystkich 14 modeli Volkswagena. Do końca roku powinniśmy homologować pozostałe wersje. Od listopada będziemy gotowi do sprintu na koniec roku”.

Volkswagen Group Polska umacnia się na pozycji lidera sprzedaży nowych samochodów w Polsce

Volkswagen Group Polska umacnia się na pozycji lidera sprzedaży nowych samochodów w Polsce

Poznań, 10 października 2018 r. – Po wrześniowych wynikach rejestracji samochodów Volkswagen Group Polska utrzymuje pozycję lidera rynku samochodów nowych w Polsce. W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku VGP odnotowała wzrost udziału w rynku do 29 procent. Jest to wzrost o 1,3 procenta w stosunku do wyniku w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wrześniowe wyniki rejestracji nowych samochodów w Polsce potwierdziły przewidywania ekspertów. Znaczący spadek całej branży w tym miesiącu jest związany z wejściem w życie nowej procedury homologacji WLTP.

Wyprzedaż rocznika 2018 w salonach Volkswagena

Wyprzedaż rocznika 2018 w salonach Volkswagena

Poznań – W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów z rocznika 2018. Dwa najpopularniejsze w Polsce modele Volkswagena – Golf i Passat – są teraz dostępne z rabatem w wysokości, odpowiednio nawet 16.000 zł i 22.000 zł. Oferta trwa do wyczerpania zapasów. Dostępność aut można sprawdzić na stronie volkswagen.pl. Przygotowane narzędzie w konfiguratorze wskazuje dostępność samochodów w wybranych specyfikacjach u konkretnych dealerów w Polsce.

Bezpieczniejsze skrzyżowania dzięki współpracy Volkswagena i Siemensa

Bezpieczniejsze skrzyżowania dzięki współpracy Volkswagena i Siemensa

Volkswagen i Siemens chcą wspólnie poprawić bezpieczeństwo na drogach, szczególnie na skrzyżowaniach. Aby tego dokonać, opracowano nowe funkcje, które mogą wzbogacić wymianę informacji między samochodami i cyfrową infrastrukturą otoczenia. System wykorzystuje technologię WLANp (ITS-G5) w łączności samochodów z otoczeniem typu Car2X i jest obecnie testowany na ulicach Wolfsburga.

I.D. BUZZ CARGO skonstruowany w oparciu o model z rodziny I.D. rozpoczyna nową erę w historii samochodów dostawczych

I.D. BUZZ CARGO skonstruowany w oparciu o model z rodziny I.D. rozpoczyna nową erę w historii samochodów dostawczych

Poznań, 3 października 2018 r. – Bulli to najbardziej znany samochód dostawczy. Volkswagen Samochody Użytkowe prezentując – jako światową premierę podczas IAA w Hanowerze – nowego I.D. BUZZ CARGO pokazuał w jaki sposób zasilany energią elektryczną zupełnie nowy Bulli może poszerzyć gamę samochodów użytkowych. Na przykład jako pojazd dodatkowy obok bestsellerowego T6. Jest bardzo możliwe, że ten najbardziej innowacyjny bezemisyjny samochód do transportu towarów pojawi się na rynku do 2021 roku. Studyjny model wyposażony w tryb jazdy automatycznej „I.D. Pilot” (poziom 4.) pozwala wyrobić sobie pogląd na temat aut dostawczych jakie pojawią się w połowie przyszłej dekady.

Johan Kristoffersson w VW Polo zwycięża w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata FIA 2018

Johan Kristoffersson w VW Polo zwycięża w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata FIA 2018

Poznań – niesamowity Szwed zrobił to kolejny raz! Johan Kristoffersson (S) obronił tytuł najlepszego zawodnika Rallycrossowych Mistrzostw Świata na torze Circuit of the Americas w Austin (USA). Szwedzki kierowca odniósł kolejne zwycięstwo za kierownicą Volkswagena Polo R Supercar podczas dziesiątej z dwunastu rund tego sezonu i wyprzedził kolegę z drużyny – Pettera Solberga. Kristoffersson zgromadził w klasyfikacji mistrzostw 281 punktów i o 77 oczek wyprzedza drugiego zawodnika – Mattiasa Ekströma. Do końca sezonu, w pozostałych dwóch rundach, jest do zdobycia maksymalnie 60 punktów, dlatego kierowca Volkswagen PSRX Team Sweden już teraz zmógł się cieszyć z pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Volkswagen i Microsoft zawierają strategiczne partnerstwo

Volkswagen i Microsoft zawierają strategiczne partnerstwo

Poznań – Volkswagen i Microsoft zawierają partnerstwo strategiczne w celu wspólnej budowy Volkswagen Automotive Cloud. Ta wielka przemysłowa chmura danych będzie służyć do obsługi wszystkich przyszłych pojazdów oraz usług cyfrowych Volkswagena. Rada Nadzorcza Volkswagen AG zezwoliła na zawarcie odpowiedniego porozumienia między Volkswagenem a Microsoftem 28. września 2018 roku. Umożliwi ono Volkswagenowi szybką kontynuację przemian w dziedzinie cyfryzacji. Podejmując współpracę strategiczną z firmą Microsoft Volkswagen stawia decydujący krok w transformacji w przedsiębiorstwo usług z dziedziny mobilności, dysponujące flotą pojazdów komunikujących się z otoczeniem i działających w cyfrowym ekosystemie „Volkswagen We”.

Powrót na trasy WRC z Volkswagenem: Petter Solberg wystartuje nowym Polo GTI R5 podczas Rajdu Hiszpanii

Powrót na trasy WRC z Volkswagenem: Petter Solberg wystartuje nowym Polo GTI R5 podczas Rajdu Hiszpanii

Poznań – mistrz wraca do akcji! Rajdowy mistrz świata z 2003 roku – Petter Solberg (N) – wraca do Mistrzostw Świata FIA (WRC) za kierownicą nowego Volkswagena Polo GTI R5. Podczas Rajdu Hiszpanii w Katalonii, który odbędzie się w dniach od 25 do 28 października, Solberg będzie rywalizować w klasie WRC 2. Pilotką mistrza świata będzie Veronica Engan (N). Sześć lat po zakończeniu kariery kierowcy rajdowego Norweg wróci w to samo miejsce, w którym po raz ostatni uczestniczył w rajdzie zaliczanym do cyklu WRC. Solberg, który za kierownicą Polo reprezentuje zespół PSRX Volkswagen Sweden w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata (WRX) na chwilę postanowił zmienić dyscyplinę. Polo GTI R5 zadebiutuje w Rajdzie Hiszpanii jako samochód fabrycznego zespołu Volkswagena. Będzie to jednorazowy powrót Volkswagen Motorsport do WRC. Później samochód rajdowy klasy R5 otrzymają zespoły prywatne, które uczestniczą w mistrzostwach krajowych i międzynarodowych.

Nowa płyta podłogowa modeli z rodziny ID.: czas na najnowocześniejsze na świecie auta elektryczne

Nowa płyta podłogowa modeli z rodziny ID.: czas na najnowocześniejsze na świecie auta elektryczne

Poznań – Volkswagen zaprezentował platformę konstrukcyjną nowych modeli elektrycznych tworzących rodzinę o nazwie ID. Po raz pierwszy ujawnia też informacje na temat strategii wspólnych platform dla modeli elektrycznych, za pomocą której marka wprowadza w życie wizję zawartą w haśle „ELECTRIC FOR ALL”. Płyta podłogowa modeli ID. – będąca efektem zastosowania modułowej platformy do budowy samochodów elektrycznych (MEB) – jest niepowtarzalną konstrukcją Volkswagena, a jednocześnie dowodem zdecydowania z jakim marka wkracza na drogę elektromobilności.

Nowy Touareg otrzymuje najwyższą pięciogwiazdkową ocenę w testach Euro NCAP

Nowy Touareg otrzymuje najwyższą pięciogwiazdkową ocenę w testach Euro NCAP

Poznań – Najwyższe oceny dla Volkswagena Touarega: europejska organizacja ochrony konsumentów – Euro NCAP – przyznała modelowi klasy luksusowej maksymalną możliwą ocenę pięciu gwiazdek. W oczach niezależnych ekspertów zajmujących się testami zderzeniowymi, duży SUV Volkswagena spisał się znakomicie we wszystkich kategoriach.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe przedstawia pięć nowych modeli z napędem elektrycznym na targach IAA 2018 w Hanowerze

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe przedstawia pięć nowych modeli z napędem elektrycznym na targach IAA 2018 w Hanowerze

Poznań, 20 września 2018 r. – Volkswagen Samochody Użytkowe elektryzuje branżę dzięki ofensywie w zakresie samochodów z napędem elektrycznym – na 69. Targach Samochodów Użytkowych IAA (20-27 września) marka specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie transportu przedstawia aż pięć bezemisyjnych samochodów. Tworzą one nową bogatą ofertę elektrycznych środków transportu do komercyjnego wykorzystania. Na IAA swoją światową premierę mają I.D. BUZZ CARGO, ABT E-Transporter, ABT e-Caddy, Cargo e-Bike oraz wyposażony w ogniwo paliwowe i zasilany wodorem Crafter HyMotion. 

e-mobilność bez kompromisów: Światowa premiera modułowej platformy do konstrukcji samochodów z napędem elektrycznym – Volkswagen rozpoczyna kampanię ELECTRIC FOR ALL

e-mobilność bez kompromisów: Światowa premiera modułowej platformy do konstrukcji samochodów z napędem elektrycznym – Volkswagen rozpoczyna kampanię ELECTRIC FOR ALL

Poznań – Volkswagen z wielkim zaangażowaniem i konsekwencją pracuje nad upowszechnieniem elektrycznych aut. W ramach rozpoczętej w poniedziałek kampanii ELECTRIC FOR ALL marka zamierza wprowadzić na rynek atrakcyjne modele w przystępnych cenach i w ten sposób doprowadzić na świecie do przełomu w dziedzinie elektrycznych samochodów. Ofensywa Volkswagena koncentruje się wokół platformy do konstrukcji samochodów elektrycznych (MEB) – platformy technologicznej stworzonej specjalnie z myślą o samochodach zasilanych energią elektryczną. Pierwszym na świecie seryjnym autem tego rodzaju, skonstruowanym w oparciu o MEB, będzie Volkswagen ID. produkowany od końca 2019 roku w Zwickau. Z okazji rozpoczęcia kampanii ELECTRIC FOR ALL przedstawiciele światowych mediów będą mogli po raz pierwszy zapoznać się z bazą technologiczną modelu ID. W Szklanej Manufakturze w Dreźnie Volkswagen zademonstruje główny element platformy MEB – mobilne podwozie bez karoserii i wnętrza – takie, jakie zostanie zastosowane w modelu seryjnym. Volkswagen podejmuje również ofensywę w dziedzinie infrastruktury zasilania samochodów w energię elektryczną: w Dreźnie będzie można po raz pierwszy zobaczyć „Volks-Wallbox”. Jest o niedrogie urządzenie przeznaczone do montażu w domu, pozwalające na łatwe i szybkie zasilanie akumulatorów aut z rodziny ID.

Więcej możliwości w codziennej pracy: podczas targów IAA, na stoisku marki Volkswagen Samochody Użytkowe, producenci zabudów prezentują ponad 50 innowacyjnych rozwiązań

Więcej możliwości w codziennej pracy: podczas targów IAA, na stoisku marki Volkswagen Samochody Użytkowe, producenci zabudów prezentują ponad 50 innowacyjnych rozwiązań

Poznań, 18 września 2018 r. – Na targach IAA producenci prezentują zabudowy i nadwozia opracowane na bazie modeli marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Na stoisku marki oraz w ramach ekspozycji na wolnym powietrzu osoby zwiedzające targi w dniach od 20 do 27 września 2018 roku będą mogły obejrzeć ponad 50 rozwiązań przeznaczonych dla różnych branż.

Lato superbohaterów

Lato superbohaterów

Ekipa superbohaterów czyli „Małych Ratowników” Volkswagena powiększyła się tego roku o ponad 9 tys. dzieci, dzięki wakacyjnej akcji. Strefa, w której dzieci uczyły się pierwszej pomocy, gościła przez całe lato na nadbałtyckich plażach. W Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustce, Darłówku, Dziwnowie, Łebie i Władysławowie dzieci zdobywały supermoc oraz stawały się samodzielne i pewne siebie.

Udany sierpień koncernu Volkswagen: dostawy dla klientów na całym świecie wzrosły o 6,8 procenta

Udany sierpień koncernu Volkswagen: dostawy dla klientów na całym świecie wzrosły o 6,8 procenta

Poznań, 18 września 2018 r. – Sierpień okazał się dla koncernu Volkswagen bardzo udany: należące do niego marki dostarczyły swoim klientom łącznie 875.300 samochodów, co oznacza wzrost o 6,8 procenta. Najbardziej dynamicznie rósł rynek europejski. W samej Europie wydano klientom 327.700 samochodów, czyli o 21 procent więcej niż w sierpniu 2017 roku. Udany sierpień jest kontynuacją dynamicznego rozwoju utrzymującego się od początku roku. Szef sprzedaży w koncernie Volkswagen, Fred Kappler, spodziewa się jednak mniejszych dostaw we wrześniu i w październiku, będzie to spowodowane koniecznością zmian w procedurach homologacyjnych i przejścia z normy NEDC na WLTP. „Intensywnie pracujemy nad tym, żeby jak najszybciej wyeliminować opóźnienia” – stwierdził Fred Kappler. „Pozytywna sytuacja utrzymująca się od początku roku pomoże nam przejść w miarę łagodnie przez ten okres”.

Volkswagen zwiększa udziały w firmie QuantumScape i tworzy z nią wspólne przedsiębiorstwo

Volkswagen zwiększa udziały w firmie QuantumScape i tworzy z nią wspólne przedsiębiorstwo

Poznań, 17 września 2018 r. – Koncern Volkswagen zakończył planowaną operację zwiększenia swoich udziałów w kalifornijskiej firmie nowych technologii QuantumScape. Transakcję zatwierdził urząd kontroli inwestycji zagranicznych w USA (CFIUS). W firmę specjalizującą się w produkcji akumulatorów ze stałym elektrolitem Volkswagen zainwestuje 100 milionów dolarów amerykańskich, stając się w ten sposób największym udziałowcem spośród przedsiębiorstw branży samochodowej. Wraz ze zwiększeniem swoich udziałów w QuantumScape przedstawiciel Volkswagena obejmie miejsce w radzie nadzorczej. Oprócz tego Volkswagen i QuantumScape utworzyły wspólne przedsiębiorstwo mające na celu wprowadzenie do masowej produkcji akumulatorów ze stałym elektrolitem.

Volkswagena zwiększa dostawy również w sierpniu

Volkswagena zwiększa dostawy również w sierpniu

Poznań – W sierpniu marka Volkswagen przekazała klientom na całym świecie 513.300 pojazdów, co stanowi wzrost o 3,7 procenta w porównaniu z analogicznym miesiącem 2017 roku i jest nowym rekordem w sierpniu. Ogółem, od stycznia do sierpnia, dostarczono 4.137.900 aut, co stanowi wzrost o 6,2 procenta w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku i również jest rekordowym wynikiem. Jürgen Stackmann, Członek Zarządu Volkswagena ds. Sprzedaży, powiedział: „Sierpień był kolejnym silnym miesiącem dla marki Volkswagen na wielu rynkach: ustanowiliśmy rekordową liczbę dostaw w sierpniu oraz w okresie od stycznia do sierpnia. We wrześniu dostarczymy w Europie znacznie mniej aut w związku z przejściem na procedurę testową WLTP. Październik również będzie umiarkowanie dobry, ale spodziewamy się mocnego wzrostu liczby dostaw w listopadzie i grudniu”.

25 lat Volkswagen Poznań: w jubileuszu wzięło udział 26.000 pracowników i gości

25 lat Volkswagen Poznań: w jubileuszu wzięło udział 26.000 pracowników i gości

Poznań, 11 września 2018 r. – Volkswagen Poznań (fabryka produkująca modele Caddy, Crafter i Transporter) świętował w miniony weekend 25-lecie swojego istnienia wraz z pracownikami, ich rodzinami oraz przyjaciółmi. Głównym punktem imprezy dla 26.000 gości, odbywającej się na stadionie w Poznaniu, było imponujące multimedialne przedstawienie, w którym wykorzystano umieszczony na murawie ekran o powierzchni 6000 metrów kwadratowych, a także występy na żywo gwiazd polskiej muzyki pop. Imprezę z okazji jubileuszu największego pracodawcy w Wielkopolsce (11.000 zatrudnionych) otworzył Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe partnerem logistycznym Red Bull 111 Megawatt

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe partnerem logistycznym Red Bull 111 Megawatt

Poznań, 10 września 2018 r. – Red Bull 111 Megawatt to dwudniowe zawody motocyklowego enduro, rozgrywane na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Ta wyjątkowa lokalizacja, przypominająca scenerię słynnego filmu Mad Max przyciąga nie tylko fanów motorsportu, ale także wszystkich żądnych emocjonującego widowiska. W sobotę 8 września w kwalifikacjach, których celem było wyłonienie 500 najlepszych, wzięło udział blisko 1000 zawodników z całego świata.

„Beetle Sunshinetour to Wolfsburg 2018”: tysiące fanów świętuje 20. urodziny New Beetle’a

„Beetle Sunshinetour to Wolfsburg 2018”: tysiące fanów świętuje 20. urodziny New Beetle’a

Poznań – „Beetle Sunshinetour to Wolfsburg 2018” – pod tym hasłem odbył się w minioną sobotę 14. zlot modeli Beetle, New Beetle oraz Garbus. W tym roku okazją były 20. urodziny New Beetle’a – youngtimera, który kiedyś stanie się modelem klasycznym tak jak Garbus. Beetle, New Beetle i Garbus to trzy generacje kompaktowych Volkswagenów, które zyskały grono miłośników na całym świecie. Tysiące z nich przybyło do Wolfsburga, by wspólnie świętować jubileusz jednych z najsympatyczniejszych aut w historii motoryzacji.

Volkswagen e-Golf wygrywa Rajd Polski Nowych Energii

Volkswagen e-Golf wygrywa Rajd Polski Nowych Energii

Poznań – Elektryczny Volkswagen e-Golf zwyciężył w pierwszej edycji Rajdu Polski Nowych Energii. Załogę zwycięskiego e-Golfa utworzyli Artur Prusak, dwukrotny mistrz świata w rajdach nowych energii (FIA AEC) oraz Łukasz Nytko (Nytko Motorsport). Rajd był siódmą rundą FIA Samochodów Elektrycznych i Nowych Energii czyli FIA Electric & New Energy Championship.

Trzy modele marki Volkswagen Samochody Użytkowe podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Trzy modele marki Volkswagen Samochody Użytkowe podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

Poznań, 6 września 2018 r. – podczas trwającego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach marka Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje trzy modele w zabudowie militarnej – Amaroka z pojedynczą kabiną, Amaroka z podwójną kabiną i Craftera. Wszystkie modele polakierowane są fabrycznie, specjalistycznym kolorem militarnym zielonym. Poprzez dostosowanie zabudowy do indywidualnych potrzeb poszczególnych jednostek sił zbrojnych marka Volkswagen Samochody Użytkowe może zapewnić mobilność różnorodnym formacjom wojskowym.

Volkswagen zwiększa swoje kompetencje w dziedzinie wysoko zautomatyzowanej jazdy

Volkswagen zwiększa swoje kompetencje w dziedzinie wysoko zautomatyzowanej jazdy

Poznań, 30 sierpnia 2018 r. – Koncern Volkswagen objął mniejszościowy udział w firmie FDTech GmbH z Saksonii zajmującej się rozwojem nowych technologii. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Chemnitz, założone w 2017 roku i zatrudniające dzisiaj 30 specjalistów, opracowuje algorytmy do systemów umożliwiających jazdę zautomatyzowaną oraz autonomiczną.

Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje auto dostawcze z elektrycznym napędem: e-Crafter nie emituje żadnych szkodliwych substancji

Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje auto dostawcze z elektrycznym napędem: e-Crafter nie emituje żadnych szkodliwych substancji

Poznań, 30 sierpnia 2018 r. – Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje właśnie w Hamburgu nowego e-Craftera1 – bezemisyjny samochód z napędem elektrycznym, przeznaczony do przewozu ładunków o masie do 1,72 tony. e-Crafter osiągający moc 100 kW (136 KM) będzie pierwszym dużym elektrycznym samochodem użytkowym marki. W ofercie auto pojawi się we wrześniu, a jego debiut oznacza początek ofensywy w dziedzinie samochodów elektrycznych. Marka Volkswagen Samochody Użytkowe będzie uzupełniała paletę o kolejne modele częściowo lub całkowicie elektryczne.

Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje nowe modele na targach „Caravan Salon 2018”

Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje nowe modele na targach „Caravan Salon 2018”

Poznań, 25 sierpnia 2018 r. – Podczas targów „Caravan Salon 2018” „Caravan Salon 2018” marka Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje aż trzy nowe modele rekreacyjne: Grand Californię 600 ze specjalnym rodzajem dachu oraz model Grand California 680 w wersji z podwójnym, umieszczonym wzdłużnie łóżkiem w części sypialnej. Nowy duży kamper będzie więc dostępny w odmianach o długości 6,0 oraz 6,8 metra. W Niemczech cena podstawowa Grand Californii 600 nie przekroczy 55.000 euro (z silnikiem o mocy 130 kW/177 KM, z napędem na przednie koła i z 8-stopniową automatyczna skrzynią biegów). Oprócz wymienionych samochodów na targach można po raz pierwszy zobaczyć wersję specjalną najpopularniejszego kampera – Californię 30 Years.

Volkswagen przyspiesza cyfrową transformację

Volkswagen przyspiesza cyfrową transformację

Poznań – Volkswagen się zmienia: dzięki własnym kompetencjom w dziedzinie oprogramowania oraz korzystając z doświadczenia zewnętrznych partnerów koncern zamierza przyspieszyć budowę własnego ekosystemu cyfrowego. Dzięki niemu samochód stanie się głównym elementem globalnej sieci, którą jest Internet.

Caravan Salon 2018 z premierowymi i klasycznymi modelami marki Volkswagen Samochody Użytkowe

Caravan Salon 2018 z premierowymi i klasycznymi modelami marki Volkswagen Samochody Użytkowe

Poznań, 23 sierpnia 2018 r. – Podczas odbywających się w Düsseldorfie targów „Caravan Salon” marka Volkswagen Samochody Użytkowe po raz pierwszy na świecie zaprezentuje zupełnie nowy samochód rekreacyjny – Grand Californię, model skonstruowany na bazie nowego Volkswagena Craftera. Drugą światową premierą pokazaną podczas największych targów samochodów rekreacyjnych (24.08-02.09.2018 r.) będzie nowa California 30 Years - jubileuszowa wersja modelu opracowana na 30-lecie kultowego kampera, która zostanie wyprodukowana w liczbie 999 egzemplarzy.

Zaproszenie do śledzenia na żywo konferencji pt. Volkswagen na drodze do świata nowej mobilności

Zaproszenie do śledzenia na żywo konferencji pt. Volkswagen na drodze do świata nowej mobilności

Poznań – w czwartek 23 sierpnia 2018 r. o godzinie 11:00 w Berlinie odbędzie się konferencja prasowa pt. Volkswagen na drodze do świata nowej mobilności, w której wezmą udział Jürgen Stackmann – członek zarządu Volkswagena ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej, Michael Jost – szef strategii marki Volkswagen i Christoph Hartung – szef działu Digital and New Business / Mobility Services. W cyfrowej transformacji przemysłu samochodowego, która nabiera tempa Volkswagen na nowo definiuje nie tylko samochód, ale również swoją rolę. Już niedługo samochody i motoryzacja w ogóle staną się częścią integralnej sieci, którą jest Internet. Volkswagen napędza rozwój motoryzacji w tym kierunku i zmienia się z producenta samochodów w dostawcę różnorakich rozwiązań z dziedziny mobilności.

Czynniki sukcesu I.D. R Pikes Peak: współpraca kierowców i inżynierów z działu rozwoju produkcji

Czynniki sukcesu I.D. R Pikes Peak: współpraca kierowców i inżynierów z działu rozwoju produkcji

Poznań – Sport motorowy to dyscyplina zespołowa. Zdarza się, że w pewnych okolicznościach członkowie zespołu pracują w dziedzinach odbiegających od tych, którymi zajmują się na co dzień. Doskonałym tego przykładem jest projekt I.D. R Pikes Peak. 24 czerwca 2018 roku pierwszy w pełni elektryczny wyścigowy Volkswagen ustanowił nowy rekord trasy w najsłynniejszym wyścigu górskim na świecie, wynoszący 7 minut i 57,148 sekundy. Oprócz teamu Volkswagen Motorsport w sukces tego projektu był zaangażowany szereg oddziałów z Grupy Volkswagen. „Pomoc, jaką otrzymaliśmy z działu rozwoju produkcji, była kluczem do sukcesu” – mówi dyrektor Volkswagen Motorsport, Sven Smeets.

Czynniki sukcesu I.D. R. Pikes Peak: 4000 km jazd testowych

Czynniki sukcesu I.D. R. Pikes Peak: 4000 km jazd testowych

Poznań – Miało to miejsce po dokładnie 7:57.148 minutach. Z Romainem Dumasem za kierownicą, I.D. R Pikes Peak przekroczył linię mety na najsłynniejszym na świecie podjeździe górskim. Rekordowy przejazd, na odcinku 19,99 km, poprzedzony był licznymi testami na dystansie ponad 4000 km – trwały one sześć miesięcy.

Nowy T-Cross – „I am practical”. Mały SUV z dużym wnętrzem

Nowy T-Cross – „I am practical”. Mały SUV z dużym wnętrzem

Poznań – T-Cross to najmniejszy SUV Volkswagena, a jednak ma szansę okazać się naprawdę wielki. Na razie jest częściowo zamaskowany, ale prace nad ostatecznym kształtem seryjnej wersji toczą się na pełnych obrotach. Światowa premiera tego modelu odbędzie się jeszcze tej jesieni, a wiosną 2019 roku T-Cross wejdzie do sprzedaży. Do tego czasu Volkswagen będzie ujawniać kolejne szczegóły dotyczące nowego modelu. Teraz przedstawia klip, w którym zawodowi hokeiści drużyny Grizzlys Wolfsburg pakują do jego wnętrza swój sportowy ekwipunek. T-Cross bez problemu mieści całe wyposażenie i samych graczy na dokładkę.

Zmiany na stanowisku Dyrektora Marek SEAT oraz CUPRA

Zmiany na stanowisku Dyrektora Marek SEAT oraz CUPRA

Poznań, 13 sierpnia 2018 r. – Michał Szaniecki zostanie nowym Dyrektorem Marki Seat. Dotychczas, jako Dyrektor Marketingu był odpowiedzialny za działania marketingowe Marki Volkswagen Samochody Osobowe. Szaniecki zastąpi na stanowisku Tomasza Życkiego.

Technologie high-tech w nowym Touaregu – część 5: Head-up display wyświetla ważne informacje na przedniej szybie

Technologie high-tech w nowym Touaregu – część 5: Head-up display wyświetla ważne informacje na przedniej szybie

Poznań – „Innovision Cockpit” w nowym Touaregu, czyli zestaw interaktywnych i cyfrowych wskaźników oraz elementów obsługi samochodu, to rozwiązanie, które będzie stosowane na szeroką skalę w samochodach przyszłości. Jego funkcje wzbogaca wyświetlacz przezierny (head-up display) – urządzenie to wyświetla najważniejsze w danej chwili informacje bezpośrednio w polu widzenia kierowcy.

Nowy Volkswagen Jetta podejmie próbę ustanowienia rekordu prędkości na słonym jeziorze Bonneville w USA

Nowy Volkswagen Jetta podejmie próbę ustanowienia rekordu prędkości na słonym jeziorze Bonneville w USA

Samochód jest wyposażony w czterocylindrowy silnik turbo (TSI) z serii EA888 o mocy znacznie przekraczającej 500 KM. Jednostka ta w podobnym kształcie, ale o mniejszej mocy, będzie stosowana w nowym modelu Jetta GLI, który wkrótce znajdzie się w sprzedaży w USA. Silniki z tej serii charakteryzują się wysokim momentem obrotowym i pracują między innymi pod maską Golfa GTI Performance (169 kW/230 KM) i Golfa R (228 kW/310 KM). Na jeziorze Bonneville silnik TSI musi rozpędzić zmodyfikowaną Jettę do prędkości ponad 208,572 mph (335,5 km/h) – to warunek ustanowienia nowego rekordu w tej klasie aut. Warto zdać sobie sprawę jak duża to prędkość: podczas 24-godzinnego wyścigu w Le Mans na legendarnej prostej Hunaudières samochody rozpędzają się do 340 km/h. Prezes i dyrektor wykonawczy Volkswagen of America – Heinrich J. Woebcken – stwierdził: „Podejmując próbę bicia tego rekordu chcemy podkreślić sportowy potencjał nowej Jetty i zaprezentować naszym klientom możliwości sportowej Jetty GLI”.

Grand California: nowy wymiar legendarnego kampera

Grand California: nowy wymiar legendarnego kampera

Poznań, 9 sierpnia 2018 r. – Podczas targów Caravan Salon w Düsseldorfie (od 24 sierpnia do 2 września) będzie miała miejsce światowa premiera Grand Californii marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Nowy kamper bazuje na Crafterze najnowszej generacji. Wraz z Grand Californią Volkswagen Samochody Użytkowe rozszerza ofertę kamperów i dodaje do niej model o długości 6 metrów wyposażony w łazienkę. Oprócz przestronnej sypialni w tylnej części pojazdu, nowy kamper będzie dostępny z piętrowym łóżkiem dla dzieci. Nowa Grand California zadebiutuje na początku 2019 roku.

Technologie high-tech w nowym Touaregu - część 4: „Asystent jazdy w korku” umożliwia częściowo automatyczną jazdę z prędkością do 55 km/h również w miejscach robót drogowych

Technologie high-tech w nowym Touaregu - część 4: „Asystent jazdy w korku” umożliwia częściowo automatyczną jazdę z prędkością do 55 km/h również w miejscach robót drogowych

Poznań – Funkcje umożliwiające częściowo automatyczną jazdę w ogromnym stopniu zwiększają komfort podróży. Przykładem może być SUV wyższej klasy – nowy Touareg. Jeśli kierowca wyrazi takie życzenie, podczas kierowania autem, przyspieszania i hamowania mogą go wesprzeć systemy asystujące. Dzięki ich współdziałaniu Touareg, korzystając z asystenta jazdy w korku, może częściowo automatycznie poruszać się w uciążliwej dla kierowcy sytuacji jaką jest ciągłe podjeżdżanie w kolumnie aut w zatorze drogowym.

Technologie high-tech w nowym Touaregu - część 3: zawieszenie pneumatyczne z innowacyjnym systemem zapobiegania przechyłom nadwozia

Technologie high-tech w nowym Touaregu - część 3: zawieszenie pneumatyczne z innowacyjnym systemem zapobiegania przechyłom nadwozia

Poznań – Zaawansowane technicznie zawieszenie nowego Touarega wyznacza w segmencie SUV-ów nowy standard pod względem komfortu i zwinności. W najbardziej rozbudowanej wersji układu, którego liczne komponenty wykonano z aluminium, zastosowano innowacyjne zawieszenie pneumatyczne 4 Corner z adaptacyjną regulacją amortyzatorów oraz – jako nowość u Volkswagena – opracowany od podstaw, elektromechaniczny układ zapobiegania przechyłom (eAWS). eAWS składa się z aktywnych stabilizatorów, które dzięki elektrycznym silnikom i 48-woltowemu układowi elektrycznemu błyskawicznie dopasowują się do sytuacji zapewniając autu zwinność i komfort na poziomie, jaki należy do rzadkości wśród aut klasy SUV.

Dobre pierwsze półrocze marki Volkswagen

Dobre pierwsze półrocze marki Volkswagen

Poznań – Po dobrym początku roku marka Volkswagen odnotowała pozytywny rozwój także w drugim kwartale. W całym pierwszym półroczu znacznie wzrosły obroty, wynik operacyjny oraz zysk ze sprzedaży. Od stycznia do czerwca obroty zwiększyły się w porównaniu z poprzednim rokiem o 8 procent do 42,7 miliarda euro – najbardziej przyczyniła się do tego dużo większa sprzedaż. W pierwszym półroczu 2018 roku dostarczono klientom 3,12 miliona pojazdów, co jest nowym rekordowym wynikiem. Wynik operacyjny bez zdarzeń nadzwyczajnych wzrósł o 20 procent do 2,1 miliarda euro, operacyjna stopa zwrotu z inwestycji zwiększyła się do poziomu 5,0 procent (w zeszłym roku 4,5 procenta). W związku z przezwyciężaniem skutków kryzysu wokół diesli marka odnotowała w pierwszym półroczu jednorazowe obciążenia w wysokości 1,6 miliarda euro. Zysk operacyjny po uwzględnieniu zdarzeń nadzwyczajnych wyniósł więc 0,5 miliarda euro.

Technologie high-tech w nowym Touaregu - część 2: system czterech kół skrętnych

Technologie high-tech w nowym Touaregu - część 2: system czterech kół skrętnych

Poznań – brzmi to trochę jak „mission impossible”: za sprawą Touarega trzeciej generacji Volkswagen wprowadza na rynek luksusowego SUV-a, który jest równie zwrotny, jak auto kompaktowych rozmiarów. Czy to możliwe? Tak, a wszystko dzięki nowo opracowanemu systemowi czterech kół skrętnych. Zarówno przednie, jak i tylne koła skręcają się w zależności od sytuacji na drodze. System czterech kół skrętnych to jeden z powodów, dla których masywny Touareg jest zwinny nawet podczas jazdy wąskimi uliczkami czy w czasie manewrowania na parkingach. Nowy system zapewnia także dodatkową stabilność podczas jazdy z dużą prędkością.

Technologie high-tech w nowym Touaregu - część 1: „Nightvision” chroni ludzi i zwierzęta po zmroku

Technologie high-tech w nowym Touaregu - część 1: „Nightvision” chroni ludzi i zwierzęta po zmroku

Poznań – Nowy Touareg jest oferowany z licznymi innowacyjnymi urządzeniami, których zadaniem jest pomoc kierowcy w niebezpiecznych sytuacjach. Jako pierwszy model Volkswagena nowy Touareg został wyposażony m.in. w system „Nightvision”, dzięki któremu można wcześniej zauważyć ludzi i zwierzęta znajdujące się na drodze. W przedniej części nadwozia umieszczono kamerę termowizyjną, która rejestruje promieniowanie podczerwone emitowane przez żywe istoty. Gdy kamera stwierdzi obecność ludzi lub zwierząt na drodze, system – w ramach możliwości działania – ostrzeże o tym kierowcę. Zmniejsza się dzięki temu ryzyko potrącenia pieszych, zwłaszcza na nieoświetlonych ulicach czy drogach.

Stworzenie w rekordowym czasie modelu I.D. R Pikes Peak było możliwe dzięki wszechstronnemu zastosowaniu komputerów

Stworzenie w rekordowym czasie modelu I.D. R Pikes Peak było możliwe dzięki wszechstronnemu zastosowaniu komputerów

Poznań – Wyścig górski Pikes Peak International Hill Climb jest wyjątkowy pod wieloma względami. Jednym z nich jest ściśle limitowana liczba testów. Konstruując wyścigowego I.D. R Pikes Peak Volkswagen Motorsport nie miał więc możliwości tak wszechstronnego przetestowania auta, jak to jest np. w wypadku samochodów Formuły 1, które w ramach testów wykonują na torze setki okrążeń. Zanim Romain Dumas w rekordowym czasie wjechał na szczyt Pikes Peak znajdujący się na wysokości 4.302 metrów nie miał możliwości wcześniej choćby jednokrotnego przejechania elektrycznym I.D. R Pikes Peak całej trasy.

Ponad 10 milionów starszych Volkswagenów może łączyć się z siecią i stać się „Connected Cars”

Ponad 10 milionów starszych Volkswagenów może łączyć się z siecią i stać się „Connected Cars”

Poznań – Dla posiadaczy starszych samochodów Volkswagen przygotował nowe urządzenie akcesoryjne - „DataPlug”. Dzięki nowej aplikacji „Volkswagen Connect” może ono zamienić niemal każdego Volkswagena w nowoczesnego „Connected Car”. Aplikacja umożliwia korzystanie z wielu praktycznych funkcji informacyjnych i rozrywkowych. Niewielki element o wymiarach 2 x 2 x 5 cm wykorzystuje istniejący w każdym samochodzie interfejs OBD2. Urządzenie można ławo zamontować i jeśli kierowca sobie tego zażyczy, przekaże ono wybrane informacje o aucie za pomocą Bluetooth do smartfona i aplikacji „Volkswagen Connect”. Aplikacja działająca w systemach operacyjnych Android i iOS jest już dostępna do pobrania, działa większością modeli Volkswagena od rocznika 2008. Umożliwia korzystanie z cyfrowych funkcji, które do tej pory były dostępne jedynie w nowych samochodach wyposażonych w interfejs Car-Net.

Jazda po rekord wyścigowego I.D. R Pikes Peak widziana z różnych perspektyw

Jazda po rekord wyścigowego I.D. R Pikes Peak widziana z różnych perspektyw

Poznań – podczas Pikes Peak International Hill Climb 2018 Volkswagen zapisał się w historii sportu samochodowego. 24 czerwca kierowca Romain Dumas zasiadający za kierownicą modelu I.D. R Pikes Peak z elektrycznym napędem o mocy 500 kW (680 KM) pokonał konkurentów w samochodach z silnikami spalinowymi. 40-letni Francuz uzyskując czas 7 minut i 57, 148 sekundy nie tylko poprawił dotychczasowy rekord w kategorii samochodów elektrycznych, ale też rekord wszech czasów ustanowiony w 2013 roku przez Sébastiena Loeba (F) – i to aż o 16,730 sekundy.

5 rad jak bez stresu wyruszyć autem na wakacje

5 rad jak bez stresu wyruszyć autem na wakacje

Poznań – Dobre wakacje zaczynają się już w chwili rozpoczęcia podróży. Nawigacja i smartfon, które pozwalają dotrzeć na miejsce bezpiecznie i bez stresu to niezawodni pomocnicy wielu urlopowiczów. A jeśli nie używać każdego z tych urządzeń osobno, lecz pozwolić im współdziałać, pomoc ta może być jeszcze skuteczniejsza. Umożliwia to Volkswagen Car-Net. Dzięki poniższym pięciu wskazówkom wyjazd na wakacje okaże się łatwy i przyjemny.

Volkswagen Samochody Użytkowe: w pierwszym półroczu dostawy dla klientów na świecie wzrosły o 3,6 procenta, w Polsce o 13,6 procenta

Volkswagen Samochody Użytkowe: w pierwszym półroczu dostawy dla klientów na świecie wzrosły o 3,6 procenta, w Polsce o 13,6 procenta

Poznań, 19 lipca 2018 r. – Od stycznia do czerwca Volkswagen Samochody Użytkowe dostarczył klientom na świecie 258.850 aut. Oznacza to wzrost o 3,6 procenta w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. W Europie Zachodniej dostawy zwiększyły się o 3,8 procenta do 179.800 sztuk. Liczba rejestracji w Polsce w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2018 roku wyniosła 4.971 aut, co oznacza wzrost o 13,57 procenta w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje trzy modele podczas Caravaning Summer Show

Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje trzy modele podczas Caravaning Summer Show

Poznań, 18 lipca 2018 r. – podczas Caravaning Summer Show we Władysławowie będzie można podziwiać aż trzy modele marki Volkswagen Samochody Użytkowe oferowane z zabudową kamperową. Już najmniejszy model dostępny jako minikamper, czyli Caddy Beach, daje pełną swobodę podróżowania i komfort spania na rozkładanym łóżku. T6 California Ocean to legendarny samochód, który od 30 lat jest ulubieńcem surferów i symbolem podróży pełnych wolności. Crafter kamper, czyli niemal dom na kółkach jest wyposażony nie tylko w komfortową sypialnię i kuchnię, ale również w łazienkę z toaletą.

W pierwszym półroczu 2018 roku koncern Volkswagen zwiększył dostawy o 7,1 procenta

W pierwszym półroczu 2018 roku koncern Volkswagen zwiększył dostawy o 7,1 procenta

Poznań, 18 lipca 2018 r. – od stycznia do czerwca 2018 roku Volkswagen dostarczył klientom ponad 5,5 miliona samochodów – to najlepsze półrocze w historii koncernu. W czerwcu do odbiorców trafiło 958.600 nowych samochodów, co oznacza wzrost o 4,1 procenta. W Polsce w pierwszym półroczu każda z 5 marek należących do VGP może pochwalić się dwucyfrowym wzrostem liczby rejestracji. „Za nami najlepsze półrocze w historii koncernu. Dostawy do klientów zwiększyły się znacznie we wszystkich regionach świata. Nasze główne marki odnotowały duży wzrost” – powiedział Fred Kappler, szef Działu Sprzedaży w Volkswagen AG. „Liczymy się z tym, że wprowadzenie nowej normy WLTP do pomiaru zużycia paliwa będzie miało wpływ na wielkość dostaw do klientów w drugiej połowie 2018 roku. Prawdopodobnie niektóre modele trafią do nich później niż zakładaliśmy” – dodał Kappler.

Nowy Volkswagen T-Cross będzie produkowany w Nawarze w Hiszpanii

Nowy Volkswagen T-Cross będzie produkowany w Nawarze w Hiszpanii

Poznań – Volkswagen Nawara będzie produkować T-Crossa*, nowego kompaktowego SUV-a marki Volkswagen – poinformował o tym kilka dni temu dr Andreas Tostmann, szef działu Produkcji i Logistyki Volkswagena. Dzięki temu zakład, w którym od 1984 roku powstaje Polo, po raz pierwszy w swojej historii będzie wytwarzać drugi model.

I.D. R Pikes Peak zachwycił widzów podczas rekordowego przejazdu w Goodwood

I.D. R Pikes Peak zachwycił widzów podczas rekordowego przejazdu w Goodwood

Poznań – I.D. R Pikes Peak ustanowił kolejny rekord. Podczas Festival of Speed francuski kierowca Romain Dumas jadący w pierwszym wyposażonym w wyłącznie elektryczny napęd wyścigowym aucie Volkswagena pokonał wyznaczoną trasę w czasie 43,86 sekundy, nie tylko wygrywając tegoroczną imprezę, ale także ustanawiając nowy rekord w klasie samochodów elektrycznych. Zaledwie przed trzema tygodniami wyścigówka Volkswagena okazała się zwycięzcą legendarnego Pikes Peak International Hill Climb, teraz o 3,48 sekundy poprawiła w Goodwood rekord w kategorii aut z napędem elektrycznym, obowiązujący od 2013 roku. Rekord wszech czasów nadal należy do Niemca Nicka Heidfelda. W 1999 roku ten były kierowca Formuły 1 w bolidzie F1 McLaren-Mercedes MP4/13 pokonał 1,86-kilometrową trasę w Goodwood w czasie 41,6 sekundy.

Volkswagen I.D. R Pikes Peak zamierza ustanowić kolejny rekord – tym razem w Goodwood

Volkswagen I.D. R Pikes Peak zamierza ustanowić kolejny rekord – tym razem w Goodwood

Poznań – Wspaniałe zwycięstwo w Pikes Peak International Hill Climb, dzięki któremu 24. czerwca bieżącego roku Volkswagen zapisał się w historii motorsportu, wciąż jest żywe we wspomnieniach. Tego dnia Romain Dumas w modelu I.D. R Pikes Peak ustanowił nowy rekord podczas najsłynniejszego wyścigu górskiego na świecie – jego czas to 7:57,148 minut. Od 12 do 15 lipca francuski kierowca będzie bić kolejny rekord, tym razem podczas Goodwood Festival of Speed 2018. Ta legendarna impreza sportowa nie ma sobie równych na świecie, a w tym roku obchodzi swój 25. jubileusz. Z tej okazji na południu Anglii pojawi się ponad 200.000 widzów z całego świata.

Volkswagen zamyka pierwsze półrocze 2018 roku znakomitym wynikiem

Volkswagen zamyka pierwsze półrocze 2018 roku znakomitym wynikiem

Poznań – Marka Volkswagen utrzymała w pierwszej połowie roku pozytywny trend, dostarczając klientom na świecie 3,12 miliona samochodów. Oznacza to, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy oddano do użytku klientom o 6,3 procenta więcej samochodów niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Jürgen Stackmann, Prezes Zarządu Volkswagena ds. Sprzedaży, stwierdził: „Mamy za sobą udane półrocze. Szczególnie warto podkreślić 20-procentowy wzrost sprzedaży aut marki Volkswagen na rynku brazylijskim. W Europie od chwili wprowadzenia modelu T-Roc złożono już na niego ponad 100.000 zamówień. W Niemczech w maju w pierwszej piątce najpopularniejszych nowo rejestrowanych modeli znalazły się same Volkswageny. W drugim półroczu czekają nas znacznie większe wyzwania. Wprowadzenie pomiarów zużycia paliwa według normy WLTP spowoduje zapewne w Europie przesunięcia w dostawach niektórych samochodów”.

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Crafterem i Californią po zwycięstwo

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Crafterem i Californią po zwycięstwo

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team to profesjonalna drużyna kolarstwa górskiego zarejestrowana w UCI, z tytułem drużynowego Mistrza Polski w przełajach i w kolarstwie górskim, która składa się z 8 wyczynowych zawodników. Wśród nich znajduje się trzech Mistrzów Polski i dwóch olimpijczyków. Trenerem zespołu jest Bogdan Czarnota, odpowiadający także za przygotowanie kadry narodowej. Głównym sponsorem całej drużyny jest marka Volkswagen Samochody Użytkowe, która przekazała zawodnikom w użytkowanie dwa samochody: Volkswagena Craftera i Volkswagena Californię.

Nowy Volkswagen T-Cross – „more than one thing“

Nowy Volkswagen T-Cross – „more than one thing“

Poznań – Już wkrótce zadebiutuje nowy SUV, najmniejszy w gamie marki Volkswagen – T-Cross. Studyjny model zaprezentowany w 2016 roku na Salonie Samochodowym w Genewie i wzbudzający tam ogromne zainteresowanie, niebawem w seryjnej wersji wejdzie do produkcji. Rodzina Sport Utility Vehicles marki Volkswagen powiększy się więc o nieduży nowy model. „I am more than one thing” – to hasło towarzyszy wprowadzeniu na rynek T-Crossa. Słowo „more” należy przy tym rozumieć całkiem dosłownie – nowe auto zaoferuje swojemu właścicielowi więcej niż inne samochody tej klasy, przy czym nie będzie więcej kosztować. Światową premierę T-Crossa zaplanowano na jesień, już teraz Volkswagen przedstawia pierwsze informacje na temat tego małego SUVa.

Znakomity wynik sprzedaży Volkswagena w pierwszym półroczu 2018 roku w Polsce

Znakomity wynik sprzedaży Volkswagena w pierwszym półroczu 2018 roku w Polsce

Poznań – w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2018 roku zarejestrowano w Polsce o 3.976 egzemplarzy nowych Volkswagenów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrost liczby rejestracji o 16,24 procenta był największy wśród pierwszych 8 marek w zestawieniu. Pod względem liczby rejestracji nowych aut w czerwcu, z wynikiem 5.091 egzemplarzy, Volkswagen zajął drugie miejsce. Do najczęściej rejestrowanych modeli należą Golf (7.202 samochody), Passat (4.353 egzemplarze) i Tiguan (3.610 aut). Szybko na polskich drogach przybywa również Polo (2.278 sztuk) i T-Roców (1.682 egzemplarze).

Samochody użytkowe Volkswagena z licznymi nagrodami flotowymi

Samochody użytkowe Volkswagena z licznymi nagrodami flotowymi

Poznań, 5 lipca 2018 r. – Aż trzy modele marki Volkswagen Samochody Użytkowe – Caddy, Multivan i Amarok – zostały wyróżnione przez polskich menadżerów flotowych jako najlepsze samochody dla firm w Plebiscycie Fleet Awards Polska 2018 organizowanym przez magazyn „Flota” oraz w Teście Fleet Cars&Vans, którego organizatorem jest miesięcznik „Fleet”. Plebiscyt Fleet Awards Polska już od ponad 10 lat wyłania najlepsze samochody, produkty i usługi flotowe dostępne na polskim rynku. Caddy, Transporter, Crafter i Amarok są teraz oferowane w bardzo atrakcyjnych cenach oraz w promocyjnym leasingu 102,9%.