2.3.47.2, 2017-10-10 18:26:25
Aktualności Volkswagen 2016

Aktualności.

Volkswagen przedstawi w Detroit kolejny model z rodziny I.D. – auto z napędem elektrycznym będące ikoną nowoczesności.

Poznań, 28 grudnia 2016 – Zaczyna się era samochodów elektrycznych. Podczas North American International Auto Show (NAIAS, 08-22 stycznia 2017 r.) Volkswagen zaprezentuje wielofunkcyjne auto nowych czasów, czyli nowy model z rodziny I.D. Stylistyka studyjnego pojazdu łączy elementy charakterystyczne dla pierwszych legendarnych samochodów marki Volkswagen z tymi, jakie niesie elektryzująca przyszłość. 

 

Volkswagen podczas CES 2017.

Integracja urządzeń mobilnych z samochodowymi multimediami otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości.

Poznań, 23 grudnia 2016 – Podczas Consumer Electronics Show (CES 2017), wystawy odbywającej się w Las Vegas w USA od 5 do 8 stycznia 2017 roku, Volkswagen przedstawi wizję tego, jak może wyglądać w przyszłości samochodowa komunikacja między pojazdem a człowiekiem – będzie ona polegać na wymianie informacji poprzez Internet, będzie inteligentna i ekologiczna.

 

Euro NCAP 2016:

Nowy Tiguan z nagrodą „Best in Class”.

Poznań, 21 grudnia 2016 – Organizacja European New Car Assessment Programme (Euro NCAP) opublikowała ranking najlepszych samochodów roku 2016. Jedna z nagród została przyznana nowemu Tiguanowi, który został uznany najlepszym modelem w kategorii „Small off-roader”. Dzięki temu Tiguan – bestseller Volkswagena zalicza się do grona najbezpieczniejszych samochodów w swoich klasach.

Grupa Volkswagen otrzymała wszystkie zezwolenia z Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego (KBA) na dokonanie modyfikacji w silnikach TDI.

Wolfsburg, 21 grudnia 2016 r. – KBA wydał wszystkie niezbędne urzędowe zezwolenia na dokonanie czynności serwisowych w pojazdach z silnikami Diesla typu EA189. W najbliższych tygodniach poszczególne marki koncernu, w ścisłym uzgodnieniu z odpowiednimi urzędami, będą sukcesywnie informować o akcji wszystkich posiadaczy odpowiednich pojazdów w Europie i na świecie. Następnie klienci będą mogli uzgodnić termin swojej wizyty w dowolnym autoryzowanym serwisie.

Wyprzedaż Volkswagenów z rocznika 2016.

Poznań, 20 grudnia 2016 r. – Trwa wyprzedaż Volkswagenów z roku produkcji 2016. Nowe samochody są oferowane teraz z rabatem wynoszącym aż 21.000 zł. Ofertę aut dostępnych w wyprzedaży można szybko sprawdzić na stronie internetowej, która w łatwy sposób umożliwia znalezienie Volkswagena dostępnego od ręki i jak najbliższej miejsca zamieszkania.

Nowy Tiguan Allspace – Volkswagen przedstawi większą wersję swojego najpopularniejszego SUVa podczas targów w Detroit.

list

Poznań, 19 grudnia 2016 -  W przyszłym roku Volkswagen wprowadzi na rynek nową, większą wersję swojego najpopularniejszego SUVa – Tiguana. Model Allspace zaprezentowany zostanie szerokiej publiczności na początku stycznia podczas targów North American Auto Show (NAIAS, 8 – 22 stycznia) w Detroit. Już na początku lata 2017 ta siedmioosobowa wersja modelu pojawi się w sprzedaży kolejno na rynkach Ameryki Północnej, Chin oraz Europy.

Kupujesz samochód? Wybierz świadomie!

tco

Poznań, 15 grudnia 2016 r.  - Jak wynika z badania Instytutu Millward Brown, przeprowadzonego w październiku 2016 roku na zlecenie marki Volkswagen, polscy kierowcy kupując nowy samochód kierują się przede wszystkim ceną, nie poświęcając zbyt wielkiej uwagi kosztom eksploatacji. A takie podejście może mocno nadwyrężyć domowy budżet. Z drugiej strony większość ankietowanych uważa, że są marki tańsze w użytkowaniu. Bez wątpienia do tej grupy należy Volkswagen.

Znakomity listopad dla Volkswagena pod względem liczby rejestracji nowych samochodów.

list

Poznań, 8 grudnia 2016 r. – W listopadzie zarejestrowano w Polsce 4.143 nowe, osobowe Volkswageny, o 22,32 procent więcej niż w listopadzie 2015 roku. W okresie od stycznia do końca listopada bieżącego roku 37.890 szt., o 1.685 więcej niż nowych samochodów marki Toyota, o 7.206 więcej niż nowych aut Opla i o 12.014 więcej niż nowych Fordów.

Volkswagen Arteon: limuzyna klasy premium ma wygląd równie awangardowy, co dynamiczny.

rajd

Poznań, 28 listopada 2016 – Trzy miesiące przed światową premierą, która będzie miała miejsce podczas Salonu Samochodowego w Genewie, Volkswagen daje pierwszy wgląd w fascynującą stylistykę swojej nowej, topowej limuzyny Arteona. Została ona skonstruowana od podstaw i w hierarchii modeli niemieckiej marki zajmie pozycję powyżej Passata. 

Volkswagen wznawia produkcję w Szklanej Manufakturze w Dreźnie – nowy e-Golf będzie powstawał tam od kwietnia 2017 roku.

e-golf

Poznań, 22 listopada 2016 – Volkswagen na nowo rozpoczyna produkcję aut w Szklanej Manufakturze w Dreźnie, od kwietnia 2017 roku będzie tam powstawał nowy e-Golf. Informację tę, w obecności premiera Saksonii Stanisława Tillicha, ministra gospodarki regionu Martina Duliga i burmistrza Drezna Dirka Hilberta podał w Dreźnie dr Frank Welsch, Członek Zarządu Marki ds. Rozwoju.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Australii:

Volkswagen kończy starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata podwójnym zwycięstwem – Mikkelsen i Ogier piszą w Australii historię.
rajd

Poznań, 21 listopada 2016 r. – Udział Volkswagena w Rajdowych Mistrzostwach Świata kończy się mocnym akcentem: Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger (N/N) do szeregu zwycięstw, jakie odniosło najbardziej skuteczne auto w historii Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC) w Australii, na zakończenie, dodali kolejną wygraną. 43 zwycięstwo Polo R WRC w 52 rajdach było spektakularne i zostało okupione twardym pojedynkiem z kolegami z zespołu – Sebastienem Ogierem/Julienem Ingrassią (F/F).

Światowa premiera w Los Angeles: nowy e-Golf z zasięgiem do 300 km.

oferta vw

Poznań, 18 listopada 2016 – Podczas Los Angeles Auto Show Volkswagen prezentuje jako światową premierę e-Golfa najnowszej generacji. Auto nieemitujące szkodliwych substancji ma większe moc i zasięg oraz bogatsze wyposażenie standardowe niż jego poprzednik. Szczególnie ważne jest zwiększenie dystansu jaki może pokonać elektryczny Golf. 

W ostatnim rajdzie sezonu Volkswagen stawia na wygraną.

rajd

Poznań, 16 listopada 2016 r. – Koniec pewnej ery: Volkswagen po raz ostatni wystawia Polo R WRC do startu w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC). Podczas Rajdu Australii (17-20 listopada), ostatniego w sezonie 2016, zespół mistrzów świata z lat 2013, 2014, 2015 i 2016 zamierza pokazać na co go stać. 

Atrakcyjna oferta na samochody z rocznika 2016 w salonach Volkswagena.

oferta vw

Poznań, 16 listopada 2016 – Volkswagen przygotował atrakcyjną ofertę na samochody z rocznika 2016. Kupujący mogą liczyć na korzyści o wartości od 3.000 do nawet 21.000 zł. 

Z okazji światowej premiery nowego Golfa w Wolfsburgu powstał film ukazujący samochód, pracowników i fabrykę.

Z okazji światowej premiery nowego Golfa w Wolfsburgu powstał film ukazujący samochód, pracowników i fabrykę

Poznań, 14 listopada 2016 r. – Pracownicy głównego zakładu Volkswagena w Wolfsburgu współpracowali przy produkcji filmu jaki nakręcono specjalnie z okazji premiery nowego Golfa. Jürgen Stackmann, Członek Zarządu Volkswagena ds. Sprzedaży, stwierdził: „Pracownicy zakładu w Wolfsburgu są dumni z nowego Golfa i pracy jaką włożyli w jego powstanie. Dlatego film towarzyszący premierze nowego Golfa nakręcono właśnie tam, gdzie model ten jest produkowany”.

Golf – udoskonalony bestseller. Światowa premiera w Wolfsburgu.

Wolfsburg, listopad 2016 r. Volkswagen zaprezentował dziś w Wolfsburgu mocno zmodernizowanego Golfa, który jest najpopularniejszym modelem w historii koncernu. Centralnym punktem zmian w Golfie z roku modelowego 2017 są – obok nowych silników, bardziej wyrazistej stylistyki i nowych systemów asystujących – systemy informacyjno-rozrywkowe nowej generacji. Po raz pierwszy na świecie w samochodzie klasy kompaktowej system multimedialny („Discover Pro”) można obsługiwać przy pomocy gestów. Wyposażony w ekran o przekątnej 9,2 cala system ten tworzy koncepcyjną i plastyczną całość z Active Info Display (również nowym w Golfie). Wzbogacono ponadto zakres usług internetowych i aplikacji.

Światowa premiera nowego Volkswagena Golfa.

logo Volkswagen

Poznań, 9 listopada 2016 r. – Światowa premiera nowego Volkswagena Golfa, która odbędzie się w Wolfsburgu będzie transmitowana na żywo w czwartek 10 listopada od godz. 12:30 do godz. 13:00 (czasu środkowoeuropejskiego).

Volkswagen wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i z jej pomocą szkoli swoich pracowników w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Poznań, 7 listopada 2016 r. – Rozpoczęta przed zaledwie trzema tygodniami współpraca Volkswagena i WOŚP już przynosi efekty. W tym czasie, jako jedni z pierwszych, przeszkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy i w resuscytacji krążeniowo-oddechowej przeszli pracownicy marki z centrali Volkswagen Group Polska. W przyszłym roku Volkswagen będzie angażował się w akcje, których celem jest poszerzanie wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy.

Volkswagen uzyskał zezwolenie Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego na przeprowadzenie czynności serwisowych w samochodach z silnikami 1.6 TDI typu EA189.

logo Volkswagen

Poznań, 4 listopada 2016 r. – KBA zezwolił na przeprowadzenie czynności serwisowych w 2,6 miliona samochodów wyposażonych w silniki 1.6 TDI typu EA189. Dzięki temu wkrótce będzie mogło rozpocząć się wdrażanie akcji w pierwszych samochodach z silnikami trzeciej i ostatniej klasy pojemnościowej. Posiadacze aut z tymi jednostkami napędowymi będą w najbliższych tygodniach sukcesywnie informowani o przeprowadzanej akcji. Potem będą mogli uzgodnić termin wizyty u wybranego przez siebie autoryzowanego partnera.

Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego.

Volkswagen Golf

Poznań, 2 listopada 2016 r. – Marka Volkswagen zmienia swoje plany dotyczące aktywności w sporcie samochodowym. Od 2017 roku Volkswagen będzie koncentrował się na nowych technologiach oraz dyscyplinach angażujących klientów. Po czterech latach udziału w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC), w których marka zdobyła mistrzowskie tytuły w klasyfikacji kierowców, pilotów i producentów, Volkswagen kończy swoje zaangażowanie w tej serii.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Wielkiej Brytanii:

Czterokrotni Mistrzowie Świata - Volkswagen świętuje 12. rajdowy tytuł mistrzowski w ciągu czterech lat.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Wielkiej Brytanii

Poznań, 31 października 2016 r. – 12 tytułów w cztery lata, po cztery w klasyfikacjach – kierowców, pilotów i producentów. Podczas Rajdu Wielkiej Brytanii Volkswagen postawił kropkę nad „i” w trudnym sezonie 2016 Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC). Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (F/F) startując w Polo R WRC wygrali dwunastą spośród 13 rund sezonu. Teraz nikt już nie odbierze Volkswagenowi pierwszego miejsca w klasyfikacji producentów. Do zdobycia tego tytułu, czwartego od 2013 roku, przyczyniła się załoga Ogier/Ingrassia, która wygrała szósty rajd w tym sezonie, a czwarty z rzędu.

Odliczanie do premiery odświeżonego Golfa trwa:

Jaki tylko chcesz - różnorodne wersje modelu na przestrzeni lat.
Volkswagen Golf

Poznań, 31 października 2016 r. – Debiut Volkswagena Golfa pierwszej generacji w 1974 roku okazał się początkiem imponujceh historii pełnej sukcesów. Od tego czasu wyprodukowano ponad 33 miliony egzemplarzy tego modelu. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Volkswagen jest pierwszym i jedynym producentem samochodów na świecie, który oferuje jeden model w wersjach ze wszystkimi liczącymi się rodzajami napędu. Golf jest też dostępny w wielu odmianach nadwoziowych i można go wyposażyć w ogromną liczbę elementów nadających mu indywidualny wygląd.

Volkswagen Atlas – światowa premiera nowego, 7-miejscowego SUV-a na rynek amerykański.

Volkswagen Atlas

Poznań/Santa Monica (Kalifornia, USA), 28 października 2016 r. – Światowa premiera Volkswagena Atlasa w Kalifornii. Nowy 7-miejscowy SUV przeznaczony na rynek Stanów Zjednoczonych został wczoraj wieczorem zaprezentowany na molo w Santa Monica, gdzie kończy się historyczna trasa Route 66. Atlas otwiera nowy rozdział w historii Volkswagena w Ameryce. Nowy model będzie produkowany w Chattanooga (stan Tennessee) z przeznaczeniem na rynek Ameryki Północnej. Auto jest wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne, wyróżnia się przestronnym wnętrzem i starannością wykonania widoczną w każdym szczególe.

Tiguan odznaczony nagrodą German Design Award 2017.

Tiguan odznaczony nagrodą German Design Award 2017

Poznań, 25 października 2016 r. – Od ponad 40 lat rozwiązania techniczne stosowane w Golfie są odbiciem tego, co dzieje się w świecie motoryzacji. Więcej – dzięki Golfowi, Volkswagen upowszechnił te rozwiązania. Zwłaszcza systemy bezpieczeństwa przestały być dzięki niemu przywilejem nielicznych, a stały się dostępne dla wszystkich kierowców. Początkowo chodziło o tak podstawowe wyposażenie jak skuteczne zagłówki czy bezpieczne zawieszenie. Potem dołączyły nadwozie absorbujące energię zderzenia, poduszki powietrzne oraz ABS.

Volkswagen uzyskał końcowe pozwolenie na ugodę w sprawie silników 2.0 TDI w USA.

logo Volkswagen

Poznań, 26 października 2016 r. – Volkswagen AG, Volkswagen Group of America Inc. oraz określone filie (dalej nazywane „Volkswagen”) poinformowały dzisiaj, że sędzia Charles R. Breyer z United States District Court for the Northern District of California dopuścił końcowe porozumienie układowe między Volkswagenem, a prywatnymi oskarżycielami, reprezentowanymi przez powołany przez sąd komitet pozywających (Plaintiffs’ Steering Committee, PSC), zawiązany w związku ze skargami cywilnoprawnymi dotyczącymi określonych pojazdów z silnikami 2.0 TDI marek Volkswagen i Audi w USA.

Odliczanie do premiery Golfa po face liftingu trwa:

Volkswagen Golf upowszechnił rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo.
Volkswagen Golf

Poznań, 25 października 2016 r. – Od ponad 40 lat rozwiązania techniczne stosowane w Golfie są odbiciem tego, co dzieje się w świecie motoryzacji. Więcej – dzięki Golfowi, Volkswagen upowszechnił te rozwiązania. Zwłaszcza systemy bezpieczeństwa przestały być dzięki niemu przywilejem nielicznych, a stały się dostępne dla wszystkich kierowców. Początkowo chodziło o tak podstawowe wyposażenie jak skuteczne zagłówki czy bezpieczne zawieszenie. Potem dołączyły nadwozie absorbujące energię zderzenia, poduszki powietrzne oraz ABS.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Wielkiej Brytanii:

Cel Volkswagena to wygranie 12. rajdowej rundy tego sezonu i zdobycie tytułu Mistrza Świata Producentów 2016.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Wielkiej Brytan

Poznań, 25 października 2016 r. – Przed Rajdem Wielkiej Brytanii Volkswagen ma wielkie plany. Na przedostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC) sezonu 2016 fabryczny zespół z Wolfsburga może zdobyć po raz czwarty z rzędu tytuł mistrza świata w klasyfikacji producentów. Aby podobnie jak w latach 2013, 2014 i 2015 rozstrzygnąć zwycięstwo na własną korzyść wystarczy, żeby przed ostatnią rundą w sezonie 2016 Volkswagen zachował nad konkurentami przewagę 43 punktów. W tej chwili wynosi ona aż 62 punkty.

Światowa premiera odświeżonego Golfa już w listopadzie.

Światowa premiera odświeżonego Golfa już w listopadzie

Poznań, 20 października 2016 r. – Już w listopadzie Volkswagen przedstawi zmodernizowaną wersję jednego ze swoich najbardziej popularnych modeli – Golfa. Ten światowy bestseller jest już w ofercie od ponad czterech dekad. Model ten jest tak popularny, że to od jego nazwy powstała „klasa „Golfa”. Żaden inny europejski samochód nie sprzedaje się tak dobrze. Pod koniec zeszłego roku, liczba sprzedanych egzemplarzy wynosiła 32.590.025 sztuk. Wynik ten oznacza, że podczas ostatnich 42 lat, ktoś kupował nowego Golfa średnio co 40 sekund. Właśnie takie statystyki kształtują historię tego modelu, a Volkswagen w tym samym czasie pracuje nad jego rozwojem.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Hiszpanii.

Załoga Volkswagena – Ogier/Ingrassia po raz czwarty z rzędu zdobywa tytuł rajdowego mistrza świata.
Załoga Volkswagena – Ogier/Ingrassia

Poznań, 17 października 2016 r. – Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) zdobyli po raz czwarty z rzędu tytuł rajdowych mistrzów świata, przypieczętowali go wygrywając Rajd Hiszpanii. Przy ogromnym aplauzie publiczności załoga startująca w Polo R WRC wygrała rajdową rundę w Katalonii, podium rajdu uzupełniły zespoły Hyundaia – Dani Sordo/Marc Marti (E/E) i Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul (B/B). Dla Ogiera i Ingrassi był to piąty wygrany rajd w sezonie. W sumie, podczas 11 tegorocznych rund, zawodnicy ci stawali na podium aż dziewięć razy.

Globalny wzrost sprzedaży samochodów marki Volkswagen od stycznia do września.

logo Volkswagen

Poznań, 17 października 2016 r. – Marka Volkswagen Samochody Osobowe sprzedała we wrześniu 2016 roku na całym świecie 547.700 samochodów, czyli o 6,7% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Od stycznia do września przekazano klientom łącznie 4.374.900 samochodów. Po raz pierwszy w tym roku sprzedaż skumulowana marki Volkswagen przekroczyła wartość roku ubiegłego (+0,6%). Jürgen Stackmann, Członek Zarządu marki Volkswagen ds. Sprzedaży stwierdził: „Dzięki dobrej sytuacji w Chinach, Volkswagen znacznie przekroczył we wrześniu ubiegłoroczny poziom sprzedaży. W całym okresie od stycznia do września osiągnęliśmy wynik lepszy niż w roku 2015”.

Volkswagen partnerem programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” oraz „Pokojowego Patrolu” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Volkswagen partnerem programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” oraz „Pokojowego Patrolu” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Warszawa, 17 października 2016 r. – Pierwszy dzień współpracy Volkswagena i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” rozpoczął się od ustanowienia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Hiszpanii.

Szansa na kolejne trzy mistrzowskie tytuły dla Volkswagena podczas 50. startu Polo R WRC w Rajdowych Mistrzostwach Świata.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Hiszpanii

Poznań, 11 października 2016 r. – Volkswagen wyrusza na Rajd Hiszpanii pełen optymizmu. Sebastian Ogier i Julien Ingrassia (F/F) mogą po raz czwarty z rzędu zdobyć tytuły mistrzów w klasyfikacjach kierowców i pilotów. Z kolei największe szanse aby im w tym przeszkodzić mają koledzy z zespołu Volkswagena – Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger (N/N).

Znakomite wyniki sprzedaży Volkswagena w Polsce.

Znakomite wyniki sprzedaży Volkswagena w Polsce

Poznań, 6 października 2016 r. – W każdym miesiącu 2016 roku rejestrowano w Polsce więcej nowych VW niż w analogicznych miesiącach 2015 roku. W porównaniu z sierpniem bieżącego roku, we wrześniu popyt na nowe samochody spod znaku Volkswagena wzrósł o 19,05%. Porównując rok do roku, we wrześniu liczba rejestracji nowych aut VW wzrosła o aż 31,53%.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Francji.

Załoga Volkswagena - Ogier/Ingrassia - wygrywa Rajd Francji i przybliża się do czwartego z rzędu tytułu mistrzowskiego.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Francji

Poznań, 3 października 2016 r. – To było zwycięstwo na wagę złota, bo odniesione we własnym kraju. Duet Volkswagena – Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) – wygrywając 36. rajd w swojej karierze, uczynił decydujący krok w kierunku zdobycia tytułu Rajdowych Mistrzów Świata FIA (WRC).

Salon Samochodowy Paryż 2016:

Światowa premiera wizjonerskiego, studyjnego Volkswagena I.D.
Światowa premiera wizjonerskiego, studyjnego Volkswagena I.D.

Poznań, 29 września 2016 r. – Think New! Pod tym hasłem, prezentując wizjonerski samochód elektryczny podczas Salonu Samochodowego w Paryżu (1-16 października), Volkswagen daje fascynujący obraz przyszłej motoryzacji. Gwiazdą ekspozycji jest model I.D. mający tu swoją światową premierę. Seryjna produkcja tego samochodu, nieemitującego żadnych szkodliwych substancji, rozpocznie się w 2020 roku; I.D. to pierwsze innowacyjne auto elektryczne nowej generacji.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Francji.

10.000 zakrętów i załoga w drodze po mistrzowski tytuł – Volkswagen, Ogier, Ingrassia i Rajd Francji na Korsyce.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Francji

Poznań, 28 września 2016 r. – Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) podczas rajdowej rundy Mistrzostw Świata (WRC) rozgrywanej w ich własnym kraju mają szansę, na długo przed końcem sezonu, po raz czwarty z rzędu zostać mistrzami świata i zrównać się z ilością posiadanych mistrzowskich tytułów z takimi legendami jak Juha Kankkunen (FIN) i Tommi Mäkinen (FIN).

Salon Samochodowy Paryż 2016:

Konferencja prasowa Volkswagena z Paryża dostępna na żywo.
logo Volkswagen

Poznań, 27 września 2016 r. – Konferencja prasowa marki Volkswagen Samochody Osobowe, która odbędzie się podczas nadchodzącego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu będzie transmitowana na żywo w czwartek 29 września od godziny 8:00 (czasu środkowoeuropejskiego).

Rozpoczyna się licytacja Golfów, którymi papież Franciszek podróżował podczas Światowych Dni Młodzieży.

Licytacja Golfów

Kraków, 26 września 2016 r. – Trzy Golfy o numerach rejestracyjnych K1 POPE, K2 POPE i K3 POPE, którymi papież podróżował podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce trafiły na licytację. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży aut oraz z licytacji cegiełek zostaną w całości przekazane na cele charytatywne. Akcja jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka o materialne owoce Roku Miłosierdzia.

Nowy Volkswagen up! już w sprzedaży.

Nowy Volkswagen up!

Poznań, 21 września 2016 r. – Volkswagen rozpoczął w Polsce sprzedaż nowego up!. Model ten ma teraz znacznie bardziej wyrazistą stylistykę i bogatsze wyposażenie seryjne, można do niego dokupić więcej elementów służących personalizacji wyglądu, up!a wyposażono również w rozbudowany sprzęt multimedialny. Wśród opcji dostępny jest system nagłośnienia BeatsAudio o mocy 300 wat.

328 km/h! – najszybszy Beetle na świecie.

najszybszy Beetle na świecie

Poznań, 20 września 2016 r. – Podczas corocznego festiwalu World of Speed na jeziorze Bonneville w stanie Utah w USA specjalnie zmodyfikowany Volkswagen Beetle ustanowił nowy rekord prędkości. Beetle LSR (Land Speed Record) wyposażony w dwulitrowy silnik z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa (TSI) osiągnął na dystansie jednej mili prędkość 328,195 km/h (205,122 mph) - największą jaką kiedykolwiek uzyskał Beetle.

Volkswagen Business Care.

Kompleksowy program sprzedaży samochodów dla klientów biznesowych.
Volkswagen Business Care

Poznań, 19 września 2016 r. – Z danych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że w Polsce działa 2,3 mln firm, które zatrudniają od 1 do 9 pracowników. Od teraz, dzięki kompleksowemu programowi sprzedaży samochodów Volkswagen Business Care, każda z nich może łatwo i szybko rozpocząć korzystanie z dowolnego samochodu marki Volkswagen.

Salon Samochodowy w Paryżu 2016.

Volkswagen zaprezentuje elektryczny pojazd nowej ery.
Salon Samochodowy w Paryżu 2016

Poznań, 16 września 2016 r. – Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu (1-16 października) ekspozycja Volkswagena będzie podporządkowana idei „Think New”. Prezentując, jako światową premierę, studyjny model o niezwykłym designie Volkswagen przedstawi nowego ambasadora świata motoryzacji.

50 lat Volkswagen Motorsport.

Zielone światło dla specjalnej wystawy: "50 Years of Excitement" oficjalnie otwarta w Berlinie.
50 lat Volkswagen Motorsport

Poznań, 8 września 2016 r. – Pół wieku historii z sukcesami – wystawa poświęcona 50. rocznicy powstania Volkswagen Motorsport została oficjalnie otwarta w Berlinie. Prócz trzykrotnego rajdowego mistrza świata Sebastiéna Ogiera w uroczystości uczestniczyli także były rajdowy mistrz świata Luis Moya, legenda sportów motorowych Hans-Joachim „Strietzel” Stuck, a także inni bohaterowie, którzy przez 50 lat historii Volkswagen Motorsport budowali jego sukcesy.

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 roku zostanie zaprezentowany podczas wystawy Classic Moto Show w Krakowie.

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r.

Poznań, 31 sierpnia 2016 r. – Sportowy i piękny Karmann Ghia, który technicznie jest spokrewniony z popularnym Garbusem miał za zadanie zmienić postrzeganie Volkswagena jako producenta wyłącznie samochodów tanich, prostych w konstrukcji i o mało wyrafinowanym wyglądzie.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Niemiec.

Super Seb! Volkswagen wygrywa domową rundę WRC.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Niemiec

Poznań, 22 sierpnia 2016 r. – Volkswagen po raz drugi z rzędu wygrał Rajd Niemiec. Podobnie jak w zeszłym roku, Ogier/Ingrassia startujący w Polo R WRC zwyciężyli w dziewiątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC). Wykorzystali przy tym niewielką przewagę wynikającą z faktu, że podczas pierwszego w pełni asfaltowego rajdu w bieżącym sezonie wyjechali na trasę jako pierwsi.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Niemiec.

Nareszcie asfalt! Volkswagen gotowy do występu przed rodzimą publicznością.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Niemiec

Poznań, 16 sierpnia 2016 r. – Na całej trasie tylko asfalt. Volkswagen już nie może doczekać się rundy Rajdowych Mistrzostw Świata rozgrywanej w jego ojczyźnie. W zeszłym roku załogi z Wolfsburga zajęły w Rajdzie Niemiec trzy pierwsze miejsca, w bieżącym sezonie zaś kierowcy Volkswagena plasują się w ogólnej klasyfikacji na miejscach pierwszym, drugim i trzecim.

Volkswagen otrzymał zezwolenie Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego na wprowadzenie modyfikacji w samochodach z silnikami 1.2 TDI typu EA 189.

Volkswagen logo

Poznań, 16 sierpnia 2016 r. – Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (KBA) zezwolił na wprowadzenie zmian technicznych w pojazdach z silnikami 1.2 TDI typu EA 189.

Grupa Volkswagen wprowadzi filtr cząstek stałych do silników benzynowych.

Volkswagen logo

Poznań, 9 sierpnia 2016 r. – Grupa Volkswagen intensywnie pracuje nad zmniejszeniem uciążliwości silników benzynowych dla środowiska naturalnego. W tym celu zdecydowano o zastosowaniu na szeroką skalę filtra cząstek stałych do aut z silnikiem benzynowym, tzw. filtra cząstek benzyny (GPF).

Das WeltAuto – nowa jakość sprzedaży samochodów używanych.

Das WeltAuto – nowa jakość sprzedaży samochodów używanych

Poznań, 8 sierpnia 2016 r. – Salony Das WeltAuto – czyli najmłodszej marki Volkswagen Group Polska, jak mówi się o programie profesjonalnego odkupu i sprzedaży samochodów używanych – istnieją przy wybranych salonach sprzedaży nowych aut marek Volkswagen, SEAT, Skoda i Volkswagen Samochody Użytkowe. Dynamiczny rozwój sieci dealerskiej zakłada zwiększenie liczby punktów odkupu i sprzedaży samochodów używanych z 50 w 2016 roku do aż 108 już za dwa lata.

Volkswagen numerem 1 w Polsce pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w lipcu.

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r.

Poznań, 8 sierpnia 2016 r. – Volkswagen zanotował znakomity wynik sprzedaży w lipcu. W ubiegłym miesiącu zarejestrowano w naszym kraju 3.684 nowych osobowych Volkswagenów. Lipiec był już drugim miesiącem w tym roku, w którym Polacy z salonów wyjeżdżali najczęściej nowymi Volkswagenami.

Zyskaj z Volkswagenem.

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r.

Poznań, 2 sierpnia 2016 r. – Bezpłatne przeglądy czy bogatsze wyposażenie? A może jedno i drugie, a do tego ochrona pogwarancyjna? Volkswagen ma ciekawą propozycję dla wszystkich, którzy chcą kupić nowy samochód i cenią sobie spokój. Większość modeli Volkswagena jest dostępna z ochroną pogwarancyjną, pakietem przeglądów i dodatkowym wyposażeniem w cenie samochodu. Łączna wartość Pakietu Korzyści może sięgać nawet 11.000 zł. Nic, tylko tankować i jeździć.

Koncern Volkswagen dostarczył 5,12 mln samochodów w pierwszej połowie 2016 roku.

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r.

Poznań, 2 sierpnia 2016 r. – W czerwcu sprzedaż samochodów koncernu Volkswagen wzrosła o 5,1 procenta w porównaniu do sprzedaży w czerwcu 2015 roku. Do klientów trafiło 883.400 samochodów. W pierwszej połowie tego roku sprzedaż wyniosła 5,12 mln egzemplarzy, czyli o 1,5 procenta więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Finlandii.

Wywalczone podium: Latvala drugi w swojej ojczyźnie. W klasyfikacji generalnej na trzech pierwszych miejscach kierowcy Volkswagena.
Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r.

Poznań, 1 sierpnia 2016 r. – Dobra walka, dobre wyniki: Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila zajęli w swojej ojczyźnie drugie miejsce i przesunęli się na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej kierowców i pilotów Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC).

Volkswagen wygrywa test obsługi multimediów przeprowadzony przez magazyn „auto motor i sport”.

Volkswagen Karmann Ghia z 1972 r.

Poznań, 1 sierpnia 2016 r. – Wyniki testu, przeprowadzonego przez grono jurorów w wieku od 21 do 72 lat i pod czujnym okiem redaktorów magazynu „auto motor i sport”, nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

Papież Franciszek podróżuje Golfem Sportsvanem.

Papież Franciszek podróżuje Golfem Sportsvanem

Poznań, 28 lipca 2016 r. – W programie pielgrzymki papieża Franciszka do Polski są odwiedziny nie tylko Krakowa i Brzegów, w których będą miały miejsce główne uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, ale również Jasnej Góry w Częstochowie i obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Po województwie Małopolskim oraz do Częstochowy papież Franciszek będzie podróżował jednym z czterech granatowych Golfów Sportsvanów. Zgodnie z życzeniem, które spłynęło z Watykanu, auta mają podstawowe wyposażenie, wzbogacone jedynie o… dywaniki.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Finlandii.

Kierowcy Volkswagena w świetnej formie przed Rajdem Finlandii.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Finlandii

Poznań, 25 lipca 2016 r. – Tysiąc hop w krainie tysiąca jezior. Kolejnym wydarzeniem w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC), które odbędzie się w dniach 28-31 lipca, jest najszybszy rajd w sezonie – rajd Finlandii. Polo R WRC pozostaje niezwyciężone zarówno w Finlandii jak i w Polsce – drugim w kolejności najszybszym rajdem.

Volkswagen wygrywa Wielki Test Salonów tygodnika „Auto Świat”.

Volkswagen wygrywa Wielki Test Salonów tygodnika „Auto Świat”

Poznań, 20 lipca 2016 r. - Test salonów tygodnika „Auto Świat” to wielki sprawdzian jakości obsługi klientów w salonach. W trzynastej edycji tego testu, organizowanego wspólnie z firmą TNS Polska - liderem w dziedzinie badań rynkowych na potrzeby branży motoryzacyjnej - 71 tajemniczych klientów odwiedziło i oceniło w sumie aż 365 salonów 21 importerów na terenie Polski. Ich zamiar był zawsze taki sam - chcieli kupić popularny model danej marki.

Volkswagen i LG będą wspólnie rozwijać innowacyjną platformę „Connected Car”.

logo Volkswagen

Poznań, 20 lipca 2016 r. – Koncern Volkswagen i LG Electronics podpisały wstępne porozumienie w sprawie wspólnych badań i rozwoju platformy usługowej nowej generacji „Connected Car”.

Zespół Zietlow: czwarty rekord dla Touarega.

Zespół Zietlow: czwarty rekord dla Touarega

Poznań, 19 lipca 2016 r. - Po trzech rekordach, pobitych tym samym Touaregiem, Rainer Zietlow i jego zespół postanowili sięgnąć po kolejny. Tym razem poszukali wyzwania na euroazjatyckim kontynencie i w zaledwie sześć i pół dnia przejechali Touaregiem V6 TDI z Magadanu - miasta położonego na dalekim wschodzie Rosji - do stolicy Portugalii Lizbony, pobijając kolejny rekord. Dotychczas zespół pokonał Touaregiem Panamericanę z Ziemi Ognistej na Alaskę w 11 dni i 17 godzin, trasę z Melbourne do St. Petersburga w 17 dni i 11 godzin oraz z RPA do Norwegii (Cape to Cape 2.0) w 9 dni i 4 godziny.

Volkswagen wprowadza do oferty bogato wyposażoną wersję Touarega - Business Line.

bogato wyposażona wersja Touarega - Business Line

Poznań, 15 lipca 2016 r. – Aż do zakończenia produkcji obecnej generacji Touarega, Volkswagen będzie oferował w Polsce wersję Business Line. Do wyposażenia seryjnego tej wersji należą elementy o łącznej wartości aż 52.540 zł, które większość dotychczasowych nabywców tego modelu zamawiała z listy wyposażenia dodatkowego.

Wspaniały jubileusz:

50 lat Volkswagen Motorsport.
Wspaniały jubileusz: 50 lat Volkswagen Motorsport

Poznań, 13 lipca 2016 r. - 50 lat temu, 11 lipca 1966 roku, dealerzy i importerzy z zamiłowaniem do sportu samochodowego powołali w Monachium „Związek Formuły V Europa”. Była to chwila narodzin Volkswagen Motorsport. Wszystko zaczęło się jednak w 1963 roku w USA. To tam wykorzystano rozwiązania techniczne Volkswagena, by stworzyć serię wyścigów Formuły V („Formula Vee”) dla młodych utalentowanych kierowców. Małe wyścigowe auta biorące udział w tej serii – z podzespołami legendarnego Volkswagena „Garbusa” - w ramach reimportu pojawiły się także w Niemczech.

Bardzo dobre wyniki sprzedaży marki Volkswagen.

Bardzo dobre wyniki sprzedaży marki Volkswagen

Poznań, 12 lipca 2016 r. – W pierwszej połowie 2016 roku zarejestrowano w Polsce 20.389 nowych osobowych Volkswagenów. Miniony miesiąc z wynikiem 3.720 zarejestrowanych aut był drugim pod względem liczby rejestracji po rekordowym - jak dotychczas w tym roku - marcu, w którym liczba rejestracji wyniosła aż 4.469.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Polski.

Tu liczy się odwaga: Mikkelsen wygrywa Rajd Polski i odnosi drugie w karierze zwycięstwo w cyklu WRC, Ogier i Volkswagen prowadzą w mistrzostwach w połowie sezonu.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Polski

Poznań, 4 lipca 2016 r. - Dzięki wspaniałej jeździe podczas Rajdu Polski załoga Volkswagena Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger (N/N) odniosła swoje drugie zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC). Zawodnicy startujący w Volkswagenie Polo R WRC szczególnie emocjonujący pojedynek stoczyli z załogą Ott Tänak/Raigo Mölder (EST/EST, M-Sport-Ford), która ostatecznie zajęła drugie miejsce, z powodu straty czasowej po przebiciu opony na przedostatnim odcinku rajdu.

AutoVision GmbH, spółka córka firmy Volkswagen, otwiera oddział w Poznaniu w Polsce.

Poszukujemy zaangażowanych specjalistów do ciekawych projektów.
AutoVision GmbH

Wolfsburg / Poznań, 30 czerwca 2016 r. - Firma AutoVision jeszcze bardziej podkreśla swój międzynarodowy charakter za pomocą spółki Autovision GmbH sp. z o.o. oddział w Polsce: W kwietniu 2016 roku w Poznaniu rozpoczęto realizację pierwszych projektów dla Volkswagen Competence Center Accounting, a 29 czerwca 2016 roku odbyło się oficjalne otwarcie biura.

Matthias Müller: daliśmy sygnał do startu dla największego procesu zmian w historii Volkswagena.

logo Volkswagen

Poznań, 29 czerwca 2016 r. – Na 56. Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy w Hanowerze, które odbyło się w minionym tygodniu, Prezes Zarządu Volkswagen AG Matthias Müller przedstawił prawie trzem tysiącom zgromadzonych uczestników nowy, zorientowany na przyszłość program „TOGETHER – Strategy 2025”, w którym ujęta jest wizja rozwoju przedsiębiorstwa w najbliższym dziesięcioleciu.

Volkswagen zawiera porozumienia ugodowe z urzędami federalnymi USA, prywatnymi osobami wnoszącymi pozwy oraz 44 stanami.

logo Volkswagen

Poznań, 29 czerwca 2016 r. – Volkswagen AG podał dzisiaj do wiadomości, że zawarł porozumienia ugodowe z amerykańskim ministerstwem sprawiedliwości (Departament of Justice, DOJ), stanem Kalifornia oraz Federal Trade Commission (FTC), a także z prywatnymi osobami wnoszącymi pozwy, reprezentowanymi przez komitet wykonawczy powodów (Plaintiff’s Steering Committee, PSC). W ten sposób ma zostać rozwiązana kwestia cywilnoprawnych roszczeń w USA w związku z samochodami Volkswagena i Audi wyposażonymi w silniki wysokoprężne 2.0 TDI.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Polski.

Rajd Polski pierwszym z dwóch kolejnych rajdów, podczas których podróżuje się „pełnym ogniem”.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Polski

Poznań, 27 czerwca 2016 r. – W Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC) Volkswagen staje w roli faworyta na starcie Rajdu Polski - jednej z najszybszych imprez sezonu. Rajd Polski (30.06-03.07.2016 r.) należy do tych rund w kalendarzu WRC, które kierowcy pokonują z najwyższą prędkością i obok Rajdu Finlandii jest jedynym, na którym średnia prędkość przekracza 120 km/h. Polo R WRC jest jak dotąd niepokonane na mazurskich szutrach, w dwóch ostatnich latach, na najwyższym stopniu podium w Mikołajkach stawała załoga Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F).

Goodwood Festival of Speed 2016: Volkswagen świętuje w Anglii 40. urodziny Golfa GTI.

Goodwood Festival of Speed 2016: Volkswagen świętuje w Anglii 40. urodziny Golfa GTI

Poznań, 24 czerwca 2016 r. – To jedna z najbardziej niezwykłych imprez z udziałem samochodów klasycznych i wyścigowych – od najstarszych po współczesne. Rozpoczął się Goodwood Festival of Speed. Gdy hrabia March and Kinrara, Charles Henry Gordon-Lennox otwiera podwoje swojej rezydencji w angielskim Westhampnett stawiają się wszyscy, którzy chcą się liczyć w motoryzacyjnym świecie. Tym razem w Goodwood, oddalonym od Londynu o dwie godziny jazdy samochodem, uczestnicy festiwalu będą świętować 40. urodziny ikony Volkswagena – Golfa GTI.

Nowy Tiguan otrzymuje maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w teście Euro NCAP.

Nowy Tiguan

Poznań, 23 czerwca 2016 r. – Niezależna organizacja ochrony praw konsumentów Euro NCAP przyznała nowemu Tiguanowi najwyższą ocenę pięciu gwiazdek. Popularny SUV uzyskał najwyższe noty w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych według ostrych norm organizacji. Tiguan to tym samym jeden z najbezpieczniejszych samochodów Europy.

Volkswagen pamięta o Dniu Ojca.

Dzień Ojca

Poznań, 23 czerwca 2016 r. – Z okazji Dnia Ojca, którego obchody nie cieszą się taką popularnością jak Dzień Matki, Volkswagen postanowił przygotować krótki film, w którym pokazuje jak ważny dla każdego dziecka jest tato. Nie tylko z uwagi na poczucie bezpieczeństwa maluchów.

Nowa strategia uchwalona: koncern Volkswagen ma być jednym z wiodących na świecie producentów środków transportu zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

logo Volkswagen

Poznań, 21 czerwca 2016 r. – Koncern Volkswagen tworzy podstawy trwałego sukcesu w świecie przyszłej motoryzacji i zamierza stać się jednym z wiodących światowych producentów środków transportu zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Aby zrealizować te cele, Zarząd koncernu, przy aprobacie Rady Nadzorczej, uchwalił program „TOGETHER – strategia 2025”.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Włoch.

Podwójne podium podczas Rajdu Włoch – Volkswagen zwiększa swoją przewagę w klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Włoch

Poznań, 13 czerwca 2016 r. – Rajdowy weekend przyniósł zespołowi Volkswagena kolejne sukcesy – Jari-Matti Latvala/Mikka Anttila (FIN/FIN) oraz Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) stanęli odpowiednio na drugim i trzecim miejscu podium Rajdu Włoch. Oznacza to wielki postęp w walce o mistrzowski tytuł Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC), ponieważ dzięki tym wynikom Volkswagen wystawiający do walki Polo R WRC znacznie zwiększył swoją przewagę zarówno w klasyfikacji kierowców i pilotów, jak i w klasyfikacji producentów.

Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego zezwala na wdrożenie modyfikacji w 1,1 miliona kolejnych modeli produkcji koncernu Volkswagen.

logo Volkswagen

Poznań, 8 czerwca 2016 r. – Volkswagen kontynuuje wdrażanie akcji serwisowej w modelach, których dotyczy sprawa diesli. Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (KBA) zezwolił na wprowadzenie zmian w kolejnych 1,1 mln samochodów marek Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Audi. Pierwsi właściciele modeli Tiguan oraz Caddy (z silnikami 2.0 TDI typu EA 189) zostaną poinformowani o akcji, a następnie będą mogli uzgodnić indywidualnie termin wizyty w serwisie.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Włoch.

Volkswagen mocno zmotywowany przed startem do Rajdu Włoch – cel to zdobycie złota na Szmaragdowym Wybrzeżu.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Włoch

Poznań, 7 czerwca 2016 r. – Apetyt na złoto na Szmaragdowym Wybrzeżu jest większy niż kiedykolwiek – do szóstej rundy rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC), Rajdu Włoch (9-12 czerwca), Volkswagen podchodzi z ogromną wolą walki. Załoga Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) i ich Polo R WRC na śródziemnomorskiej wyspie byli dotychczas niepokonani.

Rozpoczęła się akcja serwisowa dotycząca modeli – Passat, CC i Eos.

logo Volkswagen

Poznań, 3 czerwca 2016 r. – Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (KBA) zezwolił dzisiaj na przeprowadzenie akcji serwisowej w Volkswagenach Passat, CC oraz Eos z silnikami 2.0 TDI typu EA 189. Właściciele ponad 800.000 pojazdów, których dotyczy sprawa silników Diesla zostaną zaproszeni do warsztatów w najbliższym terminie. Będą otrzymywać sukcesywnie listowne powiadomienia, a następnie będą mogli w krótkim czasie uzgodnić ze swoim serwisem Volkswagena termin wizyty w warsztacie.

Showcar Volkswagena CES 2016 wyróżniony tytułem „Interior Design of the Year – Samochody Koncepcyjne”.

Showcar Volkswagena CES 2016 wyróżniony tytułem „Interior Design of the Year – Samochody Koncepcyjne”

Poznań, 2 czerwca 2016 r. – Wyznaczający trendy na przyszłość nowy rodzaj wnętrza koncepcyjnego modelu CES 2016 został uhonorowany nagrodą „Interior Design of the Year”. Wręczono ją w Stuttgarcie podczas targów „Automotive Interiors Expo 2016”, podczas których nagradzani są najlepsi designerzy świata, a także największe innowacje i najlepsze produkty stanowiące element wyposażenia samochodowych wnętrz.

Golf GTI Clubsport z silnikiem o mocy 290 KM debiutuje w salonach.

Golf GTI Clubsport z silnikiem o mocy 290 KM debiutuje w salonach

Poznań, 31 maja 2016 r. – Bardzo mocny, bardzo szybki i bardzo bogato wyposażony Golf GTI Clubsport debiutuje w polskich salonach. Specjalna wersja Golfa GTI nawiązuje do jubileuszowych edycji tego modelu, które Volkswagen prezentował przy okazji 20., 25., 30., i 35. urodzin Golfa GTI. Ceny Golfa GTI Clubsport zaczynają się od 132.590 zł za model trzydrzwiowy z mechaniczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Portugalii.

Mikkelsen drugi, Ogier trzeci w Portugalii – ważny krok Volkswagena w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Portugalii

Poznań, 23 maja 2016 r. Zacięta walka aż do samej mety, Mikkelsen wygrywa z Ogierem, kolejne punkty w klasyfikacji – na Rajdzie Portugalii Volkswagen zrobił ważny krok w obronie mistrzowskiego tytułu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC). Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger (N/N) zdobyli w Portugalii drugie miejsce, a Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) – trzecie. Oznacza to, że Polo R WRC podczas swojego 44. rajdu po raz 75. i 76. uzyskało rezultat zapewniający miejsce na podium.

Tiguan – SUV nowej ery.

Tiguan – SUV nowej ery

Wolfsburg/Poznań, maj 2016 r. – Nowocześnie stylizowany samochód o wszechstronnym przeznaczeniu, który wyznacza nowe standardy wśród aut swojej klasy – nowy Tiguan oznacza początek ofensywy Volkswagena w segmencie SUV-ów. Jako pierwszy Sport Utility Vehicle skonstruowany w oparciu o modułową platformę MQB model ten wyznacza standardy pod względem stylistyki, komfortu i funkcjonalności.

Hybrydowy Passat GTE już w sprzedaży.

Hybrydowy Passat GTE już w sprzedaży

Poznań, 18 maja 2016 r. – U wybranych dealerów Volkswagena można zamawiać Passata w wersji GTE, czyli z hybrydowym zespołem napędowym typu plug-in o łącznej mocy 218 KM i o zasięgu do 50 km w trybie elektrycznym. Całkowity zasięg Passata GTE wynosi nawet 1114 km. Samochód cechuje bardzo małe zużycie paliwa, które wynosi jedynie 1,6 l/100 km oraz 12,2 kWh/100 km (wg normy NEDC dla samochodów hybrydowych).

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Portugalii.

„Fafe”, fani i faworyci – Volkswagen przed emocjonującą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata w Portugalii.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Portugalii

Poznań, 16 maja 2016 r. – Volkswagen wyrusza do Portugalii pełen dobrych wspomnień. Na starcie piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC), w dniach 19-22 maja 2016 roku, staną trzy załogi Volkswagena: Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F), Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (FIN/FIN) i Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger (N/N). Od 2013 roku Polo R WRC jest w tym rajdzie niepokonane. W zeszłym roku Volkswagenowi, jako pierwszemu producentowi, udało się w Portugalii zająć trzy pierwsze miejsca na podium i dodatkowo zdobyć maksymalną liczbę punktów na Powerstage’u.

Golf GTI najszybszym przednionapędowym autem na Północnej Pętli Nürburgringu.

Golf GTI najszybszym przednionapędowym autem na Północnej Pętli Nürburgringu

Poznań, 5 maja 2016 r. – Chłodny wiosenny wieczór, Północna Pętla Nürburgringu. Temperatura nieco powyżej 10 stopni Celsjusza. W boksie czeka rozgrzany Golf GTI Clubsport S. Pod maską 228 kW/310 KM. Odliczanie. Czas zapisać się w historii. Właśnie dzisiaj, właśnie teraz. Oto najszybszy seryjny samochód z napędem na przednie koła jaki kiedykolwiek pokonał sławną pętlę legendarnego toru wyścigowego. Jazda po rekord!

Touran z nowymi silnikami i z pakietem R-Line.

Touran z nowymi silnikami i z pakietem R-Line

Poznań, 4 maja 2016 r. – Volkswagen uzupełnia paletę silników Tourana o dwie nowe mocne jednostki napędowe – oszczędne silniki TSI (132 kW/180 KM) oraz TDI (140 kW/190 KM) zapewnią kierowcom maksymalną przyjemność z jazdy. Ponadto, podobnie jak inne modele Volkswagena, Tourana można wzbogacić o pakiet stylistyczny R-Line, który mocno zmienia wygląd samochodu nie tylko na zewnątrz, ale również w kabinie.

Zlot GTI – kultowa impreza nad jeziorem Wörthersee: światowa premiera Golfa GTI Clubsport S z silnikiem o mocy 310 KM.

Zlot GTI – kultowa impreza nad jeziorem Wörthersee: światowa premiera Golfa GTI Clubsport S z silnikiem o mocy 310 KM

Poznań, 4 maja 2016 r. – W gronie kilkudziesięciu tysięcy fanów Volkswagen świętuje na 35. zlocie nad jeziorem Wörthersee 40. urodziny Golfa GTI. Gwiazdą imprezy jest nowy Golf GTI Clubsport S – model osiągający 310 KM to najmocniejszy, seryjnie produkowany GTI w historii. Oprócz niego nad Wörthersee można zobaczyć Golfa GTI TCR, nową 330-konną wyścigówkę przygotowaną do udziału w TCR International Series.

Volkswagen rozpoczyna akcję serwisową dla modelu Golf.

logo Volkswagen

Poznań, 29 kwietnia 2016 r. – Marka Volkswagen rozpoczyna wprowadzanie aktualizacji oprogramowania w pojazdach z silnikami EA 189. Pierwszym osobowym modelem Volkswagena, dla którego klienci już niedługo będą mogli ustalić termin wizyty w serwisie jest Golf TDI Blue Motion Technology (BMT) z silnikiem 2.0. W całej Europie do warsztatów zostanie zaproszonych około 15 tysięcy właścicieli tego modelu wyposażonego w mechaniczną skrzynię biegów. Wkrótce akcji serwisowej zostaną poddane kolejne osobowe modele marki Volkswagen.

Przebudowa koncernu Volkswagen przebiega zgodnie z planem.

logo Volkswagen

Poznań, 29 kwietnia 2016 r. – Koncern Volkswagen konsekwentnie realizuje proces przebudowy i w bieżącym roku dokona zmian ważnych z punktu widzenia przyszłości. „Rok 2016 będzie dla Volkswagena rokiem przejściowym. Ale będzie to także rok, w którym przyspieszymy zmiany, by zbudować fundament dla nowego, lepszego Volkswagena” – powiedział w czwartek w Wolfsburgu Matthias Müller, Prezes Zarządu Volkswagen AG, prezentując sprawozdanie finansowe za rok 2015.

Dobry wynik operacyjny Volkswagena w roku rozrachunkowym 2015, nadzwyczajne obciążenia wpłynęły na końcowy, roczny wynik.

logo Volkswagen

Poznań, 28 kwietnia 2016 r. – Działalność operacyjna koncernu Volkswagen w roku rozrachunkowym 2015, niezależnie od sprawy emisji spalin, rozwijała się dobrze. Obroty koncernu wzrosły o 5,4% do 213,3 miliardów euro, zarówno dzięki usprawnieniom w dziedzinie produkcji samochodów i dobremu rozwojowi działalności w obszarze usług finansowych, jak również dzięki pozytywnym efektom kursów walutowych.

„Wörthersee 2016”: Volkswagen świętuje 40. urodziny Golfa GTI.

„Wörthersee 2016”: Volkswagen świętuje 40. urodziny Golfa GTI

Poznań, 27 kwietnia 2016 r. – Odliczanie rozpoczęte: Czwartego maja rozpoczyna się 35. zlot nad jeziorem Wörthersee. Dziesiątki tysięcy fanów GTI w malowniczym Reifnitz na południowym brzegu jeziora Wörthersee będzie się bawić na gigantycznej imprezie z okazji 40. jubileuszu kultowego Golfa. Volkswagen zaprezentuje podczas festiwalu siedem generacji Golfa GTI w tym najnowszą wersję GTI Clubsport.

Volkswagen elektryzuje Chiny: światowa premiera modelu T-Prime Concept GTE w Pekinie.

światowa premiera modelu T-Prime Concept GTE w Pekinie

Poznań, 26 kwietnia 2016 r. – Volkswagen pracuje intensywnie nad pojazdami z napędem elektrycznym i częściowo elektrycznym. Firma zamierza w ciągu najbliższych trzech lub czterech lat wprowadzić na chiński rynek siedem nowych modeli z napędem elektrycznym oraz hybrydowym typu plug-in. Każdy z tych samochodów będzie produkowany w Chinach. Poza tym w Kraju Środka powstanie nowe centrum stylistyczne i rozwojowe.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Argentyny.

Po dramatycznym finale o włos od zwycięstwa – kierowcy Volkswagena Ogier i Mikkelsen na podium Rajdu Argentyny.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Argentyny

Poznań, 25 kwietnia 2016 r. – W spektakularnym pojedynku pokonani z niewielką przewagą: Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) zajmując drugie miejsce w Argentynie zwiększyli swoją przewagę w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC). Podczas dramatycznego finałowego dnia trzykrotni mistrzowie świata i liderzy klasyfikacji musieli uznać wyższość Haydena Paddona/Johna Kennarda (NZ/NZ, Hyundai), którzy świętowali swoje pierwsze zwycięstwo w Rajdowych MŚ.

Volkswagen Beijing Concept Car 2016.

Nowoczesny koncepcyjny SUV klasy premium przedstawiony w Pekinie: studyjny model prezentuje nowe podejście Volkswagena do luksusowych aut klasy SUV.
Volkswagen Beijing Concept Car 2016
  • Model koncepcyjny z hybrydowym zespołem napędowym typu plug-in i ze skomputeryzowanym wnętrzem
  • Studyjny SUV klasy wyższej łączy elegancję ze sportowym stylem

W pierwszym kwartale 2016 roku koncern Volkswagen dostarczył klientom 2,5 miliona samochodów.

logo Volkswagen

Poznań, 19 kwietnia 2016 r. – Koncern Volkswagen w pierwszym kwartale 2016 roku zwiększył sprzedaż o 0,8%. Od stycznia do marca (włącznie) do klientów trafiło 2,5 miliona samochodów. W samym marcu sprzedano 967.100 aut, co jest niemal takim samym wynikiem jak przed rokiem. „Sprzedaż w Europie oraz w regionie Azji i Pacyfiku znacznie wzrosła w pierwszym kwartale 2016 r. W Chinach koncern odnotował najlepszy początek roku od momentu rozpoczęcia działalności w tym kraju”, oświadczył Fred Kappler, szef sprzedaży koncernu Volkswagen AG.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Argentyny.

Z 13 zwycięstwami dookoła świata: Volkswagen zamierza pobić w Argentynie historyczny rekord.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Argentyny

Poznań, 18 kwietnia 2016 r. – Od Portugalii po Meksyk i teraz, miejmy nadzieję w Argentynie: Volkswagen jedzie po zwycięstwo i na starcie do czwartej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC) bieżącego sezonu staje ogromnie zmotywowany. Mistrzowska załoga wraca do Argentyny, czyli do kraju, w którym równo rok temu nie udało się otworzyć butelki szampana tradycyjnie wręczanej zwycięzcom.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC).

Decydująca faza konstrukcji Polo R WRC na 2017 rok.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC)

Poznań, 12 kwietnia 2016 r. – Przedsmak nowej epoki rajdowej: Volkswagen uchyla rąbka tajemnicy na temat Polo R WRC nowej generacji. W 2017 roku Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC) wkroczą w nową obiecującą przyszłość. Mocniejszy, szybszy, bardziej spektakularny – Polo R WRC będzie miał silnik o mocy 380 KM/280 kW, czyli o 62 KM/45 kW mocniejszy niż dotychczas (318 KM/235 kW).

Volkswagen numerem jeden w Polsce pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w marcu.

Volkswagen Golf

Poznań, 7 kwietnia 2016 r. – W marcu zarejestrowano w Polsce aż 4.469 nowych osobowych Volkswagenów, co w minionym miesiącu dało marce z Wolfsburga pierwsze miejsce w zestawieniu nowo rejestrowanych samochodów. Udział w rynku wyniósł 11,39 procenta. Wśród modeli zdecydowanym liderem liczby rejestracji był VW Golf, którego w marcu przybyło na drogach aż 1544 egzemplarzy.

Volkswagen podczas Poznań Motor Show – imponujące stoisko i ogromne zainteresowanie nowym Tiguanem.

Volkswagen podczas Poznań Motor Show

Poznań, 1 kwietnia 2016 r. – W Poznaniu trwają największe targi motoryzacyjne w Polsce – Poznań Motor Show 2016. W hali 3A, na największym stoisku na targach, marka Volkswagen prezentuje 20 najnowszych modeli. W centralnym miejscu ekspozycji znajduje się Tiguan, który podczas wczorajszej konferencji prasowej został pokazany po raz pierwszy w Polsce.

Polska premiera nowego Tiguana podczas Poznań Motor Show.

Nowy Tiguan Volkswagen

Poznań, 22 marca 2016 r. – Kilka miesięcy po światowej premierze, Volkswagen zaprezentuje nowego Tiguana w Polsce. Krajowa premiera tego bardzo innowacyjnego SUV-a będzie miała miejsce podczas Poznań Motor Show, w dniach od 31 marca do 3 kwietnia 2016 r. Miesiąc później samochód trafi do polskich salonów. Nowy Tiguan jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie modeli w swojej klasie, seryjnie wyposażony jest w wiele innowacyjnych systemów, a komfort podróży można porównać do samochodów z wyższej klasy.

Rośnie sprzedaż Volkswagenów w Polsce i w Europie.

logo Volkswagen

Poznań, 14 marca 2016 r. – Volkswagen nie zwalnia tempa. Po wzroście rejestracji w styczniu 2016 r., w porównaniu z liczbą rejestracji w pierwszym miesiącu ubiegłego roku, w lutym liczba rejestracji nowych samochodów Volkswagena ponownie okazała się wyższa – i to o niemal 17 procent – niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Po dwóch miesiącach 2016 r. liderami liczby rejestracji wśród modeli Volkswagena są Golf (1759 egzemplarzy) i Passat (1231 sztuk). Największym procentowym wzrostem liczby rejestracji może pochwalić się Touran (+157,14 procent).

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Meksyku.

Podwójne zwycięstwo w Meksyku - Latvala i Ogier zdobywają dla Volkswagena pierwsze i drugie miejsce.
Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Meksyku

Poznań, 7 marca 2016 r. – Znowu w dobrej formie i od razu z historycznym wynikiem dla Volkswagena – Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (FIN/FIN) odnieśli w Meksyku bardzo ważne zwycięstwo. Załoga Volkswagena wygrywając z dużą przewagą przed kolegami z zespołu – Sebastienem Ogierem/Julienem Ingrassią (F/F) – włączyła się do walki o tytuł rajdowego mistrza świata w sezonie 2016. Obaj zawodnicy sprawili też, że Polo R WRC odniosło 12. zwycięstwo z rzędu, a tym samym wyrównało najdłuższą serię kolejno wygranych rund w historii Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC).

Koncern Volkswagen uznaje cyfryzację za najważniejsze zagadnienie.

Koncern Volkswagen uznaje cyfryzację za najważniejsze zagadnienie

Genewa/Poznań, 3 marca 2016 r. – Podczas Salonu Samochodowego w Genewie koncern Volkswagen zaprezentował swoje plany dotyczące motoryzacji przyszłości. Prezes Zarządu Matthias Müller w wieczór poprzedzający otwarcie salonu zapowiedział powstanie trzech nowych „Volkswagen Group Future Center” - w Europie, Azji i w Kalifornii. Styliści oraz specjaliści z dziedziny komputeryzacji będą w nich pracować wspólnie nad samochodami przyszłości. Müller: „Przestawiamy stylistykę naszych aut na cyfrową erę”. Rozpoczęła się ponadto ofensywa w dziedzinie jazdy autonomicznej. Celem jest wdrożenie tej kluczowej technologii do seryjnej produkcji szybciej niż uczynią to konkurenci.

Genewa 2016: Nowy Tiguan.

Nowy Tiguan Volkswagen

Poznań/Genewa, marzec 2016 r. - Rewolucja zamiast ewolucji – nowa stylistyka i nowe rozwiązania techniczne Dzięki swojej wszechstronności Tiguan w wielu dziedzinach wyznacza nowe standardy w segmencie SUV-ów

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie.

Europejska premiera BUDD-e.
Volkswagen BUDD-e

Poznań/Genewa, marzec 2016 r. - Prezentując BUDD-e w ramach światowej premiery na początku stycznia w USA, Volkswagen pokazał, co w dziedzinie napędu elektrycznego i interaktywnej obsługi przyniesie najbliższa przyszłość. Odzew był ogromny. Pozytywne przyjęcie z jakim spotkał się ten nieemitujący żadnych substancji przyszłościowy van sprawiło, że można było podjąć tylko jedną decyzję: o jak najszybszym zaprezentowaniu tego wszechstronnego auta europejskiej publiczności. Ten fakt ma właśnie miejsce – Volkswagen przedstawia BUDD-e jako europejską premierę na Salonie Samochodowym „Genewa 2016”.

Salon Samochodowy w Genewie 2016:

Światowe premiery T-Cross Breeze i nowego up!
Światowe premiery T-Cross Breeze i nowego up!

Genewa/Poznań, 1 marca 2016 r. – Przebudowa koncernu Volkswagen trwa. Na rozpoczynającym się dzisiaj Salonie Samochodowym w Genewie koncern z Wolfsburga przedstawia dwa nowe samochody spełniające wymagania, jakie niesie motoryzacyjna przyszłość. Pierwszy z nich to fascynujący studyjny SUV - kabriolet T-Cross Breeze, będący początkiem szerokiej ofensywy w dziedzinie SUV-ów, drugi natomiast to nowy up! z wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami z dziedziny techniki.

Salon Samochodowy w Genewie 2016:

Światowa premiera Volkswagena Phideona.
Volkswagen Phideon

Genewa/Poznań, 1 marca 2016 r. – W przeddzień Salonu Samochodowego w Genewie odbyła się światowa premiera Volkswagena Phideona. Nowy samochód klasy premium łączy elegancję reprezentacyjnej limuzyny z dynamicznymi osiągami i pojawi się na chińskim rynku w 2016 roku.

Salon Samochodowy w Genewie 2016:

Światowa premiera Volkswagena up! w Genewie.
Volkswagen up!

up! zapewnia nowy poziom indywidualizacji. Więcej kolorów i ozdobnych paneli. up! to maluch, którym aż chce się jeździć. W wypadku nowego auta Volkswagen w jeszcze większym stopniu stawia na indywidualność każdego egzemplarza.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Meksyku.

Walka na najwyższych obrotach: w Meksyku Volkswagen może napisać rajdową historię na nowo.
vw mexico

Poznań, 29 lutego 2016 r. Przed trzecią rundą Rajdowych Mistrzostw świata FIA (WRC) różnice w czołówce stawki są niewielkie – prowadzący w klasyfikacji i broniący tytułu Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) oraz zajmujący drugie miejsce w klasyfikacji Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger (N/N) na „dachu rajdowego świata” stoją przed bardzo trudnym zadaniem.

Salon Samochodowy w Genewie 2016:

Konferencja prasowa Volkswagena z Genewy dostępna na żywo.
logo vw

Poznań, 26 lutego 2016 r. – Konferencja prasowa marki Volkswagen Samochody Osobowe, która odbędzie się podczas nadchodzącego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie będzie transmitowana na żywo we wtorek 1 marca od godziny 8:05. 

Salon Samochodowy w Genewie 2016:

Volkswagen zaprezentuje nowego up!a oraz innowacyjny model studyjny.
up

Poznań, 23 lutego 2016 r. – Podczas tegorocznej wystawy samochodowej w Genewie na stoisku Volkswagena będą dominować dwa modele. Pierwszym z nich jest miejski Up! nowej generacji, który wkrótce pojawi się na rynku w kilku wersjach. 

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Szwecji.

Trzecia korona w Szwecji: Ogier/Ingrassia w Volkswagenie Polo ponownie wygrywają.
up

Poznań, 15 lutego 2016 r. – Cztery z rzędu zwycięstwa w jedynym zimowym rajdzie w kalendarzu Mistrzostw Świata FIA (WRC): Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) wygrali dla Volkswagena Rajd Szwecji. Tym samym Polo R WRC jest na lodzie i śniegu nie do pokonania.

Nowy Volkswagen Tiguan już w sprzedaży.

tiguan

Poznań, 9 lutego 2016 r. – Pięć miesięcy po światowej premierze podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej (IAA) we Frankfurcie Volkswagen wprowadza do sprzedaży nowego Tiguana. Już w chwili debiutu popularny SUV drugiej generacji jest oferowany z aż sześcioma jednostkami napędowymi do wyboru – 3 benzynowymi i 3 turbodieslami.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Szwecji:

Sporty zimowe w rajdowym wydaniu – Volkswagen zmotywowany przed wyjątkową rundą WRC w Szwecji.
rajd

Poznań, 8 lutego 2016 r. – Volkswagen, niepokonany na tamtym terenie i z trzema żądnymi sukcesu załogami, przystępuje do Rajdu Szwecji (11-14 lutego 2016 r.) z mocną wiarą we własne siły. Na starcie do drugiej w tym sezonie rundy Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC) stają trzykrotni mistrzowie świata i dwukrotni zwycięzcy Rajdu Szwecji, czyli Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F), ponownie prowadzący w klasyfikacji. 

Volkswagen rozpoczyna w Europie wdrażanie środków technicznych w silnikach Diesla EA189.

tiguan

Poznań, 3 lutego 2016 r. – W grudniu 2015 roku koncern Volkswagen przedstawił Federalnemu Urzędowi ds. Ruchu Drogowego (KBA) konkretne działania techniczne jakie zamierza przeprowadzić w silnikach EA189, których dotyczy sprawa emisji tlenków azotu (NOx). 

Michał Szaniecki objął stanowisko dyrektora marketingu marki Volkswagen.

logo

Poznań, 2 lutego 2016 r. – Dyrektorem marketingu marki Volkswagen w strukturach Volkswagen Group Polska został wczoraj Pan Michał Szaniecki. 

Volkswagen: Europa musi przewodzić w pracach nad samochodami elektrycznymi.

logo

Poznań, 27 stycznia 2016 r. – Koncern Volkswagen opowiada się za ściślejszą współpracą w ramach Unii Europejskiej między przedstawicielami świata polityki i przemysłu w dziedzinie samochodów przyszłości. 

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Monte Carlo:

Trzecia z rzędu wygrana Volkswagena w „Monte”: Ogier triumfuje, Mikkelsen na drugim miejscu.
logo

Poznań, 25 stycznia 2016 r. – Podwójne zwycięstwo w „Monte” i jednocześnie trzecie z rzędu załogi Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) startującej w Polo R WRC. Start do nowego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC) 2016 okazał się również udany dla Andreasa Mikkelsena/Andersa Jaegera (N/N), którzy zajęli w „Monte” drugie miejsce. 

Euro NCAP 2015: Touran z tytułem „Best in Class".

touran

Poznań, 22 stycznia 2016 r. – Nowy Touran został wyróżniony przez organizację Euro NCAP tytułem najlepszego kompaktowego vana. Model ten należy więc do jednych z najbezpieczniejszych pojazdów, spośród wszystkich aut testowanych w 2015 roku.

Rajdowe Mistrzostwa Świata FIA (WRC), Rajd Monte Carlo:

Udziałem w legendarnym „Monte” Volkswagen rozpoczyna rajdowy sezon 2016 .
monte

Poznań, 18 stycznia 2016 r. – Volkswagen rozpoczyna kolejny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC) udziałem w legendarnym Rajdzie Monte Carlo w dniach 21-24 stycznia 2016 roku. 

Światowa premiera Tiguana GTE Active Concept.

tiguan gte

Poznań, 12 stycznia 2016 r. – Stany Zjednoczone są największym rynkiem SUV-ów na świecie. Auta te, odznaczające się wszechstronnym zastosowaniem, bardzo dobrze pasują do amerykańskiego stylu życia. Podczas North American International Auto Show (NAIAS) odbywających się właśnie w Detroit, Volkswagen po raz pierwszy na świecie przedstawia model będący zapowiedzią zupełnie nowego SUV-a – Tiguana GTE Active Concept. 

Druga faza wyprzedaży w salonach Volkswagena.

vw wyprzedaz

Poznań, 8 stycznia 2016 r. – Wyprzedaż samochodów Volkswagena wyprodukowanych w ubiegłym roku wciąż trwa, a wybór i znalezienie auta jeszcze nigdy nie były tak proste. Dzięki wyszukiwarce uruchomionej na stronie volkswagen.pl kupujący w szybki sposób mogą znaleźć wymarzony model oraz sprawdzić jego wyposażenie i dowiedzieć się, z którym dealerem należy się skontaktować w sprawie sfinalizowania zakupu.

Projekt badawczy „V-Charge” uhonorowany nagrodą „Connected Car Award 2015”.

v-charge

Poznań, 8 stycznia 2016 r. – Projekt badawczy „V-Charge” zdobył nagrodę „Connected Car Award 2015” przyznawaną przez redakcje Auto Bild oraz Computer Bild. W projekt „V-Charge”, obok działu badawczego koncernu Volkswagen, są zaangażowane Politechnika Federalna w Zurychu (ETH), Politechnika w Brunszwiku, Robert Bosch GmbH, uniwersytet w Parmie oraz uniwersytet w Oxfordzie. 

Volkswagen spogląda w przyszłość – wystawa elektroniki CES 2016.

vw wyprzedaz

Poznań, 7 stycznia 2016 r. – Podczas wystawy sprzętu elektronicznego CES w Las Vegas Volkswagen prezentuje innowacyjny pojazd studyjny BUDD-e. Skonstruowano go w oparciu o elementy modułowej platformy do budowy pojazdów elektrycznych (MEB); model ten jest kolejnym wielkim krokiem w dziedzinie konstrukcji samochodów elektrycznych.