2.15.90.1, 2019-05-09 00:05:56
Aktualności Volkswagen 2016

Aktualności.

image

Volkswagen przedstawi w Detroit kolejny model z rodziny I.D. – auto z napędem elektrycznym będące ikoną nowoczesności.

Poznań, 28 grudnia 2016 – Zaczyna się era samochodów elektrycznych. Podczas North American International Auto Show (NAIAS, 08-22 stycznia 2017 r.) Volkswagen zaprezentuje wielofunkcyjne auto nowych czasów, czyli nowy model z rodziny I.D. Stylistyka studyjnego pojazdu łączy elementy charakterystyczne dla pierwszych legendarnych samochodów marki Volkswagen z tymi, jakie niesie elektryzująca przyszłość. 

 

image

Volkswagen podczas CES 2017.

Integracja urządzeń mobilnych z samochodowymi multimediami otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości.

Poznań, 23 grudnia 2016 – Podczas Consumer Electronics Show (CES 2017), wystawy odbywającej się w Las Vegas w USA od 5 do 8 stycznia 2017 roku, Volkswagen przedstawi wizję tego, jak może wyglądać w przyszłości samochodowa komunikacja między pojazdem a człowiekiem – będzie ona polegać na wymianie informacji poprzez Internet, będzie inteligentna i ekologiczna.

 

image

Euro NCAP 2016:

Nowy Tiguan z nagrodą „Best in Class”.

Poznań, 21 grudnia 2016 – Organizacja European New Car Assessment Programme (Euro NCAP) opublikowała ranking najlepszych samochodów roku 2016. Jedna z nagród została przyznana nowemu Tiguanowi, który został uznany najlepszym modelem w kategorii „Small off-roader”. Dzięki temu Tiguan – bestseller Volkswagena zalicza się do grona najbezpieczniejszych samochodów w swoich klasach.

image

Grupa Volkswagen otrzymała wszystkie zezwolenia z Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego (KBA) na dokonanie modyfikacji w silnikach TDI.

Wolfsburg, 21 grudnia 2016 r. – KBA wydał wszystkie niezbędne urzędowe zezwolenia na dokonanie czynności serwisowych w pojazdach z silnikami Diesla typu EA189. W najbliższych tygodniach poszczególne marki koncernu, w ścisłym uzgodnieniu z odpowiednimi urzędami, będą sukcesywnie informować o akcji wszystkich posiadaczy odpowiednich pojazdów w Europie i na świecie. Następnie klienci będą mogli uzgodnić termin swojej wizyty w dowolnym autoryzowanym serwisie.

image

Wyprzedaż Volkswagenów z rocznika 2016.

Poznań, 20 grudnia 2016 r. – Trwa wyprzedaż Volkswagenów z roku produkcji 2016. Nowe samochody są oferowane teraz z rabatem wynoszącym aż 21.000 zł. Ofertę aut dostępnych w wyprzedaży można szybko sprawdzić na stronie internetowej, która w łatwy sposób umożliwia znalezienie Volkswagena dostępnego od ręki i jak najbliższej miejsca zamieszkania.

list

Nowy Tiguan Allspace – Volkswagen przedstawi większą wersję swojego najpopularniejszego SUVa podczas targów w Detroit.

Poznań, 19 grudnia 2016 -  W przyszłym roku Volkswagen wprowadzi na rynek nową, większą wersję swojego najpopularniejszego SUVa – Tiguana. Model Allspace zaprezentowany zostanie szerokiej publiczności na początku stycznia podczas targów North American Auto Show (NAIAS, 8 – 22 stycznia) w Detroit. Już na początku lata 2017 ta siedmioosobowa wersja modelu pojawi się w sprzedaży kolejno na rynkach Ameryki Północnej, Chin oraz Europy.

tco

Kupujesz samochód? Wybierz świadomie!

Poznań, 15 grudnia 2016 r.  - Jak wynika z badania Instytutu Millward Brown, przeprowadzonego w październiku 2016 roku na zlecenie marki Volkswagen, polscy kierowcy kupując nowy samochód kierują się przede wszystkim ceną, nie poświęcając zbyt wielkiej uwagi kosztom eksploatacji. A takie podejście może mocno nadwyrężyć domowy budżet. Z drugiej strony większość ankietowanych uważa, że są marki tańsze w użytkowaniu. Bez wątpienia do tej grupy należy Volkswagen.

list

Znakomity listopad dla Volkswagena pod względem liczby rejestracji nowych samochodów.

Poznań, 8 grudnia 2016 r. – W listopadzie zarejestrowano w Polsce 4.143 nowe, osobowe Volkswageny, o 22,32 procent więcej niż w listopadzie 2015 roku. W okresie od stycznia do końca listopada bieżącego roku 37.890 szt., o 1.685 więcej niż nowych samochodów marki Toyota, o 7.206 więcej niż nowych aut Opla i o 12.014 więcej niż nowych Fordów.

rajd

Volkswagen Arteon: limuzyna klasy premium ma wygląd równie awangardowy, co dynamiczny.

Poznań, 28 listopada 2016 – Trzy miesiące przed światową premierą, która będzie miała miejsce podczas Salonu Samochodowego w Genewie, Volkswagen daje pierwszy wgląd w fascynującą stylistykę swojej nowej, topowej limuzyny Arteona. Została ona skonstruowana od podstaw i w hierarchii modeli niemieckiej marki zajmie pozycję powyżej Passata. 

e-golf

Volkswagen wznawia produkcję w Szklanej Manufakturze w Dreźnie – nowy e-Golf będzie powstawał tam od kwietnia 2017 roku.

Poznań, 22 listopada 2016 – Volkswagen na nowo rozpoczyna produkcję aut w Szklanej Manufakturze w Dreźnie, od kwietnia 2017 roku będzie tam powstawał nowy e-Golf. Informację tę, w obecności premiera Saksonii Stanisława Tillicha, ministra gospodarki regionu Martina Duliga i burmistrza Drezna Dirka Hilberta podał w Dreźnie dr Frank Welsch, Członek Zarządu Marki ds. Rozwoju.

rajd

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Australii:

Volkswagen kończy starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata podwójnym zwycięstwem – Mikkelsen i Ogier piszą w Australii historię.

Poznań, 21 listopada 2016 r. – Udział Volkswagena w Rajdowych Mistrzostwach Świata kończy się mocnym akcentem: Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger (N/N) do szeregu zwycięstw, jakie odniosło najbardziej skuteczne auto w historii Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC) w Australii, na zakończenie, dodali kolejną wygraną. 43 zwycięstwo Polo R WRC w 52 rajdach było spektakularne i zostało okupione twardym pojedynkiem z kolegami z zespołu – Sebastienem Ogierem/Julienem Ingrassią (F/F).

oferta vw

Światowa premiera w Los Angeles: nowy e-Golf z zasięgiem do 300 km.

Poznań, 18 listopada 2016 – Podczas Los Angeles Auto Show Volkswagen prezentuje jako światową premierę e-Golfa najnowszej generacji. Auto nieemitujące szkodliwych substancji ma większe moc i zasięg oraz bogatsze wyposażenie standardowe niż jego poprzednik. Szczególnie ważne jest zwiększenie dystansu jaki może pokonać elektryczny Golf. 

rajd

W ostatnim rajdzie sezonu Volkswagen stawia na wygraną.

Poznań, 16 listopada 2016 r. – Koniec pewnej ery: Volkswagen po raz ostatni wystawia Polo R WRC do startu w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC). Podczas Rajdu Australii (17-20 listopada), ostatniego w sezonie 2016, zespół mistrzów świata z lat 2013, 2014, 2015 i 2016 zamierza pokazać na co go stać. 

oferta vw

Atrakcyjna oferta na samochody z rocznika 2016 w salonach Volkswagena.

Poznań, 16 listopada 2016 – Volkswagen przygotował atrakcyjną ofertę na samochody z rocznika 2016. Kupujący mogą liczyć na korzyści o wartości od 3.000 do nawet 21.000 zł. 

Z okazji światowej premiery nowego Golfa w Wolfsburgu powstał film ukazujący samochód, pracowników i fabrykę

Z okazji światowej premiery nowego Golfa w Wolfsburgu powstał film ukazujący samochód, pracowników i fabrykę.

Poznań, 14 listopada 2016 r. – Pracownicy głównego zakładu Volkswagena w Wolfsburgu współpracowali przy produkcji filmu jaki nakręcono specjalnie z okazji premiery nowego Golfa. Jürgen Stackmann, Członek Zarządu Volkswagena ds. Sprzedaży, stwierdził: „Pracownicy zakładu w Wolfsburgu są dumni z nowego Golfa i pracy jaką włożyli w jego powstanie. Dlatego film towarzyszący premierze nowego Golfa nakręcono właśnie tam, gdzie model ten jest produkowany”.

image

Golf – udoskonalony bestseller. Światowa premiera w Wolfsburgu.

Wolfsburg, listopad 2016 r. Volkswagen zaprezentował dziś w Wolfsburgu mocno zmodernizowanego Golfa, który jest najpopularniejszym modelem w historii koncernu. Centralnym punktem zmian w Golfie z roku modelowego 2017 są – obok nowych silników, bardziej wyrazistej stylistyki i nowych systemów asystujących – systemy informacyjno-rozrywkowe nowej generacji. Po raz pierwszy na świecie w samochodzie klasy kompaktowej system multimedialny („Discover Pro”) można obsługiwać przy pomocy gestów. Wyposażony w ekran o przekątnej 9,2 cala system ten tworzy koncepcyjną i plastyczną całość z Active Info Display (również nowym w Golfie). Wzbogacono ponadto zakres usług internetowych i aplikacji.

logo Volkswagen

Światowa premiera nowego Volkswagena Golfa.

Poznań, 9 listopada 2016 r. – Światowa premiera nowego Volkswagena Golfa, która odbędzie się w Wolfsburgu będzie transmitowana na żywo w czwartek 10 listopada od godz. 12:30 do godz. 13:00 (czasu środkowoeuropejskiego).

image

Volkswagen wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i z jej pomocą szkoli swoich pracowników w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Poznań, 7 listopada 2016 r. – Rozpoczęta przed zaledwie trzema tygodniami współpraca Volkswagena i WOŚP już przynosi efekty. W tym czasie, jako jedni z pierwszych, przeszkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy i w resuscytacji krążeniowo-oddechowej przeszli pracownicy marki z centrali Volkswagen Group Polska. W przyszłym roku Volkswagen będzie angażował się w akcje, których celem jest poszerzanie wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy.

logo Volkswagen

Volkswagen uzyskał zezwolenie Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego na przeprowadzenie czynności serwisowych w samochodach z silnikami 1.6 TDI typu EA189.

Poznań, 4 listopada 2016 r. – KBA zezwolił na przeprowadzenie czynności serwisowych w 2,6 miliona samochodów wyposażonych w silniki 1.6 TDI typu EA189. Dzięki temu wkrótce będzie mogło rozpocząć się wdrażanie akcji w pierwszych samochodach z silnikami trzeciej i ostatniej klasy pojemnościowej. Posiadacze aut z tymi jednostkami napędowymi będą w najbliższych tygodniach sukcesywnie informowani o przeprowadzanej akcji. Potem będą mogli uzgodnić termin wizyty u wybranego przez siebie autoryzowanego partnera.

Volkswagen Golf

Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego.

Poznań, 2 listopada 2016 r. – Marka Volkswagen zmienia swoje plany dotyczące aktywności w sporcie samochodowym. Od 2017 roku Volkswagen będzie koncentrował się na nowych technologiach oraz dyscyplinach angażujących klientów. Po czterech latach udziału w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC), w których marka zdobyła mistrzowskie tytuły w klasyfikacji kierowców, pilotów i producentów, Volkswagen kończy swoje zaangażowanie w tej serii.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Wielkiej Brytanii

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Wielkiej Brytanii:

Czterokrotni Mistrzowie Świata - Volkswagen świętuje 12. rajdowy tytuł mistrzowski w ciągu czterech lat.

Poznań, 31 października 2016 r. – 12 tytułów w cztery lata, po cztery w klasyfikacjach – kierowców, pilotów i producentów. Podczas Rajdu Wielkiej Brytanii Volkswagen postawił kropkę nad „i” w trudnym sezonie 2016 Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC). Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (F/F) startując w Polo R WRC wygrali dwunastą spośród 13 rund sezonu. Teraz nikt już nie odbierze Volkswagenowi pierwszego miejsca w klasyfikacji producentów. Do zdobycia tego tytułu, czwartego od 2013 roku, przyczyniła się załoga Ogier/Ingrassia, która wygrała szósty rajd w tym sezonie, a czwarty z rzędu.

Volkswagen Golf

Odliczanie do premiery odświeżonego Golfa trwa:

Jaki tylko chcesz - różnorodne wersje modelu na przestrzeni lat.

Poznań, 31 października 2016 r. – Debiut Volkswagena Golfa pierwszej generacji w 1974 roku okazał się początkiem imponujceh historii pełnej sukcesów. Od tego czasu wyprodukowano ponad 33 miliony egzemplarzy tego modelu. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Volkswagen jest pierwszym i jedynym producentem samochodów na świecie, który oferuje jeden model w wersjach ze wszystkimi liczącymi się rodzajami napędu. Golf jest też dostępny w wielu odmianach nadwoziowych i można go wyposażyć w ogromną liczbę elementów nadających mu indywidualny wygląd.

Volkswagen Atlas

Volkswagen Atlas – światowa premiera nowego, 7-miejscowego SUV-a na rynek amerykański.

Poznań/Santa Monica (Kalifornia, USA), 28 października 2016 r. – Światowa premiera Volkswagena Atlasa w Kalifornii. Nowy 7-miejscowy SUV przeznaczony na rynek Stanów Zjednoczonych został wczoraj wieczorem zaprezentowany na molo w Santa Monica, gdzie kończy się historyczna trasa Route 66. Atlas otwiera nowy rozdział w historii Volkswagena w Ameryce. Nowy model będzie produkowany w Chattanooga (stan Tennessee) z przeznaczeniem na rynek Ameryki Północnej. Auto jest wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne, wyróżnia się przestronnym wnętrzem i starannością wykonania widoczną w każdym szczególe.

Tiguan odznaczony nagrodą German Design Award 2017

Tiguan odznaczony nagrodą German Design Award 2017.

Poznań, 25 października 2016 r. – Od ponad 40 lat rozwiązania techniczne stosowane w Golfie są odbiciem tego, co dzieje się w świecie motoryzacji. Więcej – dzięki Golfowi, Volkswagen upowszechnił te rozwiązania. Zwłaszcza systemy bezpieczeństwa przestały być dzięki niemu przywilejem nielicznych, a stały się dostępne dla wszystkich kierowców. Początkowo chodziło o tak podstawowe wyposażenie jak skuteczne zagłówki czy bezpieczne zawieszenie. Potem dołączyły nadwozie absorbujące energię zderzenia, poduszki powietrzne oraz ABS.

logo Volkswagen

Volkswagen uzyskał końcowe pozwolenie na ugodę w sprawie silników 2.0 TDI w USA.

Poznań, 26 października 2016 r. – Volkswagen AG, Volkswagen Group of America Inc. oraz określone filie (dalej nazywane „Volkswagen”) poinformowały dzisiaj, że sędzia Charles R. Breyer z United States District Court for the Northern District of California dopuścił końcowe porozumienie układowe między Volkswagenem, a prywatnymi oskarżycielami, reprezentowanymi przez powołany przez sąd komitet pozywających (Plaintiffs’ Steering Committee, PSC), zawiązany w związku ze skargami cywilnoprawnymi dotyczącymi określonych pojazdów z silnikami 2.0 TDI marek Volkswagen i Audi w USA.

Volkswagen Golf

Odliczanie do premiery Golfa po face liftingu trwa:

Volkswagen Golf upowszechnił rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo.

Poznań, 25 października 2016 r. – Od ponad 40 lat rozwiązania techniczne stosowane w Golfie są odbiciem tego, co dzieje się w świecie motoryzacji. Więcej – dzięki Golfowi, Volkswagen upowszechnił te rozwiązania. Zwłaszcza systemy bezpieczeństwa przestały być dzięki niemu przywilejem nielicznych, a stały się dostępne dla wszystkich kierowców. Początkowo chodziło o tak podstawowe wyposażenie jak skuteczne zagłówki czy bezpieczne zawieszenie. Potem dołączyły nadwozie absorbujące energię zderzenia, poduszki powietrzne oraz ABS.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Wielkiej Brytan

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Wielkiej Brytanii:

Cel Volkswagena to wygranie 12. rajdowej rundy tego sezonu i zdobycie tytułu Mistrza Świata Producentów 2016.

Poznań, 25 października 2016 r. – Przed Rajdem Wielkiej Brytanii Volkswagen ma wielkie plany. Na przedostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC) sezonu 2016 fabryczny zespół z Wolfsburga może zdobyć po raz czwarty z rzędu tytuł mistrza świata w klasyfikacji producentów. Aby podobnie jak w latach 2013, 2014 i 2015 rozstrzygnąć zwycięstwo na własną korzyść wystarczy, żeby przed ostatnią rundą w sezonie 2016 Volkswagen zachował nad konkurentami przewagę 43 punktów. W tej chwili wynosi ona aż 62 punkty.

Światowa premiera odświeżonego Golfa już w listopadzie

Światowa premiera odświeżonego Golfa już w listopadzie.

Poznań, 20 października 2016 r. – Już w listopadzie Volkswagen przedstawi zmodernizowaną wersję jednego ze swoich najbardziej popularnych modeli – Golfa. Ten światowy bestseller jest już w ofercie od ponad czterech dekad. Model ten jest tak popularny, że to od jego nazwy powstała „klasa „Golfa”. Żaden inny europejski samochód nie sprzedaje się tak dobrze. Pod koniec zeszłego roku, liczba sprzedanych egzemplarzy wynosiła 32.590.025 sztuk. Wynik ten oznacza, że podczas ostatnich 42 lat, ktoś kupował nowego Golfa średnio co 40 sekund. Właśnie takie statystyki kształtują historię tego modelu, a Volkswagen w tym samym czasie pracuje nad jego rozwojem.

Załoga Volkswagena – Ogier/Ingrassia

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Hiszpanii.

Załoga Volkswagena – Ogier/Ingrassia po raz czwarty z rzędu zdobywa tytuł rajdowego mistrza świata.

Poznań, 17 października 2016 r. – Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) zdobyli po raz czwarty z rzędu tytuł rajdowych mistrzów świata, przypieczętowali go wygrywając Rajd Hiszpanii. Przy ogromnym aplauzie publiczności załoga startująca w Polo R WRC wygrała rajdową rundę w Katalonii, podium rajdu uzupełniły zespoły Hyundaia – Dani Sordo/Marc Marti (E/E) i Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul (B/B). Dla Ogiera i Ingrassi był to piąty wygrany rajd w sezonie. W sumie, podczas 11 tegorocznych rund, zawodnicy ci stawali na podium aż dziewięć razy.

logo Volkswagen

Globalny wzrost sprzedaży samochodów marki Volkswagen od stycznia do września.

Poznań, 17 października 2016 r. – Marka Volkswagen Samochody Osobowe sprzedała we wrześniu 2016 roku na całym świecie 547.700 samochodów, czyli o 6,7% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Od stycznia do września przekazano klientom łącznie 4.374.900 samochodów. Po raz pierwszy w tym roku sprzedaż skumulowana marki Volkswagen przekroczyła wartość roku ubiegłego (+0,6%). Jürgen Stackmann, Członek Zarządu marki Volkswagen ds. Sprzedaży stwierdził: „Dzięki dobrej sytuacji w Chinach, Volkswagen znacznie przekroczył we wrześniu ubiegłoroczny poziom sprzedaży. W całym okresie od stycznia do września osiągnęliśmy wynik lepszy niż w roku 2015”.

Volkswagen partnerem programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” oraz „Pokojowego Patrolu” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Volkswagen partnerem programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” oraz „Pokojowego Patrolu” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Warszawa, 17 października 2016 r. – Pierwszy dzień współpracy Volkswagena i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” rozpoczął się od ustanowienia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Hiszpanii

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Hiszpanii.

Szansa na kolejne trzy mistrzowskie tytuły dla Volkswagena podczas 50. startu Polo R WRC w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Poznań, 11 października 2016 r. – Volkswagen wyrusza na Rajd Hiszpanii pełen optymizmu. Sebastian Ogier i Julien Ingrassia (F/F) mogą po raz czwarty z rzędu zdobyć tytuły mistrzów w klasyfikacjach kierowców i pilotów. Z kolei największe szanse aby im w tym przeszkodzić mają koledzy z zespołu Volkswagena – Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger (N/N).

Znakomite wyniki sprzedaży Volkswagena w Polsce

Znakomite wyniki sprzedaży Volkswagena w Polsce.

Poznań, 6 października 2016 r. – W każdym miesiącu 2016 roku rejestrowano w Polsce więcej nowych VW niż w analogicznych miesiącach 2015 roku. W porównaniu z sierpniem bieżącego roku, we wrześniu popyt na nowe samochody spod znaku Volkswagena wzrósł o 19,05%. Porównując rok do roku, we wrześniu liczba rejestracji nowych aut VW wzrosła o aż 31,53%.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Francji

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Francji.

Załoga Volkswagena - Ogier/Ingrassia - wygrywa Rajd Francji i przybliża się do czwartego z rzędu tytułu mistrzowskiego.

Poznań, 3 października 2016 r. – To było zwycięstwo na wagę złota, bo odniesione we własnym kraju. Duet Volkswagena – Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) – wygrywając 36. rajd w swojej karierze, uczynił decydujący krok w kierunku zdobycia tytułu Rajdowych Mistrzów Świata FIA (WRC).

Światowa premiera wizjonerskiego, studyjnego Volkswagena I.D.

Salon Samochodowy Paryż 2016:

Światowa premiera wizjonerskiego, studyjnego Volkswagena I.D.

Poznań, 29 września 2016 r. – Think New! Pod tym hasłem, prezentując wizjonerski samochód elektryczny podczas Salonu Samochodowego w Paryżu (1-16 października), Volkswagen daje fascynujący obraz przyszłej motoryzacji. Gwiazdą ekspozycji jest model I.D. mający tu swoją światową premierę. Seryjna produkcja tego samochodu, nieemitującego żadnych szkodliwych substancji, rozpocznie się w 2020 roku; I.D. to pierwsze innowacyjne auto elektryczne nowej generacji.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Francji

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Francji.

10.000 zakrętów i załoga w drodze po mistrzowski tytuł – Volkswagen, Ogier, Ingrassia i Rajd Francji na Korsyce.

Poznań, 28 września 2016 r. – Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) podczas rajdowej rundy Mistrzostw Świata (WRC) rozgrywanej w ich własnym kraju mają szansę, na długo przed końcem sezonu, po raz czwarty z rzędu zostać mistrzami świata i zrównać się z ilością posiadanych mistrzowskich tytułów z takimi legendami jak Juha Kankkunen (FIN) i Tommi Mäkinen (FIN).

logo Volkswagen

Salon Samochodowy Paryż 2016:

Konferencja prasowa Volkswagena z Paryża dostępna na żywo.

Poznań, 27 września 2016 r. – Konferencja prasowa marki Volkswagen Samochody Osobowe, która odbędzie się podczas nadchodzącego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu będzie transmitowana na żywo w czwartek 29 września od godziny 8:00 (czasu środkowoeuropejskiego).

Licytacja Golfów

Rozpoczyna się licytacja Golfów, którymi papież Franciszek podróżował podczas Światowych Dni Młodzieży.

Kraków, 26 września 2016 r. – Trzy Golfy o numerach rejestracyjnych K1 POPE, K2 POPE i K3 POPE, którymi papież podróżował podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce trafiły na licytację. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży aut oraz z licytacji cegiełek zostaną w całości przekazane na cele charytatywne. Akcja jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka o materialne owoce Roku Miłosierdzia.

Nowy Volkswagen up!

Nowy Volkswagen up! już w sprzedaży.

Poznań, 21 września 2016 r. – Volkswagen rozpoczął w Polsce sprzedaż nowego up!. Model ten ma teraz znacznie bardziej wyrazistą stylistykę i bogatsze wyposażenie seryjne, można do niego dokupić więcej elementów służących personalizacji wyglądu, up!a wyposażono również w rozbudowany sprzęt multimedialny. Wśród opcji dostępny jest system nagłośnienia BeatsAudio o mocy 300 wat.

najszybszy Beetle na świecie

328 km/h! – najszybszy Beetle na świecie.

Poznań, 20 września 2016 r. – Podczas corocznego festiwalu World of Speed na jeziorze Bonneville w stanie Utah w USA specjalnie zmodyfikowany Volkswagen Beetle ustanowił nowy rekord prędkości. Beetle LSR (Land Speed Record) wyposażony w dwulitrowy silnik z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa (TSI) osiągnął na dystansie jednej mili prędkość 328,195 km/h (205,122 mph) - największą jaką kiedykolwiek uzyskał Beetle.

Volkswagen Business Care

Volkswagen Business Care.

Kompleksowy program sprzedaży samochodów dla klientów biznesowych.

Poznań, 19 września 2016 r. – Z danych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że w Polsce działa 2,3 mln firm, które zatrudniają od 1 do 9 pracowników. Od teraz, dzięki kompleksowemu programowi sprzedaży samochodów Volkswagen Business Care, każda z nich może łatwo i szybko rozpocząć korzystanie z dowolnego samochodu marki Volkswagen.

Salon Samochodowy w Paryżu 2016

Salon Samochodowy w Paryżu 2016.

Volkswagen zaprezentuje elektryczny pojazd nowej ery.

Poznań, 16 września 2016 r. – Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu (1-16 października) ekspozycja Volkswagena będzie podporządkowana idei „Think New”. Prezentując, jako światową premierę, studyjny model o niezwykłym designie Volkswagen przedstawi nowego ambasadora świata motoryzacji.

50 lat Volkswagen Motorsport

50 lat Volkswagen Motorsport.

Zielone światło dla specjalnej wystawy: "50 Years of Excitement" oficjalnie otwarta w Berlinie.

Poznań, 8 września 2016 r. – Pół wieku historii z sukcesami – wystawa poświęcona 50. rocznicy powstania Volkswagen Motorsport została oficjalnie otwarta w Berlinie. Prócz trzykrotnego rajdowego mistrza świata Sebastiéna Ogiera w uroczystości uczestniczyli także były rajdowy mistrz świata Luis Moya, legenda sportów motorowych Hans-Joachim „Strietzel” Stuck, a także inni bohaterowie, którzy przez 50 lat historii Volkswagen Motorsport budowali jego sukcesy.

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r.

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 roku zostanie zaprezentowany podczas wystawy Classic Moto Show w Krakowie.

Poznań, 31 sierpnia 2016 r. – Sportowy i piękny Karmann Ghia, który technicznie jest spokrewniony z popularnym Garbusem miał za zadanie zmienić postrzeganie Volkswagena jako producenta wyłącznie samochodów tanich, prostych w konstrukcji i o mało wyrafinowanym wyglądzie.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Niemiec

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Niemiec.

Super Seb! Volkswagen wygrywa domową rundę WRC.

Poznań, 22 sierpnia 2016 r. – Volkswagen po raz drugi z rzędu wygrał Rajd Niemiec. Podobnie jak w zeszłym roku, Ogier/Ingrassia startujący w Polo R WRC zwyciężyli w dziewiątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC). Wykorzystali przy tym niewielką przewagę wynikającą z faktu, że podczas pierwszego w pełni asfaltowego rajdu w bieżącym sezonie wyjechali na trasę jako pierwsi.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Niemiec

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Niemiec.

Nareszcie asfalt! Volkswagen gotowy do występu przed rodzimą publicznością.

Poznań, 16 sierpnia 2016 r. – Na całej trasie tylko asfalt. Volkswagen już nie może doczekać się rundy Rajdowych Mistrzostw Świata rozgrywanej w jego ojczyźnie. W zeszłym roku załogi z Wolfsburga zajęły w Rajdzie Niemiec trzy pierwsze miejsca, w bieżącym sezonie zaś kierowcy Volkswagena plasują się w ogólnej klasyfikacji na miejscach pierwszym, drugim i trzecim.

Volkswagen logo

Volkswagen otrzymał zezwolenie Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego na wprowadzenie modyfikacji w samochodach z silnikami 1.2 TDI typu EA 189.

Poznań, 16 sierpnia 2016 r. – Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (KBA) zezwolił na wprowadzenie zmian technicznych w pojazdach z silnikami 1.2 TDI typu EA 189.

Volkswagen logo

Grupa Volkswagen wprowadzi filtr cząstek stałych do silników benzynowych.

Poznań, 9 sierpnia 2016 r. – Grupa Volkswagen intensywnie pracuje nad zmniejszeniem uciążliwości silników benzynowych dla środowiska naturalnego. W tym celu zdecydowano o zastosowaniu na szeroką skalę filtra cząstek stałych do aut z silnikiem benzynowym, tzw. filtra cząstek benzyny (GPF).

Das WeltAuto – nowa jakość sprzedaży samochodów używanych

Das WeltAuto – nowa jakość sprzedaży samochodów używanych.

Poznań, 8 sierpnia 2016 r. – Salony Das WeltAuto – czyli najmłodszej marki Volkswagen Group Polska, jak mówi się o programie profesjonalnego odkupu i sprzedaży samochodów używanych – istnieją przy wybranych salonach sprzedaży nowych aut marek Volkswagen, SEAT, Skoda i Volkswagen Samochody Użytkowe. Dynamiczny rozwój sieci dealerskiej zakłada zwiększenie liczby punktów odkupu i sprzedaży samochodów używanych z 50 w 2016 roku do aż 108 już za dwa lata.

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r.

Volkswagen numerem 1 w Polsce pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w lipcu.

Poznań, 8 sierpnia 2016 r. – Volkswagen zanotował znakomity wynik sprzedaży w lipcu. W ubiegłym miesiącu zarejestrowano w naszym kraju 3.684 nowych osobowych Volkswagenów. Lipiec był już drugim miesiącem w tym roku, w którym Polacy z salonów wyjeżdżali najczęściej nowymi Volkswagenami.

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r.

Zyskaj z Volkswagenem.

Poznań, 2 sierpnia 2016 r. – Bezpłatne przeglądy czy bogatsze wyposażenie? A może jedno i drugie, a do tego ochrona pogwarancyjna? Volkswagen ma ciekawą propozycję dla wszystkich, którzy chcą kupić nowy samochód i cenią sobie spokój. Większość modeli Volkswagena jest dostępna z ochroną pogwarancyjną, pakietem przeglądów i dodatkowym wyposażeniem w cenie samochodu. Łączna wartość Pakietu Korzyści może sięgać nawet 11.000 zł. Nic, tylko tankować i jeździć.

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r.

Koncern Volkswagen dostarczył 5,12 mln samochodów w pierwszej połowie 2016 roku.

Poznań, 2 sierpnia 2016 r. – W czerwcu sprzedaż samochodów koncernu Volkswagen wzrosła o 5,1 procenta w porównaniu do sprzedaży w czerwcu 2015 roku. Do klientów trafiło 883.400 samochodów. W pierwszej połowie tego roku sprzedaż wyniosła 5,12 mln egzemplarzy, czyli o 1,5 procenta więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku.

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Finlandii.

Wywalczone podium: Latvala drugi w swojej ojczyźnie. W klasyfikacji generalnej na trzech pierwszych miejscach kierowcy Volkswagena.

Poznań, 1 sierpnia 2016 r. – Dobra walka, dobre wyniki: Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila zajęli w swojej ojczyźnie drugie miejsce i przesunęli się na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej kierowców i pilotów Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC).

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r.

Volkswagen wygrywa test obsługi multimediów przeprowadzony przez magazyn „auto motor i sport”.

Poznań, 1 sierpnia 2016 r. – Wyniki testu, przeprowadzonego przez grono jurorów w wieku od 21 do 72 lat i pod czujnym okiem redaktorów magazynu „auto motor i sport”, nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

Papież Franciszek podróżuje Golfem Sportsvanem

Papież Franciszek podróżuje Golfem Sportsvanem.

Poznań, 28 lipca 2016 r. – W programie pielgrzymki papieża Franciszka do Polski są odwiedziny nie tylko Krakowa i Brzegów, w których będą miały miejsce główne uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, ale również Jasnej Góry w Częstochowie i obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Po województwie Małopolskim oraz do Częstochowy papież Franciszek będzie podróżował jednym z czterech granatowych Golfów Sportsvanów. Zgodnie z życzeniem, które spłynęło z Watykanu, auta mają podstawowe wyposażenie, wzbogacone jedynie o… dywaniki.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Finlandii

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Finlandii.

Kierowcy Volkswagena w świetnej formie przed Rajdem Finlandii.

Poznań, 25 lipca 2016 r. – Tysiąc hop w krainie tysiąca jezior. Kolejnym wydarzeniem w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC), które odbędzie się w dniach 28-31 lipca, jest najszybszy rajd w sezonie – rajd Finlandii. Polo R WRC pozostaje niezwyciężone zarówno w Finlandii jak i w Polsce – drugim w kolejności najszybszym rajdem.

Volkswagen wygrywa Wielki Test Salonów tygodnika „Auto Świat”

Volkswagen wygrywa Wielki Test Salonów tygodnika „Auto Świat”.

Poznań, 20 lipca 2016 r. - Test salonów tygodnika „Auto Świat” to wielki sprawdzian jakości obsługi klientów w salonach. W trzynastej edycji tego testu, organizowanego wspólnie z firmą TNS Polska - liderem w dziedzinie badań rynkowych na potrzeby branży motoryzacyjnej - 71 tajemniczych klientów odwiedziło i oceniło w sumie aż 365 salonów 21 importerów na terenie Polski. Ich zamiar był zawsze taki sam - chcieli kupić popularny model danej marki.

logo Volkswagen

Volkswagen i LG będą wspólnie rozwijać innowacyjną platformę „Connected Car”.

Poznań, 20 lipca 2016 r. – Koncern Volkswagen i LG Electronics podpisały wstępne porozumienie w sprawie wspólnych badań i rozwoju platformy usługowej nowej generacji „Connected Car”.

Zespół Zietlow: czwarty rekord dla Touarega

Zespół Zietlow: czwarty rekord dla Touarega.

Poznań, 19 lipca 2016 r. - Po trzech rekordach, pobitych tym samym Touaregiem, Rainer Zietlow i jego zespół postanowili sięgnąć po kolejny. Tym razem poszukali wyzwania na euroazjatyckim kontynencie i w zaledwie sześć i pół dnia przejechali Touaregiem V6 TDI z Magadanu - miasta położonego na dalekim wschodzie Rosji - do stolicy Portugalii Lizbony, pobijając kolejny rekord. Dotychczas zespół pokonał Touaregiem Panamericanę z Ziemi Ognistej na Alaskę w 11 dni i 17 godzin, trasę z Melbourne do St. Petersburga w 17 dni i 11 godzin oraz z RPA do Norwegii (Cape to Cape 2.0) w 9 dni i 4 godziny.

bogato wyposażona wersja Touarega - Business Line

Volkswagen wprowadza do oferty bogato wyposażoną wersję Touarega - Business Line.

Poznań, 15 lipca 2016 r. – Aż do zakończenia produkcji obecnej generacji Touarega, Volkswagen będzie oferował w Polsce wersję Business Line. Do wyposażenia seryjnego tej wersji należą elementy o łącznej wartości aż 52.540 zł, które większość dotychczasowych nabywców tego modelu zamawiała z listy wyposażenia dodatkowego.

Wspaniały jubileusz: 50 lat Volkswagen Motorsport

Wspaniały jubileusz:

50 lat Volkswagen Motorsport.

Poznań, 13 lipca 2016 r. - 50 lat temu, 11 lipca 1966 roku, dealerzy i importerzy z zamiłowaniem do sportu samochodowego powołali w Monachium „Związek Formuły V Europa”. Była to chwila narodzin Volkswagen Motorsport. Wszystko zaczęło się jednak w 1963 roku w USA. To tam wykorzystano rozwiązania techniczne Volkswagena, by stworzyć serię wyścigów Formuły V („Formula Vee”) dla młodych utalentowanych kierowców. Małe wyścigowe auta biorące udział w tej serii – z podzespołami legendarnego Volkswagena „Garbusa” - w ramach reimportu pojawiły się także w Niemczech.

Bardzo dobre wyniki sprzedaży marki Volkswagen

Bardzo dobre wyniki sprzedaży marki Volkswagen.

Poznań, 12 lipca 2016 r. – W pierwszej połowie 2016 roku zarejestrowano w Polsce 20.389 nowych osobowych Volkswagenów. Miniony miesiąc z wynikiem 3.720 zarejestrowanych aut był drugim pod względem liczby rejestracji po rekordowym - jak dotychczas w tym roku - marcu, w którym liczba rejestracji wyniosła aż 4.469.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Polski

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Polski.

Tu liczy się odwaga: Mikkelsen wygrywa Rajd Polski i odnosi drugie w karierze zwycięstwo w cyklu WRC, Ogier i Volkswagen prowadzą w mistrzostwach w połowie sezonu.

Poznań, 4 lipca 2016 r. - Dzięki wspaniałej jeździe podczas Rajdu Polski załoga Volkswagena Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger (N/N) odniosła swoje drugie zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC). Zawodnicy startujący w Volkswagenie Polo R WRC szczególnie emocjonujący pojedynek stoczyli z załogą Ott Tänak/Raigo Mölder (EST/EST, M-Sport-Ford), która ostatecznie zajęła drugie miejsce, z powodu straty czasowej po przebiciu opony na przedostatnim odcinku rajdu.

AutoVision GmbH

AutoVision GmbH, spółka córka firmy Volkswagen, otwiera oddział w Poznaniu w Polsce.

Poszukujemy zaangażowanych specjalistów do ciekawych projektów.

Wolfsburg / Poznań, 30 czerwca 2016 r. - Firma AutoVision jeszcze bardziej podkreśla swój międzynarodowy charakter za pomocą spółki Autovision GmbH sp. z o.o. oddział w Polsce: W kwietniu 2016 roku w Poznaniu rozpoczęto realizację pierwszych projektów dla Volkswagen Competence Center Accounting, a 29 czerwca 2016 roku odbyło się oficjalne otwarcie biura.

logo Volkswagen

Matthias Müller: daliśmy sygnał do startu dla największego procesu zmian w historii Volkswagena.

Poznań, 29 czerwca 2016 r. – Na 56. Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy w Hanowerze, które odbyło się w minionym tygodniu, Prezes Zarządu Volkswagen AG Matthias Müller przedstawił prawie trzem tysiącom zgromadzonych uczestników nowy, zorientowany na przyszłość program „TOGETHER – Strategy 2025”, w którym ujęta jest wizja rozwoju przedsiębiorstwa w najbliższym dziesięcioleciu.

logo Volkswagen

Volkswagen zawiera porozumienia ugodowe z urzędami federalnymi USA, prywatnymi osobami wnoszącymi pozwy oraz 44 stanami.

Poznań, 29 czerwca 2016 r. – Volkswagen AG podał dzisiaj do wiadomości, że zawarł porozumienia ugodowe z amerykańskim ministerstwem sprawiedliwości (Departament of Justice, DOJ), stanem Kalifornia oraz Federal Trade Commission (FTC), a także z prywatnymi osobami wnoszącymi pozwy, reprezentowanymi przez komitet wykonawczy powodów (Plaintiff’s Steering Committee, PSC). W ten sposób ma zostać rozwiązana kwestia cywilnoprawnych roszczeń w USA w związku z samochodami Volkswagena i Audi wyposażonymi w silniki wysokoprężne 2.0 TDI.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Polski

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Polski.

Rajd Polski pierwszym z dwóch kolejnych rajdów, podczas których podróżuje się „pełnym ogniem”.

Poznań, 27 czerwca 2016 r. – W Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC) Volkswagen staje w roli faworyta na starcie Rajdu Polski - jednej z najszybszych imprez sezonu. Rajd Polski (30.06-03.07.2016 r.) należy do tych rund w kalendarzu WRC, które kierowcy pokonują z najwyższą prędkością i obok Rajdu Finlandii jest jedynym, na którym średnia prędkość przekracza 120 km/h. Polo R WRC jest jak dotąd niepokonane na mazurskich szutrach, w dwóch ostatnich latach, na najwyższym stopniu podium w Mikołajkach stawała załoga Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F).

Goodwood Festival of Speed 2016: Volkswagen świętuje w Anglii 40. urodziny Golfa GTI

Goodwood Festival of Speed 2016: Volkswagen świętuje w Anglii 40. urodziny Golfa GTI.

Poznań, 24 czerwca 2016 r. – To jedna z najbardziej niezwykłych imprez z udziałem samochodów klasycznych i wyścigowych – od najstarszych po współczesne. Rozpoczął się Goodwood Festival of Speed. Gdy hrabia March and Kinrara, Charles Henry Gordon-Lennox otwiera podwoje swojej rezydencji w angielskim Westhampnett stawiają się wszyscy, którzy chcą się liczyć w motoryzacyjnym świecie. Tym razem w Goodwood, oddalonym od Londynu o dwie godziny jazdy samochodem, uczestnicy festiwalu będą świętować 40. urodziny ikony Volkswagena – Golfa GTI.

Nowy Tiguan

Nowy Tiguan otrzymuje maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w teście Euro NCAP.

Poznań, 23 czerwca 2016 r. – Niezależna organizacja ochrony praw konsumentów Euro NCAP przyznała nowemu Tiguanowi najwyższą ocenę pięciu gwiazdek. Popularny SUV uzyskał najwyższe noty w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych według ostrych norm organizacji. Tiguan to tym samym jeden z najbezpieczniejszych samochodów Europy.

Dzień Ojca

Volkswagen pamięta o Dniu Ojca.

Poznań, 23 czerwca 2016 r. – Z okazji Dnia Ojca, którego obchody nie cieszą się taką popularnością jak Dzień Matki, Volkswagen postanowił przygotować krótki film, w którym pokazuje jak ważny dla każdego dziecka jest tato. Nie tylko z uwagi na poczucie bezpieczeństwa maluchów.

logo Volkswagen

Nowa strategia uchwalona: koncern Volkswagen ma być jednym z wiodących na świecie producentów środków transportu zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Poznań, 21 czerwca 2016 r. – Koncern Volkswagen tworzy podstawy trwałego sukcesu w świecie przyszłej motoryzacji i zamierza stać się jednym z wiodących światowych producentów środków transportu zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Aby zrealizować te cele, Zarząd koncernu, przy aprobacie Rady Nadzorczej, uchwalił program „TOGETHER – strategia 2025”.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Włoch

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Włoch.

Podwójne podium podczas Rajdu Włoch – Volkswagen zwiększa swoją przewagę w klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata.

Poznań, 13 czerwca 2016 r. – Rajdowy weekend przyniósł zespołowi Volkswagena kolejne sukcesy – Jari-Matti Latvala/Mikka Anttila (FIN/FIN) oraz Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) stanęli odpowiednio na drugim i trzecim miejscu podium Rajdu Włoch. Oznacza to wielki postęp w walce o mistrzowski tytuł Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC), ponieważ dzięki tym wynikom Volkswagen wystawiający do walki Polo R WRC znacznie zwiększył swoją przewagę zarówno w klasyfikacji kierowców i pilotów, jak i w klasyfikacji producentów.

logo Volkswagen

Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego zezwala na wdrożenie modyfikacji w 1,1 miliona kolejnych modeli produkcji koncernu Volkswagen.

Poznań, 8 czerwca 2016 r. – Volkswagen kontynuuje wdrażanie akcji serwisowej w modelach, których dotyczy sprawa diesli. Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (KBA) zezwolił na wprowadzenie zmian w kolejnych 1,1 mln samochodów marek Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Audi. Pierwsi właściciele modeli Tiguan oraz Caddy (z silnikami 2.0 TDI typu EA 189) zostaną poinformowani o akcji, a następnie będą mogli uzgodnić indywidualnie termin wizyty w serwisie.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Włoch

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Włoch.

Volkswagen mocno zmotywowany przed startem do Rajdu Włoch – cel to zdobycie złota na Szmaragdowym Wybrzeżu.

Poznań, 7 czerwca 2016 r. – Apetyt na złoto na Szmaragdowym Wybrzeżu jest większy niż kiedykolwiek – do szóstej rundy rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC), Rajdu Włoch (9-12 czerwca), Volkswagen podchodzi z ogromną wolą walki. Załoga Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) i ich Polo R WRC na śródziemnomorskiej wyspie byli dotychczas niepokonani.

logo Volkswagen

Rozpoczęła się akcja serwisowa dotycząca modeli – Passat, CC i Eos.

Poznań, 3 czerwca 2016 r. – Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (KBA) zezwolił dzisiaj na przeprowadzenie akcji serwisowej w Volkswagenach Passat, CC oraz Eos z silnikami 2.0 TDI typu EA 189. Właściciele ponad 800.000 pojazdów, których dotyczy sprawa silników Diesla zostaną zaproszeni do warsztatów w najbliższym terminie. Będą otrzymywać sukcesywnie listowne powiadomienia, a następnie będą mogli w krótkim czasie uzgodnić ze swoim serwisem Volkswagena termin wizyty w warsztacie.

Showcar Volkswagena CES 2016 wyróżniony tytułem „Interior Design of the Year – Samochody Koncepcyjne”

Showcar Volkswagena CES 2016 wyróżniony tytułem „Interior Design of the Year – Samochody Koncepcyjne”.

Poznań, 2 czerwca 2016 r. – Wyznaczający trendy na przyszłość nowy rodzaj wnętrza koncepcyjnego modelu CES 2016 został uhonorowany nagrodą „Interior Design of the Year”. Wręczono ją w Stuttgarcie podczas targów „Automotive Interiors Expo 2016”, podczas których nagradzani są najlepsi designerzy świata, a także największe innowacje i najlepsze produkty stanowiące element wyposażenia samochodowych wnętrz.

Golf GTI Clubsport z silnikiem o mocy 290 KM debiutuje w salonach

Golf GTI Clubsport z silnikiem o mocy 290 KM debiutuje w salonach.

Poznań, 31 maja 2016 r. – Bardzo mocny, bardzo szybki i bardzo bogato wyposażony Golf GTI Clubsport debiutuje w polskich salonach. Specjalna wersja Golfa GTI nawiązuje do jubileuszowych edycji tego modelu, które Volkswagen prezentował przy okazji 20., 25., 30., i 35. urodzin Golfa GTI. Ceny Golfa GTI Clubsport zaczynają się od 132.590 zł za model trzydrzwiowy z mechaniczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Portugalii

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Portugalii.

Mikkelsen drugi, Ogier trzeci w Portugalii – ważny krok Volkswagena w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata.

Poznań, 23 maja 2016 r. Zacięta walka aż do samej mety, Mikkelsen wygrywa z Ogierem, kolejne punkty w klasyfikacji – na Rajdzie Portugalii Volkswagen zrobił ważny krok w obronie mistrzowskiego tytułu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC). Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger (N/N) zdobyli w Portugalii drugie miejsce, a Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) – trzecie. Oznacza to, że Polo R WRC podczas swojego 44. rajdu po raz 75. i 76. uzyskało rezultat zapewniający miejsce na podium.

Tiguan – SUV nowej ery

Tiguan – SUV nowej ery.

Wolfsburg/Poznań, maj 2016 r. – Nowocześnie stylizowany samochód o wszechstronnym przeznaczeniu, który wyznacza nowe standardy wśród aut swojej klasy – nowy Tiguan oznacza początek ofensywy Volkswagena w segmencie SUV-ów. Jako pierwszy Sport Utility Vehicle skonstruowany w oparciu o modułową platformę MQB model ten wyznacza standardy pod względem stylistyki, komfortu i funkcjonalności.

Hybrydowy Passat GTE już w sprzedaży

Hybrydowy Passat GTE już w sprzedaży.

Poznań, 18 maja 2016 r. – U wybranych dealerów Volkswagena można zamawiać Passata w wersji GTE, czyli z hybrydowym zespołem napędowym typu plug-in o łącznej mocy 218 KM i o zasięgu do 50 km w trybie elektrycznym. Całkowity zasięg Passata GTE wynosi nawet 1114 km. Samochód cechuje bardzo małe zużycie paliwa, które wynosi jedynie 1,6 l/100 km oraz 12,2 kWh/100 km (wg normy NEDC dla samochodów hybrydowych).

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Portugalii

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Portugalii.

„Fafe”, fani i faworyci – Volkswagen przed emocjonującą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata w Portugalii.

Poznań, 16 maja 2016 r. – Volkswagen wyrusza do Portugalii pełen dobrych wspomnień. Na starcie piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC), w dniach 19-22 maja 2016 roku, staną trzy załogi Volkswagena: Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F), Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (FIN/FIN) i Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger (N/N). Od 2013 roku Polo R WRC jest w tym rajdzie niepokonane. W zeszłym roku Volkswagenowi, jako pierwszemu producentowi, udało się w Portugalii zająć trzy pierwsze miejsca na podium i dodatkowo zdobyć maksymalną liczbę punktów na Powerstage’u.

Golf GTI najszybszym przednionapędowym autem na Północnej Pętli Nürburgringu

Golf GTI najszybszym przednionapędowym autem na Północnej Pętli Nürburgringu.

Poznań, 5 maja 2016 r. – Chłodny wiosenny wieczór, Północna Pętla Nürburgringu. Temperatura nieco powyżej 10 stopni Celsjusza. W boksie czeka rozgrzany Golf GTI Clubsport S. Pod maską 228 kW/310 KM. Odliczanie. Czas zapisać się w historii. Właśnie dzisiaj, właśnie teraz. Oto najszybszy seryjny samochód z napędem na przednie koła jaki kiedykolwiek pokonał sławną pętlę legendarnego toru wyścigowego. Jazda po rekord!

Touran z nowymi silnikami i z pakietem R-Line

Touran z nowymi silnikami i z pakietem R-Line.

Poznań, 4 maja 2016 r. – Volkswagen uzupełnia paletę silników Tourana o dwie nowe mocne jednostki napędowe – oszczędne silniki TSI (132 kW/180 KM) oraz TDI (140 kW/190 KM) zapewnią kierowcom maksymalną przyjemność z jazdy. Ponadto, podobnie jak inne modele Volkswagena, Tourana można wzbogacić o pakiet stylistyczny R-Line, który mocno zmienia wygląd samochodu nie tylko na zewnątrz, ale również w kabinie.

Zlot GTI – kultowa impreza nad jeziorem Wörthersee: światowa premiera Golfa GTI Clubsport S z silnikiem o mocy 310 KM

Zlot GTI – kultowa impreza nad jeziorem Wörthersee: światowa premiera Golfa GTI Clubsport S z silnikiem o mocy 310 KM.

Poznań, 4 maja 2016 r. – W gronie kilkudziesięciu tysięcy fanów Volkswagen świętuje na 35. zlocie nad jeziorem Wörthersee 40. urodziny Golfa GTI. Gwiazdą imprezy jest nowy Golf GTI Clubsport S – model osiągający 310 KM to najmocniejszy, seryjnie produkowany GTI w historii. Oprócz niego nad Wörthersee można zobaczyć Golfa GTI TCR, nową 330-konną wyścigówkę przygotowaną do udziału w TCR International Series.

logo Volkswagen

Volkswagen rozpoczyna akcję serwisową dla modelu Golf.

Poznań, 29 kwietnia 2016 r. – Marka Volkswagen rozpoczyna wprowadzanie aktualizacji oprogramowania w pojazdach z silnikami EA 189. Pierwszym osobowym modelem Volkswagena, dla którego klienci już niedługo będą mogli ustalić termin wizyty w serwisie jest Golf TDI Blue Motion Technology (BMT) z silnikiem 2.0. W całej Europie do warsztatów zostanie zaproszonych około 15 tysięcy właścicieli tego modelu wyposażonego w mechaniczną skrzynię biegów. Wkrótce akcji serwisowej zostaną poddane kolejne osobowe modele marki Volkswagen.

logo Volkswagen

Przebudowa koncernu Volkswagen przebiega zgodnie z planem.

Poznań, 29 kwietnia 2016 r. – Koncern Volkswagen konsekwentnie realizuje proces przebudowy i w bieżącym roku dokona zmian ważnych z punktu widzenia przyszłości. „Rok 2016 będzie dla Volkswagena rokiem przejściowym. Ale będzie to także rok, w którym przyspieszymy zmiany, by zbudować fundament dla nowego, lepszego Volkswagena” – powiedział w czwartek w Wolfsburgu Matthias Müller, Prezes Zarządu Volkswagen AG, prezentując sprawozdanie finansowe za rok 2015.

logo Volkswagen

Dobry wynik operacyjny Volkswagena w roku rozrachunkowym 2015, nadzwyczajne obciążenia wpłynęły na końcowy, roczny wynik.

Poznań, 28 kwietnia 2016 r. – Działalność operacyjna koncernu Volkswagen w roku rozrachunkowym 2015, niezależnie od sprawy emisji spalin, rozwijała się dobrze. Obroty koncernu wzrosły o 5,4% do 213,3 miliardów euro, zarówno dzięki usprawnieniom w dziedzinie produkcji samochodów i dobremu rozwojowi działalności w obszarze usług finansowych, jak również dzięki pozytywnym efektom kursów walutowych.