2.17.94.1, 2019-07-05 00:05:51
Aktualności Volkswagen 2017

Aktualności.

image

Pierwsze egzemplarze e-Craftera u klientów

Poznań, 20 grudnia 2017 r. – W głównej siedzibie w Hanowerze marka Volkswagen Samochody Użytkowe przekazała klientom z kilku krajów pierwsze egzemplarze e-Craftera. Nowe użytkowe auta z napędem elektrycznym będą przez nich testowane w realnych warunkach do połowy 2018 roku. Dr Eckhard Scholz, Prezes Zarządu Volkswagen Samochody Użytkowe, stwierdził: „Stworzyliśmy e-Craftera we współpracy z naszymi klientami i dla naszych klientów. Dlatego teraz przekazujemy wybranym firmom korzystającym na co dzień z aut dostawczych pierwsze egzemplarze, żeby zebrane przez nich praktyczne doświadczenia wykorzystać podczas ostatniej fazy prac nad tym bezemisyjnym autem użytkowym”.

image

LED-y, czyli współczesne „ksenony” – światło jasne jak w dzień rozświetla ciemność w zimowych miesiącach

Poznań – W Polsce o tej porze roku słońce wschodzi po godzinie 7. i już około 16. chowa się za horyzontem. Do 21. grudnia – kalendarzowego początku zimy – będziemy oglądali je jeszcze krócej. Dla wielu kierowców jazda po zmroku, na dodatek przy złej pogodzie, jest męcząca. Volkswagen przychodzi im z pomocą oferując reflektory LED-owe. W coraz większej liczbie modeli, od Polo do Arteona, zastępują one reflektory ksenonowe. W 22 wersjach wyposażeniowych diodowe reflektory są nawet elementem seryjnym, w Arteonie oferuje się je standardowo w każdej z trzech wersji wyposażenia. Jeśli Arteon jest przy tym wyposażony w opcjonalny system „Active Lighting”, jego interaktywne diodowe reflektory korzystają z danych gromadzonych przez kamerę umieszczoną z przodu auta oraz z danych nawigacji, by z wyprzedzeniem oświetlić zbliżający się zakręt.

image

Polo i T-Roc z maksymalną oceną w dziedzinie bezpieczeństwa: 5 gwiazdek w teście Euro NCAP

Poznań – Nowe Polo i T-Roc otrzymały w testach zderzeniowych Euro NCAP maksymalną liczbę pięciu gwiazdek. We wszystkich najważniejszych kategoriach (dorośli pasażerowie, ochrona dzieci, piesi oraz systemy asystujące) dwa najnowsze modele Volkswagena uzyskały bardzo dobre wyniki. Dr Frank Welsch, Członek Zarządu Marki Volkswagen ds. Rozwoju, stwierdził – „Od dziesięcioleci Volkswagen upowszechnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Wspaniała ocena wystawiona przez Euro NCAP Polo i T-Rocowi jest kolejnym potwierdzeniem, że zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo także kierowcom samochodów małych i kompaktowych”. Polo można nabyć za 44.490 złotych, T-Roca – za 76.490 złotych. Zarówno jeden, jak i drugi model już w podstawowym wyposażeniu mają sześć poduszek powietrznych oraz systemy – stabilizacji toru jazdy, automatycznego hamowania po kolizji i monitorowania przestrzeni przed autem „Front Assist” z funkcjami awaryjnego hamowania w mieście City oraz rozpoznawania pieszych na jezdni. T-Roc jest ponadto wyposażany seryjnie w system „Lane Assist” utrzymujący samochód na wybranym pasie ruchu.

image

Nowe Polo oferuje innowacyjne systemy asystujące i podnoszące komfort użytkowania samochodu

Poznań – Wraz z nowym Polo Volkswagen wprowadza na rynek jeden z najbardziej zaawansowanych na świecie małych samochodów. Uwagę zwraca bardzo bogata oferta nowych systemów asystujących i podnoszących komfort użytkowania samochodu. Dzięki systemom, takim jak obserwacja otoczenia przed autem Front Assist z funkcjami awaryjnego hamowania w mieście i wykrywania pieszych, asystentami zmiany pasa ruchu i wyjazdu z miejsca parkingowego oraz aktywnemu tempomatowi (ACC), Polo jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej komfortowych w użytkowaniu samochodów w swoim segmencie.

image

Volkswagen rozpoczął sprzedaż T-Roca

Poznań – jednocześnie sportowy i stylowy T-Roc wnosi nową jakość do klasy kompaktowych crossoverów. Nowego ekspresyjnie stylizowanego SUVa Volkswagena można już zamawiać u dilerów. Cennik T-Roca zaczyna się od 76.490 zł za wersję napędzaną 115-konnym silnikiem wyposażonym w turbosprężarkę.

image

Volkswagen rozpoczął sprzedaż Tiguana Allspace

Poznań – ofertę Volkswagena, obok klasycznego Tiguana, uzupełniła większa, wydłużona o 215 mm wersja Allspace. Nowa odmiana popularnego SUV-a, dłuższa i z tylną kanapą standardowo dzieloną w proporcji 40/20/40, daje jeszcze większe możliwości dostosowania wnętrza do chwilowych potrzeb i ma bardzo atrakcyjne wyposażenie seryjne już w podstawowej wersji. Ceny Tiguana Allspace zaczynają się od 117.090 zł za wersję z silnikiem 1.4 TSI o mocy 110 kW/150 KM.

Nagrodę „Most Innovative Brand” odebrał Klaus Bischoff, kierujący działem Volkswagen Design

Volkswagen uhonorowany tytułem „Most Innovative Brand 2017”

Poznań – Podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej (IAA) we Frankfurcie marka Volkswagen została wczoraj wyróżniona licznymi nagrodami przyznawanymi za design i innowacje. Szczególne znaczenie miał wśród nich tytuł „Most Innovative Brand 2017” przyznany marce Volkswagen przez jury Plus X Award. Jednocześnie nowy Arteon otrzymał najwyższą notę „Best of Best” w ramach „Automotive Brand Contest”.

image

IAA 2017

Marka Volkswagen wskazuje drogę ku samochodowej przyszłości

Poznań – Prezentując swoje modele na tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Samochodowej (IAA) we Frankfurcie marka Volkswagen wyznacza nową drogę ku przyszłości: oprócz światowej premiery nowego I.D. CROZZ – bezemisyjnego SUV-a, który od 2020 roku będzie produkowany seryjnie – we Frankfurcie mają miejsce trzy kolejne premiery: nowego modelu T-Roc, nowego Polo GTI oraz Golfa Sportsvana po liftingu. Dr Herbert Diess, Prezes Zarządu Marki Volkswagen Samochody Osobowe, stwierdził: „Do 2020 roku odnowimy i w najważniejszych segmentach rozbudujemy ofertę naszych samochodów. Do roku 2025 marka Volkswagen zaoferuje 23 modele z napędem wyłącznie elektrycznym i w tym celu, w najbliższych pięciu latach, zainwestuje 6 miliardów euro w rozbudowę palety samochodów zasilanych energią elektryczną. Mimo to jeszcze przez wiele lat stosowane będą różne rodzaje napędu – silniki Diesla, benzynowe oraz elektryczne”. 

Przedstawiciele sześciu start-upów (Smart City System, Ekoio, LoyalGo, Geospin, CarlunCarla i Tretbox) przed Szklaną Manufakturą w Dreźnie

Inkubator start-upów Volkswagena, który tworzy sześć mobilnych zespołów, rozpoczyna działalność w Szklanej Manufakturze w Dreźnie

Poznań – Szklana Manufaktura Volkswagena otwiera nowy rozdział w swojej historii. Sześć innowacyjnych mobilnych zespołów zainaugurowało w minionym tygodniu w Dreźnie nowy program – inkubator start-upów. Jego uczestnicy mają teraz 200 dni na przekształcenie swoich nowatorskich pomysłów w produkty i usługi do rzeczywistego zastosowania. Wspierać ich w tym będą eksperci Volkswagena, zespół Ideation:Hub z koncernowego działu IT oraz eksperci ze SpinLab – programu The HHL Accelerator-HHL Leipzig Graduate School of Management, a także z zespołu rozwoju gospodarczego stolicy landu – Drezna.

image

Golf R1 z podzespołami ze sportu samochodowego

wydajniejsze hamulce i układ wydechowy z tytanu

Poznań – Golf R1 i Golf R Variant2, napędzane dwulitrowym silnikiem o mocy 228 kW / 310 KM, dostarczają wrażeń z jazdy jak rasowe samochody sportowe. Wrażenia te można od teraz dodatkowo zwiększyć dzięki wyczynowym podzespołom z pakietów „Performance”. Jeden z nich obejmuje hamulce tarczowe „Performance” oraz opony typu semi slick przystosowane do jazdy po torze i dostępny jest dla wersji Variant. W skład drugiego, specjalnie zaprojektowanego do Golfa R hatchback, wchodzi dodatkowo układ wydechowy „Performance”. Pakiety „Performance” oferują najbardziej wyrafinowane technologie rodem ze sportów motorowych, z których można korzystać zarówno na torze, jak i podczas codziennej jazdy.

image

Wygodna podróż na urlop:

Traffic Jam Assist - system wspomagający jazdę w korku wyręcza kierowcę.

Poznań – Środek lata to środek sezonu urlopowego i związanych z tym podróży. Niestety to także czas wzmożonego ruchu na drogach i kilometrowych korków na najbardziej uczęszczanych trasach – w Polsce i w Europie. Wąskim gardłem stają się dojazdy do bramek autostradowych, nawet drogi szybkiego ruchu w pobliżu największych metropolii zamieniają się od czasu do czasu w jeden wielki parking. Korki oraz mocno spowolniony ruch to próba cierpliwości dla kierowców, a na dodatek miejsce kolizji polegających na najechaniu na siebie samochodów. W takich sytuacjach pomocny okazuje się asystent jazdy w korku opracowany przez Volkswagena. Innowacyjny system w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów (DSG) jest oferowany do Golfa, Golfa Varianta, Tiguana, Tourana, Passata, Passata Varianta i do Arteona.

Volkswagen Group Polska

Koncern Volkswagen dostarczył w pierwszym półroczu 5,2 miliona samochodów.

Poznań, 20 lipca 2017 r. – Do końca czerwca koncern Volkswagen dostarczył swoim klientom na świecie 5,2 miliona samochodów. W porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku oznacza to wzrost o 0,8%. W samym czerwcu ilość dostaw nowych samochodów wzrosła o 4,2% i wyniosła 920.700 sztuk. „Czerwiec był dobrym miesiącem dla koncernu, w porównaniu z zeszłym rokiem wszystkie marki oddały klientom do użytku więcej samochodów”, oświadczył Fred Kappler, Szef działu sprzedaży w koncernie Volkswagen. „Stabilny wzrost w najważniejszych regionach pozwala nam wkroczyć z optymizmem w drugie półrocze”, stwierdził Kappler.

Od producenta Garbusów do globalnego dostawcy nowoczesnych środków transportu

Od producenta Garbusów do globalnego dostawcy nowoczesnych środków transportu:

od 80 lat koncern Volkswagen przyczynia się do rozwoju motoryzacji.

Poznań, 19 lipca 2017 r. – 80 lat temu rozpoczął działalność jeden z największych producentów samochodów na świecie. 28 maja 1937 roku w Berlinie założono „Spółkę ds. Przygotowania Niemieckiego Samochodu Ludowego” („Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagen mbH”, która była poprzednikiem dzisiejszego koncernu Volkswagen. W ciągu 80 lat z przedsiębiorstwa, którego historia rozpoczęła się od produkcji Garbusów, Volkswagen przekształcił się w globalnego gracza z 12 markami, 120 fabrykami, które znajdują się na czterech kontynentach, zatrudniającego ponad 620.000 pracowników i produkującego rocznie ponad 10 milionów samochodów.

Volkswagen Group Polska

Volkswagen Group Polska największym dostawcą nowych samochodów w Polsce.

Poznań, 17.07.2017 – Volkswagen Group Polska, importer samochodów marek Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Porsche oraz Volkswagen Samochody Użytkowe odnotowuje doskonałe wyniki rejestracji nowych aut. W pierwszym półroczu 2017 roku w naszym kraju zarejestrowano 68.610 nowych samochodów osobowych oraz 4377 użytkowych. Jest to więcej aniżeli w całym roku 2012, kiedy powstała spółka Volkswagen Group Polska.

Volkswagen Polska

Volkswagen notuje wzrost sprzedaży na świecie.

Poznań – W czerwcu 2017 roku marka Volkswagen sprzedała na całym świecie 512.700 samochodów, czyli o 4 procent więcej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. W pierwszym półroczu do klientów na całym świecie trafiło łącznie 2.935.100 samochodów marki Volkswagen, co oznacza lekki wzrost o 0,3 procenta w porównaniu z pierwszym półroczem zeszłego roku. Jürgen Stackmann, Członek Zarządu Marki do Spraw Sprzedaży, stwierdził – „W czerwcu, jak i w całym półroczu, marka Volkswagen zwiększyła sprzedaż swoich aut na świecie i odnotowała duży wzrost w Chinach oraz w innych ważnych regionach.

Koncern Volkswagen stawia na rozwiązania technologiczne wykorzystujące rzeczywistość wirtualną

Koncern Volkswagen stawia na rozwiązania technologiczne wykorzystujące rzeczywistość wirtualną.

Poznań, 13 lipca 2017 r. – Zanurzyć się w wirtualnym świecie do złudzenia przypominającym ten prawdziwy, żeby np. pozostając w Wolfsburgu znaleźć się wśród kolegów w hali logistyki w fabryce w Czechach – dzięki najnowszej technologii rzeczywistości wirtualnej po raz pierwszy jest to możliwe. W tym celu eksperci z koncernu Volkswagen opracowali nowe zastosowania z dziedziny VR przeznaczone do wykorzystania w pracach działu „Produkcja i Logistyka”. Dzięki nim w wirtualnym pomieszczeniu może się spotkać wielu współpracowników. Po fazie testów koncern Volkswagen, jako pierwszy producent samochodów, wprowadza teraz technologię VR w postaci okularów HTC VIVE.

Znakomite półrocze Volkswagena w Polsce

Znakomite półrocze Volkswagena w Polsce.

Poznań – w pierwszym półroczu 2017 roku zarejestrowano w Polsce aż 24.482 nowych osobowych Volkswagenów, czyli o 4.093 więcej w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku. Dzięki 20-procentowemu wzrostowi liczby rejestracji nowych aut udział w rynku marki Volkswagen zwiększył się i po 6 miesiącach 2017 r. wynosi 9,91 procenta. Tak wysoki wzrost liczby rejestracji nowych aut Volkswagena to zasługa gamy modelowej świetnie dopasowanej do potrzeb klientów, atrakcyjnego finansowania oraz usług takich jak ochrona pogwarancyjna Safe+ czy pakiety przeglądów, które oferowane są w atrakcyjnych cenach.

Volkswagen Arteon

Volkswagen Arteon otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w teście Euro NCAP.

Poznań – W najnowszej serii testów zderzeniowych Euro NCAP Volkswagen ponownie osiągnął znakomite wyniki – tym razem bardzo wysoko oceniono nowego Arteona. Niezależna europejska organizacja konsumencka doceniła nowego liftbacka przyznając mu najwyższą ocenę pięciu gwiazdek. Wynik ten odnosi się nie tylko do ochrony dorosłych pasażerów i dzieci, lecz także do stosowanych seryjnie systemów asystujących oraz do całego obszaru ochrony pieszych. W tej ostatniej dziedzinie Arteon, m.in. dzięki wyposażeniu go seryjnie w system hamowania awaryjnego w wypadku wtargnięcia pieszych na jezdnię, otrzymał najwyższą ocenę jaką kiedykolwiek przyznano modelowi należącemu do wyższej klasy średniej.

VW Polo z 2004 roku

VW Polo z 2004 roku z przebiegiem 1.000.000 kilometrów.

Poznań – Polo 4. generacji Pana Sławomira zostało kupione 26 kwietnia 2004 roku w salonie marki Volkswagen w Piotrkowie Trybunalskim. Samochód, początkowo zarejestrowany jako ciężarowy, był używany w firmie transportowej i służył do przewozu kierowców. Bardzo często zdarzało się, że na liczniku VW Polo przybywało po 15 – 20 tys. km. miesięcznie. Po odbyciu „służby” w firmie Polo zostało przerejestrowane na samochód osobowy, używane jest do dziś.

Przyszłość powstaje dzięki badaniom – specjalny dział koncernu Volkswagen tworzy świat jutra

Przyszłość powstaje dzięki badaniom – specjalny dział koncernu Volkswagen tworzy świat jutra.

Poznań, 7 lipca 2017 r. – Opracowując innowacyjne technologie koncern Volkswagen aktywnie współtworzy motoryzacyjną przyszłość. Dział badań koncernu tworzy wizje, wyznacza nowe trendy i jest strategicznym partnerem wszystkich marek koncernu. Jego działalność obejmuje bardzo szeroki zakres tematów i projektów dotyczących przyszłych rozwiązań komunikacyjnych w megametropoliach całego świata, projektów koncepcyjnych samochodów autonomicznych takich jak Sedric, nowych technologii napędu, a także nowych materiałów oraz technologii produkcji. Podczas dnia mediów odbywającego się w ramach Future Mobility Days 2017 w Wolfsburgu inżynierowie i naukowcy przedstawili wybrane informacje na temat prac okrytych na co dzień ścisłą tajemnicą.

Volkswagen Polska

Patryk Tryzubiak objął stanowisko Koordynatora ds. PR & Corporate Affairs w Volkswagen Group Polska.

Poznań – Pierwszego lipca Patryk Tryzubiak dołączył do zespołu PR marki Volkswagen w Polsce, obejmując stanowisko Koordynatora PR & Corporate Affairs.

Volkswagen Polska

Aby zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym Volkswagen wprowadzi system komunikacji między pojazdami.

Poznań – Wymiana informacji między samochodami oraz pomiędzy samochodami i elementami infrastruktury drogowej to kolejny ważny krok w drodze do opracowania systemu autonomicznej jazdy. Celem jest zmniejszenie liczby wypadków oraz złagodzenie ich skutków. Aby to osiągnąć w 2019 roku Volkswagen wyposaży seryjnie pierwszą rodzinę modeli w system komunikacji bezprzewodowej (pWLAN). Będzie to kolejne rozwiązanie umożliwiające wymianę – pomiędzy pojazdami różnych producentów – wybranych informacji ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

System Emergency Assist

German Mobility Award 2017:

System Emergency Assist nagrodzony jako przełomowa innowacja.

Poznań – System Emergency Assist Volkswagena został uhonorowany nagrodą „German Mobility Award 2017”. W uznaniu wkładu Volkswagena w rozwój bezpiecznej i inteligentnej motoryzacji nagrodę tę wręczyli przedstawiciele inicjatywy „Niemcy – Kraj Idei” oraz niemieckiego Ministerstwa ds. Ruchu Drogowego i Infrastruktury Cyfrowej. Odznaczenie odebrał Stefan Gies, Dyrektor Działu Rozwoju zawieszeń Marki Volkswagen, który stwierdził: „Emergency Assist w istotny sposób przyczynia się do zmniejszenia liczby wypadków. Dzięki stałemu doskonaleniu naszych systemów asystujących udaje nam się wyznaczać drogę ku motoryzacyjnej przyszłości. Ta nagroda to pochwała dla kompetencji i zaangażowania zespołu naszych inżynierów”.

Utrata wartości – największa część całkowitych kosztów utrzymania samochodu

Utrata wartości – największa część całkowitych kosztów utrzymania samochodu.

Poznań – Samochody tracą na wartości w trakcie eksploatacji, a utrata wartości z reguły stanowi największą część całkowitych kosztów utrzymania auta. Tymczasem zdecydowana większość kierowców nie zwraca na to większej uwagi przy zakupie, skupiając się na cenie, osiągach czy zużyciu paliwa. Oczywiście, są to również czynniki istotne dla portfela, ale ich wpływ na łączne koszty eksploatacji jest mniejszy.

nagroda Fleet Derby 2017

Program Volkswagen Business Care z nagrodą Fleet Derby 2017.

Poznań – W ubiegłym tygodniu, podczas gali miesięcznika Fleet, już po raz szósty wręczono nagrody flotowe. Uhonorowano finalistów ogólnopolskiego plebiscytu „Fleet Derby 2017”. Najlepszym programem finansowym importera dla małych i średnich przedsiębiorstw okazał się Volkswagen Business Care.

Mali Ratownicy i ich supermoc!

Mali Ratownicy niosą pomoc na plaży.

Czy Twoje dziecko z fascynacją śledzi przygody superbohaterów, chce zostać jednym z nich i posiadać supermoc, dzięki której można pomóc innym ludziom oraz zapewnić im bezpieczeństwo? Jeśli tak – przyjdźcie razem… na plażę! Od 1 do 9 lipca Volkswagen zaprasza do strefy w Kołobrzegu, gdzie wszystkie dzieci dowiedzą się jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy. Następnie Małych Ratowników spotkać będzie można na plaży w Świnoujściu (15-23 lipca), Darłowie (28-30 lipca), Władysławowie (11-13 sierpnia) oraz Olsztynie (18-20 sierpnia).

Volkswagen Arteon

Arteon w polskich salonach Volkswagena.

Poznań – Marka Volkswagen poszerza swoją ofertę o nowy model. Arteon, wyróżniający się dynamiczną sylwetką, został po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności w marcu w ramach salonu samochodowego w Genewie, a teraz trafił do polskich salonów.

Volkswagen Golf GTI

Volkswagen Golf GTI zdobywa tytuł „Samochodu Roku 2017 Playboya” w kategorii „Auto na co dzień”.

Poznań – 5-osobowe jury konkursu na „Samochód Roku 2017 Playboya” wybrało najlepsze auta w 15 kategoriach. Volkswagen Golf GTI triumfował w kategorii „Auto na co dzień”. Golf GTI już ponad 40 lat temu oferował nabywcom sportowe osiągi w praktycznym aucie do użytku codziennego. Tak jest również dzisiaj w wypadku 245-konnego Golfa GTI Performance.

Nowy Volkswagen Polo

Światowa premiera nowego Volkswagena Polo.

Poznań/ Berlin – Nowe Polo już jest! Dzisiaj w Berlinie odbyła się światowa premiera nowej generacji bestsellerowego modelu. Polo wyróżnia się wyrazistą stylistyką, zapewnia znacznie więcej miejsca, ma wydajne silniki i najnowsze systemy asystujące, czyli posiada wszystko co potrzebne, by kontynuować sukces poprzednich generacji. Dr Herbert Diess, Prezes Zarządu Marki Volkswagen, stwierdził: „Polo to auto młode i świeże. Ma swój charakterystyczny design i najnowsze rozwiązania techniczne. Żaden inny model tej wielkości nie zapewnia pasażerom tak dużo miejsca. Dzięki temu nasze Polo jest i będzie numerem jeden wśród małych samochodów”.

Nowy Volkswagen Polo

Światowa premiera:

Nowy Volkswagen Polo.

Poznań – Relacja na żywo ze światowej premiery Volkswagena Polo rozpocznie się w piątek, 16. czerwca o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 11:45.

Nowy Volkswagen Polo

Pierwsze zdjęcia nowego Volkswagena Polo.

Poznań – Rozpoczęto odliczanie: w najbliższy piątek (16 czerwca 2017 r.) Volkswagen przedstawi w Berlinie nowe Polo. Najnowsza wersja popularnego modelu jest większa, bardziej przestronna i wygodniejsza niż jego poprzednik. Samochód z pewnością będzie kontynuował sukces wcześniejszych wersji kompaktowego modelu, których sprzedano dotąd na świecie ponad 14 milionów.

Starcie Małych Ratowników w wielkim finale

Starcie Małych Ratowników w wielkim finale.

Poznań – Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stworzył program „Mali Ratownicy”, którego misją jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Tym razem najmłodsi zmierzyli się w grze miejskiej, która stanowiła finał VI Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Szkoła Podstawowa Kołodziejewo, która zwyciężyła w rywalizacji otrzymała w nagrodę Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena.

badania nad wypadkami Volkswagen

Bezpieczeństwo ponad wszystko – badania nad wypadkami dostarczają działowi rozwoju technicznego Volkswagena ważnych informacji.

Poznań – W Niemczech zarejestrowanych jest ponad 44 miliony samochodów i wciąż ich przybywa. Im gęstszy ruch, tym większe ryzyko wypadku. Aby trwale zmniejszyć niebezpieczeństwo jego zaistnienia, dział badań Volkswagena zajmujący się analizą wypadków samochodowych od ponad 20 lat ściśle współpracuje z inżynierami i konstruktorami marki z Wolfsburga dostarczając im niezwykle ważnych informacji potrzebnych do konstruowania nowych systemów asystujących.

Premiery Volkswagena podczas największego zlotu GTI nad Wörthersee

Premiery Volkswagena podczas największego zlotu GTI nad Wörthersee.

Poznań – Nad Wörthersee trwa doroczny zlot miłośników GTI (24-27 maja). Na niezwykłe święto przybędzie do Karyntii około 200.000 fanów. Volkswagen przygotował na tę imprezę kilka samochodowych niespodzianek. Jest wśród nich np. studyjny, ale bliski modelowi seryjnemu, 115-konny (85 kW) up! GTI nawiązujący do pierwszego GTI z 1976 roku, które miało silnik o mocy 110 KM. W chwili rozpoczęcia zlotu, historyczny Golf GTI został wyróżniony niezwykłą nagrodą: czytelnicy angielskiego czasopisma motoryzacyjnego „Autocar” głosując w ramach „Autocar Awards” uznali pierwszego Golfa GTI za najbardziej wpływowy samochód wszech czasów!

Aktywny tempomat ACC w Arteonie

Volkswagen Arteon. Innowacyjne systemy asystujące – część 3:

Aktywny tempomat ACC.

Poznań – Arteon to model z rodziny gran turismo – samochód stworzony do pokonywania dalekich odległości. W czasie długich podróży komfort kierowcy zapewnia między innymi nowy, aktywny tempomat ACC reagujący z wyprzedzeniem na ograniczenia prędkości i zakręty. Zaawansowany system ACC po raz pierwszy potrafi uwzględnić w swojej pracy ograniczenia prędkości występujące na drodze. Dotychczas system jedynie utrzymywał stałą odległość od poprzedzającego pojazdu – wystarczyło zaprogramować żądaną prędkość, a hamowaniem i przyspieszaniem w granicach swoich możliwości zarządzał automatyczny system utrzymywania odległości.

Światowa premiera up! GTI

Światowa premiera up! GTI.

Poznań – 41 lat po premierze pierwszego Golfa GTI historia zatoczyła koło. Podczas tegorocznego zlotu modeli GTI nad Wörthersee (24-27 maja) Volkswagen zaprezentuje, jako światową premierę, Volkswagena up! GTI – małe sportowe auto nawiązujące do pierwszego GTI. Pod względem charakteru i mocy silnika (85 kW/115 KM) nowy samochód przypomina zaprezentowanego w 1976 roku Golfa GTI o mocy 81 kW/110 KM. Model studyjny, bliski seryjnemu autu, jest nawiązaniem do tego historycznego samochodu – ma niewielkie rozmiary, niską masę własną, mocny silnik, sportowe zawieszenie i typowe wyróżniki GTI (m.in. czerwoną linię w osłonie chłodnicy i tapicerkę „Clark” ze wzorem karo).

Proaktywny system ochrony pasażerów Pre-Crash

Volkswagen Arteon. Innowacyjne systemy asystujące – część 2:

Proaktywny system ochrony pasażerów Pre-Crash.

Poznań – Nikt nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji: czerwone światło, rzut oka w lusterko wsteczne, z tyłu o wiele za szybko zbliża się jakiś pojazd – wygląda na to, że zderzenia nie da się uniknąć. W takich sytuacjach bardzo przydaje się dostępny w opcji do Volkswagena Arteona nowy Aktywny System Ochrony Pasażerów Pre-Crash. Po raz pierwszy układ czujników systemu reaguje nie tylko na niebezpieczne sytuacje powstające podczas jazdy (rozpoznawane m.in. przez czujniki układu ESC) oraz reaguje na nagłe zagrożenie kolizją z przodu auta (rejestrowane poprzez radar systemu Front Assist), lecz także działa, gdy zagrożenie zbliża się z tyłu auta.

Volkswagen nagrodzony tytułem „Superbrands” w kategorii „Motoryzacja”

Volkswagen nagrodzony tytułem „Superbrands” w kategorii „Motoryzacja”.

Poznań – „Superbrands” to międzynarodowa organizacja działająca od 20 lat w 80 krajach. Od 12 lat wyróżnia najlepsze marki również w Polsce. W edycji 2016/2017 głosami 50 ekspertów z różnych branż i 15.000 uczestników, którzy wzięli udział w badaniu, Volkswagen zwyciężył w kategorii „motoryzacja”. Przy wyborze marki oceniane są jej znajomość i zaufanie do niej oraz przejrzystość działań i sposób, w jaki marka wyróżnia się na tle konkurencji.

Arteon - awangardowe Gran Turismo

Volkswagen Arteon. Innowacyjne systemy asystujące, część 1:

Emergency Assist – automatyczna pomoc w nagłych wypadkach.

Poznań – „Autonomiczna jazda” to jeden z najgorętszych tematów współczesnej motoryzacji. Jednych fascynuje, u innych budzi nieufność. Pewne jest jednak, że funkcje służące do jazdy autonomicznej zwiększają komfort pasażerów, a często także ich bezpieczeństwo. Dlatego nowy Arteon jest wyposażony w więcej systemów asystujących niż jakikolwiek Volkswagen przed nim. Systemy te współpracują ze sobą, bo dopiero interakcja zachodząca między czujnikami i komputerami każdego z nich sprawia, że funkcje jazdy autonomicznej mogą skutecznie działać.

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan w cenie od 89.990 zł.

Poznań – oferta Tiguana powiększyła się o dwie nowe wersje wyposażenia – City oraz Tour. Dzięki wersji City, popularny SUV Volkswagena jest dostępny już za 89.990 zł. Korzyść klienta przy wyborze tej wersji wynosi 13.750 zł lub 16.750 zł, w zależności od silnika. Dla wersji Tour, oferowanej z dwulitrową 150-konną jednostką Diesla, korzyść wynosi 13.190 zł. Tyle trzeba zapłacić za elementy wyposażenia, które w Tiguanie Tour należą do standardu.

Volkswagen Polska

Volkswagen otrzymał tytuł najbardziej innowacyjnej marki wielkoseryjnej.

Poznań – Volkswagen został wyróżniony przez Center of Automotive Management (CAM) tytułem „Najbardziej Innowacyjnej Marki Wielkoseryjnej”. Nagroda ciesząca się ogromnym prestiżem w branży została wręczona podczas specjalnej uroczystości we Frankfurcie Stefanowi Giesowi, dyrektorowi Działu Konstrukcji Układów Jezdnych w Volkswagenie. Oprócz niej Volkswagena uhonorowano jeszcze dwoma innymi odznaczeniami - najbardziej innowacyjną marką w kategoriach „Interface & Internet” oraz „Autonomiczna Jazda & Bezpieczeństwo”.

logo AutomotiveINNOVATIONS Award 2017

Volkswagen najbardziej innowacyjnym koncernem samochodowym.

Poznań, 9 maja 2017 r. – Volkswagen jest najbardziej innowacyjnym koncernem samochodowym, o czym świadczy uhonorowanie go nagrodą AutomotiveINNOVATIONS Award 2017. Prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane co roku przez Center of AutomotiveManagement (CAM) we współpracy z firmą audytorską i doradczą PricewaterhouseCoopers (PwC).

Silniki Volkswagena

Volkswagen na 38. sympozjum na temat silników w Wiedniu:

samochody elektryczne, tryb żeglowania 2.0 i nowe jednostki napędowe CNG.

Poznań - Zasilanie energią elektryczną, rozszerzona funkcja żeglowania w wypadku silników spalinowych i nowa jednostka napędzana gazem ziemnym – na mającym miejsce w Wiedniu 38. sympozjum na temat silników Volkswagen przedstawił przyszłościowe rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju i neutralne z punktu widzenia bilansu CO2. W wypadku elektrycznych układów napędowych rozwiązania te sięgają od nowego, niedrogiego systemu mikrohybrydowego do zaawansowanego układu wykorzystującego zestaw akumulatorów. Po raz pierwszy Volkswagen zaprezentował funkcję żeglowania dla silników spalinowych, która umożliwia całkowite wyłączenie jednostki napędowej.

Volkswagen I.D. CROZZ

Światowa premiera w Szanghaju:

I.D. CROZZ – crossover dynamiczny jak coupe i solidny jak SUV.

Poznań – Volkswagen pracuje nad zupełnie nowymi, awangardowymi samochodami z napędem elektrycznym. Podczas „Auto Shanghai 2017” (19-29 kwietnia) firma prezentuje po raz pierwszy na świecie model I.D. CROZZ, który daje wyobrażenie o tym, jak te nowe modele będą wyglądały. Herbert Diess, Prezes Zarządu marki Volkswagen, powiedział: „Do 2025 roku chcemy zwiększyć sprzedaż samochodów z napędem wyłącznie elektrycznym do miliona sztuk rocznie. I.D. CROZZ odegra w tym kluczową rolę, a jego produkcja rozpocznie się w 2020 roku”. Czterodrzwiowy model to pierwszy Crossover Utility Vehicle (CUV) z elektrycznym napędem, noszący logo marki Volkswagen – coupe i Sport Utility Vehicle (SUV) w jednym.

Volkswagen Sedric w Szanghaju

Sedric w Szanghaju:

autonomiczny samochód świętuje swoją premierę w Chinach.

Shanghai/Poznań, 21 kwietnia 2017 r – W przeddzień Auto Shanghai 2017 koncern Volkswagen oprócz licznych nowych modeli oraz aut studyjnych należących do poszczególnych marek zaprezentował również pierwszy koncepcyjny pojazd koncernu – Sedric (self-driving car), to element koncepcji przyszłej komunikacji drogowej. Sedric nie jest autem należącym do którejkolwiek marki koncernu, model ten wskazuje przyszłe rozwiązania w dziedzinie motoryzacji i podkreśla centralną rolę pojazdów całkowicie autonomicznych w strategii koncernu dotyczącej przyszłości. Sedric został pokazany po raz pierwszy 6 marca bieżącego roku w Genewie podczas wieczoru poświęconego koncernowi Volkswagen. Jest to model koncepcyjny skonstruowany od podstaw jako pojazd autonomiczny.

e-Golf VW

Po przebudowie:

e-Golf zjeżdża z taśm Szklanej Manufaktury w Dreźnie.

Poznań – Po trwającej sześć miesięcy przebudowie Szklanej Manufaktury wyprodukowano w niej pierwszego e-Golfa. W obecności Kaia Siedlatzka, Dyrektora Działu Finanse & Controlling Volkswagen Saksonia, a także z udziałem kierownictwa oraz Rady Zakładowej drezdeńskiej fabryki Volkswagena pierwszy pojazd został przygotowany do przekazania go klientowi z Norwegii. Pierwszy e-Golf w kolorze „biały oryks z efektem perłowym” ma pod maską silnik o mocy 100 kW /136 KM i zużywa 12,7 kW/h energii elektrycznej na 100 km. Po zakończeniu pierwszej fazy rozruchu, od maja b.r., w fabryce będzie powstawać 35 elektrycznych pojazdów dziennie. Według „Nowego Cyklu Europejskiego” (NEFZ2) nowy e-Golf ma zasięg 300 km.

logo Volkswagena

Znakomity wynik Volkswagena pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce w pierwszym kwartale 2017 roku.

Poznań – W marcu w naszym kraju zarejestrowano 5.540 sztuk nowych osobowych Volkswagenów, więcej o blisko 55 procent w porównaniu z lutym. Najczęściej rejestrowanym nowym samochodem w naszym kraju w marcu był Volkswagen Golf. W pierwszym kwartale 2017 roku zarejestrowano w Polsce 13.023 nowych osobowych Volkswagenów, czyli o 2.627 (+25,27 %) więcej w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku. Udział w rynku marki Volkswagen wyniósł 10,34 procenta.

Volkswagen Arteon

Imponująca ekspozycja Volkswagena podczas Poznań Motor Show.

Poznań – podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce na stoisku o powierzchni 1000 m2 w hali 3A Volkswagen prezentuje spektakularną gamę modeli. Jedną z największych premier tegorocznego salonu w Poznaniu jest awangardowe Gran Tourismo – Arteon. Poznań Motor Show odbywa się w dniach 6-9 kwietnia 2017 r., organizatorzy szacują, że poznańskie targi odwiedzi w tym roku aż 135.000 osób.

Nowy Golf

Nowy Golf uhonorowany tytułem „Wnętrze roku” w konkursie organizowanym przez moto.pl.

Poznań – Nowy Golf, który zadebiutował w polskich salonach dwa tygodnie temu, charakteryzuje się między innymi zmienionym wnętrzem. Zmiany dotyczą tapicerek, cyfrowych wskaźników oraz systemów radionawigacyjnych, dzięki którym Golf potwierdził swoją pozycję jednego z najnowocześniejszych modeli w swojej klasie. Zasługa w tym zastosowanego po raz pierwszy w Golfie wyświetlacza Active Info Display oraz nowego systemu multimedialnego, którym można sterować wykonując ręką odpowiednie gesty. Golf jest pierwszym kompaktowym autem na świecie, z którym kierowca może komunikować się przy pomocy gestów.

Arteon - awangardowe Gran Turismo

Volkswagen opublikował cennik i rozpoczął sprzedaż Arteona – awangardowego Gran Turismo.

Poznań – polska premiera Arteona podczas Motor Show w Poznaniu wiąże się z publikacją cennika i rozpoczęciem przyjmowania zamówień na awangardowe Gran Turismo marki Volkswagen. Arteon będzie oferowany w 3 wersjach wyposażenia jako Essence oraz Elegance i R-line. Do wyboru są silniki o mocy od 150 KM do 280 KM. Do wszystkich odmian silnikowych Arteona Volkswagen oferuje dwusprzęgłową przekładnię DSG, a do najmocniejszych 2.0 TSI (280 KM) oraz 2.0 TDI (240 KM) – seryjny napęd na cztery koła 4MOTION.

Arteon Volkswagen

Polska premiera Arteona – awangardowego Gran Turismo podczas Poznań Motor Show.

Poznań – Arteon, plasujący się w gamie Volkswagena powyżej Passata, po raz pierwszy został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Już 4 tygodnie później to awangardowe Gran Turismo marki Volkswagen zadebiutuje w Polsce podczas Poznań Motor Show w dniach 6-9 kwietnia 2017 r. Tego samego dnia sprzedawcy rozpoczną proces zbierania zamówień.

Nowy Golf Volkswagen

Nowy Golf w polskich salonach.

Poznań – W polskich salonach dostępny jest już nowy Golf. Samochód z silnikiem 1.0 TSI, który osiąga moc 85 KM, kosztuje w wersji Trendline 66.990 zł. Nowa wersja kompaktowego bestsellera już w podstawowym wyposażeniu ma seryjny system multimedialny „Composition Colour” (z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 6,5 cala), tylne lampy wykonane w technice LED oraz jeszcze bardziej eleganckie wnętrze. Szczególnymi odmianami kompaktowego Volkswagena są sportowy R, napędzany 310-konnym silnikiem 2.0 TSI, który zapewnia Golfowi przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,6 s oraz elektryczny e-Golf, dysponujący zasięgiem 300 km.

Volkswagen rozpoczął przyjmowanie zamówień na nowego Golfa GTI Performance

Volkswagen rozpoczął przyjmowanie zamówień na nowego Golfa GTI Performance.

Poznań - Miłośnicy GTI mogą już konfigurować i zamawiać samochód swoich marzeń. Nowy Golf GTI Performance z silnikiem o mocy 245 KM jest dostępny, do wyboru, z 6-biegową przekładnią mechaniczną lub z 7-stopniową dwusprzęgłową (DSG). Zalety sportowego kompaktu z napędem na przednie koła polegają między innymi na niepowtarzalnym połączeniu mocnego silnika z doskonale zestrojonym zawieszeniem oraz na wyposażeniu auta w mechanizm różnicowy z blokadą. Ceny Golfa GTI Performance zaczynają się od 126.290 zł (wersja trzydrzwiowa z 6-biegową przekładnią mechaniczną).

Volkswagen najbardziej pożądaną marką wg OTOMOTO

Volkswagen najbardziej pożądaną marką wg OTOMOTO.

Poznań - Serwis OTOMOTO już po raz szósty opublikował zestawienie najpopularniejszych nowych i używanych samochodów, których szukali jego użytkownicy. Marka Volkswagen była wyszukiwana w 2016 roku ponad 100 milionów razy, co oznacza, że statystycznie każdego dnia ponad 273 tysiące osób szukało Volkswagena w serwisie OTOMOTO. Najpopularniejszym używanym modelem marki z Wolfsburga okazał się Golf z 15,6 mln zapytań.

Sedric Volkswagen

Nowy rodzaj indywidualnej mobilności - autonomiczna jazda za naciśnięciem przycisku.

Poznań, 9 marca 2017 r. – Koncern Volkswagen na nowo definiuje indywidualną mobilność. Jako pierwszy producent samochodów przedsiębiorstwo z Wolfsburga prezentuje nową, całościową wizję przyszłego transportu drogowego, w tym samochody koncepcyjne skonstruowane od podstaw z myślą o jeździe autonomicznej. Sedric (self-driving car) daje konkretny pogląd na to, jak będą wyglądały innowacyjne, przeznaczone dla każdego, a mimo to zawsze dopasowane do potrzeb konkretnego użytkownika środki indywidualnego transportu – dostępne za naciśnięciem przycisku, nieskomplikowane, zgodne z potrzebami środowiska, wygodne i bezpieczne.

Salon Samochodowy w Genewie

Salon Samochodowy w Genewie:

koncern Volkswagen przenosi przyszłość do teraźniejszości.

Poznań, 8 marca 2017 r. – Opracowując dokument „TOGETHER – strategia 2025” koncern Volkswagen rozpoczął największy proces transformacji w swojej historii. Jego celem jest sprawienie, by stał się wiodącym na świecie dostawcą środków transportu zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zmierzając do tego celu Volkswagen wykorzystuje atuty wypracowane podczas produkcji tradycyjnych samochodów, ale stawia też nowe wymagania. W przeddzień 87. edycji Salonu Samochodowego w Genewie koncern Volkswagen przedstawił 500 zgromadzonym gościom kolejną, konkretną wizję tego, jak zamierza kształtować drogę do świata przyszłej motoryzacji.

Tiguan Allspace – premiera europejska

Tiguan Allspace - premiera europejska.

Tiguan to najpopularniejszy SUV „made in Germany”. Każdego roku na jego zakup decyduje się pół miliona osób. W 2016 roku na rynku pojawiła się druga generacja tego wszechstronnego auta dostępnego z napędem na przednie lub na cztery koła. Teraz dołącza Tiguan Allspace – nowa wersja bestsellera, auto niezwykle przestronne, z rozstawem osi większym o 109 mm i nadwoziem dłuższym o 215 mm. Nowy model może przewieźć większą liczbę pasażerów i więcej bagażu, stwarza też więcej możliwości aranżacji wnętrza. Swoją europejską premierę 7-miejscowy (opcja) Tiguan Allspace święci podczas Salonu Samochodowego w Genewie (9-19 marca).

Arteon - awangardowe Gran Turismo

Arteon - awangardowe Gran Turismo.

Poznań/Genewa – Volkswagen poszerza gamę swoich modeli o awangardowe Gran Turismo. Nowy model nosi nazwę Arteon i w hierarchii aut Volkswagena plasuje się powyżej Passata. Arteon zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas Salonu Samochodowego w Genewie w dniach 9-19 marca 2017 r. Główny stylista Volkswagena, Klaus Bischoff, powiedział o nowym modelu – „Arteon łączy elementy stylistyczne klasycznego samochodu sportowego z elegancją i przestronnością aut z nadwoziem typu fastback. Jest awangardowym Gran Turismo klasy biznes poruszającym zarówno serce, jak i rozum”.

premiera Volkswagena I.D. Buzz

Europejska premiera Volkswagena I.D. Buzz podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Poznań - Studyjny Volkswagen I.D. Buzz zostanie zaprezentowany, po raz pierwszy w Europie, podczas nadchodzącego Salonu Samochodowego w Genewie (9 - 19 marca). Nowy studyjny van z napędem elektrycznym jest drugim modelem z rodziny I.D. i wyznacza drogę na przyszłość – pokazuje, że modułowa platforma do budowy samochodów elektrycznych (MEB) może być wykorzystywana do konstrukcji wielkogabarytowych pojazdów. Akumulatory i układ napędowy umieszczono w podłodze auta, nad nimi znajduje się przestronna kabina zapewniająca wiele miejsca dla kierowcy i pasażerów.

kuźnie pomysłów koncernu Volkswagen

Przyszłość staje się rzeczywistością:

kuźnie pomysłów koncernu Volkswagen.

Poznań, 2 marca 2017 r. – Przyszłość motoryzacji powstaje w pobliżu Golden Gate Bridge, Bramy Brandenburskiej i w sąsiedztwie Zakazanego Miasta: San Francisco, Berlin i Pekin to metropolie, w których eksperci koncernu Volkswagen pracują nad wyzwaniami jakie niesie cyfrowy świat. Już w 37 centrach kompetencji i laboratoriach IT na całym globie konstruują oni samodzielnie poruszające się samochody, opracowują nowe usługi transportowe i oprogramowanie ściśle dopasowane do potrzeb użytkowników. Liczba tych fabryk pomysłów będzie nadal rosnąć.

Konferencja prasowa marki Volkswagen

Konferencja prasowa marki Volkswagen.

Międzynarodowy Salon Samochodowy - Genewa 2017.

Poznań – Konferencja prasowa marki Volkswagen, która odbędzie się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie będzie transmitowana na żywo we wtorek 7 marca od godziny 10:15.

logo Volkswagena

Pozytywne wyniki finansowe koncernu Volkswagen:

obroty i wynik operacyjny w 2016 roku wysokie jak nigdy dotąd.

Poznań, 28 lutego 2017 r. – Koncern Volkswagen konsekwentnie rozwiązuje problemy wynikające ze sprawy silników Diesla: w 2016 roku wynik operacyjny przedsiębiorstwa okazał się bardzo stabilny, mimo że negatywny wpływ miały na niego obciążenia nadzwyczajne. Bez zdarzeń nadzwyczajnych wynik okazał się lepszy niż zakładano wcześniej. Obroty w roku rozrachunkowym 2016 zwiększyły się o 4 miliardy do 217,3 miliardów euro. Wynik operacyjny, który rok wcześniej z powodu kryzysu związanego z silnikami Diesla okazał się ujemny, tym razem był wyraźnie pozytywny i wyniósł 7,1 miliarda euro.

Drużyna kolarska Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Drużyna kolarska Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team z ambitnymi planami na sezon 2017.

Warszawa, 24 lutego 2017 r. – Dziś w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano zespół Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Jego skład tworzy elita polskiego kolarstwa górskiego, w tym zawodnicy z mistrzowskimi tytułami i olimpijczycy: Marek Konwa, Katarzyna Solus-Miśkowicz, Michalina Ziółkowska, Michał Ficek, Marceli Bogusławski i Jakub Zamroźniak. Zawodnikami opiekuje się Bogdan Czarnota, który jest aktualnym trenerem kadry narodowej.

Volkswagen Arteon

Odliczanie rozpoczęte:

Volkswagen Arteon zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Poznań – Volkswagen wzbogaca swoją paletę o awangardowy model z rodziny Gran Turismo. Arteon zajmie w hierarchii aut Volkswagena miejsce powyżej Passata i zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (9 – 19 marca 2017 r.).

Golf GTI

Wartość rezydualna – warto o niej pamiętać.

Poznań – Przy wyborze nowego auta warto pomyśleć także o jego wartości rezydualnej, czyli sumie, za którą można je sprzedać po kilku latach eksploatacji. Im ona wyższa, tym niższa utrata wartości, czyli mniej będzie kosztował nas samochód w całkowitym rozrachunku. Obecnie w salonach Volkswagena trwa wyprzedaż, dzięki czemu można bardzo korzystnie kupić auto, które „trzyma wartość” lepiej niż wielu konkurentów.

Volkswagen i Mobileye podpisały porozumienie

Krok w kierunku autonomicznej jazdy:

Volkswagen i Mobileye podpisały porozumienie.

Poznań – Volkswagen i Mobileye zamierzają w 2018 roku wprowadzić nowy standard nawigacji przeznaczony dla samochodów autonomicznie poruszających się po drogach. Modele Volkswagena będą w tym celu korzystały z map i technologii lokalizującej pojazdy, opartej na obrazie pochodzącym z kamer. Technologia ta nosi nazwę „Road Experience Management” (REM) i została opracowana przez firmę Mobileye. Przedstawiciele obydwu firm zawarli w tej sprawie odpowiednie porozumienie. Dokument o ścisłej współpracy został podpisany przez prof. Amnona Shashuę, Prezesa Zarządu i Dyrektora do spraw technicznych firmy Mobileye, oraz przez dr. Herberta Diessa, Prezesa Zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe.

Touran najczęściej sprzedawanym vanem w Europie

Touran najczęściej sprzedawanym vanem w Europie.

Poznań – Volkswagen Touran po raz pierwszy okazał się najpopularniejszym vanem w Europie. Jak podaje firma IHS Automotive zajmująca się badaniami rynku, w 2016 roku zarejestrowano w Europie ponad 112.000 egzemplarzy Tourana, co oznacza, że stał on się najczęściej kupowanym vanem na naszym kontynencie. Touran, jako wszechstronne auto, wyposażone w innowacyjne systemy asystujące i multimedialne, w swojej najnowszej generacji jest sprzedawany w ponad 40 krajach świata. Dzięki fotelom z systemem składania Fold-Flat, możliwości wyposażenia auta w aż siedem miejsc, czy pojemności bagażnika do 834 litrów, Touran należy do grona najbardziej funkcjonalnych aut typu MPV (Multi Purpose Vehicle). Samochód wyróżnia się również bezpieczeństwem, w 2016 roku organizacja Euro NCAP uhonorowała Tourana tytułem „Best in Class”. 

Nowy Golf w polskiej ofercie Volkswagena

Nowy Golf w polskiej ofercie Volkswagena.

Poznań - W polskich salonach Volkswagena można składać zamówienia na nowego Golfa. Nowa wersja kompaktowego bestsellera już w podstawowym wyposażeniu seryjnym ma system multimedialny Composition Colour (z kolorowym ekranem o przekątnej 6,5 cala), tylne lampy w technice LED oraz jeszcze bardziej eleganckie wnętrze. Golf z silnikiem 1.0 TSI osiągającym moc 63 kW/85 KM kosztuje w wersji Trendline 66.990 zł. Rodzinną wersję Variant z silnikiem 1.0 TSI o mocy 81 kW/110 KM wyceniono na 72.390 zł. W nowym Golfie Volkswagen oferuje rozwiązania, które dotychczas stosowano w samochodach wyższych klas, takie jak Traffic Jam Assist (asystent jazdy w korku), Emergency Assist (system potrafiący bezpiecznie zatrzymać auto, gdy kierowca np. zasłanie) czy też sterowane gestami systemy radionawigacyjne.

Volkswagen Car-Net - zaawansowany asystent kierowcy

Volkswagen Car-Net - zaawansowany asystent kierowcy.

Volkswagen wzbogacił system Car-Net o nowe funkcje, które znacznie zwiększą wygodę eksploatacji samochodu, dostarczają najważniejsze informacje podczas podróży oraz pozwalają oszczędzić czas i pieniądze. Nowy Car-Net to także poprawa bezpieczeństwa.

Doskonała widoczność – bezprzewodowo podgrzewana szyba Volkswagena

Doskonała widoczność – bezprzewodowo podgrzewana szyba Volkswagena.

Poznań – Zima trwa i wielu kierowców każdego ranka musi walczyć ze szronem i lodem pokrywającymi przednią szybę ich samochodu. Ani skrobaczki, ani spreje rozpuszczające lód nie są w tej walce rozwiązaniem doskonałym. Znalazł je Volkswagen w postaci bezprzewodowo podgrzewanej szyby samochodowej. Szyba jest podgrzewana, chociaż nie ma w niej drucików i zapewnia doskonałą widoczność. Zapobiega również parowaniu oraz ponownemu osadzaniu się lodu.

Napęd 4Motion Volkswagen

Napęd 4Motion – idealny na zimę.

Poznań - W Volkswagenie napęd na cztery koła nie jest przywilejem jedynie aut terenowych. Napęd 4Motion znajduje się w ofercie większości modeli – od Golfa po Sharana w osobowych i od Caddy po Craftera w użytkowych. W porównaniu do wyniku osiągniętego w 2015 roku sprzedaż osobowych Volkswagenów z napędem 4Motion w 2016 roku wzrosła aż o 61 procent, z 2291 do 3699 egzemplarzy. Niemal co drugi sprzedany w 2016 roku w Polsce nowy Tiguan wyposażony był napęd na cztery koła.

image

Podczas 25. Finału Volkswagen oraz WOŚP przeszkolili ponad pół tysiąca dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Poznań - Podczas 25. Finału namioty w strefie Volkswagena pękały w szwach. To właśnie w nich, przed Pałacem Kultury i Nauki, dzieci uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy. Wszystko to pod czujnym okiem instruktorów Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować.

logo Volkswagen

Volkswagen oraz WOŚP przeszkolą Małych Ratowników.

Poznań – Co kryje się za skrótem „30na2”? Kiedy należy dzwonić pod nr 112? I ile trzeba mieć lat, żeby nauczyć się tych liczb i zasad? Na te pytania dzieci znajdą odpowiedź nie na lekcjach matematyki, ale w specjalnej strefie Volkswagena, która powstanie w Warszawie w ramach 25. finału WOŚP (14 i 15 stycznia). To część działań realizowanych w ramach programu „Mali Ratownicy”, rozpoczętego właśnie przez markę Volkswagen przy wsparciu Fundacji WOŚP.

Koncern Volkswagen sprzedał w 2016 roku 10,3 miliona samochodów

Koncern Volkswagen sprzedał w 2016 roku 10,3 miliona samochodów.

Poznań, 11 stycznia 2017 r. – Koncern Volkswagen sprzedał w ubiegłym roku na świecie 10,3 miliona pojazdów, oznacza to wzrost o 3,8 procenta w porównaniu z poprzednim rokiem. W grudniu sprzedaż grupy zwiększyła się o 11,8 procenta i wyniosła 933.300 aut. Matthias Müller, Prezes Zarządu koncernu Volkswagen, powiedział: „2016 rok był dla nas trudny. Prowadziliśmy działania służące rozwiązaniu kryzysu związanego z silnikami Diesla, a równocześnie wprowadzając nową strategię „Together - Strategy 2025” rozpoczęliśmy proces fundamentalnych zmian, by przygotować koncern na wyzwania, jakie niesie przyszłość.

logo Volkswagen

Marka Volkswagen kończy 2016 rok pozytywnym wynikiem.

Sprzedaż wzrosła do 5,99 miliona samochodów.

Poznań, 10 stycznia 2017 r. – Marka Volkswagen Samochody Osobowe zamknęła 2016 rok łącznym wzrostem sprzedaży o 2,8 procenta w porównaniu z rokiem poprzednim. Na całym świecie do klientów trafiło 5,99 miliona pojazdów, czyli o 164.000 więcej niż w 2015 r. W samym grudniu liczba sprzedanych aut była większa o 16,4 procenta i wyniosła 567.900 sztuk. Rok 2016 był także bardzo udanym dla marki w Polsce – od stycznia do grudnia zarejestrowano 42.830 nowych osobowych aut VW.

Volkswagen prezentuje model I.D. BUZZ

NAIAS 2017 w Detroit:

Volkswagen prezentuje model I.D. BUZZ.

Poznań / Detroit (USA) – Zaczyna się era samochodów elektrycznych, którą Volkswagen zamierza aktywnie kształtować. Podczas North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit Volkswagen prezentuje model I.D. BUZZ, czyli mikrobusa nowych czasów. Studyjny van z napędem elektrycznym pozwala w nowy sposób spojrzeć na przyszłą motoryzację. Jej celem jest spowodowanie, by samochody elektryczne stały się dostępne dla każdego. Przesłanie to można odczytać choćby w nowym haśle reklamowym marki: „We make the future real”.

logo Volkswagen

Salon Samochodowy w Detroit 2017:

Konferencja prasowa Volkswagena z Detroit dostępna na żywo.

Poznań, 9 stycznia 2017 r. – Konferencja prasowa marki Volkswagen Samochody Osobowe, która odbędzie się podczas nadchodzącego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Detroit będzie transmitowana na żywo w poniedziałek 9 stycznia od godziny 16:15 do godziny 16:40 (czasu środkowoeuropejskiego).

Volkswagen Atlas oraz Tiguan z przedłużonym rozstawem osi debiutują podczas salonu samochodowego w Detroit

Salon Samochodowy w Detroit 2017:

Volkswagen Atlas oraz Tiguan z przedłużonym rozstawem osi debiutują podczas salonu samochodowego w Detroit.

Poznań, 9 stycznia 2017 r. – W przeddzień otwarcia Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Detroit (North American International Auto Show – NAIAS) marka Volkswagen prezentuje dwa nowe modele SUV, przeznaczone na rynek Stanów Zjednoczonych: Atlas oraz Tiguan z przedłużonym rozstawem osi – oba zadebiutują na rynku amerykańskim w 2017 roku.

Volkswagen podczas targów CES 2017

Volkswagen podczas targów CES 2017:

„We are always on.”

Poznań, 9 stycznia 2017 r. – Pod hasłem „We are always on” Volkswagen zaprezentował podczas tegorocznego Consumer Electronics Show (CES) swoją wizję przyszłej motoryzacji – oznacza ona odejście od klasycznego duetu człowiek – samochód i stworzenie nowej mobilnej wspólnoty działającej w cyfrowym świecie. Wspólnoty, której wszyscy uczestnicy współdziałają w inteligentny sposób w ramach sieci i w której środki transportu są stworzone i działają zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Użytkownik samochodu i jego osobiste preferencje dotyczące ustawień urządzeń samochodowych okazują się tu zawsze najważniejsze. Na platformie cyfrowej Volkswagena użytkownik może, dzięki identyfikatorowi Volkswagen User ID, w prosty sposób skonfigurować i zaprogramować wszelkie ustawienia oraz usługi, a „klucz” do obsługi mieć zawsze przy sobie.

Rekordowy rok Volkswagena pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce

Rekordowy rok Volkswagena pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce.

Poznań, 5 stycznia 2017 r. – Volkswagen zakończył miniony rok na fotelu lidera pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w miesiącu grudniu i na drugim miejscu w rankingu marek w całym 2016 roku. We wszystkich miesiącach 2016 roku marka notowała wzrost rejestracji w porównaniu z rokiem 2015. Wśród pięciu najwyżej notowanych marek pod względem rejestracji w Polsce w minionym roku, Volkswagen zwiększył udział w rynku najbardziej.

Interaktywna aplikacja Volkswagena

Interaktywna aplikacja Volkswagena jest kluczem do spersonalizowanych, cyfrowych doświadczeń podczas CES 2017.

Poznań, 3 stycznia 2017 r. – Podczas targów Consumer Electronics Show (CES 2017) odbywających się w Las Vegas (5 – 8 stycznia 2017 r.) Volkswagen zaprezentuje specjalną aplikację, dzięki której odwiedzający tę imprezę będą mogli zapoznać się z przyszłymi interaktywnymi rozwiązaniami z zakresu elektroniki i połączenia samochodu z Internetem. Aplikację „VW CES 2017” można pobrać z App Store (urządzenia z systemem iOS) oraz Google Play (urządzenia z systemem Android). Dzięki niej osoby odwiedzające ekspozycję Volkswagena będą mogły przekonać się na czym będzie w przyszłości polegać inteligentne współdziałanie człowieka, samochodu i otoczenia. Kluczem do tego będzie tzw. Volkswagen User ID.

Arteon w polskich salonach Volkswagena.

 • nowy model z nadwoziem typu fastback wyróżnia się wyrazistą stylistyką i bardzo funkcjonalnym wnętrzem
 • w Arteonie debiutują liczne systemy asystujące najnowszej generacj
 • Arteon w wersji Essence, napędzany 1,5-litrowym silnikiem, kosztuje 127.690 zł

Poznań – Marka Volkswagen poszerza swoją ofertę o nowy model. Arteon, wyróżniający się dynamiczną sylwetką, został po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności w marcu w ramach salonu samochodowego w Genewie, a teraz trafił do polskich salonów.

Arteon łączy sportowy charakter z wysoką funkcjonalnością i przestronnym wnętrzem. Wyróżnia się m.in. dużą ilością miejsca z tyłu (siedzącym tam pasażerom na pewno nie zabraknie miejsca na nogi) oraz przestronnym bagażnikiem o pojemności od 563 do 1.557 litrów. Nowy Volkswagen może mieć napęd na przednie lub na cztery koła. Długa lista innowacyjnych systemów i rozwiązań pozwala mocno spersonalizować samochód. Arteon może być np. wyposażony w Active Info Display (wskaźniki w różnych zestawach wyświetlają się na ekranie przed kierowcą), wyświetlacz head-up oraz w nowy system multimedialny „Discover Pro” z 9,2-calowym ekranem pokrytym szklaną taflą i z systemem sterowania przy pomocy gestów.

Poza tym w Arteonie mają swoją premierę systemy asystujące najnowszej generacji, np. aktywny tempomat (ACC), który teraz uwzględnia również ograniczenia prędkości oraz znaki na drogach i w ramach możliwości działania automatycznie dostosowuje prędkość jazdy do warunków i obowiązujących ograniczeń w danym miejscu. Nowe reflektory z funkcją dynamicznego doświetlania zakrętów dzięki danym z GPS oraz informacjom uzyskiwanym z kamery wiedzą z wyprzedzeniem, kiedy samochód wjedzie w zakręt i oświetlają go jeszcze zanim kierowca skieruje w niego auto. Kolejna nowość na pokładzie Arteona to system Emergency Assist drugiej generacji: jeśli kierowca z powodów zdrowotnych utraci kontrolę nad pojazdem, system – w ramach możliwości działania – nie tylko spowoduje automatyczne hamowanie, lecz także uruchomi światła awaryjne i skieruje Arteona na skrajny prawy pas jezdni, o ile pozwoli na to sytuacja na drodze.

Oprócz bogato wyposażonej wersji podstawowej Essence, nowe Gran Turismo Volkswagena będzie oferowane w ekskluzywnych odmianach „Elegance” i „R-Line”. Wybierając wersję „Elegance” szczególny nacisk położono na elementy dodające autu wytwornego wyglądu. Arteon R-Line ma natomiast bardziej sportowy charakter. Mając za podstawę jedną z tych trzech wersji wyposażenia Arteonowi można nadać jeszcze bardziej indywidualny styl. 

W chwili wprowadzenia Arteona na rynek jest on dostępny do wyboru z trzema silnikami o różnej mocy – wszystkie połączone są z dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów DSG. Wersja z jednostką 2.0 TDI (110 kW/150 KM)1 kosztuje 154.590 zł. Ceny modeli z dwoma najmocniejszymi silnikami – o mocy 206 kW/280 KM (TSI)2 oraz 176 kW/240 km (TDI)3 wynoszą, odpowiednio, od 202.590 zł i od 197.790 zł. W ciągu tego roku ofertę uzupełnią kolejne silniki, dwa o mocy 190 KM (TSI i TDI), których produkcja rozpocznie się we wrześniu oraz jednostka 1.5 TSI o mocy 150 KM współpracująca z 6-biegową przekładnią mechaniczną, dostępna od lilstopada. Ta ostatnia została wyposażona w system odłączanych cylindrów ACT. Arteon w wersji Essence, napędzany 1,5-litrowym silnikiem, kosztuje 127.690 zł.

 

1Arteon 2.0 TDI SCR (110 kW/150 KM), zużycie paliwa w l/100 km: 5,3 (w mieście), 3,9 (poza miastem), 4,4 (w cyklu mieszanym); emisja CO2 w g/km: 114 (w cyklu mieszanym)

2Arteon 2.0 TSI DSG (206 kW/280 KM), zużycie paliwa w l/100 km: 9,2 (w mieście), 6,1 (poza miastem), 7,3 (w cyklu mieszanym); emisja CO2 w g/km: 164 (w cyklu mieszanym)

3Arteon 2.0 TDI DSG (176 kW/240 KM), zużycie paliwa w l/100 km: 7,1 (w mieście), 5,1 (poza miastem), 5,9 (w cyklu mieszanym); emisja CO2 w g/km: 152

Bezpieczeństwo ponad wszystko – badania nad wypadkami dostarczają działowi rozwoju technicznego Volkswagena ważnych informacji.

 • Systemy aktywnego bezpieczeństwa zmniejszają ryzyko wypadków w ruchu drogowym
 • Automatyczne systemy hamowania wspierają kierowcę
 • System Front Assist monitorujący przestrzeń przed autem dzięki czujnikom rozpoznaje kiedy odstęp od innego samochodu jest zbyt mały

Poznań – W Niemczech zarejestrowanych jest ponad 44 miliony samochodów i wciąż ich przybywa. Im gęstszy ruch, tym większe ryzyko wypadku. Aby trwale zmniejszyć niebezpieczeństwo jego zaistnienia, dział badań Volkswagena zajmujący się analizą wypadków samochodowych od ponad 20 lat ściśle współpracuje z inżynierami i konstruktorami marki z Wolfsburga dostarczając im niezwykle ważnych informacji potrzebnych do konstruowania nowych systemów asystujących.

24 godziny na dobę przez 365 dni w roku – w takim trybie pracuje dział badań Volkswagena nad wypadkami drogowymi. Jego szef Ralf Tenzer wraz z ośmioosobowym zespołem analizują bezpośrednio na miejscu zdarzenia około 120 wypadków rocznie. Wszystko po to, by dostarczyć inżynierom i konstruktorom pojazdów Volkswagena ważnych informacji. Badają oni nie tylko drogi wokół Wolfsburga - pracownicy działu badań pojawiają się na miejscu zdarzeń w całej Dolnej Saksonii, a także w innych krajach związkowych. 

„Analizujemy szczegółowo każdy wypadek. Sama statystyka odnosząca się do ich liczby oraz do rodzaju obrażeń to za mało”, mówi Ralf Tenzer. Jeśli współczesny model Volkswagena staje się uczestnikiem wypadku drogowego, specjaliści w możliwie najkrótszym czasie dokumentują przy pomocy kamery i pomiarów wszystko to, co może okazać się ważne – rodzaj szkód powstałych na samochodzie, czy drogę jego hamowania.

Stosuje się przy tym najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Aby uzyskać ogólny obraz sytuacji wykorzystywane są zdjęcia wykonywane przez drony. Z kolei laser zamontowany na aucie badawczym skanuje podczas powolnego przejazdu samochody biorące udział w wypadku utrwalając obraz 3D. W zespole ekspertów znajduje się również lekarz, którego zadaniem jest określenie, jak doszło do powstania obrażeń u pasażerów. W tym celu anonimowe informacje o pacjentach - dostarczone przez Akademię Medyczną w Hanowerze, która z kolei otrzymuje je od szpitali, w których opatrywani są ranni - porównuje z rodzajem szkód powstałych na pojazdach. Na podstawie tych wszystkich informacji badacze rekonstruują komputerowo trójwymiarowy obraz zdarzenia wykorzystując do tego specjalne oprogramowanie. Rekonstrukcja jest na tyle szczegółowa, że na jej podstawie specjaliści mogą bardzo dokładnie określić, w którą stronę i z jaką prędkością jechał samochód bezpośrednio przed kolizją i jakie systemy pokładowe (np. ESC) zadziałały aktywnie.

Jak ścisła jest współpraca działu badań nad wypadkami z inżynierami zajmującymi się rozwojem technicznym w Volkswagenie Ralf Tenzer wyjaśnia na przykładzie systemu Emergency Assist, w który wyposażane są Golfy i Passaty. „Jeśli system stwierdzi, że kierowca nie jest w stanie lub po prostu nie kieruje samochodem, kontrolę nad nim przejmuje asystent Emergency Assist, a następnie doprowadza do zatrzymania auta”. Szef działu badawczego i jego współpracownicy dzięki informacjom zebranym na miejscu wypadku mogą dowieść, że kontrolowane zatrzymanie samochodu na pasie jezdni, po którym jechał jest znacznie mniej niebezpieczne niż jego swobodne przemieszczanie się, w wyniku którego samochód może znaleźć się np. na przeciwnym pasie ruchu. 

Dział badań nad wypadkami ma także wielki wkład w rozwój systemów chroniących pieszych uczestników ruchu. Ze statystyk wynika, że do 75% wszystkich wypadków w ruchu drogowym dochodzi przy prędkości niższej niż 25 km/h. Funkcja hamowania awaryjnego w mieście (City), będąca elementem systemu Front Assist (zależnie od wersji pojazdu), wspomaga kierowcę, gdy jedzie on ze stosunkowo niewielką prędkością. Jeśli zdarzy się, że poruszając się w mieście z prędkością do 30 km/h przeoczy on przeszkodę, system poprzez radarowe czujniki rozpozna niebezpieczeństwo i automatycznie zatrzyma pojazd. W idealnej sytuacji do najechania na przeszkodę w ogóle nie dojdzie. Badania Euro NCAP oraz Australia NCAP wykazały, że jeśli samochody mają zamontowany system Autonomous Emergency Braking (AEB) można uniknąć 38% wypadków tego rodzaju. 

„Gdy samochód jedzie wolniej niż 30 km/h najczęstszym rodzajem obrażeń w wyniku wypadku jest wstrząs”, mówi Tenzer. „Rzadko się zdarza, by stanowił on zagrożenie dla życia, ale to rodzaj obrażenia, które należy traktować serio, a przede wszystkim takie, którego można uniknąć”. System Front Assist jest aktualnie dostępny w wielu modelach Volkswagena, a w niektórych – na przykład w Passacie, znajduje się w wyposażeniu seryjnym. 

System bezpieczeństwa aktywnego, do którego oprócz asystentów hamowania należą też takie, jak np. elektroniczny system stabilizacji pojazdu (ESC), zapewnia jak najlepszą ochronę wszystkich pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Jest to możliwe dzięki jednoczesnemu zastosowaniu systemów bezpieczeństwa biernego (m.in. pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych, kabiny odpornej na deformację). „Nasze zadanie polega na konstruowaniu bezpiecznych i wygodnych aut osobowych dla każdego. Efektywne zwiększenie bezpieczeństwa jest możliwe tylko, gdy wszystkie czynniki współdziałają ze sobą we właściwy sposób”, twierdzi Tenzer.

Mali Ratownicy niosą pomoc na plaży.

 • Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stworzył program „Mali Ratownicy”, którego misją jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy
 • Volkswagen jest głównym partnerem Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, który wprowadził nauczanie pierwszej pomocy do wszystkich szkół podstawowych w Polsce
 • Strefa Małych Ratowników odwiedzi w wakacje: Kołobrzeg, Świnoujście, Darłowo, Władysławowo oraz Olsztyn

Czy Twoje dziecko z fascynacją śledzi przygody superbohaterów, chce zostać jednym z nich i posiadać supermoc, dzięki której można pomóc innym ludziom oraz zapewnić im bezpieczeństwo? Jeśli tak – przyjdźcie razem… na plażę! Od 1 do 9 lipca Volkswagen zaprasza do strefy w Kołobrzegu, gdzie wszystkie dzieci dowiedzą się jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy. Następnie Małych Ratowników spotkać będzie można na plaży w Świnoujściu (15-23 lipca), Darłowie (28-30 lipca), Władysławowie (11-13 sierpnia) oraz Olsztynie (18-20 sierpnia).

Dzięki programowi „Mali Ratownicy”, stworzonemu przez markę Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, każde dziecko może zdobyć supermoc i dowiedzieć się jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy, kogo zawiadomić w sytuacji alarmowej, na jaki numer zadzwonić czy jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trudnej sytuacji. Teraz najmłodsi mogą nauczyć się tych ważnych rzeczy także podczas wakacji, spędzając czas na plaży. Już od 1 lipca, w strefie Volkswagena, instruktorzy Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować pokażą wszystkim chętnym jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. 

„Zasad udzielania pierwszej pomocy powinniśmy uczyć najmłodszych po to, by już od małego wyrabiać w nich dobre nawyki, kształtować poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, uczyć opanowywania emocji w trudnych sytuacjach oraz by budować ich pewność siebie i zaufanie do własnych kompetencji w zakresie udzielania pomocy drugiej osobie” – mówi Katarzyna Grzelak, koordynator prowadzonego przez Fundację WOŚP Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ tylko 11%1 dorosłych w wieku 35-44 lat na pytanie: „Czy umiałbyś udzielić pierwszej pomocy w razie zagrożenia zdrowia lub życia?” odpowiada: „Zdecydowanie tak”. Grupa ta jest niezwykle istotna, gdyż to w niej znajdują się rodzice dzieci w wieku 6-14 lat. Rodzice, od których dzieci powinny uczyć się zasad postępowania także w sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Przede wszystkim tego, że udzielona umiejętnie i szybko pierwsza pomoc często decyduje o przeżyciu.

„Chcemy, by wszystkie dzieci w Polsce potrafiły szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy! Dzięki takim akcjom udowadniamy, że w każdym dziecku drzemie potencjał do stania się bohaterem i ratownikiem – mówi Michał Szaniecki, Dyrektor Marketingu marki Volkswagen. – Mamy nadzieję, że w długoletniej perspektywie program Mali Ratownicy przyczyni się do kształtowania pożądanych postaw społecznych i utrwalania wartości. Będzie dodatkowym wsparciem dla rodziców, szkół i społeczności w procesie wychowywania odpowiedzialnych, silnych i wrażliwych na otoczenie ludzi. – dodaje Szaniecki.

Mali Ratownicy czekają na Was:

→ 1-9 lipca w Kołobrzegu
→ 15-23 lipca w Świnoujściu
→ 28-30 lipca w Darłowie
→ 11-13 sierpnia we Władysławowie
→ 18-20 sierpnia w Olszynie

Wszystkie spotkania odbędą się w ramach Projektu Plaża organizowanego przez TVN.

W programie m.in.:

→ Szkolenie z pierwszej pomocy
→ „Koło Fortuny” dla dzieci
→ Gra „Było Sobie Życie”
→ Układanie puzzli na czas
→ Ścianka do zdjęć
→ Konkursy z nagrodami

1Badanie przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w grudniu 2016 na zlecenie marki Volkswagen

Pierwsze zdjęcia nowego Volkswagena Polo.

 • Światowa premiera Polo szóstej generacji w najbliższy piątek w Berlinie
 • Nowe Polo przykuwa uwagę wyrazistą stylistyką, większym wnętrzem i wieloma najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi

Poznań – Rozpoczęto odliczanie: w najbliższy piątek (16 czerwca 2017 r.) Volkswagen przedstawi w Berlinie nowe Polo1. Najnowsza wersja popularnego modelu jest większa, bardziej przestronna i wygodniejsza niż jego poprzednik. Samochód z pewnością będzie kontynuował sukces wcześniejszych wersji kompaktowego modelu, których sprzedano dotąd na świecie ponad 14 milionów.

Wyraziste, sportowe, budzące emocje – takie w każdym szczególe jest nowe Polo. Klaus Bischoff, główny stylista marki Volkswagen, wyjaśnia: „Każdy od razu rozpozna to auto jako Polo, ale jednocześnie widać, że to zupełnie nowa generacja modelu. Polo o ekspresyjnej stylistyce, dzięki której wygląda bardziej sportowo, jest bardziej wyraziste oraz niepowtarzalne także w obrębie gamy aut Volkswagena. To samochód, który zarówno z wyglądu, jak i pod względem technicznym idealnie wpisuje się w nasze czasy”.

1samochód nie jest jeszcze oferowany w sprzedaży, dlatego nie podlega przepisom 1999/94 EG.

Program Volkswagen Business Care z nagrodą Fleet Derby 2017.

 • Redakcja magazynu Fleet wręczyła swoje doroczne nagrody
 • W kategorii „Program finansowy importera dla MŚP” najlepszy okazał się program Volkswagen Business Care

Poznań – W ubiegłym tygodniu, podczas gali miesięcznika Fleet, już po raz szósty wręczono nagrody flotowe. Uhonorowano finalistów ogólnopolskiego plebiscytu „Fleet Derby 2017”. Najlepszym programem finansowym importera dla małych i średnich przedsiębiorstw okazał się Volkswagen Business Care.

Celem plebiscytu jest prezentacja i promocja produktów i usług flotowych, dostępnych na polskim rynku. Statuetki Fleet Derby są przyznawane co roku w kilkunastu kategoriach. Dzięki temu, że konkurs trwa pół roku (od stycznia do czerwca) głosujący mogą dokładnie zapoznać się z ofertami flotowymi na naszym rynku. W tegorocznej edycji oddano ponad 76 tys. głosów. 

Bezkonkurencyjny w kategorii rozwiązań finansowych (leasingu, wynajmu, kredytów) oferowanych klientom instytucjonalnym przez importerów okazał się Volkswagen Business Care.

Volkswagen Business Care to kompleksowy program związany z finansowaniem, serwisowaniem, ubezpieczeniem oraz ochroną gwarancyjną i pogwarancyjną samochodów marki Volkswagen. Jest on skierowany przede wszystkim do mikro oraz małych przedsiębiorców, którzy kupując nawet jeden samochód do swojej firmy mogą skorzystać ze specjalnego rabatu. Jego największa zaleta polega na tym, że w jednej miesięcznej racie zawarty jest całkowity koszt związany z utrzymaniem auta. Oprócz tej stałej kwoty użytkownik płaci jedynie za zużyte paliwo. Co istotne, aby cieszyć się nowym Volkswagenem nie trzeba nawet ponosić opłaty wstępnej. Rata za użytkowanie auta zawsze jest stała, a maksymalny okres użytkowania samochodu wynosi 4 lata. Dzięki temu przedsiębiorca z góry wie, ile będzie go kosztować miesięczne utrzymanie samochodu. Wszystko ma pod kontrolą i nie zaskoczą go nieprzewidziane wydatki.

Bardzo istotny jest fakt, że samochody VW tracą na wartości stosunkowo niewiele, a przeglądy wykonuje się nawet co 30.000 km. To sprawia, że łączne wydatki na użytkowanie auta są niskie, a Volkswagen może zaproponować atrakcyjną ofertę. Na przykład Passat w programie Volkswagen Business Care dostępny jest już od 730 zł netto miesięcznie.

Starcie Małych Ratowników w wielkim finale.

 • Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stworzył program „Mali Ratownicy”, którego misją jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy.
 • Jest to wzmocnienie działań Orkiestry, która przez Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” wprowadziła nauczanie pierwszej pomocy do wszystkich szkół podstawowych w Polsce.
 • VI finał Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować” był okazją do sprawdzenia wiedzy najmłodszych z zakresu pierwszej pomocy oraz doskonałej zabawy.
 • Najlepsza szkoła otrzymała w nagrodę Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena.

Poznań – Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stworzył program „Mali Ratownicy”, którego misją jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Tym razem najmłodsi zmierzyli się w grze miejskiej, która stanowiła finał VI Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Szkoła Podstawowa Kołodziejewo, która zwyciężyła w rywalizacji otrzymała w nagrodę Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena.

Każde dziecko chciałoby mieć supermoc i być bohaterem. Supermoc, dzięki której można pomagać innym ludziom oraz zapewnić im bezpieczeństwo. Taką supermocą jest właśnie umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez najmłodszych. 

Zasad udzielania pierwszej pomocy powinniśmy uczyć najmłodszych po to, by już od małego wyrabiać w nich dobre nawyki, kształtować poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, uczyć opanowywania emocji w trudnych sytuacjach oraz by budować ich pewność siebie i zaufanie do własnych kompetencji w zakresie udzielania pomocy drugiej osobie – mówi Katarzyna Grzelak, Koordynator prowadzonego przez Fundację WOŚP Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować”.

3 czerwca Mali Ratownicy, czyli uczniowie z 10 szkół uczestniczących w Programie RUR, zmierzyli się w decydującym starciu – VI finale Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Dzieci wzięły udział w grze miejskiej, podczas której mogły wykazać się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, którą zdobyły wcześniej na lekcjach w swoich szkołach. Poszczególne zadania czekały na nich m.in.; w Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowym oraz strefie Volkswagena. W zabawie wzięli udział uczniowie klas I-III z dziesięciu najlepszych szkół wyłonionych w konkursie spośród 250 zgłoszeń. Zwycięska Szkoła Podstawowa Kołodziejewo otrzymała w nagrodę Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena.

Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ tylko 11%1 dorosłych w wieku 35-44 lat na pytanie: „Czy umiałbyś udzielić pierwszej pomocy w razie zagrożenia zdrowia lub życia?” odpowiada: „Zdecydowanie tak”. Grupa ta jest niezwykle istotna, gdyż to w niej znajdują się rodzice dzieci w wieku 6-14 lat. Rodzice, od których dzieci powinny uczyć się zasad postępowania także w sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Przede wszystkim tego, że udzielona umiejętnie i szybko pierwsza pomoc często decyduje o przeżyciu.

- Zatrważająco dużo osób nie umie udzielić pierwszej pomocy – mówi Michał Szaniecki, Dyrektor Marketingu marki Volkswagen. – Dlatego stworzyliśmy program „Mali Ratownicy”, którego celem jest kształtowanie postaw społecznych już u najmłodszych i uświadomienie jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Takie dni jak ten są najlepszym dowodem na to, że dzieci marzą o tym by stać się bohaterami i mieć supermoc – moc udzielania pierwszej pomocy. To doskonała okazja nie tylko do sprawdzenia swojej wiedzy, ale także świetnej zabawy – dodaje Szaniecki.

To nie jedyna forma współpracy Volkswagena z WOŚP. Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy instruktorzy RUR przeszkolili ponad 500 dzieci, które odwiedziły strefę Volkswagena. Natomiast już od lipca Mali Ratownicy pojawią się w najpopularniejszych, nadmorskich miejscowościach m.in.: Kołobrzegu, Świnoujściu czy Łebie. To właśnie tam, wszystkie dzieci będą mogły zdobyć supermoc i stać się bohaterami, którzy umieją udzielać pierwszej pomocy.

W zeszłym roku Volkswagen użyczył swoje najnowsze samochody na potrzeby programu "Ratujemy i uczymy ratować" oraz do obsługi wolontariatu WOŚP "Pokojowego Patrolu".

1Badanie przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w grudniu 2016 na zlecenie marki Volkswagen.

Volkswagen Golf GTI zdobywa tytuł „Samochodu Roku 2017 Playboya” w kategorii „Auto na co dzień”.

 • Golfa GTI Performance napędza silnik turbo o mocy 245 KM, który zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,2 s
 • w tym roku odbyła się jubileuszowa, już 25. edycja konkursu organizowanego przez miesięcznik „Playboy”

Poznań – 5-osobowe jury konkursu na „Samochód Roku 2017 Playboya” wybrało najlepsze auta w 15 kategoriach. Volkswagen Golf GTI triumfował w kategorii „Auto na co dzień”. Golf GTI już ponad 40 lat temu oferował nabywcom sportowe osiągi w praktycznym aucie do użytku codziennego. Tak jest również dzisiaj w wypadku 245-konnego Golfa GTI Performance.

Nowy Golf GTI Performance z silnikiem o mocy 180 kW/ 245 KM jest dostępny, do wyboru, z 6-biegową przekładnią mechaniczną lub z 7-stopniową dwusprzęgłową (DSG). Do niewątpliwych zalet sportowego kompaktu z napędem na przednie koła należą, między innymi, niepowtarzalne połączenie mocnego silnika z doskonale zestrojonym zawieszeniem. Golf GTI wyróżnia się na rynku bogatym wyposażeniem seryjnym oraz wieloma systemami wspomagającymi kierowcę. Jest bez wątpienia jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie samochodów w swojej klasie.

Światowa premiera nowego Volkswagena Polo.

 • Nowe Polo przykuwa uwagę wyrazistą stylistyką, oferuje też więcej miejsca dla pasażerów i na bagaż
 • Szósta generacja tego modelu jest wyposażona w wiele systemów asystującymi oraz zwiększających komfort
 • Szeroka gama wersji: w przyszłości pojawią się Polo GTI oraz Polo Beats
 • Polo będzie po raz pierwszy oferowane w wersji z silnikiem zasilanym gazem ziemnym

Poznań/ Berlin – Nowe Polo już jest! Dzisiaj w Berlinie odbyła się światowa premiera nowej generacji bestsellerowego modelu. Polo wyróżnia się wyrazistą stylistyką, zapewnia znacznie więcej miejsca, ma wydajne silniki i najnowsze systemy asystujące, czyli posiada wszystko co potrzebne, by kontynuować sukces poprzednich generacji. Dr Herbert Diess, Prezes Zarządu Marki Volkswagen, stwierdził: „Polo to auto młode i świeże. Ma swój charakterystyczny design i najnowsze rozwiązania techniczne. Żaden inny model tej wielkości nie zapewnia pasażerom tak dużo miejsca. Dzięki temu nasze Polo jest i będzie numerem jeden wśród małych samochodów”.

Polo jest jednym z najpopularniejszych małych kompaktowych samochodów na świecie – do tej pory sprzedano 14 milionów egzemplarzy, a uwzględniając wszystkie inne wersje bazujące na Polo, ponad 16 milionów. Model szóstej generacji wyróżnia się zupełnie nową stylistyką nadwozia, dzięki której zyskał bardziej sportowy wygląd i wydaje się znacznie dojrzalszym samochodem. Nowe Polo, dostępne jako model czterodrzwiowy, jest w każdym wymiarze większe niż jego poprzednik. Dzięki temu zapewnia więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów, a także ma znacznie większy bagażnik - jego pojemność wzrosła z 280 do 351 litrów. 

Nowe Polo to jeden z najnowocześniejszych na świecie małych samochodów. Widać to na przykład po liczbie dostępnych systemów asystujących oraz tych, które zwiększają komfort na pokładzie; dotychczas systemy takie oferowano do aut klasy Golfa i Passata. Oprócz trzech tradycyjnych wersji wyposażenia Trendline, Comfortline i Highline dostępne będą wersja specjalna Polo Beats 1) (m.in. z systemem dźwiękowym o mocy 300 wat) oraz sportowa, topowa wersja Polo - GTI (z silnikiem o mocy 147 kW/200 KM). Już podstawowa linia Trendline jest wyposażona seryjnie w światła do jazdy dziennej LED z funkcją Coming i Leaving Home, ogranicznik prędkości oraz w system monitorowania otoczenia Front Assist z funkcjami hamowania awaryjnego City oraz rozpoznawania pieszych. 

W ramach wyposażenia dodatkowego jak poprzednio jest dostępny aktywny tempomat ACC, teraz działający jednak do prędkości 210 km/h. Nowością w Polo są asystent zmiany pasa ruchu Blind Spot z systemem wspomagającym wyjazd tyłem z miejsca parkingowego Rear Traffic Allert, częściowo automatyczny system Park Assist wspomagający wyjazd z miejsca parkingowego oraz funkcją awaryjnego hamowania podczas manewrowania autem. Ta ostatnia chroni automatycznie przed uszkodzeniami samochodu na parkingu. Na życzenie Polo można wyposażyć – i to także jest nowość - w bezkluczykowy system otwierania/ zamykania drzwi i uruchamiania silnika Keyless Access.

Ponadto do Polo – jako do pierwszego Volkswagena i pierwszego modelu koncernu Volkswagen w ogóle – jest dostępny wyświetlacz Active Info Display nowej generacji. Możliwość korzystania z cyfrowych wskaźników jest nowością w segmencie samochodów tej klasy. Polo zostało również wyposażone w systemy multimedialne najnowszej generacji z ekranami o przekątnej od 6,5 do 8,0 cali. Urządzenia te są pokryte szklaną płytą, wyglądają elegancko jak najnowocześniejsze smartfony i sprawiają, że wnętrze Polo wygląda jeszcze bardziej nowocześnie. 

Nowe Polo jest bardziej kolorowe i niepowtarzalne dzięki szerokiej ofercie nowych kolorów (łącznie 14 lakierów nadwozia), za sprawą 12 rodzajów obręczy kół (w rozmiarach od 14 do 18 cali, niektóre lakierowane w kontrastowym kolorze), dzięki szerokiej gamie dekoracyjnych paneli oraz 12 rodzajom tapicerek. Nadanie autu indywidualnego wyglądu jest też możliwe dzięki w pełni LED-owym reflektorom, diodowym lampom tylnym oraz automatycznej klimatyzacji Air Care Climatronic z czujnikami wilgotności i słońca oraz z filtrem antyalergicznym. Dostępne są też bezprzewodowy system ładowania smartfonów (w opcji z indukcyjnym połączeniem z anteną zewnętrzną), zawieszenie Sport Select z regulowaną sztywnością amortyzatorów oraz największy dach panoramiczny, jaki jest oferowany do samochodów tej klasy. 

Na 2017 rok przewidziano wprowadzenie nowego Polo na wielu rynkach w Europie. W Polsce przedsprzedaż rozpocznie się w czwartym kwartale bieżącego roku. Moc jednostek napędowych oferowanych w chwili rozpoczęcia sprzedaży sięga od 48 kW/65 KM do 110 kW/150 KM. Po raz pierwszy Polo będzie można kupić na niektórych rynkach z silnikiem zasilanym gazem ziemnym – będzie to nowo skonstruowany 1.0 TGI o mocy 66 kW/90 KM. Ponadto do wyboru będą cztery silniki benzynowe i dwa diesle, wszystkie wyposażane seryjnie w system Start-Stop oraz odzyskiwania energii hamowania. Silniki o mocy 70 kW i większej mogą współpracować z automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG.

Światowa premiera:

Nowy Volkswagen Polo.
 • Poznań – Relacja na żywo ze światowej premiery Volkswagena Polo rozpocznie się w piątek, 16. czerwca o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 11:45.

Internet (#VWPolo):

Język angielski http://volkswagen.gomexlive.com/vw_live_pk/?lang=en 
Język niemiecki http://volkswagen.gomexlive.com/vw_live_pk/?lang=de

Na powyższych stronach internetowych będzie można na żywo obejrzeć transmisję z wydarzenia. Dostępne są na nich także kody do obsadzenia przekazu na własnej stronie. Relacja prowadzona będzie w dwóch językach.

Przekaz satelitarny dla redakcji telewizyjnych:

Europa / Bliski wschód – transmisja na żywo w HD
Data - 16 czerwca 2017 r.
Czas: 11.00 – 11.45
Start transmisji 10.50am CEST / 08.50am GMT 
Satelita: EUT 7B
Transponder (cyfrowy): B6, Slot 1-1, Kanał A 
Częstotliwość: 11.126,830 MHz
Polaryzacja: Y 
Standard video: 1080i/50 Hz PAL
Kanały audio: Kanał 1: Angielski, Kanał 2: Niemiecki 
Modulacja: DVB-S2 / 8 PSK
Symbol rate: 7.2000 Msymb/s
FEC: 3/4
MPEG: 4:2:0 / MPEG4
Szyfrowanie: Brak

LED-y, czyli współczesne „ksenony” – światło jasne jak w dzień rozświetla ciemność w zimowych miesiącach


• od Polo do Arteona: 11 modeli Volkswagena z diodowymi reflektorami
• zaawansowane reflektory typu LED z funkcją wcześniejszego doświetlania zakrętów


Poznań – W Polsce o tej porze roku słońce wschodzi po godzinie 7. i już około 16. chowa się za horyzontem. Do 21. grudnia – kalendarzowego początku zimy – będziemy oglądali je jeszcze krócej. Dla wielu kierowców jazda po zmroku, na dodatek przy złej pogodzie, jest męcząca. Volkswagen przychodzi im z pomocą oferując reflektory LED-owe. W coraz większej liczbie modeli, od Polo do Arteona, zastępują one reflektory ksenonowe. W 22 wersjach wyposażeniowych diodowe reflektory są nawet elementem seryjnym, w Arteonie oferuje się je standardowo w każdej z trzech wersji wyposażenia. Jeśli Arteon jest przy tym wyposażony w opcjonalny system „Active Lighting”, jego interaktywne diodowe reflektory korzystają z danych gromadzonych przez kamerę umieszczoną z przodu auta oraz z danych nawigacji, by z wyprzedzeniem oświetlić zbliżający się zakręt.

Jak działają LED-owe reflektory Volkswagena można prześledzić na przykładzie Arteona. Seryjny diodowy system projekcyjny zapewnia znacznie intensywniejszy strumień światła niż dobre reflektory halogenowe. Poza tym moduły LED mają bardzo dużą żywotność. Diodowe światła drogowe i mijania rzucają na drogę białe światło w kolorze światła dziennego (reflektory halogenowe dają natomiast światło o żółtym zabarwieniu). Biały kolor nie męczy wzroku i sprawia, że jazda samochodem po zmierzchu jest mniej uciążliwa i bardziej bezpieczna. Arteon w dwóch wyższych wersjach wyposażenia („Elegance” i „R-Line”) jest ponadto wyposażony w automatyczny system „Light Assist”, który korzystając z obrazu kamery i zależnie od tego, czy z przeciwka nadjeżdża samochód czy nie, automatycznie włącza i wyłącza światła drogowe.

W ramach wyposażenia dodatkowego Volkswagen oferuje do Arteona i wielu innych modeli w pełni LED-owe reflektory wykonane w technice projekcyjnej z dodatkowymi funkcjami. Dwa umieszczone obok siebie diodowe moduły rzucają na drogę światło przechodzące uprzednio przez soczewkę. Dzięki temu, że ma ono biały kolor daje wrażenie większej jasności niż ma to miejsce w wypadku reflektorów ksenonowych. Zewnętrzny tzw. soczewkowy moduł multibeam zapewnia funkcje takie, jak specjalne światło do jazdy miejskiej, do jazdy po drogach pozamiejskich, do jazdy podczas złej pogody, światło do jazdy autostradą, czy świecące się stale światło drogowe nie oślepiające kierowców nadjeżdżających z przeciwka. Z kolei wewnętrzny moduł diod, tzw. soczewkowy flatbeam, zapewnia optymalne oświetlenie obszaru tuż przed samochodem.

Tę rozbudowaną wersję LED-owych reflektorów Volkswagen oferuje do Arteona w połączeniu z systemem „Active Lighting”. W jego skład wchodzą m.in. dynamiczne, świecące się stale światła drogowe „Dynamic Light Assist” oraz „dynamiczne światła z funkcją wcześniejszego doświetlania zakrętów”. „Dynamic Light Assist” włącza (na życzenie kierowcy) światła drogowe na stałe jeśli samochód porusza się z prędkością większą niż 60 km/h; dzięki specjalnej funkcji, która korzysta z danych pochodzących z kamery, system ten maksymalnie oświetla drogę nie oślepiając kierowców aut nadjeżdżających z przeciwka. „Dynamiczne światła z funkcją wcześniejszego doświetlania zakrętów” oświetlają łuki drogi pod kątem równym kątowi skrętu kierownicy korzystając z ruchomych modułów soczewkowych. Nowością jest interaktywna funkcja, która niezależnie od kąta pod jakim jest skręcona kierownica, doświetla zakręt wcześniej niż wjedzie w niego samochód; system ten wykorzystuje do działania kamerę i dane z nawigacji. Dzięki temu kierowca widzi zakręt znacznie wcześniej. Ponadto, zasięg światła reflektorów jest maksymalnie dopasowany do promienia zakrętu.

11 modeli Volkswagena wyposażonych w LED-owe reflektory (niektóre opcjonalnie):
• Polo
• Golf
• Golf Variant
• Golf Sportsvan
• T-Roc
• Touran
• Tiguan
• Tiguan Allspace
• Passat
• Passat Variant
• Arteon

Pierwsze egzemplarze e-Craftera u klientów


• Bezemisyjne auto użytkowe jest już wykorzystywane przez klientów w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii i w Szwecji

Poznań, 20 grudnia 2017 r. – W głównej siedzibie w Hanowerze marka Volkswagen Samochody Użytkowe przekazała klientom z kilku krajów pierwsze egzemplarze e-Craftera. Nowe użytkowe auta z napędem elektrycznym będą przez nich testowane w realnych warunkach do połowy 2018 roku. Dr Eckhard Scholz, Prezes Zarządu Volkswagen Samochody Użytkowe, stwierdził: „Stworzyliśmy e-Craftera we współpracy z naszymi klientami i dla naszych klientów. Dlatego teraz przekazujemy wybranym firmom korzystającym na co dzień z aut dostawczych pierwsze egzemplarze, żeby zebrane przez nich praktyczne doświadczenia wykorzystać podczas ostatniej fazy prac nad tym bezemisyjnym autem użytkowym”.

Nic nie zastąpi doświadczeń zebranych podczas codziennego użytkowania: firmy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji poddadzą e-Craftera, model marki Volkswagen Samochody Użytkowe, praktycznemu sprawdzianowi. Są to firmy z branży usług dostawczych, zakłady rzemieślnicze oraz małe firmy, w których użytkowe auta pokonują dziennie od 70 do 100 km. W wielu z tych aut silnik jest uruchamiany wielokrotnie w ciągu dnia. Tak dzieje się w wypadku 85 procent przejazdów w obrębie miast – wynika z analizy dokonanej przez Volkswagen Samochody Użytkowe na podstawie badań 210.000 aut należących do ponad 1.500 klientów. Właśnie do takiego typowego sposobu użytkowania w mieście stworzono e-Craftera – model z silnikiem o mocy 100 kW, zasięgiem 160 km i prędkością maksymalną celowo ograniczoną do 90 km/h.

Litowo-jonowe akumulatory e-Craftera1) zostały umieszczone w podłodze. Dzięki temu można wykorzystać całą pojemność przedziału transportowego, wynoszącą 10,7 m3, a także – co równie ważne – jego szerokość (1.380 mm) i wysokość (1.861 mm). Maksymalna ładowność
e-Craftera wynosi – zależnie od wersji – od 1,0 do 1,75 tony. Na stacji ładowania CCS prądem stałym 40 kW w ciągu 45 minut akumulator elektrycznego Craftera można naładować do 80 procent pojemności. Jeśli kierowca skorzysta ze stacji ładowania prądem zmiennym 7,2 kW akumulator zostanie w stu procentach zasilony energią elektryczną w ciągu 5 godzin i 20 minut – najczęściej dzieje się to w nocy.

Elektryczny samochód transportowy został skonstruowany na bazie nowego Craftera. Podobnie jak modele z silnikami Diesla, także nowy
e-Crafter został wyposażony w najnowocześniejsze systemy asystujące i zwiększające komfort. Auto ma seryjne czujniki parkowania, wielofunkcyjną kierownicę oraz kamerę umieszczoną z tyłu. Inne elementy standardowego wyposażenia to automatyczna klimatyzacja (Climatronic), podgrzewane, komfortowe fotele, system nawigacyjny, instalacja do podłączenia telefonu oraz LED-owe reflektory. e-Crafter będzie dostępny w sprzedaży we wrześniu 2018 roku – wszechstronnie przetestowany w codziennych warunkach i gotowy do pracy.

1) Samochód nie jest jeszcze oferowany do sprzedaży, dlatego nie podlega przepisom 1999/94 EG.

Imponująca ekspozycja Volkswagena podczas Poznań Motor Show.

 • Volkswagen Arteon debiutuje w Polsce podczas Poznań Motor Show
 • na stoisku o powierzchni aż 1000 m2 Volkswagen prezentuje 20 aut, w tym hybrydowe i elektryczne nowe Golfy

Poznań – podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce na stoisku o powierzchni 1000 m2 w hali 3A Volkswagen prezentuje spektakularną gamę modeli. Jedną z największych premier tegorocznego salonu w Poznaniu jest awangardowe Gran Tourismo – Arteon. Poznań Motor Show odbywa się w dniach 6-9 kwietnia 2017 r., organizatorzy szacują, że poznańskie targi odwiedzi w tym roku aż 135.000 osób.

Poznań od lat kojarzy się z Volkswagenem. To tu mieszczą się siedziba Volkswagen Group Polska – wyłącznego importera w Polsce samochodów takich marek jak Audi, SEAT, Skoda, Porsche oraz Volkswagen i Volkswagen Samochody Użytkowe, a także fabryka Volkswagen Poznań, która jest jedyną fabryką na świecie produkującą Caddy. Podczas poznańskich targów motoryzacyjnych, od kilku lat grupa prezentuje najnowsze modele samochodów w hali 3a. Marka Volkswagen, jak co roku przygotowała jedną z największych ekspozycji aut. Na powierzchni 1000 metrów kwadratowych zaprezentowano 20 najnowszych samochodów marki, wśród nich Arteona, rodzinę nowych Golfów, samochody elektryczne i hybrydowe oraz paletę aut rodzinnych.

Arteon – awangardowe Gran Turismo

Pięciomiejscowy Arteon został pomyślany dla tych, którzy poszukują pięciodrzwiowego auta o sportowej sylwetce, a przy tym funkcjonalnego w codziennym użytkowaniu, wyróżniającego się eleganckimi kształtami i wyposażonego w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

Do najważniejszych elementów stylistycznych Arteona należy opracowana od podstaw przednia część nadwozia. Jej wyróżnik to długa pokrywa silnika zachodząca na błotniki i sięgająca do osłony chłodnicy, która zajmuje całą szerokość przodu. Seryjne reflektory wykonane w technologii LED oraz diodowe światła do jazdy dziennej łączą się tu z chromowanymi listwami oraz z pokrywą silnika. Dzięki temu, pod względem stylistyki przodu, Arteon w niczym nie ustępuje najbardziej renomowanym samochodom sportowym. 

W gamie Volkswagena Arteon plasuje się powyżej Passata. Połączenie awangardowej stylistyki i sportowego charakteru z funkcjonalnością, której przykładem jest przestronne wnętrze sprawia, że Arteon nadaje nowe znaczenie pojęciu Gran Turismo. Do zalet tego modelu, wykraczających poza standardy aut tej klasy, należy bardzo duża ilość miejsca na nogi pasażerów podróżujących z tyłu oraz bagażnik o pojemności od 563 do 1.557 litrów.

Arteona można wyposażyć w jeden z sześciu wydajnych silników o mocy od 150 KM do 280 KM oraz napęd na przednią oś lub na cztery koła. Samochód wyposażono także w cyfrowe wskaźniki i nowoczesny sposób obsługi. Szczególną uwagę zwracają Active Info Display (cyfrowe zegary i komputer pokładowy z funkcją indywidualizacji układu prezentowanych informacji), wyświetlacz typu head-up oraz najnowszej generacji system multimedialny Discover Pro ze szklanym ekranem o przekątnej 9,2 cala i z funkcją sterowania przy pomocy gestów.

Do awangardowego charakteru Arteona pasują innowacyjne systemy asystujące oraz zwiększające komfort podróżowania. Należą do nich, między innymi, aktywny tempomat (ACC) nowej generacji, który uwzględnia dane z komunikatów drogowych oraz ograniczenia prędkości i automatycznie dopasowuje do nich prędkość jazdy, a także nowe dynamiczne reflektory skrętne, które dzięki danym z GPS oraz pochodzącym z nawigacji z wyprzedzeniem „wiedzą” kiedy auto znajdzie się w zakręcie i uruchamiają funkcję doświetlania jeszcze zanim kierowca wjedzie w łuk drogi. Do zwiększenia bezpieczeństwa przyczynia się również system Emergency Assist drugiej generacji – gdy kierowca, np. z powodu zasłabnięcia, przestanie kontrolować pojazd, system nie tylko spowoduje hamowanie, ale też skieruje Arteona na skrajny prawy pas jezdni, jeśli okaże się on w danej chwili wolny.

Jedną z licznych zalet Arteona są także bardzo niskie koszty eksploatacji. W wypadku modeli z silnikami 1.5 TSI o mocy 150 KM oraz 2.0 TDI

o mocy 150 KM pierwszy przegląd serwisowy Volkswagen przewiduje dopiero po trzech latach użytkowania lub po przebiegu 60.000 km. Wymiana oleju powinna się odbyć po dwóch latach lub po przebiegu 30.000 km, chyba że komputer pokładowy wcześniej poinformuje kierowcę o konieczności wymiany oleju. Wiele materiałów eksploatacyjnych, jak np. olej w skrzyni biegów, w ogóle nie podlega wymianie. Bardzo niskie koszty eksploatacji Arteona docenią nie tylko kierowcy prywatni, ale również menedżerowie flot, dla których łączne koszty eksploatacji auta – tzw. Total Cost of Ownership (TCO) – często przesądzają o zakupie auta do firmy.

Podczas pierwszego dnia Poznań Motor Show Volkswagen opublikował cennik Arteona. Arteon jest oferowany w 3 wersjach wyposażenia jako Essence oraz Elegance i R-line. Do wyboru są silniki o mocy od 150 KM do 280 KM. Do wszystkich odmian silnikowych Arteona Volkswagen oferuje dwusprzęgłową przekładnię DSG, a do najmocniejszych 2.0 TSI (280 KM) oraz 2.0 TDI (240 KM) – seryjny napęd na cztery koła 4MOTION. Ceny Arteona rozpoczynają się od 127.690 zł za wersję z silnikiem 1.5 TSI o mocy 150 KM.

Nowy Golf

Nowy Golf, który już trafił do polskich salonów, od razu jest dostępny we wszystkich odmianach – jako 3- i 5-drzwiowy hatchback, Variant czyli kombi, Alltrack (kombi z atrybutami crossovera) oraz w usportowionych odmianach GTD, GTI i R, a także hybrydowej GTE i elektrycznej jako e-Golf. 

Z zewnątrz nowego Golfa można rozpoznać po zmienionej przedniej części nadwozia z diodowymi światłami do jazdy dziennej i po nowych elementach stylistycznych w tylnej części karoserii. Wyjątkowego wyrazu nadają teraz Golfowi w pełni LED-owe reflektory (dostępne za dopłatą), które zastępują reflektory ksenonowe. W najbogatszych wersjach wyposażeniowych LED-owe reflektory należą do standardu. Nowa wersja Golfa – kompaktowego bestsellera marki Volkswagen – już w podstawowym wyposażeniu seryjnym ma teraz system multimedialny „Composition Colour” z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 6,5 cala, tylne lampy wykonane w technice LED oraz jeszcze bardziej eleganckie wnętrze.

W nowym Golfie Volkswagen zastosował rozwiązania, które dotychczas stosowano w samochodach wyższych klas. Teraz w kompaktowym modelu dostępne są systemy asystujące takie jak wspomagający jazdę w korku czy rozpoznający pieszych, który jest funkcją systemu awaryjnego hamowania o nazwie Front Assist. Nowe rozwiązania pojawiły się także w dziedzinie multimediów. Nowością w klasie samochodów kompaktowych jest możliwość sterowania sprzętem multimedialnym przy pomocy gestów. Taka funkcja jest oferowana do sprzętu multimedialnego „Discover Pro” (z dotykowym ekranem o przekątnej 9,2 cala, który z wyglądu przypomina tablet). Wśród cyfrowych urządzeń na pokładzie nowego Golfa na uwagę zasługuje ponadto, zastosowany po raz pierwszy w tym modelu, Active Info Display (w pełni cyfrowe wskaźniki zamiast analogowych, które dają użytkownikowi możliwość spersonalizowania wyświetlanych informacji).

Podczas Poznań Motor Show Volkswagen prezentuje nowego Golfa w wersjach hatchback, Variant, Alltrack. Odwiedzający będą mogli przyjrzeć się także hybrydowej odmianie GTE oraz wersji w pełni elektrycznej.

Szeroka gama aut hybrydowych typu plug-in i elektrycznych na stoisku Volkswagena

Obok hybrydowego Golfa GTE i elektrycznego e-Golfa oferta Volkswagena obejmuje również elektryczny samochód miejski – e-up! – oraz hybrydową rodzinną limuzynę – Passata GTE. 

e-up! ma silnik elektryczny o mocy 60 kW, który generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 210 Nm począwszy od uruchomienia silnika i naciśnięcia pedału przyspieszenia. Mały Volkswagen może poruszać się z prędkością maksymalną 130 km/h i od 0 do 100 km/h rozpędza się w 12,4 s. Zasięg Volkswagena e-pp! wynosi 160 km. Samochód nie emituje przy tym żadnych szkodliwych substancji i w czasie jazdy jest niemal bezgłośny. Koszty eksploatacji Volkswagena e-up! są bardzo niskie – silnik nie wymaga okresowej wymiany oleju i filtra oleju, a koszt przejechania 100 km wynosi mniej niż 7 zł. Żeby zbliżyć się do takiego wyniku samochodem z konwencjonalnym spalinowym silnikiem, musiałby on zużywać mniej niż 2 l paliwa na 100 km.

Golf jako jedyny samochód na świecie jest oferowany, do wyboru, z silnikami spalinowymi (TSI i TDI), jako hybryda typu plug-in (GTE) i w wersji elektrycznej (e-Golf). Synchroniczny silnik elektryczny ma moc 100 kW (136 KM) w przedziale od 3.000 obr/min do 12.000 obr/min. Maksymalny moment obrotowy to 290 Nm w zakresie 0-3.000 obr/min. Litowo-jonowy zespół akumulatorów, który składa się z 27 modułów umieszczony jest między osiami auta i waży 318 kg. Pojemność zestawu akumulatorów wynosi 35,8 kWh. Średnio e-Golf zużywa 12,7 kWh energii elektrycznej na 100 km. Elektryczny kompaktowy Volkswagen dysponuje zasięgiem aż 300 km (zgodnie z normą NEDC).

Golf GTE o mocy 204 KM. Hybrydowy zespół napędowy typu plug-in w Golfie GTE składa się z silnika 1,4 TSI o mocy 150 KM i silnika elektrycznego o mocy 75 kW (102 KM). Litowo-jonowy akumulator ma pojemność 8,7 kWh. W cyklu mieszanym Golf GTE zużywa średnio jedynie 1,6 l/100 km (zgodnie z normą NEDC). Maksymalny zasięg jazdy z napędem elektrycznym wynosi 50 km, zaś całkowity zasięg samochodu to 880 km. Maksymalny moment obrotowy hybrydowego zespołu napędowego to 350 Nm. Moment obrotowy jest przenoszony na koła za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni biegów z dwoma sprzęgłami (DSG). Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 7,6 s, a maksymalna prędkość – 222 km/h.

Zespół napędowy hybrydowego Passata GTE, oferowanego jako limuzyna i kombi, składa się z 1,4-litrowej turbodoładowanej jednostki napędowej TSI o mocy 156 KM oraz silnika elektrycznego o mocy 85 kW i baterii litowo-jonowej. Łączna moc zespołu napędowego wynosi 218 KM, a maksymalny moment obrotowy – aż 400 Nm. W trybie elektrycznym Passat GTE potrafi pokonać 50 km jako samochód tzw. zeroemisyjny. Zasięg auta przy wykorzystaniu zalet hybrydy typu plug-in wynosi ponad 1000 km. Passat GTE osiąga prędkość maksymalną aż 225 km/h, co należy do wyjątku wśród samochodów hybrydowych, którymi z reguły można podróżować z prędkością znacznie mniejszą niż 200 km/h.

Nowy Golf uhonorowany tytułem „Wnętrze roku” w konkursie organizowanym przez moto.pl.

 • zdaniem jurorów nowy Golf ma jedno z najlepiej wykonanych wnętrz na rynku
 • doceniono nie tylko jakość wykonania, ale także zaawansowane systemy nawigacyjne z funkcją sterowania gestami

Poznań – Nowy Golf, który zadebiutował w polskich salonach dwa tygodnie temu, charakteryzuje się między innymi zmienionym wnętrzem. Zmiany dotyczą tapicerek, cyfrowych wskaźników oraz systemów radionawigacyjnych, dzięki którym Golf potwierdził swoją pozycję jednego z najnowocześniejszych modeli w swojej klasie. Zasługa w tym zastosowanego po raz pierwszy w Golfie wyświetlacza Active Info Display oraz nowego systemu multimedialnego, którym można sterować wykonując ręką odpowiednie gesty. Golf jest pierwszym kompaktowym autem na świecie, z którym kierowca może komunikować się przy pomocy gestów.

Martin Śliwa, redaktor naczelny serwisu moto.pl, podczas wręczenia nagrody powiedział: „Golf jest samochodem, który posiada jedno z najlepiej wykonanych i przemyślanych wnętrz na ryku. Obsługa jest niezwykle intuicyjna. Volkswagen zadbał o każdy detal. Ponadto nowy Golf, jako pierwszy samochód w klasie oferowany jest z funkcją sterowania gestami”.

Nowy Golf zadebiutował w polskich salonach 2 tygodnie temu. Auto wyposażone jest w wiele technicznych innowacji. Na przykład po raz pierwszy w samochodzie kompaktowym nowe urządzenie radionawigacyjne „Discover Pro” można obsługiwać za pomocą gestów. Jest ono wyposażone w ekran o przekątnej 9,2 cala i tworzy techniczną oraz stylistyczną całość z wirtualnym kokpitem, który zastępuje klasyczne zegary. Chociaż systemy multimedialne mają niespotykane dotąd możliwości, ich obsługa jest jak zawsze prosta i intuicyjna.

„Przez ponad 40 lat, z generacji na generację Golf uczył się rozumieć kierowcę i jego potrzeby. Od kilku lat z Golfem można komunikować się głosowo, dzięki połączeniu z internetem system radionawigacyjny potrafi wyszukać w sieci adresy miejsc do których kierowca chce dojechać. Wystarczy wydać odpowiednia komendę wraz z nazwą celu, oczywiście w języku polskim. Teraz przyszedł czas na rozumienie gestów, którymi kierowca może obsługiwać sprzęt multimedialny”. – powiedział Tomasz Tonder, PR Manager marki Volkswagen.