2.7.59.1, 2018-07-04 14:32:35
Aktualności Volkswagen 2017

Aktualności.

Pierwsze egzemplarze e-Craftera u klientów

image

Poznań, 20 grudnia 2017 r. – W głównej siedzibie w Hanowerze marka Volkswagen Samochody Użytkowe przekazała klientom z kilku krajów pierwsze egzemplarze e-Craftera. Nowe użytkowe auta z napędem elektrycznym będą przez nich testowane w realnych warunkach do połowy 2018 roku. Dr Eckhard Scholz, Prezes Zarządu Volkswagen Samochody Użytkowe, stwierdził: „Stworzyliśmy e-Craftera we współpracy z naszymi klientami i dla naszych klientów. Dlatego teraz przekazujemy wybranym firmom korzystającym na co dzień z aut dostawczych pierwsze egzemplarze, żeby zebrane przez nich praktyczne doświadczenia wykorzystać podczas ostatniej fazy prac nad tym bezemisyjnym autem użytkowym”.

LED-y, czyli współczesne „ksenony” – światło jasne jak w dzień rozświetla ciemność w zimowych miesiącach

image

Poznań – W Polsce o tej porze roku słońce wschodzi po godzinie 7. i już około 16. chowa się za horyzontem. Do 21. grudnia – kalendarzowego początku zimy – będziemy oglądali je jeszcze krócej. Dla wielu kierowców jazda po zmroku, na dodatek przy złej pogodzie, jest męcząca. Volkswagen przychodzi im z pomocą oferując reflektory LED-owe. W coraz większej liczbie modeli, od Polo do Arteona, zastępują one reflektory ksenonowe. W 22 wersjach wyposażeniowych diodowe reflektory są nawet elementem seryjnym, w Arteonie oferuje się je standardowo w każdej z trzech wersji wyposażenia. Jeśli Arteon jest przy tym wyposażony w opcjonalny system „Active Lighting”, jego interaktywne diodowe reflektory korzystają z danych gromadzonych przez kamerę umieszczoną z przodu auta oraz z danych nawigacji, by z wyprzedzeniem oświetlić zbliżający się zakręt.

Polo i T-Roc z maksymalną oceną w dziedzinie bezpieczeństwa: 5 gwiazdek w teście Euro NCAP

image

Poznań – Nowe Polo i T-Roc otrzymały w testach zderzeniowych Euro NCAP maksymalną liczbę pięciu gwiazdek. We wszystkich najważniejszych kategoriach (dorośli pasażerowie, ochrona dzieci, piesi oraz systemy asystujące) dwa najnowsze modele Volkswagena uzyskały bardzo dobre wyniki. Dr Frank Welsch, Członek Zarządu Marki Volkswagen ds. Rozwoju, stwierdził – „Od dziesięcioleci Volkswagen upowszechnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Wspaniała ocena wystawiona przez Euro NCAP Polo i T-Rocowi jest kolejnym potwierdzeniem, że zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo także kierowcom samochodów małych i kompaktowych”. Polo można nabyć za 44.490 złotych, T-Roca – za 76.490 złotych. Zarówno jeden, jak i drugi model już w podstawowym wyposażeniu mają sześć poduszek powietrznych oraz systemy – stabilizacji toru jazdy, automatycznego hamowania po kolizji i monitorowania przestrzeni przed autem „Front Assist” z funkcjami awaryjnego hamowania w mieście City oraz rozpoznawania pieszych na jezdni. T-Roc jest ponadto wyposażany seryjnie w system „Lane Assist” utrzymujący samochód na wybranym pasie ruchu.

Nowe Polo oferuje innowacyjne systemy asystujące i podnoszące komfort użytkowania samochodu

image

Poznań – Wraz z nowym Polo Volkswagen wprowadza na rynek jeden z najbardziej zaawansowanych na świecie małych samochodów. Uwagę zwraca bardzo bogata oferta nowych systemów asystujących i podnoszących komfort użytkowania samochodu. Dzięki systemom, takim jak obserwacja otoczenia przed autem Front Assist z funkcjami awaryjnego hamowania w mieście i wykrywania pieszych, asystentami zmiany pasa ruchu i wyjazdu z miejsca parkingowego oraz aktywnemu tempomatowi (ACC), Polo jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej komfortowych w użytkowaniu samochodów w swoim segmencie.

Volkswagen rozpoczął sprzedaż T-Roca

image

Poznań – jednocześnie sportowy i stylowy T-Roc wnosi nową jakość do klasy kompaktowych crossoverów. Nowego ekspresyjnie stylizowanego SUVa Volkswagena można już zamawiać u dilerów. Cennik T-Roca zaczyna się od 76.490 zł za wersję napędzaną 115-konnym silnikiem wyposażonym w turbosprężarkę.

Volkswagen rozpoczął sprzedaż Tiguana Allspace

image

Poznań – ofertę Volkswagena, obok klasycznego Tiguana, uzupełniła większa, wydłużona o 215 mm wersja Allspace. Nowa odmiana popularnego SUV-a, dłuższa i z tylną kanapą standardowo dzieloną w proporcji 40/20/40, daje jeszcze większe możliwości dostosowania wnętrza do chwilowych potrzeb i ma bardzo atrakcyjne wyposażenie seryjne już w podstawowej wersji. Ceny Tiguana Allspace zaczynają się od 117.090 zł za wersję z silnikiem 1.4 TSI o mocy 110 kW/150 KM.

Volkswagen uhonorowany tytułem „Most Innovative Brand 2017”

Nagrodę „Most Innovative Brand” odebrał Klaus Bischoff, kierujący działem Volkswagen Design

Poznań – Podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej (IAA) we Frankfurcie marka Volkswagen została wczoraj wyróżniona licznymi nagrodami przyznawanymi za design i innowacje. Szczególne znaczenie miał wśród nich tytuł „Most Innovative Brand 2017” przyznany marce Volkswagen przez jury Plus X Award. Jednocześnie nowy Arteon otrzymał najwyższą notę „Best of Best” w ramach „Automotive Brand Contest”.

IAA 2017

Marka Volkswagen wskazuje drogę ku samochodowej przyszłości
image

Poznań – Prezentując swoje modele na tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Samochodowej (IAA) we Frankfurcie marka Volkswagen wyznacza nową drogę ku przyszłości: oprócz światowej premiery nowego I.D. CROZZ – bezemisyjnego SUV-a, który od 2020 roku będzie produkowany seryjnie – we Frankfurcie mają miejsce trzy kolejne premiery: nowego modelu T-Roc, nowego Polo GTI oraz Golfa Sportsvana po liftingu. Dr Herbert Diess, Prezes Zarządu Marki Volkswagen Samochody Osobowe, stwierdził: „Do 2020 roku odnowimy i w najważniejszych segmentach rozbudujemy ofertę naszych samochodów. Do roku 2025 marka Volkswagen zaoferuje 23 modele z napędem wyłącznie elektrycznym i w tym celu, w najbliższych pięciu latach, zainwestuje 6 miliardów euro w rozbudowę palety samochodów zasilanych energią elektryczną. Mimo to jeszcze przez wiele lat stosowane będą różne rodzaje napędu – silniki Diesla, benzynowe oraz elektryczne”. 

Inkubator start-upów Volkswagena, który tworzy sześć mobilnych zespołów, rozpoczyna działalność w Szklanej Manufakturze w Dreźnie

Przedstawiciele sześciu start-upów (Smart City System, Ekoio, LoyalGo, Geospin, CarlunCarla i Tretbox) przed Szklaną Manufakturą w Dreźnie

Poznań – Szklana Manufaktura Volkswagena otwiera nowy rozdział w swojej historii. Sześć innowacyjnych mobilnych zespołów zainaugurowało w minionym tygodniu w Dreźnie nowy program – inkubator start-upów. Jego uczestnicy mają teraz 200 dni na przekształcenie swoich nowatorskich pomysłów w produkty i usługi do rzeczywistego zastosowania. Wspierać ich w tym będą eksperci Volkswagena, zespół Ideation:Hub z koncernowego działu IT oraz eksperci ze SpinLab – programu The HHL Accelerator-HHL Leipzig Graduate School of Management, a także z zespołu rozwoju gospodarczego stolicy landu – Drezna.

Golf R1 z podzespołami ze sportu samochodowego

wydajniejsze hamulce i układ wydechowy z tytanu
image

Poznań – Golf R1 i Golf R Variant2, napędzane dwulitrowym silnikiem o mocy 228 kW / 310 KM, dostarczają wrażeń z jazdy jak rasowe samochody sportowe. Wrażenia te można od teraz dodatkowo zwiększyć dzięki wyczynowym podzespołom z pakietów „Performance”. Jeden z nich obejmuje hamulce tarczowe „Performance” oraz opony typu semi slick przystosowane do jazdy po torze i dostępny jest dla wersji Variant. W skład drugiego, specjalnie zaprojektowanego do Golfa R hatchback, wchodzi dodatkowo układ wydechowy „Performance”. Pakiety „Performance” oferują najbardziej wyrafinowane technologie rodem ze sportów motorowych, z których można korzystać zarówno na torze, jak i podczas codziennej jazdy.

Wygodna podróż na urlop:

Traffic Jam Assist - system wspomagający jazdę w korku wyręcza kierowcę.
image

Poznań – Środek lata to środek sezonu urlopowego i związanych z tym podróży. Niestety to także czas wzmożonego ruchu na drogach i kilometrowych korków na najbardziej uczęszczanych trasach – w Polsce i w Europie. Wąskim gardłem stają się dojazdy do bramek autostradowych, nawet drogi szybkiego ruchu w pobliżu największych metropolii zamieniają się od czasu do czasu w jeden wielki parking. Korki oraz mocno spowolniony ruch to próba cierpliwości dla kierowców, a na dodatek miejsce kolizji polegających na najechaniu na siebie samochodów. W takich sytuacjach pomocny okazuje się asystent jazdy w korku opracowany przez Volkswagena. Innowacyjny system w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów (DSG) jest oferowany do Golfa, Golfa Varianta, Tiguana, Tourana, Passata, Passata Varianta i do Arteona.

Volkswagen Group Polska

Koncern Volkswagen dostarczył w pierwszym półroczu 5,2 miliona samochodów.

Poznań, 20 lipca 2017 r. – Do końca czerwca koncern Volkswagen dostarczył swoim klientom na świecie 5,2 miliona samochodów. W porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku oznacza to wzrost o 0,8%. W samym czerwcu ilość dostaw nowych samochodów wzrosła o 4,2% i wyniosła 920.700 sztuk. „Czerwiec był dobrym miesiącem dla koncernu, w porównaniu z zeszłym rokiem wszystkie marki oddały klientom do użytku więcej samochodów”, oświadczył Fred Kappler, Szef działu sprzedaży w koncernie Volkswagen. „Stabilny wzrost w najważniejszych regionach pozwala nam wkroczyć z optymizmem w drugie półrocze”, stwierdził Kappler.

Od producenta Garbusów do globalnego dostawcy nowoczesnych środków transportu

Od producenta Garbusów do globalnego dostawcy nowoczesnych środków transportu:

od 80 lat koncern Volkswagen przyczynia się do rozwoju motoryzacji.

Poznań, 19 lipca 2017 r. – 80 lat temu rozpoczął działalność jeden z największych producentów samochodów na świecie. 28 maja 1937 roku w Berlinie założono „Spółkę ds. Przygotowania Niemieckiego Samochodu Ludowego” („Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagen mbH”, która była poprzednikiem dzisiejszego koncernu Volkswagen. W ciągu 80 lat z przedsiębiorstwa, którego historia rozpoczęła się od produkcji Garbusów, Volkswagen przekształcił się w globalnego gracza z 12 markami, 120 fabrykami, które znajdują się na czterech kontynentach, zatrudniającego ponad 620.000 pracowników i produkującego rocznie ponad 10 milionów samochodów.

Volkswagen Group Polska

Volkswagen Group Polska największym dostawcą nowych samochodów w Polsce.

Poznań, 17.07.2017 – Volkswagen Group Polska, importer samochodów marek Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Porsche oraz Volkswagen Samochody Użytkowe odnotowuje doskonałe wyniki rejestracji nowych aut. W pierwszym półroczu 2017 roku w naszym kraju zarejestrowano 68.610 nowych samochodów osobowych oraz 4377 użytkowych. Jest to więcej aniżeli w całym roku 2012, kiedy powstała spółka Volkswagen Group Polska.

Volkswagen Polska

Volkswagen notuje wzrost sprzedaży na świecie.

Poznań – W czerwcu 2017 roku marka Volkswagen sprzedała na całym świecie 512.700 samochodów, czyli o 4 procent więcej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. W pierwszym półroczu do klientów na całym świecie trafiło łącznie 2.935.100 samochodów marki Volkswagen, co oznacza lekki wzrost o 0,3 procenta w porównaniu z pierwszym półroczem zeszłego roku. Jürgen Stackmann, Członek Zarządu Marki do Spraw Sprzedaży, stwierdził – „W czerwcu, jak i w całym półroczu, marka Volkswagen zwiększyła sprzedaż swoich aut na świecie i odnotowała duży wzrost w Chinach oraz w innych ważnych regionach.

Koncern Volkswagen stawia na rozwiązania technologiczne wykorzystujące rzeczywistość wirtualną

Koncern Volkswagen stawia na rozwiązania technologiczne wykorzystujące rzeczywistość wirtualną.

Poznań, 13 lipca 2017 r. – Zanurzyć się w wirtualnym świecie do złudzenia przypominającym ten prawdziwy, żeby np. pozostając w Wolfsburgu znaleźć się wśród kolegów w hali logistyki w fabryce w Czechach – dzięki najnowszej technologii rzeczywistości wirtualnej po raz pierwszy jest to możliwe. W tym celu eksperci z koncernu Volkswagen opracowali nowe zastosowania z dziedziny VR przeznaczone do wykorzystania w pracach działu „Produkcja i Logistyka”. Dzięki nim w wirtualnym pomieszczeniu może się spotkać wielu współpracowników. Po fazie testów koncern Volkswagen, jako pierwszy producent samochodów, wprowadza teraz technologię VR w postaci okularów HTC VIVE.

Znakomite półrocze Volkswagena w Polsce

Znakomite półrocze Volkswagena w Polsce.

Poznań – w pierwszym półroczu 2017 roku zarejestrowano w Polsce aż 24.482 nowych osobowych Volkswagenów, czyli o 4.093 więcej w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku. Dzięki 20-procentowemu wzrostowi liczby rejestracji nowych aut udział w rynku marki Volkswagen zwiększył się i po 6 miesiącach 2017 r. wynosi 9,91 procenta. Tak wysoki wzrost liczby rejestracji nowych aut Volkswagena to zasługa gamy modelowej świetnie dopasowanej do potrzeb klientów, atrakcyjnego finansowania oraz usług takich jak ochrona pogwarancyjna Safe+ czy pakiety przeglądów, które oferowane są w atrakcyjnych cenach.

Volkswagen Arteon

Volkswagen Arteon otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w teście Euro NCAP.

Poznań – W najnowszej serii testów zderzeniowych Euro NCAP Volkswagen ponownie osiągnął znakomite wyniki – tym razem bardzo wysoko oceniono nowego Arteona. Niezależna europejska organizacja konsumencka doceniła nowego liftbacka przyznając mu najwyższą ocenę pięciu gwiazdek. Wynik ten odnosi się nie tylko do ochrony dorosłych pasażerów i dzieci, lecz także do stosowanych seryjnie systemów asystujących oraz do całego obszaru ochrony pieszych. W tej ostatniej dziedzinie Arteon, m.in. dzięki wyposażeniu go seryjnie w system hamowania awaryjnego w wypadku wtargnięcia pieszych na jezdnię, otrzymał najwyższą ocenę jaką kiedykolwiek przyznano modelowi należącemu do wyższej klasy średniej.

VW Polo z 2004 roku

VW Polo z 2004 roku z przebiegiem 1.000.000 kilometrów.

Poznań – Polo 4. generacji Pana Sławomira zostało kupione 26 kwietnia 2004 roku w salonie marki Volkswagen w Piotrkowie Trybunalskim. Samochód, początkowo zarejestrowany jako ciężarowy, był używany w firmie transportowej i służył do przewozu kierowców. Bardzo często zdarzało się, że na liczniku VW Polo przybywało po 15 – 20 tys. km. miesięcznie. Po odbyciu „służby” w firmie Polo zostało przerejestrowane na samochód osobowy, używane jest do dziś.

Przyszłość powstaje dzięki badaniom – specjalny dział koncernu Volkswagen tworzy świat jutra

Przyszłość powstaje dzięki badaniom – specjalny dział koncernu Volkswagen tworzy świat jutra.

Poznań, 7 lipca 2017 r. – Opracowując innowacyjne technologie koncern Volkswagen aktywnie współtworzy motoryzacyjną przyszłość. Dział badań koncernu tworzy wizje, wyznacza nowe trendy i jest strategicznym partnerem wszystkich marek koncernu. Jego działalność obejmuje bardzo szeroki zakres tematów i projektów dotyczących przyszłych rozwiązań komunikacyjnych w megametropoliach całego świata, projektów koncepcyjnych samochodów autonomicznych takich jak Sedric, nowych technologii napędu, a także nowych materiałów oraz technologii produkcji. Podczas dnia mediów odbywającego się w ramach Future Mobility Days 2017 w Wolfsburgu inżynierowie i naukowcy przedstawili wybrane informacje na temat prac okrytych na co dzień ścisłą tajemnicą.

Volkswagen Polska

Patryk Tryzubiak objął stanowisko Koordynatora ds. PR & Corporate Affairs w Volkswagen Group Polska.

Poznań – Pierwszego lipca Patryk Tryzubiak dołączył do zespołu PR marki Volkswagen w Polsce, obejmując stanowisko Koordynatora PR & Corporate Affairs.

Volkswagen Polska

Aby zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym Volkswagen wprowadzi system komunikacji między pojazdami.

Poznań – Wymiana informacji między samochodami oraz pomiędzy samochodami i elementami infrastruktury drogowej to kolejny ważny krok w drodze do opracowania systemu autonomicznej jazdy. Celem jest zmniejszenie liczby wypadków oraz złagodzenie ich skutków. Aby to osiągnąć w 2019 roku Volkswagen wyposaży seryjnie pierwszą rodzinę modeli w system komunikacji bezprzewodowej (pWLAN). Będzie to kolejne rozwiązanie umożliwiające wymianę – pomiędzy pojazdami różnych producentów – wybranych informacji ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

System Emergency Assist

German Mobility Award 2017:

System Emergency Assist nagrodzony jako przełomowa innowacja.

Poznań – System Emergency Assist Volkswagena został uhonorowany nagrodą „German Mobility Award 2017”. W uznaniu wkładu Volkswagena w rozwój bezpiecznej i inteligentnej motoryzacji nagrodę tę wręczyli przedstawiciele inicjatywy „Niemcy – Kraj Idei” oraz niemieckiego Ministerstwa ds. Ruchu Drogowego i Infrastruktury Cyfrowej. Odznaczenie odebrał Stefan Gies, Dyrektor Działu Rozwoju zawieszeń Marki Volkswagen, który stwierdził: „Emergency Assist w istotny sposób przyczynia się do zmniejszenia liczby wypadków. Dzięki stałemu doskonaleniu naszych systemów asystujących udaje nam się wyznaczać drogę ku motoryzacyjnej przyszłości. Ta nagroda to pochwała dla kompetencji i zaangażowania zespołu naszych inżynierów”.

Utrata wartości – największa część całkowitych kosztów utrzymania samochodu

Utrata wartości – największa część całkowitych kosztów utrzymania samochodu.

Poznań – Samochody tracą na wartości w trakcie eksploatacji, a utrata wartości z reguły stanowi największą część całkowitych kosztów utrzymania auta. Tymczasem zdecydowana większość kierowców nie zwraca na to większej uwagi przy zakupie, skupiając się na cenie, osiągach czy zużyciu paliwa. Oczywiście, są to również czynniki istotne dla portfela, ale ich wpływ na łączne koszty eksploatacji jest mniejszy.

nagroda Fleet Derby 2017

Program Volkswagen Business Care z nagrodą Fleet Derby 2017.

Poznań – W ubiegłym tygodniu, podczas gali miesięcznika Fleet, już po raz szósty wręczono nagrody flotowe. Uhonorowano finalistów ogólnopolskiego plebiscytu „Fleet Derby 2017”. Najlepszym programem finansowym importera dla małych i średnich przedsiębiorstw okazał się Volkswagen Business Care.

Mali Ratownicy i ich supermoc!

Mali Ratownicy niosą pomoc na plaży.

Czy Twoje dziecko z fascynacją śledzi przygody superbohaterów, chce zostać jednym z nich i posiadać supermoc, dzięki której można pomóc innym ludziom oraz zapewnić im bezpieczeństwo? Jeśli tak – przyjdźcie razem… na plażę! Od 1 do 9 lipca Volkswagen zaprasza do strefy w Kołobrzegu, gdzie wszystkie dzieci dowiedzą się jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy. Następnie Małych Ratowników spotkać będzie można na plaży w Świnoujściu (15-23 lipca), Darłowie (28-30 lipca), Władysławowie (11-13 sierpnia) oraz Olsztynie (18-20 sierpnia).

Volkswagen Arteon

Arteon w polskich salonach Volkswagena.

Poznań – Marka Volkswagen poszerza swoją ofertę o nowy model. Arteon, wyróżniający się dynamiczną sylwetką, został po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności w marcu w ramach salonu samochodowego w Genewie, a teraz trafił do polskich salonów.

Volkswagen Golf GTI

Volkswagen Golf GTI zdobywa tytuł „Samochodu Roku 2017 Playboya” w kategorii „Auto na co dzień”.

Poznań – 5-osobowe jury konkursu na „Samochód Roku 2017 Playboya” wybrało najlepsze auta w 15 kategoriach. Volkswagen Golf GTI triumfował w kategorii „Auto na co dzień”. Golf GTI już ponad 40 lat temu oferował nabywcom sportowe osiągi w praktycznym aucie do użytku codziennego. Tak jest również dzisiaj w wypadku 245-konnego Golfa GTI Performance.

Nowy Volkswagen Polo

Światowa premiera nowego Volkswagena Polo.

Poznań/ Berlin – Nowe Polo już jest! Dzisiaj w Berlinie odbyła się światowa premiera nowej generacji bestsellerowego modelu. Polo wyróżnia się wyrazistą stylistyką, zapewnia znacznie więcej miejsca, ma wydajne silniki i najnowsze systemy asystujące, czyli posiada wszystko co potrzebne, by kontynuować sukces poprzednich generacji. Dr Herbert Diess, Prezes Zarządu Marki Volkswagen, stwierdził: „Polo to auto młode i świeże. Ma swój charakterystyczny design i najnowsze rozwiązania techniczne. Żaden inny model tej wielkości nie zapewnia pasażerom tak dużo miejsca. Dzięki temu nasze Polo jest i będzie numerem jeden wśród małych samochodów”.

Nowy Volkswagen Polo

Światowa premiera:

Nowy Volkswagen Polo.

Poznań – Relacja na żywo ze światowej premiery Volkswagena Polo rozpocznie się w piątek, 16. czerwca o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 11:45.

Nowy Volkswagen Polo

Pierwsze zdjęcia nowego Volkswagena Polo.

Poznań – Rozpoczęto odliczanie: w najbliższy piątek (16 czerwca 2017 r.) Volkswagen przedstawi w Berlinie nowe Polo. Najnowsza wersja popularnego modelu jest większa, bardziej przestronna i wygodniejsza niż jego poprzednik. Samochód z pewnością będzie kontynuował sukces wcześniejszych wersji kompaktowego modelu, których sprzedano dotąd na świecie ponad 14 milionów.

Starcie Małych Ratowników w wielkim finale

Starcie Małych Ratowników w wielkim finale.

Poznań – Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stworzył program „Mali Ratownicy”, którego misją jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Tym razem najmłodsi zmierzyli się w grze miejskiej, która stanowiła finał VI Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Szkoła Podstawowa Kołodziejewo, która zwyciężyła w rywalizacji otrzymała w nagrodę Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena.

badania nad wypadkami Volkswagen

Bezpieczeństwo ponad wszystko – badania nad wypadkami dostarczają działowi rozwoju technicznego Volkswagena ważnych informacji.

Poznań – W Niemczech zarejestrowanych jest ponad 44 miliony samochodów i wciąż ich przybywa. Im gęstszy ruch, tym większe ryzyko wypadku. Aby trwale zmniejszyć niebezpieczeństwo jego zaistnienia, dział badań Volkswagena zajmujący się analizą wypadków samochodowych od ponad 20 lat ściśle współpracuje z inżynierami i konstruktorami marki z Wolfsburga dostarczając im niezwykle ważnych informacji potrzebnych do konstruowania nowych systemów asystujących.

Premiery Volkswagena podczas największego zlotu GTI nad Wörthersee

Premiery Volkswagena podczas największego zlotu GTI nad Wörthersee.

Poznań – Nad Wörthersee trwa doroczny zlot miłośników GTI (24-27 maja). Na niezwykłe święto przybędzie do Karyntii około 200.000 fanów. Volkswagen przygotował na tę imprezę kilka samochodowych niespodzianek. Jest wśród nich np. studyjny, ale bliski modelowi seryjnemu, 115-konny (85 kW) up! GTI nawiązujący do pierwszego GTI z 1976 roku, które miało silnik o mocy 110 KM. W chwili rozpoczęcia zlotu, historyczny Golf GTI został wyróżniony niezwykłą nagrodą: czytelnicy angielskiego czasopisma motoryzacyjnego „Autocar” głosując w ramach „Autocar Awards” uznali pierwszego Golfa GTI za najbardziej wpływowy samochód wszech czasów!

Aktywny tempomat ACC w Arteonie

Volkswagen Arteon. Innowacyjne systemy asystujące – część 3:

Aktywny tempomat ACC.

Poznań – Arteon to model z rodziny gran turismo – samochód stworzony do pokonywania dalekich odległości. W czasie długich podróży komfort kierowcy zapewnia między innymi nowy, aktywny tempomat ACC reagujący z wyprzedzeniem na ograniczenia prędkości i zakręty. Zaawansowany system ACC po raz pierwszy potrafi uwzględnić w swojej pracy ograniczenia prędkości występujące na drodze. Dotychczas system jedynie utrzymywał stałą odległość od poprzedzającego pojazdu – wystarczyło zaprogramować żądaną prędkość, a hamowaniem i przyspieszaniem w granicach swoich możliwości zarządzał automatyczny system utrzymywania odległości.

Światowa premiera up! GTI

Światowa premiera up! GTI.

Poznań – 41 lat po premierze pierwszego Golfa GTI historia zatoczyła koło. Podczas tegorocznego zlotu modeli GTI nad Wörthersee (24-27 maja) Volkswagen zaprezentuje, jako światową premierę, Volkswagena up! GTI – małe sportowe auto nawiązujące do pierwszego GTI. Pod względem charakteru i mocy silnika (85 kW/115 KM) nowy samochód przypomina zaprezentowanego w 1976 roku Golfa GTI o mocy 81 kW/110 KM. Model studyjny, bliski seryjnemu autu, jest nawiązaniem do tego historycznego samochodu – ma niewielkie rozmiary, niską masę własną, mocny silnik, sportowe zawieszenie i typowe wyróżniki GTI (m.in. czerwoną linię w osłonie chłodnicy i tapicerkę „Clark” ze wzorem karo).

Proaktywny system ochrony pasażerów Pre-Crash

Volkswagen Arteon. Innowacyjne systemy asystujące – część 2:

Proaktywny system ochrony pasażerów Pre-Crash.

Poznań – Nikt nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji: czerwone światło, rzut oka w lusterko wsteczne, z tyłu o wiele za szybko zbliża się jakiś pojazd – wygląda na to, że zderzenia nie da się uniknąć. W takich sytuacjach bardzo przydaje się dostępny w opcji do Volkswagena Arteona nowy Aktywny System Ochrony Pasażerów Pre-Crash. Po raz pierwszy układ czujników systemu reaguje nie tylko na niebezpieczne sytuacje powstające podczas jazdy (rozpoznawane m.in. przez czujniki układu ESC) oraz reaguje na nagłe zagrożenie kolizją z przodu auta (rejestrowane poprzez radar systemu Front Assist), lecz także działa, gdy zagrożenie zbliża się z tyłu auta.

Volkswagen nagrodzony tytułem „Superbrands” w kategorii „Motoryzacja”

Volkswagen nagrodzony tytułem „Superbrands” w kategorii „Motoryzacja”.

Poznań – „Superbrands” to międzynarodowa organizacja działająca od 20 lat w 80 krajach. Od 12 lat wyróżnia najlepsze marki również w Polsce. W edycji 2016/2017 głosami 50 ekspertów z różnych branż i 15.000 uczestników, którzy wzięli udział w badaniu, Volkswagen zwyciężył w kategorii „motoryzacja”. Przy wyborze marki oceniane są jej znajomość i zaufanie do niej oraz przejrzystość działań i sposób, w jaki marka wyróżnia się na tle konkurencji.

Arteon - awangardowe Gran Turismo

Volkswagen Arteon. Innowacyjne systemy asystujące, część 1:

Emergency Assist – automatyczna pomoc w nagłych wypadkach.

Poznań – „Autonomiczna jazda” to jeden z najgorętszych tematów współczesnej motoryzacji. Jednych fascynuje, u innych budzi nieufność. Pewne jest jednak, że funkcje służące do jazdy autonomicznej zwiększają komfort pasażerów, a często także ich bezpieczeństwo. Dlatego nowy Arteon jest wyposażony w więcej systemów asystujących niż jakikolwiek Volkswagen przed nim. Systemy te współpracują ze sobą, bo dopiero interakcja zachodząca między czujnikami i komputerami każdego z nich sprawia, że funkcje jazdy autonomicznej mogą skutecznie działać.

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan w cenie od 89.990 zł.

Poznań – oferta Tiguana powiększyła się o dwie nowe wersje wyposażenia – City oraz Tour. Dzięki wersji City, popularny SUV Volkswagena jest dostępny już za 89.990 zł. Korzyść klienta przy wyborze tej wersji wynosi 13.750 zł lub 16.750 zł, w zależności od silnika. Dla wersji Tour, oferowanej z dwulitrową 150-konną jednostką Diesla, korzyść wynosi 13.190 zł. Tyle trzeba zapłacić za elementy wyposażenia, które w Tiguanie Tour należą do standardu.

Volkswagen Polska

Volkswagen otrzymał tytuł najbardziej innowacyjnej marki wielkoseryjnej.

Poznań – Volkswagen został wyróżniony przez Center of Automotive Management (CAM) tytułem „Najbardziej Innowacyjnej Marki Wielkoseryjnej”. Nagroda ciesząca się ogromnym prestiżem w branży została wręczona podczas specjalnej uroczystości we Frankfurcie Stefanowi Giesowi, dyrektorowi Działu Konstrukcji Układów Jezdnych w Volkswagenie. Oprócz niej Volkswagena uhonorowano jeszcze dwoma innymi odznaczeniami - najbardziej innowacyjną marką w kategoriach „Interface & Internet” oraz „Autonomiczna Jazda & Bezpieczeństwo”.

logo AutomotiveINNOVATIONS Award 2017

Volkswagen najbardziej innowacyjnym koncernem samochodowym.

Poznań, 9 maja 2017 r. – Volkswagen jest najbardziej innowacyjnym koncernem samochodowym, o czym świadczy uhonorowanie go nagrodą AutomotiveINNOVATIONS Award 2017. Prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane co roku przez Center of AutomotiveManagement (CAM) we współpracy z firmą audytorską i doradczą PricewaterhouseCoopers (PwC).

Silniki Volkswagena

Volkswagen na 38. sympozjum na temat silników w Wiedniu:

samochody elektryczne, tryb żeglowania 2.0 i nowe jednostki napędowe CNG.

Poznań - Zasilanie energią elektryczną, rozszerzona funkcja żeglowania w wypadku silników spalinowych i nowa jednostka napędzana gazem ziemnym – na mającym miejsce w Wiedniu 38. sympozjum na temat silników Volkswagen przedstawił przyszłościowe rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju i neutralne z punktu widzenia bilansu CO2. W wypadku elektrycznych układów napędowych rozwiązania te sięgają od nowego, niedrogiego systemu mikrohybrydowego do zaawansowanego układu wykorzystującego zestaw akumulatorów. Po raz pierwszy Volkswagen zaprezentował funkcję żeglowania dla silników spalinowych, która umożliwia całkowite wyłączenie jednostki napędowej.

Volkswagen I.D. CROZZ

Światowa premiera w Szanghaju:

I.D. CROZZ – crossover dynamiczny jak coupe i solidny jak SUV.

Poznań – Volkswagen pracuje nad zupełnie nowymi, awangardowymi samochodami z napędem elektrycznym. Podczas „Auto Shanghai 2017” (19-29 kwietnia) firma prezentuje po raz pierwszy na świecie model I.D. CROZZ, który daje wyobrażenie o tym, jak te nowe modele będą wyglądały. Herbert Diess, Prezes Zarządu marki Volkswagen, powiedział: „Do 2025 roku chcemy zwiększyć sprzedaż samochodów z napędem wyłącznie elektrycznym do miliona sztuk rocznie. I.D. CROZZ odegra w tym kluczową rolę, a jego produkcja rozpocznie się w 2020 roku”. Czterodrzwiowy model to pierwszy Crossover Utility Vehicle (CUV) z elektrycznym napędem, noszący logo marki Volkswagen – coupe i Sport Utility Vehicle (SUV) w jednym.

Volkswagen Sedric w Szanghaju

Sedric w Szanghaju:

autonomiczny samochód świętuje swoją premierę w Chinach.

Shanghai/Poznań, 21 kwietnia 2017 r – W przeddzień Auto Shanghai 2017 koncern Volkswagen oprócz licznych nowych modeli oraz aut studyjnych należących do poszczególnych marek zaprezentował również pierwszy koncepcyjny pojazd koncernu – Sedric (self-driving car), to element koncepcji przyszłej komunikacji drogowej. Sedric nie jest autem należącym do którejkolwiek marki koncernu, model ten wskazuje przyszłe rozwiązania w dziedzinie motoryzacji i podkreśla centralną rolę pojazdów całkowicie autonomicznych w strategii koncernu dotyczącej przyszłości. Sedric został pokazany po raz pierwszy 6 marca bieżącego roku w Genewie podczas wieczoru poświęconego koncernowi Volkswagen. Jest to model koncepcyjny skonstruowany od podstaw jako pojazd autonomiczny.

e-Golf VW

Po przebudowie:

e-Golf zjeżdża z taśm Szklanej Manufaktury w Dreźnie.

Poznań – Po trwającej sześć miesięcy przebudowie Szklanej Manufaktury wyprodukowano w niej pierwszego e-Golfa. W obecności Kaia Siedlatzka, Dyrektora Działu Finanse & Controlling Volkswagen Saksonia, a także z udziałem kierownictwa oraz Rady Zakładowej drezdeńskiej fabryki Volkswagena pierwszy pojazd został przygotowany do przekazania go klientowi z Norwegii. Pierwszy e-Golf w kolorze „biały oryks z efektem perłowym” ma pod maską silnik o mocy 100 kW /136 KM i zużywa 12,7 kW/h energii elektrycznej na 100 km. Po zakończeniu pierwszej fazy rozruchu, od maja b.r., w fabryce będzie powstawać 35 elektrycznych pojazdów dziennie. Według „Nowego Cyklu Europejskiego” (NEFZ2) nowy e-Golf ma zasięg 300 km.

logo Volkswagena

Znakomity wynik Volkswagena pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce w pierwszym kwartale 2017 roku.

Poznań – W marcu w naszym kraju zarejestrowano 5.540 sztuk nowych osobowych Volkswagenów, więcej o blisko 55 procent w porównaniu z lutym. Najczęściej rejestrowanym nowym samochodem w naszym kraju w marcu był Volkswagen Golf. W pierwszym kwartale 2017 roku zarejestrowano w Polsce 13.023 nowych osobowych Volkswagenów, czyli o 2.627 (+25,27 %) więcej w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku. Udział w rynku marki Volkswagen wyniósł 10,34 procenta.

Volkswagen Arteon

Imponująca ekspozycja Volkswagena podczas Poznań Motor Show.

Poznań – podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce na stoisku o powierzchni 1000 m2 w hali 3A Volkswagen prezentuje spektakularną gamę modeli. Jedną z największych premier tegorocznego salonu w Poznaniu jest awangardowe Gran Tourismo – Arteon. Poznań Motor Show odbywa się w dniach 6-9 kwietnia 2017 r., organizatorzy szacują, że poznańskie targi odwiedzi w tym roku aż 135.000 osób.

Nowy Golf

Nowy Golf uhonorowany tytułem „Wnętrze roku” w konkursie organizowanym przez moto.pl.

Poznań – Nowy Golf, który zadebiutował w polskich salonach dwa tygodnie temu, charakteryzuje się między innymi zmienionym wnętrzem. Zmiany dotyczą tapicerek, cyfrowych wskaźników oraz systemów radionawigacyjnych, dzięki którym Golf potwierdził swoją pozycję jednego z najnowocześniejszych modeli w swojej klasie. Zasługa w tym zastosowanego po raz pierwszy w Golfie wyświetlacza Active Info Display oraz nowego systemu multimedialnego, którym można sterować wykonując ręką odpowiednie gesty. Golf jest pierwszym kompaktowym autem na świecie, z którym kierowca może komunikować się przy pomocy gestów.

Arteon - awangardowe Gran Turismo

Volkswagen opublikował cennik i rozpoczął sprzedaż Arteona – awangardowego Gran Turismo.

Poznań – polska premiera Arteona podczas Motor Show w Poznaniu wiąże się z publikacją cennika i rozpoczęciem przyjmowania zamówień na awangardowe Gran Turismo marki Volkswagen. Arteon będzie oferowany w 3 wersjach wyposażenia jako Essence oraz Elegance i R-line. Do wyboru są silniki o mocy od 150 KM do 280 KM. Do wszystkich odmian silnikowych Arteona Volkswagen oferuje dwusprzęgłową przekładnię DSG, a do najmocniejszych 2.0 TSI (280 KM) oraz 2.0 TDI (240 KM) – seryjny napęd na cztery koła 4MOTION.

Arteon Volkswagen

Polska premiera Arteona – awangardowego Gran Turismo podczas Poznań Motor Show.

Poznań – Arteon, plasujący się w gamie Volkswagena powyżej Passata, po raz pierwszy został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Już 4 tygodnie później to awangardowe Gran Turismo marki Volkswagen zadebiutuje w Polsce podczas Poznań Motor Show w dniach 6-9 kwietnia 2017 r. Tego samego dnia sprzedawcy rozpoczną proces zbierania zamówień.

Nowy Golf Volkswagen

Nowy Golf w polskich salonach.

Poznań – W polskich salonach dostępny jest już nowy Golf. Samochód z silnikiem 1.0 TSI, który osiąga moc 85 KM, kosztuje w wersji Trendline 66.990 zł. Nowa wersja kompaktowego bestsellera już w podstawowym wyposażeniu ma seryjny system multimedialny „Composition Colour” (z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 6,5 cala), tylne lampy wykonane w technice LED oraz jeszcze bardziej eleganckie wnętrze. Szczególnymi odmianami kompaktowego Volkswagena są sportowy R, napędzany 310-konnym silnikiem 2.0 TSI, który zapewnia Golfowi przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,6 s oraz elektryczny e-Golf, dysponujący zasięgiem 300 km.

Volkswagen rozpoczął przyjmowanie zamówień na nowego Golfa GTI Performance

Volkswagen rozpoczął przyjmowanie zamówień na nowego Golfa GTI Performance.

Poznań - Miłośnicy GTI mogą już konfigurować i zamawiać samochód swoich marzeń. Nowy Golf GTI Performance z silnikiem o mocy 245 KM jest dostępny, do wyboru, z 6-biegową przekładnią mechaniczną lub z 7-stopniową dwusprzęgłową (DSG). Zalety sportowego kompaktu z napędem na przednie koła polegają między innymi na niepowtarzalnym połączeniu mocnego silnika z doskonale zestrojonym zawieszeniem oraz na wyposażeniu auta w mechanizm różnicowy z blokadą. Ceny Golfa GTI Performance zaczynają się od 126.290 zł (wersja trzydrzwiowa z 6-biegową przekładnią mechaniczną).

Volkswagen najbardziej pożądaną marką wg OTOMOTO

Volkswagen najbardziej pożądaną marką wg OTOMOTO.

Poznań - Serwis OTOMOTO już po raz szósty opublikował zestawienie najpopularniejszych nowych i używanych samochodów, których szukali jego użytkownicy. Marka Volkswagen była wyszukiwana w 2016 roku ponad 100 milionów razy, co oznacza, że statystycznie każdego dnia ponad 273 tysiące osób szukało Volkswagena w serwisie OTOMOTO. Najpopularniejszym używanym modelem marki z Wolfsburga okazał się Golf z 15,6 mln zapytań.

Sedric Volkswagen

Nowy rodzaj indywidualnej mobilności - autonomiczna jazda za naciśnięciem przycisku.

Poznań, 9 marca 2017 r. – Koncern Volkswagen na nowo definiuje indywidualną mobilność. Jako pierwszy producent samochodów przedsiębiorstwo z Wolfsburga prezentuje nową, całościową wizję przyszłego transportu drogowego, w tym samochody koncepcyjne skonstruowane od podstaw z myślą o jeździe autonomicznej. Sedric (self-driving car) daje konkretny pogląd na to, jak będą wyglądały innowacyjne, przeznaczone dla każdego, a mimo to zawsze dopasowane do potrzeb konkretnego użytkownika środki indywidualnego transportu – dostępne za naciśnięciem przycisku, nieskomplikowane, zgodne z potrzebami środowiska, wygodne i bezpieczne.

Salon Samochodowy w Genewie

Salon Samochodowy w Genewie:

koncern Volkswagen przenosi przyszłość do teraźniejszości.

Poznań, 8 marca 2017 r. – Opracowując dokument „TOGETHER – strategia 2025” koncern Volkswagen rozpoczął największy proces transformacji w swojej historii. Jego celem jest sprawienie, by stał się wiodącym na świecie dostawcą środków transportu zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zmierzając do tego celu Volkswagen wykorzystuje atuty wypracowane podczas produkcji tradycyjnych samochodów, ale stawia też nowe wymagania. W przeddzień 87. edycji Salonu Samochodowego w Genewie koncern Volkswagen przedstawił 500 zgromadzonym gościom kolejną, konkretną wizję tego, jak zamierza kształtować drogę do świata przyszłej motoryzacji.

Tiguan Allspace – premiera europejska

Tiguan Allspace - premiera europejska.

Tiguan to najpopularniejszy SUV „made in Germany”. Każdego roku na jego zakup decyduje się pół miliona osób. W 2016 roku na rynku pojawiła się druga generacja tego wszechstronnego auta dostępnego z napędem na przednie lub na cztery koła. Teraz dołącza Tiguan Allspace – nowa wersja bestsellera, auto niezwykle przestronne, z rozstawem osi większym o 109 mm i nadwoziem dłuższym o 215 mm. Nowy model może przewieźć większą liczbę pasażerów i więcej bagażu, stwarza też więcej możliwości aranżacji wnętrza. Swoją europejską premierę 7-miejscowy (opcja) Tiguan Allspace święci podczas Salonu Samochodowego w Genewie (9-19 marca).

Arteon - awangardowe Gran Turismo

Arteon - awangardowe Gran Turismo.

Poznań/Genewa – Volkswagen poszerza gamę swoich modeli o awangardowe Gran Turismo. Nowy model nosi nazwę Arteon i w hierarchii aut Volkswagena plasuje się powyżej Passata. Arteon zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas Salonu Samochodowego w Genewie w dniach 9-19 marca 2017 r. Główny stylista Volkswagena, Klaus Bischoff, powiedział o nowym modelu – „Arteon łączy elementy stylistyczne klasycznego samochodu sportowego z elegancją i przestronnością aut z nadwoziem typu fastback. Jest awangardowym Gran Turismo klasy biznes poruszającym zarówno serce, jak i rozum”.

premiera Volkswagena I.D. Buzz

Europejska premiera Volkswagena I.D. Buzz podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Poznań - Studyjny Volkswagen I.D. Buzz zostanie zaprezentowany, po raz pierwszy w Europie, podczas nadchodzącego Salonu Samochodowego w Genewie (9 - 19 marca). Nowy studyjny van z napędem elektrycznym jest drugim modelem z rodziny I.D. i wyznacza drogę na przyszłość – pokazuje, że modułowa platforma do budowy samochodów elektrycznych (MEB) może być wykorzystywana do konstrukcji wielkogabarytowych pojazdów. Akumulatory i układ napędowy umieszczono w podłodze auta, nad nimi znajduje się przestronna kabina zapewniająca wiele miejsca dla kierowcy i pasażerów.

kuźnie pomysłów koncernu Volkswagen

Przyszłość staje się rzeczywistością:

kuźnie pomysłów koncernu Volkswagen.

Poznań, 2 marca 2017 r. – Przyszłość motoryzacji powstaje w pobliżu Golden Gate Bridge, Bramy Brandenburskiej i w sąsiedztwie Zakazanego Miasta: San Francisco, Berlin i Pekin to metropolie, w których eksperci koncernu Volkswagen pracują nad wyzwaniami jakie niesie cyfrowy świat. Już w 37 centrach kompetencji i laboratoriach IT na całym globie konstruują oni samodzielnie poruszające się samochody, opracowują nowe usługi transportowe i oprogramowanie ściśle dopasowane do potrzeb użytkowników. Liczba tych fabryk pomysłów będzie nadal rosnąć.

Konferencja prasowa marki Volkswagen

Konferencja prasowa marki Volkswagen.

Międzynarodowy Salon Samochodowy - Genewa 2017.

Poznań – Konferencja prasowa marki Volkswagen, która odbędzie się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie będzie transmitowana na żywo we wtorek 7 marca od godziny 10:15.

logo Volkswagena

Pozytywne wyniki finansowe koncernu Volkswagen:

obroty i wynik operacyjny w 2016 roku wysokie jak nigdy dotąd.

Poznań, 28 lutego 2017 r. – Koncern Volkswagen konsekwentnie rozwiązuje problemy wynikające ze sprawy silników Diesla: w 2016 roku wynik operacyjny przedsiębiorstwa okazał się bardzo stabilny, mimo że negatywny wpływ miały na niego obciążenia nadzwyczajne. Bez zdarzeń nadzwyczajnych wynik okazał się lepszy niż zakładano wcześniej. Obroty w roku rozrachunkowym 2016 zwiększyły się o 4 miliardy do 217,3 miliardów euro. Wynik operacyjny, który rok wcześniej z powodu kryzysu związanego z silnikami Diesla okazał się ujemny, tym razem był wyraźnie pozytywny i wyniósł 7,1 miliarda euro.

Drużyna kolarska Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Drużyna kolarska Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team z ambitnymi planami na sezon 2017.

Warszawa, 24 lutego 2017 r. – Dziś w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano zespół Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Jego skład tworzy elita polskiego kolarstwa górskiego, w tym zawodnicy z mistrzowskimi tytułami i olimpijczycy: Marek Konwa, Katarzyna Solus-Miśkowicz, Michalina Ziółkowska, Michał Ficek, Marceli Bogusławski i Jakub Zamroźniak. Zawodnikami opiekuje się Bogdan Czarnota, który jest aktualnym trenerem kadry narodowej.

Volkswagen Arteon

Odliczanie rozpoczęte:

Volkswagen Arteon zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Poznań – Volkswagen wzbogaca swoją paletę o awangardowy model z rodziny Gran Turismo. Arteon zajmie w hierarchii aut Volkswagena miejsce powyżej Passata i zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (9 – 19 marca 2017 r.).

Golf GTI

Wartość rezydualna – warto o niej pamiętać.

Poznań – Przy wyborze nowego auta warto pomyśleć także o jego wartości rezydualnej, czyli sumie, za którą można je sprzedać po kilku latach eksploatacji. Im ona wyższa, tym niższa utrata wartości, czyli mniej będzie kosztował nas samochód w całkowitym rozrachunku. Obecnie w salonach Volkswagena trwa wyprzedaż, dzięki czemu można bardzo korzystnie kupić auto, które „trzyma wartość” lepiej niż wielu konkurentów.

Volkswagen i Mobileye podpisały porozumienie

Krok w kierunku autonomicznej jazdy:

Volkswagen i Mobileye podpisały porozumienie.

Poznań – Volkswagen i Mobileye zamierzają w 2018 roku wprowadzić nowy standard nawigacji przeznaczony dla samochodów autonomicznie poruszających się po drogach. Modele Volkswagena będą w tym celu korzystały z map i technologii lokalizującej pojazdy, opartej na obrazie pochodzącym z kamer. Technologia ta nosi nazwę „Road Experience Management” (REM) i została opracowana przez firmę Mobileye. Przedstawiciele obydwu firm zawarli w tej sprawie odpowiednie porozumienie. Dokument o ścisłej współpracy został podpisany przez prof. Amnona Shashuę, Prezesa Zarządu i Dyrektora do spraw technicznych firmy Mobileye, oraz przez dr. Herberta Diessa, Prezesa Zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe.

Touran najczęściej sprzedawanym vanem w Europie

Touran najczęściej sprzedawanym vanem w Europie.

Poznań – Volkswagen Touran po raz pierwszy okazał się najpopularniejszym vanem w Europie. Jak podaje firma IHS Automotive zajmująca się badaniami rynku, w 2016 roku zarejestrowano w Europie ponad 112.000 egzemplarzy Tourana, co oznacza, że stał on się najczęściej kupowanym vanem na naszym kontynencie. Touran, jako wszechstronne auto, wyposażone w innowacyjne systemy asystujące i multimedialne, w swojej najnowszej generacji jest sprzedawany w ponad 40 krajach świata. Dzięki fotelom z systemem składania Fold-Flat, możliwości wyposażenia auta w aż siedem miejsc, czy pojemności bagażnika do 834 litrów, Touran należy do grona najbardziej funkcjonalnych aut typu MPV (Multi Purpose Vehicle). Samochód wyróżnia się również bezpieczeństwem, w 2016 roku organizacja Euro NCAP uhonorowała Tourana tytułem „Best in Class”. 

Nowy Golf w polskiej ofercie Volkswagena

Nowy Golf w polskiej ofercie Volkswagena.

Poznań - W polskich salonach Volkswagena można składać zamówienia na nowego Golfa. Nowa wersja kompaktowego bestsellera już w podstawowym wyposażeniu seryjnym ma system multimedialny Composition Colour (z kolorowym ekranem o przekątnej 6,5 cala), tylne lampy w technice LED oraz jeszcze bardziej eleganckie wnętrze. Golf z silnikiem 1.0 TSI osiągającym moc 63 kW/85 KM kosztuje w wersji Trendline 66.990 zł. Rodzinną wersję Variant z silnikiem 1.0 TSI o mocy 81 kW/110 KM wyceniono na 72.390 zł. W nowym Golfie Volkswagen oferuje rozwiązania, które dotychczas stosowano w samochodach wyższych klas, takie jak Traffic Jam Assist (asystent jazdy w korku), Emergency Assist (system potrafiący bezpiecznie zatrzymać auto, gdy kierowca np. zasłanie) czy też sterowane gestami systemy radionawigacyjne.

Volkswagen Car-Net - zaawansowany asystent kierowcy

Volkswagen Car-Net - zaawansowany asystent kierowcy.

Volkswagen wzbogacił system Car-Net o nowe funkcje, które znacznie zwiększą wygodę eksploatacji samochodu, dostarczają najważniejsze informacje podczas podróży oraz pozwalają oszczędzić czas i pieniądze. Nowy Car-Net to także poprawa bezpieczeństwa.

Doskonała widoczność – bezprzewodowo podgrzewana szyba Volkswagena

Doskonała widoczność – bezprzewodowo podgrzewana szyba Volkswagena.

Poznań – Zima trwa i wielu kierowców każdego ranka musi walczyć ze szronem i lodem pokrywającymi przednią szybę ich samochodu. Ani skrobaczki, ani spreje rozpuszczające lód nie są w tej walce rozwiązaniem doskonałym. Znalazł je Volkswagen w postaci bezprzewodowo podgrzewanej szyby samochodowej. Szyba jest podgrzewana, chociaż nie ma w niej drucików i zapewnia doskonałą widoczność. Zapobiega również parowaniu oraz ponownemu osadzaniu się lodu.

Napęd 4Motion Volkswagen

Napęd 4Motion – idealny na zimę.

Poznań - W Volkswagenie napęd na cztery koła nie jest przywilejem jedynie aut terenowych. Napęd 4Motion znajduje się w ofercie większości modeli – od Golfa po Sharana w osobowych i od Caddy po Craftera w użytkowych. W porównaniu do wyniku osiągniętego w 2015 roku sprzedaż osobowych Volkswagenów z napędem 4Motion w 2016 roku wzrosła aż o 61 procent, z 2291 do 3699 egzemplarzy. Niemal co drugi sprzedany w 2016 roku w Polsce nowy Tiguan wyposażony był napęd na cztery koła.

image

Podczas 25. Finału Volkswagen oraz WOŚP przeszkolili ponad pół tysiąca dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Poznań - Podczas 25. Finału namioty w strefie Volkswagena pękały w szwach. To właśnie w nich, przed Pałacem Kultury i Nauki, dzieci uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy. Wszystko to pod czujnym okiem instruktorów Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować.

logo Volkswagen

Volkswagen oraz WOŚP przeszkolą Małych Ratowników.

Poznań – Co kryje się za skrótem „30na2”? Kiedy należy dzwonić pod nr 112? I ile trzeba mieć lat, żeby nauczyć się tych liczb i zasad? Na te pytania dzieci znajdą odpowiedź nie na lekcjach matematyki, ale w specjalnej strefie Volkswagena, która powstanie w Warszawie w ramach 25. finału WOŚP (14 i 15 stycznia). To część działań realizowanych w ramach programu „Mali Ratownicy”, rozpoczętego właśnie przez markę Volkswagen przy wsparciu Fundacji WOŚP.

Koncern Volkswagen sprzedał w 2016 roku 10,3 miliona samochodów

Koncern Volkswagen sprzedał w 2016 roku 10,3 miliona samochodów.

Poznań, 11 stycznia 2017 r. – Koncern Volkswagen sprzedał w ubiegłym roku na świecie 10,3 miliona pojazdów, oznacza to wzrost o 3,8 procenta w porównaniu z poprzednim rokiem. W grudniu sprzedaż grupy zwiększyła się o 11,8 procenta i wyniosła 933.300 aut. Matthias Müller, Prezes Zarządu koncernu Volkswagen, powiedział: „2016 rok był dla nas trudny. Prowadziliśmy działania służące rozwiązaniu kryzysu związanego z silnikami Diesla, a równocześnie wprowadzając nową strategię „Together - Strategy 2025” rozpoczęliśmy proces fundamentalnych zmian, by przygotować koncern na wyzwania, jakie niesie przyszłość.

logo Volkswagen

Marka Volkswagen kończy 2016 rok pozytywnym wynikiem.

Sprzedaż wzrosła do 5,99 miliona samochodów.

Poznań, 10 stycznia 2017 r. – Marka Volkswagen Samochody Osobowe zamknęła 2016 rok łącznym wzrostem sprzedaży o 2,8 procenta w porównaniu z rokiem poprzednim. Na całym świecie do klientów trafiło 5,99 miliona pojazdów, czyli o 164.000 więcej niż w 2015 r. W samym grudniu liczba sprzedanych aut była większa o 16,4 procenta i wyniosła 567.900 sztuk. Rok 2016 był także bardzo udanym dla marki w Polsce – od stycznia do grudnia zarejestrowano 42.830 nowych osobowych aut VW.

Volkswagen prezentuje model I.D. BUZZ

NAIAS 2017 w Detroit:

Volkswagen prezentuje model I.D. BUZZ.

Poznań / Detroit (USA) – Zaczyna się era samochodów elektrycznych, którą Volkswagen zamierza aktywnie kształtować. Podczas North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit Volkswagen prezentuje model I.D. BUZZ, czyli mikrobusa nowych czasów. Studyjny van z napędem elektrycznym pozwala w nowy sposób spojrzeć na przyszłą motoryzację. Jej celem jest spowodowanie, by samochody elektryczne stały się dostępne dla każdego. Przesłanie to można odczytać choćby w nowym haśle reklamowym marki: „We make the future real”.

logo Volkswagen

Salon Samochodowy w Detroit 2017:

Konferencja prasowa Volkswagena z Detroit dostępna na żywo.

Poznań, 9 stycznia 2017 r. – Konferencja prasowa marki Volkswagen Samochody Osobowe, która odbędzie się podczas nadchodzącego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Detroit będzie transmitowana na żywo w poniedziałek 9 stycznia od godziny 16:15 do godziny 16:40 (czasu środkowoeuropejskiego).

Volkswagen Atlas oraz Tiguan z przedłużonym rozstawem osi debiutują podczas salonu samochodowego w Detroit

Salon Samochodowy w Detroit 2017:

Volkswagen Atlas oraz Tiguan z przedłużonym rozstawem osi debiutują podczas salonu samochodowego w Detroit.

Poznań, 9 stycznia 2017 r. – W przeddzień otwarcia Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Detroit (North American International Auto Show – NAIAS) marka Volkswagen prezentuje dwa nowe modele SUV, przeznaczone na rynek Stanów Zjednoczonych: Atlas oraz Tiguan z przedłużonym rozstawem osi – oba zadebiutują na rynku amerykańskim w 2017 roku.

Volkswagen podczas targów CES 2017

Volkswagen podczas targów CES 2017:

„We are always on.”

Poznań, 9 stycznia 2017 r. – Pod hasłem „We are always on” Volkswagen zaprezentował podczas tegorocznego Consumer Electronics Show (CES) swoją wizję przyszłej motoryzacji – oznacza ona odejście od klasycznego duetu człowiek – samochód i stworzenie nowej mobilnej wspólnoty działającej w cyfrowym świecie. Wspólnoty, której wszyscy uczestnicy współdziałają w inteligentny sposób w ramach sieci i w której środki transportu są stworzone i działają zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Użytkownik samochodu i jego osobiste preferencje dotyczące ustawień urządzeń samochodowych okazują się tu zawsze najważniejsze. Na platformie cyfrowej Volkswagena użytkownik może, dzięki identyfikatorowi Volkswagen User ID, w prosty sposób skonfigurować i zaprogramować wszelkie ustawienia oraz usługi, a „klucz” do obsługi mieć zawsze przy sobie.

Rekordowy rok Volkswagena pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce

Rekordowy rok Volkswagena pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce.

Poznań, 5 stycznia 2017 r. – Volkswagen zakończył miniony rok na fotelu lidera pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w miesiącu grudniu i na drugim miejscu w rankingu marek w całym 2016 roku. We wszystkich miesiącach 2016 roku marka notowała wzrost rejestracji w porównaniu z rokiem 2015. Wśród pięciu najwyżej notowanych marek pod względem rejestracji w Polsce w minionym roku, Volkswagen zwiększył udział w rynku najbardziej.

Interaktywna aplikacja Volkswagena

Interaktywna aplikacja Volkswagena jest kluczem do spersonalizowanych, cyfrowych doświadczeń podczas CES 2017.

Poznań, 3 stycznia 2017 r. – Podczas targów Consumer Electronics Show (CES 2017) odbywających się w Las Vegas (5 – 8 stycznia 2017 r.) Volkswagen zaprezentuje specjalną aplikację, dzięki której odwiedzający tę imprezę będą mogli zapoznać się z przyszłymi interaktywnymi rozwiązaniami z zakresu elektroniki i połączenia samochodu z Internetem. Aplikację „VW CES 2017” można pobrać z App Store (urządzenia z systemem iOS) oraz Google Play (urządzenia z systemem Android). Dzięki niej osoby odwiedzające ekspozycję Volkswagena będą mogły przekonać się na czym będzie w przyszłości polegać inteligentne współdziałanie człowieka, samochodu i otoczenia. Kluczem do tego będzie tzw. Volkswagen User ID.